HTC One V

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

HTC One V

Post od iKe »

Specifikacija

Slika

Povratak legende!

Size: 120.3mm x 59.7mm x 9.24mm
Weight: 115 grams with battery
Display: 3.7-inch touch
Screen: 480 x 800 resolution

CPU Speed: 1 GHz

Platform: Android™ 4.0 with HTC Sense™ 4

Memory:
Total storage: 4 GB
RAM: 512 MB
Expansion slot: microSD™ memory card (SD 2.0 compatible)

Network:
HSPA/WCDMA:
Europe/Asia: 850/900/2100 MHz
GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz

Sensors
Proximity sensor
Ambient light sensor
G-Sensor

Connectivity
3.5 mm stereo audio jack
Bluetooth with aptX® enabled (Bluetooth® 4.0)
Wi-Fi®: IEEE 802.11b/g/n
Standard micro-USB (5-pin micro-USB 2.0)

Camera with ImageSense™
5 megapixel camera with auto focus, smart LED flash, and BSI sensor (for better low-light captures)
F2.0 aperture and 28mm lens
720p HD video recording
Dedicated imaging chip
Capture a photo in the midst of recording HD video
Continuous shooting mode captures multiple snapshots

Sound enhancement: Beats Audio™

Multimedia
Audio supported formats:
Playback: .aac, .amr, .ogg, .m4a, .mid, .mp3, .wav, .wma (Windows Media Audio 9)
Recording: .amr
Video supported formats:
Playback: .3gp, .3g2, .mp4, .wmv (Windows Media Video 9), .avi (MP4 ASP and MP3)
Recording: .mp4

Battery Capacity: 1500 mAh
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

kao što neki već primetiše na jednom gadger portalu, jednostavno je smešno da je telefon sa 3'7 ekranom dug 120mm.

a da ne govorim o kopiji legend dizajna, paprenoj ceni od 310e koju predviđaju.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »


Savacar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 16. Maj 2010. 16:38
Lokacija: Beograd

Post od Savacar »

Danas uzeh ovo u Vipu, 1100 smartova + 1Gb paket + doplata 2500 din...Veceras se bacam na silovanje ovoga, android 4.0 i sve to...uh :roll:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Savacar, cestitam! :) Napisi mali review kad ga izmucis! :D

Savacar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 16. Maj 2010. 16:38
Lokacija: Beograd

Post od Savacar »

@psyhound Hvala hvala :)

KOPIRAM text od nekog lika, posto sam istomisljenik, ako neko ne razume nesto, neka pita, prevescu :)

1- The phone is fast enough for your daily use but it is not a jet phone at all.
-za mene jeste, posle tattoo-a.
2- STILL CAN NOT FIND the rest of the 4GB internal memory.. 1GB for apps and 100MB for data.
3- The notification light is AMAZING and very clear and strong.
4- The phone runs live wallpapers ok but in the personalise menu you can only find regular wallpapers but you can access live wallpapers through an installed one application icon.
5- Sound quality during calls is totally ok and the loud speaker is loud enough to make people ask to lower the sound a bit!!!
6- Accessing the messages and phone book is fast
7- I have checked HTC page and no compass sensor listed, the compass is a typical "compass" we use to know real directios, or applications that called "metal detectors" use, but most of us don't care about that option, we are real phone users not a show-off guys :)
8- Still can not judge the battery life because it is the first charge and first day and I keep playing and exploring aaaaaall the time.
9- Angry Birds Space runs PERFECTLY.
10- The phone DO HAVE FM RADIO with good sound and style.
11- The loudspeaker volume for phone ringer is good and the speaker sound itself is very good and deep.
12- Didn't find any problem untill now, but sometimes I feel that HTC should have worked a little bit more on the phone finish.
13- The "chin" is not that ugly or annoying, you will not even notice it.
14- The camera options are VERY AMAZING, but the photos itself I give it 60%, the flash is strong and the video recording is OK.
15- The camera is fast, starts fast and shoots fast and focuses fast, not very fast but toooo fast for a 1GHZ single core phone like this.
16- My biggest problem, I sent and recieved via bluetooth to and from my Wildfire S (bluetooth 4.0) very normal, but i have tried that with Nokia 5800 (bluetooth 2.0) recieved ok but I can not send ok, the Nokia disonnects and recieves corrupted data.
17- The screen is very good, and no touch response problems untill now.
18- ICS is a bit different than older Android vensions you will have to spend some time to get used to it.
19- The GPS antenna is THE BEST, very very fast and very sensitive.
20- Generally the phone feels solid. :roll:

karajac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2012. 08:03

Post od karajac »

Telefon je definitvno BEST BUY u ovom momentu. Ja sam ga uzeo u ponedeljak i za sada sam u potpunosti zadovoljan. Displej odlican, baterija jako dobra, brzina telefona solidna, Android ICS + HTC Sense 4.0 iskustvo je fantasticno. Znaci jedina mana jeste sto telefon nije za nijansu brzi ali nije realno ocekivati da bude brzi sa tim hardverom i za taj novac. Kamera je sto se tice kvaliteta slike mozda malo iznad proseka ali sto se tice koriscena fantasticna je. Brza prakticna, dosta opcija. Ustvari da budem precizniji slike preko dana su zaista vrhunske, jos kada se koristi HDR onda su boje neverovatne, ali sa blicem kao i svaki telefon ima malo suma na slikama. Dropbox koji ide uz htc je odlicna stvar, jednostvna singronizacija podatak bez koriscenja kablova je meni zaista super. Telefon izgleda jako lepo, veoma je tanak i elegantan.
Ja imam samo jedno pitanje, da li neko zna gde mogu da najdem neku futrolu ili onaj gumirani okvir ili tako nesto za njega?
HTC One V

Savacar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 16. Maj 2010. 16:38
Lokacija: Beograd

Post od Savacar »

Telefon je stvarno vrhunski u toj klasi, ja sam uzeo neko kozno govance kao fotrola, sta vec, cisto da ne ide u dzep bez icega. Nikakvu masku bas za njega nisam naso jos, nov je jbg, valjda ce da bude...

HogarStrasni
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 04. Apr 2012. 22:20

Post od HogarStrasni »

I moje pohvale za telefon! Stvarno je odlican za taj novac.
Ako neko bude nabavio silikonsku oblogu, neka javi! Video sam na stranim sajtovima da je ima, ali jos nigde kod nas.

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: HTC One V

Post od kopitaneskita »

pitanje za one koji su kupili ovaj fon.

piše li negde kolika je sar vrednost (uputstva i sl.)? pošto google ne nudi tu informaciju.

bravo88
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 13. Feb 2012. 19:16

Re: HTC One V

Post od bravo88 »

htc legend kao najelegantniji i najlepsi htc telefon je upravo unapredjen :) savrseno

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: HTC One V

Post od noviandroidas »

Danas bio do vip-a da pogledam One V i X. Generalno slozicu se sa 20 tacaka koje je postavio Savacar za One V.
+
telefon je "cigla" u smislu "solid as a rock". skoro nisam drzao cvrsci telefon. :o
veoma povoljan pri kupovini, i prosto se zapitate da li vredi dati 10x i vise novca za One X (naravno da ne vredi) u istoj kombinaciji paket+dodatak. One V moze da se pazari za smesnih 2500din uz smart1100+1GB
-
mali minus, nema na lockscreen-u one fancy animacije kao sensation npr. weather :(
web browsing sa fabrickim citacem je malko iseckan ali nista strasno

One x
telefon je avion, i vizuelno i pri koriscenju.
-
display zvace malo na rubu kada se pritisne. nije babaroga ali za trenutno najskuplji telefon nekako nedopustivo. bez obzira, da imam pare kupio bih ga :lol:

pitanje: da li je neko koristi Skype na One V i kakvi su utisci?

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: HTC One V

Post od bestboy »

noviandroidas napisao:One V moze da se pazari za smesnih 2500din uz smart1100+1GB
Колико онда буде месечни рачун уз ову комбинацију?
Слобода или смрт

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC One V

Post od sugarcoated_ass »

bestboy, 1990 din... Ja imam tu kombinaciju. :)

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: HTC One V

Post od bestboy »

psyhound
Ок, хвала на одговору. Можда купим овај фон уз смарт 1100 (без додатка) ако ме банда из мтс-а испали по истеку уговора, а 95 посто да хоће. :dry:
Слобода или смрт

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: HTC One V

Post od iLuka »

@ noviandroidas - ''mali minus, nema na lockscreen-u one fancy animacije kao sensation npr. weather''...

ako mozes da nam objasnis sta to konkretno znaci? hvala unapred

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: HTC One V

Post od noviandroidas »


iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: HTC One V

Post od iLuka »

aha, kapiram, u lock screen-u nema ali ima weather animaciju kad se ukljuci? pa to je ok, ipak je malo siromasniji brat u celoj One seriji... :wink:

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: HTC One V

Post od noviandroidas »

koliko se secam nema ni animaciju na home screen-u kad se otkljuca.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: HTC One V

Post od iLuka »

stavi mu onaj sat sa prognozom i ukljuci opciju show full animation on screen (ako se ne varam)... iskljuci ga samo na sekund i kada ga ukljucis trebalo bi da se pojave oni oblacici ili sta je vec trenutna prognoza... nemoguce da su ga toliko osakatili jer je najjeftinija varijanta serije One... :wink:

Odgovori