HTC Touch Cruise

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

HTC Touch Cruise

Post od antec »

Pozdrav ljudi, prijateljica je dobila ovaj telefon iz Francuske, sa neke mreze SFR... Zeli da promeni jezik na engleski a to se moze jedino flash-ovanjem nekog generic ili custom ROM-a koliko sam ja shvatio. Posto ja ovo nikad nisam radio, da li moze mala pomoc?

Malo sam citao xda-developers i skontao da prvo trebam da odradim Hard SPL pa onda da ubacim ROM. Da li sam u pravu?Jos jedna stvar, telefon prilikom ovih procedura treba da bude u sync modu. Da li se za to koristi HTC Sync (~40MB) ili MS ActiveSync (~10MB)? Koliko sam primetio, sve ovo je prilicno automatizovano, moje je samo da kliknem dva puta na odgovarajuce exe fajlove i posle toga je sve na "next" foru.

Sta mislite o ovom ROM-u, da li je neko imao iskustva? Mozda je pametnije da ubacim Generic? Moze i neki info na pp.

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Koristi se ActiveSync. HTC Sync je za Android.
Moraces da radis Hard SPL jer neces moci engleski ROM da stavis - pucace ti uvek na 3%. Sa custom ROMom dobijas obicno malo na brzini, ukljucene neke korisne aplikacije/skinove i eventualno noviju verziju windowsa, ali sa nekim original WWE neces imati neke bugove koji mogu, a ne moraju, da se jave kod custom. Obrati paznju da neki ROMovi zahtevaju odredjenu verziju HardSPL i to pise na stranici na kojoj ces ih skinuti. Procedura nije bas next-next-ok, ali ako se drzis uputstva sanse da zeznes nesto su nikakve.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Grandpa, hvala za odgovor i tips, dosta mi znaci s obzirom da nemam iskustva. Javicu da li sam ubacio sve kako treba ili sam napravio ciglu :) . Zaboravih da pitam, da li to sto je tel brendiran zahteva neku dodatnu operaciju, da li se zbog toga radi hard spl?
Poz

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Ne treba nista dodatno da se radi. HardSPL radis da bi zavarao software sa flashovanje da je tvoj telefon podlozan upgradeu tj. kad on uporedi neke kodove u tvom telefonu i u ROMu, uvek dobije da je rezultat pozitivan. Da telefon nije brendiran, ne bi morao da stavis HardSPL za original WWE ROM, ali bi morao da stavis za bilko koji cooked ili ROM drugog providera.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Eh, mukama nema kraja, uspeo sam da ubacim novi ROM iz prve poruke koju sam postavio (Grandpa hvala na pomoci), i sve je bilo ok do malocas. Telefon prvo nije hteo da pokrene kameru i jos ponesto pa sam ga resetovao (soft) i nakon toga vise nece da butuje sistem. Dodje mi do logoa SFR mreze i tu stoji. Ima li mu pomoci ili sam dobio predivnu ciglu.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

antec, Pokusaj da izvadis mem. karticu ,u nekim slucajevima ona moze da bude uzrok problemima slicnim onom koji si ti opisao, pa zatim da upalis tel ako nece onda hard reset.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Snasao sam se, prvo sam probao foru sa mem. karticom a nakon sto nije uspelo uradio sam mu hard reset x 2 :), i nekako je podigao sistem. Nakon toga sam mu promenio sve zivo, prvo radio rom, pa sam ubacio WWE da se uverim da sve radi i posle toga sam ubacio drugi custom rom (dobro provereni). Hvala Dimi u svakom slucaju.
Pozdrav

stormlord
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 06. Okt 2009. 19:40

Post od stormlord »

pozdrav drustvo kako mogu videti koja je verzija Hard-SPL na Touch Cruise znam da ima neka kombinacija tastera ali nezam koja je na ovom telefonu

uzgred u telefonu imam sledeci wm6.5
ROM VErsion 1.60.21222wwe
ROM Date 22-mar-09
Radio version 1.58.25.14
protokol version 25.69.30.05w
extROM version pcarvalho extreme

Rado bih se vratio na wm6.1 ali nikako da nadjem neki stabilan i ne prenatrpan, pa ako moze neka preporuka plizzzzzzz

i jos jedna stvar da li ikako mogu da iz postojeceg roma izbacim neke programe koji mi nisu portebni i samo bezveze zauzimaju memoriju a nema ih u Remove Programs

UNAPRED HVALA :roll:

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Za ulazak u bootloader pritisni i drzi dugme za kameru i u isto vreme pritisni soft reset dugme (ono ispod telefona). Ne pustaj dugme za kameru dok se ne pojavi ekran sa 4 boje. Tu ti pise radio verzija, verzija rom-a...
Mozda ce ti ovo koristiti klik.
Ovde imas gomilu ROM-ova, a preporucujem ti ovaj, jes' da je 6.5 ali meni radi odlicno.
Poz

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Na ovom uputstvu sto ti je antec dao, obrati paznju na ovu slicicu: http://img257.imageshack.us/img257/9041/25271495ih7.gif
U drugom redu pise da je HSPL verzija 2.20. U svakom slucaju, najnovija verzija ne bi trebalo da skodi, osim ako u samom uputstvu nije naglaseno.

Uklanjanje stvari iz ROMa nije bas jednostavna procedura i lakse ti je da flashujes neki drugi, nego da sam sklanjas.

stormlord
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 06. Okt 2009. 19:40

Post od stormlord »

hvla drustvo na odgovorima imam nekih zdravstvenih problema pa nisam mogao ranije da se javim :smutny:

na mom fonu je identicna situacija kao na slicici http://img257.imageshack.us/img257/9041/25271495ih7.gif tako da sam se jedne bede resio sad jos samo da nadjem neki rom koji ce mi odgovarati

Odgovori