HTC Wildfire

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

HTC Wildfire

Post od IDzO »

Novi član HTC Android porodice - HTC Wildfire

Slika

HTC Wildfire hands on

SPECIFIKACIJA
Today HTC announced a new Android powered device - the budget Wildfire. It's sort of a mini version of the already available Desire, packing Android 2.1, Sense UI and capacitive touchscreen.

The specs sheet is pretty standard - a 3.2-inch QVGA capacitive display, Qualcomm MSM7225 528 MHz CPU, 384MB RAM plus 512MB ROM, 5 megapixel camera with LED flash, Wi-Fi, GPS, 3G with HSDPA support, Bluetooth, 3.5mm audio jack and microSD card slot. The trackpad recently adopted by HTC is also on board. Sounds quite like the HTC Legend, doesn't it.

The Android 2.1 in the Wildfire will be Sense skinned, social-powered and will pack brand-new app sharing widget for posting your impressions on mobile applications via Twitter, SMS or email.

Even if we called it a Desire mini, the Wildfire is only 13mm shorter than the HTC Desire, while the rest of the measurements are the same.

Unfortunately, our experience is that Android OS looks poor on QVGA displays and that would be especially true on a screen that big.


HTC Wildfire is expected to hit the shelves across Europe and Asia in Q3 this year. It will be available in four different colors for 300 euro.
IZVOR

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

IDzO, ovo je bas extra i cena i model bas mi se svidja ovo mi dodj tatto sa boljom kamerom i softverom koliko vidim i manje dugmica nadam se da cu ga uzet kada izadje kod nas :D
Iphone 4s white clear install

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Rezolucija ekrana 240x320 pixela na 3,2" ?! :? :o
Ovo bi def. trebalo da bude naslednik Tattoo-a,tako da mislim da od zvanicnog update-a za Tattoo na Android 2.1 nece biti nista... :dry: :uhuh:
Iskren da budem,ne vidim potrebu za ovakvim modelom pored Legend-a,ali to je samo moje misljenje... ;)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Uh, kako li ce ovo da izgleda? Videce se kvadrati preko ekrana. Inace sasvim solidna specifikacija, cena jos bolja. Ode Tattoo u zaborav zajedno sa update-om...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

I meni se čini da je ovo naslednik Tattoo-a, sa malim poboljšanjima u smislu kapacitivnog ekrana, više memorije i naravno, Androidom 2.1

Očekujem neke malo detaljnije slike, da vidim koliko loše ili dobro izgleda Sense na qvga, sa tolikom dijagonalom.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Na ovoj slici prikaz na ekranu izgleda sasvim normalno -> KLIK
Izgleda da je Tattoo bio "mamac" na trzistu, pa kada su ovi u HTC-u videli da ide ko alva, posto se ljudima svidja Android, onda su umesto apdejta dali novi telefon.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

IDzO,aha,i sto je naj izgleda da su preuzeli "recept" od Nokia-e koja takodje nikada (cast izuzecima),nije dala upgrade za starije modele na noviju verziju O.S. :dry:
Poslednja izmena od Fox u Pon, 17. Maj 2010. 16:23, izmenjeno 1 put ukupno.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

IDzO, e jos kada mi nama zamenili tatto za wildfire to bi bio dobar potez ovako ostaje da se nadamo zvanicnom update ili da stavimo cooked rom,jedno od to dvoje nam ne gine :disgust:
Iphone 4s white clear install

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Повољан је у ђавола. :dry:
Слобода или смрт

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

IDzO, stvarno okej izgleda prikaz ekrana. Sto se cene i povoljnosti tice,ne zaboravite da se i Tattoo prodavao u slobodnoj prodaji po slicnoj ceni u pocetku. Ako se ovo pojavi kod operatera,a cudilo bi me da ne dodje,ima da bude hit.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Kao sto bestboy, rece. Nemojmo da se lazemo 300 eura je mnogo za ovakav telefon. koliko mi je drago sto nisam kupio tatoo, jer su ovi iz Htc postali gori od Nokia-e.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Fox, Nokia je i dalje na prva na trzistu, a konkurencija, da bi je stigla, mora kopiraiti neke poteze, ali izabrali su najgori potez za kopiranje.
araphel, slazem se da ce ovaj tel. preko operatera biti hit, posto ce jeftiniji od Desirea i Legenda.
300e je povoljno negde tamo preko granice, jer im je i bolji standard. Ipak je to kod nas ozbiljna suma koja se mora izdvojiti za uzivanje.
jerkann, ne bih se bas u potpunosti slozio da je HTC gori od Nokie, ali ispali su nekorektni prema milionima korisnika koji jos uvek cekaju apdejt.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

IDzO,bas tako,izgleda da je i HTC polako krenuo stopama "starijih kolega"... :dry: :uhuh:
A 300 evra je i tamo a i ovamo dosta,veruj mi,"negde preko granice" mozes nabaviti i Legend za manje od 400e sa sve porezima,tako da je sve preko 250e za ovakav telefon - MNOGO... :wink:
Ono u sta ne treba sumnjati je da ce ovaj model sigurno biti odlicno prodavan zahvaljujuci mladjoj populaciji... :roll:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

Fox, slazem se sa tobom u potpunosti,a da cena veca od 250 evra je stvarno dranje za telefon koji je nista drugo nego tatto u kucistu desire-a mini sa 2.1 sistemom :o
Iphone 4s white clear install

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Ne izgleda loše, i da već nemam Tattoo, možda bih ga i uzela u obzir za drugi tel... Ono što me raduje, jeste činjenica, da će sada najverovatnije moći da se skuva upotrebljiviji ROM u2.1 za Tattoo, jer će mu sada osnova verovatno biti sa ovog modela koji ima istu rezoluciju ekrana :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

HTC Wildfire na prvi pogled -> Mobile-review - HTC Wildfire - The First Look

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Citat:

"In June, when this smartphone will come to the market, its cost in Europe will be around 250 Euro ($310) (you should be able to find it for 230 Euro ($285))."

Ovakva najavljena cena vec ima "logike",kao sto sam vec napisao,imace ovaj telefon dobru prodju kod mladjeg narastaja,ali i kod ljudi koji zele najnoviji Android a "kratki" su za Legend i Desire... 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Mozda ce dobro doci kao sekundarni telefon uz npr.: E72 i imace se lepa kombinacija iskustva i mladosti. :D

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

IDzO,apsolutno,kao drugi telefon lako mogu zamisliti ovu "igracku" u svom posedu... :wink:
Jos ako bude mogao da se nadje do kraja leta za oko 200e bice to ok kupovina... 8)
U svakom slucaju,ocekujem i ostale proizvodjace da "utrce" na trziste sa Android telefonima u low cost segmentu(vec najavljeno),sto ce u najmanju ruku dovesti do obaranja cena postojecim modelima... :)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

njujork14
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Sre, 07. Apr 2010. 02:07

Post od njujork14 »

meni vise lici na google nexus one samo malo manji, ali dobro izgleda, dobro je sto se nisam zaleteo i kupio tattoo, sada ce biti ili ovaj ili desire :roll:

Odgovori