HTC Flyer

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

HTC Flyer

Post od Tacty »

ne znam kako stavljate sve one tehničke podatke i slike, ali mislim da bi trebalo da ima svoju temu. ako to može, zamolio bih moderatore da ubace tehničke podatke i slike

dakle, prvi htc tablet od 7". pojavila se već cena u nemačkoj od 670 evra. po meni, previše. ako misle da nekako konkurišu ipadu, ta tendencija da android tableti koštaju od 700-1000 evra je samoubilačka. ovaj ajde može da koristi olovku na kapacitativnom ekranu, ali to mu jedina neka prednost, i bojim se da nije previše dobar razlog za masovnu kupovinu...

cela koncepcija mi se čini pogrešnom. svi su nešto krenuli da u tablete naguravaju 3g, gps, i trista džidža bidža, i onda zacepe cenu. čini mi se da tržištu nedostaju wifi only tableti, koji bi bili 300-400 evra maksimalno, koji mogu da konkurišu najjeftnijem ipadu.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Tacty, tesko da moze da konkurise iPad-u, to kazem samo na osnovu 'gaming & browsing expirience-a', HTC je odlican i naravno Android sam po sebi, ali neverujem da su uspeli da nadmase Apple po to tom pitanju...
Samo nek se rolaju....sarme.

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

pričam onako generalno o konkurenciji. ljudi žele tablet, a neće apple. šta će da kupe? ovaj htc za skoro 700 evra, samsung tab sa sličnu cenu, lg za 1000 evra, ili motorolu xoom za verovatno tu negde oko 1000 evra...nema wifi only modela koji bi cenom sišli ispod 500 evra i tako zadovoljii deo tržišta koji hoće android tablet a neće apple. mene recimo baš briga za 4g na tabletu, i slične stvari, hoću da imam nešto mobilno za čitanje, malo surfa, mail, i slično.

izgleda da će taj deo tržišta, bar uskoro, da pokrivaju firme poput viewsonica i slične, oni najavljuju neke jeftinije android tablete...

a što se tiče ipada, ako ćemo baš da isterujemo mak na konac, ne bih rekao da je ultimativno browsing iskustvo bez flasha. što se igrica tiče, to je verovatno tako, ali mene konkretno igrice uošte ne dotiču tako da to svakako ne bi bilo presudno za kupovinu...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Tacty napisao:cela koncepcija mi se čini pogrešnom. svi su nešto krenuli da u tablete naguravaju 3g, gps, i trista džidža bidža, i onda zacepe cenu. čini mi se da tržištu nedostaju wifi only tableti, koji bi bili 300-400 evra maksimalno, koji mogu da konkurišu najjeftnijem ipadu.
Ova cena nije toliko ogromna zato sto mora da pokrije cenu komponenti koje su ubacene unutra, vec proizvodjaci zele da iskoriste napaljenost mase da zgrnu sto vece pare i to oni ustvari naplacuju. Kada uzbudjenje malo splasne, pasce ovi tableti na 400-500 evra sa sve 3G, GPS, kamerom. Dakle nije stvar u skupoci komponenti.
Isto vazi i za mobilne telefone, recimo moj smartphone u slobodnoj prodaji kosta duplo skuplje nego odlican HP netbook(!), tako da vidite i sami koliko se tu zaradjuje samo zato sto je "poslednja rec tehnike".
Za godinu-dve, tabletima ce se prepoloviti cena u bukvalnom smislu, a bice tri puta jaci i funkcionalniji nego danas sto su.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Lobachewsky napisao:Za godinu-dve, tabletima ce se prepoloviti cena u bukvalnom smislu, a bice tri puta jaci i funkcionalniji nego danas sto su.
Ma naravno,vreme tableta tek dolazi i tu ce tek biti "rata".Imacemo mi odlicne modele koji ce se iskristalisati kao lideri a imacemo i "skarta",pa ce moci da se bira,ko sta voli i koliko je kome dubok dzep.Bice zanimljivo.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

HTC ima odličnu godinu iza sebe, uostalom proglašen je i za najboljeg proizvođača u 2010-oj, ali prve najave proizvoda za 2011-tu predstavljaju poprilično razočarenje :uhuh:
Redizajnirani telefoni iz prošle godine sa dodatkom memorije teško da će nekog impresionirati. Uz to ide tablet koji stiže prekasno da se uključi u borbu sa prethodnom generacijom tableta, a tehnički je inferioran u odnosu na sledeću generaciju. OS namenjen za mobilne telefone; odsustvo značajnje softverske podrške i verovatna nekompatibilost sa aplikacijama za sledeću generaciju tableta; cena koja je gotovo 200 evra veća od cene osnovnog modela Ipada... :unsure: ovo će da bude promašaj.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

djoni, naravno da nece jer je to HTC, a ljudi su obsednuti brendovima, nece oni ostati bez 'leba :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ima li ovo čudo funkciju pozivanja? Lično me totalno ne zanimaju tableti od 10 inča i više, kao iPad, već samo nešto manje, poput ovoga, ali obavezno i sa funkcijom telefoniranja. ne pada mi na pamet da nosim dva telefona i još plus tablet sa sobom.

Što se Apple tiče, stvarno ne vidim što ljudi taj iPad toliko dižu u nebesa? Probao sam ga i moji komentari su: preveliko, besmisleno, nefunkcionalno. 7 inča, Android i telefonski modul su po meni dobitna kombinacija. Ako ovo čudo bude imalo i ovo poslednje, i još akose pojavi u crnoj boji, onda će to biti bolje od Galaxy Tab, i vrlo verovatno ću razmišljati o nabavci, ako ne budem imao pametnija posla :lol:

Odgovori