HTC ChaCha

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

IDzO, pa kod nas bi onda trebao po naski da se zove mislim mi neko ime da mu damo
:lol:


Izmenio: IDzO
*Zabranjeno je dopunjavati do 100 karaktera gomilom tacaka, smajlijima i slicnim*
Sledeci put brisanje bez obavestenja!


Procitaj -> Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Iphone 4s white clear install

bobex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2011. 20:51

Post od bobex »

deluje mi bas dosta zanimljivo fon,jel se zna mozda koliko ce kostati i dali ima da se kupi.Dali ga mozda neko poseduje i da mi kaze njegove mane i prednosti i dali je zadovoljan :D

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

drugar ima problem sa fonom.kada uključi wifi ne može da nadje mrežu a i kada je nadje i kada se konektuje protok podataka nema.bez obzira koji je hotspot(čak i kućni) neće da radi kako treba.šta to može da bude?
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

Zanima me jedna stvar. Drugar hoce da uzme telefon preko Telesmora i svidja mu se ovaj koncept qwerty + touch.....U Telenoru ima u ponudi ChaCha i E6. Iako E6 izgleda bas lepo odmah ga je odbacio zato sto nema AF sto i mene strasno iritira jer bih ga mozda i ja uzeo. E sad,bas smo gledali u Telenoru i Delta Sitiju E6 ima ekran od 2,4 inca a ChaCha navodno od 2,6. Pa me zanima da li u tih 2,6 inca ulazi i onaj deo po rubovima i ona 4 kapacitivna dugmeta? Jer onaj deo ,,pravog'' ekrana izgleda stvarno dosta manje nego kod E6 kod koga je ekran lepo razdvojen.
Nokia Lumia 1520

ChaCha
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 15. Avg 2011. 20:28

Post od ChaCha »

Pozz svima!
Pre neki dan sam kupio gore navedeni telefon i prezadovoljan sam! E sad, imam mali problem, tj nisam ni siguran da je problem jer mi je ovo prvi Android telefon pa možda negde grešim.
Naime, kada uključim wifi, on pronadje sve dostupne veze, konektuje se, ali neće da otvori nijednu stranicu, browser prijavi grešku da nema konekcije.
A čim isključim wifi, on automatski krene da učitava stranice ali preko gprs-a...
Jel neko ima ideju kako ovo rešiti?

EDIT: Sad videh i da VeNoM ima isti problem...

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

@adams - velicina ekrana se meri od ivice do ivice onog vidljivog dela a i chacha ima veci ekran od E6... inace, nek drugar uzme E72 i bog da ga vidi :wink:

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

E72 pored ovog telefona??? :?

Elem, zamolio bih nekoga ko ima ovaj telefon (ili zna), da li je moguce kucati nase karaktere čćžšđ sa ovom hardverskom tastaturom? Znam da na touch tastaturama na HTC-ovima (bar je tako na mom DHD-u) moze tako sto se drzi npr. c i onda izadje meni u kom selektujem ćč, da li to i na ovoj tastaturi vazi?

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Evil_Zo, nase karaktere kucas tako sto drzis C za čć i levim/desnim kursorom na tastaturi odaberes koje ces slovo i pritisnes Enter.

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Sjajno, puno hvala IDzO ;) Jedino mi ovo nije bilo poznato, sada ga definitivno uzimam za ljepsu polovinu...

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

luca, nisam te razumeo. :) Sta znaci od vidljivog dela? Jel ulaze onda oni kapacitivni dugmici u tih 2,6 inca? Jer ako ne ulaze onda mi definitivno trebaju naocare. :D
U Telenoru E72 uz paket Prenesi i dopuni 1490 kosta 22.080 dinara a ChaCha 12.600.....tako da,hvala ali ne hvala! :)
S obzirom da ChaCha ima Android sa verzijom Gingerbread koliko je procesor od 800mHz dovoljan za neki pristojan rad? :-/
Nokia Lumia 1520

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Adams, vise nego dovoljno, ja sam na wildfire furao dzindzerbred [doduse bez sense-a] na 710mhz i leteo je... mislim da je 800mhz puna kapa... :D
Samo nek se rolaju....sarme.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

ti dugmici ne bi trebalo da se ''racunaju'' u dijagonalu ekrana... mislim da su bez njih mislili da je 2,6inca...
ne sumnjam ja da je chacha odlican telefon ali me malo brine nagli pad cene, po oglasima je sada oko 210-230eur... :wink: :wink: :wink:

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

luca, Ne razumem kolika treba da mu bude cena, za malo više možeš da kupiš mnogostruko bolje telefone.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

luca, Pa mislim da je pad cene opravdan time sto je realno jako povoljan kod operatera. U Telenoru je E72 skuplji za 10000 a realno ChaCha je mnogo bolji telefon. ChaCha svakako nije telefon iz visoke klase sto se tice hardvera, ali jednostavno ima sta da ponudi i pogadja odredjenu grupu potrosaca. Ima integrisan FB chat i za nekog ko cesto ide na Fb to je veliki plus. Ja sam recimo imao HD2 koji je svakako bolji ali bih se opet zbog nekih pogodnosti koje pruza ChaCha kao recimo duze trajanje baterije,qwerty+touch,fb chat opredelio za ChaCha. ( Pre svega zbog niske cene :D )
Nokia Lumia 1520

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Pa kao sekundarni telefon, odnosno poslovni telefon, odlican...! :)
Samo nek se rolaju....sarme.

djole987
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 02:42

Post od djole987 »

Pozdrav!
Hteo sam da uzmem ovaj telefon preko Telenora, pa me zanima kako se pokazao pri koriscenju.. Koje su mu mane, vrline?
Najvise od svega me zanima koliko mu drzi baterija i uz kakvo koriscenje..
Ako se nadje neki dobar covek da odgovori, bio bih mu zahvalan :)

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

djole987, Baterija je solidna, mnogo bolja nego na mom DHD-u. Ali zato mu je interna memorija za moje potrebe premala. Cim instaliras iGO koji ima 30 MB i nema app2SD mogucnost, ne ostaje ti puno prostora za igrarije, samo za najosnovnije. Inace, telefon je jako dobro izradjen, tastatura je najbolja koju sam do sada sreo. Sve u svemu, moja djevojka je, malo je reci, prezadovoljna! :)


crni6, imas posebnu temu za HTC Desire, pa postavi to pitanje tamo ;)

Zaki 82
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 18. Apr 2009. 00:58

Post od Zaki 82 »

Ljudi, telefon je ODLIČAN!!!
Evo koristim ga već nekoliko dana i prezadovoljan sam. Moram da napomenem da mi je ovo prvi HTC i prvi Android pa mi treba malo vremena dok se snađem...

Sve na fonu radi besprekorno. Net je kao da sam na kompu - Flash plejer je odličan. Kamera je vrhunska (i u mraku).

Ekran je kristalno jasan. Odlični pikseli.

Brz je.

Tastatura je neverovatna. Nisam voleo qwerty zbog malih dugmića ali ovde je sve vrhunski odrađeno. Mislim da bi i moja baba umela da kuca poruke na ovom telefonu. :-)

Baterija je solidna, što bi rekao Evil_Zo.
Nije ni loša ni baš neka jaka, ali to je sasvim normalno za ovakve vrste telefona koje imaju ovakve opcije i mogućnosti. Mora se shvatiti da se baterija mora puniti svaki dan. Sasvim sam zadovoljan.

Mana za sad mi je otključavanje telefona. Mora da se pritisne dugme pa onda ekran, ali mi se čini da je to stvar navike pa se moram privići.

POZDRAV SVIMA

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

Jedno pitanje za upucene u ovaj telefon? dobio sam telefon na poklon i hteo sam da odradim root medjutim meni je verzija sa s-on kako da odradim s-off da bih mogao da ga root-ujem????
Iphone 4s white clear install

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

koliko vidim jedini nacin trenutno je XTC clip za s-off chacha .

Odgovori