HTC HD2 sa Android OS-om

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
monfils2011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 02. Jan 2011. 20:15

Post od monfils2011 »

Ljudi, imam HTC HD2, skinuo sam juce iGO 8.3.2 Europe, raspakovao, ubacio na storage card, instalirao odnosno pokrenuo autorun i prvi put se samo pojavi plavi ekran sa nazivom programa, i posle par sekundi se iskljuci sam. SLedeci put kada sam ga pokrenuo javlja gresku i to ovu :"Previous instance of iGO 8 has not finished exiting yet. Please try again in a few seconds or soft-reset your device"

Znaci googlao sam, pregledao ovde celu temu GPS ali nema sanse da ovo resim sam. Ako neko zna o cemu bi moglo da se radi bio bih zahvalan. Hvala unapred
---postavio sam post i u temi GPS, ali se niko ne oglasava, pa cu mozda imati vise srece ovde :)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

monfils2011, nemoj postavljati pitanja o GPS-u u temama o konkretnom telefonu. Generalno ne postavljaj isto pitanje na vise mesta, zatrpavanjem foruma istim pitanjem neces brze dobiti odgovor.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

zeljovan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 15. Nov 2010. 17:05
Lokacija: Beograd

Post od zeljovan »

monfils2011, druze ja imam isti IGO, kod mene radi odlicno, mada sam imao u pocetku neke greske prilikom slidanja kao sta je Initization error: no Language files were found i to sam resio tako sta sam skinuo i popunio Fajl Lang_Serbian_Pda.zip i Fajl v_ser_m1.zip iskopiraj u folder iGO8/Content/voice.... Znaci prvo vidi da li je ispravan IGO 8 koji si skinuo, inace navedeni programcic je pet u glavu koliko je pouzdan, precizan, pregledan itd....

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

ne mogu pokrenuti par aplikacija skinutih sa android marketa, pise mi FAILED TO LAUNCH APPLICATION! NO ACTIVITY DEFINED FOR LAUNCHER! To su npr. Battery life,Musical samles.

i ne mogu pokrenuti BEAUTIFUL WIDGETS pise mi ovako: This applicaton is an downloadable addon for Beatiful widgets want cannot run without it.
SGS2, iPhone 4 32GB

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

nemanjale, sto se tice Beautifull Widgets ti si instalirao samo animaciju a ne i celu Aplikaciju.. Moras prvo nju da instaliras..

Za ovo ostalo, mozda su samo Widgeti pa ih ne mozes pokrenuti kao aplikaciju vec prvo moras da ih kao widget postavis na Homescreen i tek tada mozes da ih startujes..
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Mozda bi trebalo pokrenuti temu HTC HD2 sa Android firmverom u Android delu foruma, ova Android pitanja se ne uklapaju bas u Windows Mobile tematiku?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

monfils2011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 02. Jan 2011. 20:15

Post od monfils2011 »

zeljovan, nisam imao problema sa tom greskom ali ova koju sam gore napisao me je ubila, na kraju sam izbrisao program pa cu da probam da skinem neku drugu verziju. Ajde proveri, poslacu ti pp u vezi toga.

Ovo mozda jeste glupo pitanje, ali ja nikako to da provalim. Kako da izbrisem ikonice koje necu sa pocetne strane?
Pronasao sam medju postovima odg na to pitanje, ali kod mene kada pritisnem desni softkey imam samo add widgets a nema remove icons ili sta vec? :unsure:

zeljovan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 15. Nov 2010. 17:05
Lokacija: Beograd

Post od zeljovan »

monfils2011, Opet si mi malo nejasan sa pisanjem ali ajde ako sam te dobro razumeo.... ako hoces da zibrises precicu ides u windows>Start Menu>Programs i tu izbrises ikonicu a ako oces da izbrises samo precicu onda stikliras Edit Quick Links ides na ikonicu i naravno OK...

monfils2011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 02. Jan 2011. 20:15

Post od monfils2011 »

Dobro si me razumeo da hocu da izbrisem samo precicu i da ubacim neke nove na homescreen. Ubacio sam android, tako da ne znam sada gde mogu da nadjem "edit quick links" opciju, a na desnom softkey mi otvara samo "add to home" gde nemam opciju da uklonim precice vec samo da dodajem aplikacije, widgete itd.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

monfils2011, ako imas android ROM na tel onda samo klikni i zadrzi ikonicu koju hoces da uklonis i pojavice se kanta u donjem delu ekrana.. samo prevuci ikonicu u kantu i tako je uklanjas..
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

Ninolina, tako je, ja sam intstalirao samo animaciju, ali ne znam odakle da skinem celu aplikaciju jer kada u market ukucam Beautifull widgets dobijem samo animaciju...
SGS2, iPhone 4 32GB

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

nemanjale, to je zato sto se full aplikacija placa a ti po defaultu u Marketu mozes da vidis samo free apps.. Ako hoces da kupis full Beautifull Widget, instaliraj sa Marketa Market Enabler i s tom app ces moci da vidis i apps koje se placaju.. Ili vidi sta ti Google kaze..:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

Ninolina, ok hvala ti, ipak sam odustao od BW :) em sto se placa em i nije nesto posebno, sada sam gledao na yt....

nego sada ne znam kako da pokrenem homescreen 3d? gde da ga nadjem da bi ga pokrenuo?
jednom sam uspeo i to tako sto mi kada pritisnem dugme windows izadje mi da biram htc sense ili homescreen 3d ali sada toga nema a nisam izbrisao HS 3d...
SGS2, iPhone 4 32GB

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

nemanjale, idi u settings/ applications/ manage applications i tu nadji HTC sence.. zatim klikni na clear defaults i nakon toga, kad kliknes na Home dobices opciju da biras.. ovo nije bas tema za ovakva pitanja pa ce uskoro biti otvorena nova koja ce se odnositi samo na HTC HD2 koji imaju Android ROM..:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

Ninolina, e hvala ti punooooo.....

i ja mislim da treba sto pre otvoriti novu temu u vezi androida za hd2...pozz
SGS2, iPhone 4 32GB

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Izdvojeno kao posebna tema. "Zahvatio" sam nekoliko poslednjih postova jer se ostali prepliću sa pričom o WM-u pa bi bilo komplikovano razdvajati sve to a da se ne izgubi smisao. Videćemo da li će ova tema ostati u WM delu ili će biti prebačena u Android.

monfils2011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 02. Jan 2011. 20:15

Post od monfils2011 »

Ovo je izgleda otvorena nova tema za HD2 Android, a kao autor naveden JA?! :))) Haha, kakav paradoks, posto je meni ovo prvi win tel, a zatim i android, i jedva se snalazim :D

Elem, ninolina hvala, uspeo sam, upravo sam tako uradio kako si objasnila! Hvala puno.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

monfils2011, drago mi je da je pomoglo..:-)
A autor teme si, eto igrom slucaja, bas ti, jer je tvoj post prvi od izdvojenih iz teme o HD2 sa Win OS-om..:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

monfils2011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 02. Jan 2011. 20:15

Post od monfils2011 »

Ljudi, kada ubacim neku aplikaciju koju skinem sa neta najpre na komp a onda prebacim na mob, ona je u .cab ili .rar extenziji, a kada takve iz ecplorera pokusam da instaliram ili pokrenem, on kaze da ti fajlovi nisu podrzani. DA li uvek moram da ih najpre na kompu unzippujem u neki folder pa onda prebacim, ili moze na neki drugi nacin direktno iz moba da se pokrene?

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

To pitanje ide tamo u WM sekciju HD2, pošto cab fajlovi nisu za android već za WM ..................
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Odgovori