Windows Phone 8S by HTC

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od lesa0208 »

Ekran moze da se podesi tako sto promenis boje kockicama, mozes da ih uvecas i smanis da ih pomeras okolo i to je to, mislim da je WP tj. Metro UI najtezi za neku kastomizaciju... Inace koliki je izbor aplikacija sa poznatim imenima?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od Deksi »

Ma to znam, da semoze menjati boja i velicina kockica nego reko da vidim npr. vremenska profnoza kako izgleda, sat i jos ponesto ako je moguce. Bas su ga osakatili sa onakvom pretragom menija. Po meni sony sa androidom ima najbolji pregled menija, horizontalno levo i desno.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od iLuka »

upravo tako, nema bas mnogo mogucnosti za sredjivanje ekrana... kockice se mogu menjati po velicini, boji, menjati im mesto itd...
kada kliknes na sat on izbaci prognozu a kada se ista levo, desno, imate mogucnost da vidite akcije, razne vesti (koje opet sami mozete azurirati)...
nasao sam tu zamenu za tapatalk, board expres, veoma lepo radi, postoji kao na androidu mogucnost pregleda novih, neprocitanih itd vesti...

ja inace nisam neki zahtevni korisnik po pitanju kastomizacije aparata, navise mi je prijalo na Iphone4, jednostavnost i fluidnost... zato sam i uzeo ovaj sada wp8 jer su jako slicni... stvrano lepo radi, svidjaju mi se tranzicije izmedju ekrana...

kamera je maaalo osetljivija na svetlost, nista posebno, ali kada je osvetljenje ok ili sam napolju slike su jako ciste, kristalne...video nisam jos snimao...

primetio sam da imam slobodne memorije 1,5GB a nisam dobio karticu u pakovanju (telefon je iz VIP-a) :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od Baraba »

skar napisao:cek bato,nasao si "tapatalk" il zamenu tj board express ???
I mene zanima, nema verzija na zvaničnom sajtu:
Slika

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od lesa0208 »

Pa napisao vam je sta je nasao y postu iznad :-)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od Baraba »

lesa0208, video sam samo stranu 2, nisam video i stranu 3, baš sam brzao preko pc i u žurbi jbg :wacko:

dulemcse
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 08. Nov 2012. 07:06
:: Nokia C6

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od dulemcse »

Citajuci ove postove, sve mi se vise svidja.
@ luca
Mnogi pricaju kako ne radi navigacija, ali u nekim review-ima nalazim da ima navigacija instalirana: "you'll also get Nokia's turn-by-turn navigation and offline maps to help you find your way around town...".

Kakvo je tvoje iskustvo po tom pitanju?

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od Baraba »

Ima navigacija, samo za SRB ima 2-3 auto puta i to je to:
http://m.maps.nokia.com
:x

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od iLuka »

znas kakvo je moje iskustvo po pitanju navigacija uopste u telefonima i u automobilima?! stanem na prvu pumpu i pitam :lol: :lol: :lol:
stvarno mi niste jasni sa tim budzenjem navigacija u telefone, gde cete se to izgubiti? :P

@baraba - ma bice i vise, pa nismo mi slovenci?! :lol:

dulemcse
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 08. Nov 2012. 07:06
:: Nokia C6

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od dulemcse »

@luca
Meni, a verovatno jos nekome, je navigacija potreba. Ja sam u svim Nokia-ma instalirao Garmin i odlicno je radila, tacnije - perfektno. Ljudima koji cesto putuju, pa cak i van granica, navigacija je stvarno neophodna. Meni je lakse da imam navigaciju u telefonu, a ne kao poseban uredjaj...

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od iLuka »

ok, salim se, svako gleda kako mu odgovara...
telefon je stvarno dobar, i ako je najslabiji wp8 uredjaj, odlicno radi...
napisao sam par stvarcica gore u par postova ako te nesto zanima... navigaciju ne koristim, ne igram igrice...

dulemcse
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 08. Nov 2012. 07:06
:: Nokia C6

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od dulemcse »

Hvala ti puno na opisima. Rekao si bas sve sto me zanima, tako da cu verovatno i ja da ga pazarim. Dvoumio sam se izmedju njega i LG L9, ali presudio je HTC...

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od iLuka »

ima i nekih mana, bar za mene:
- ne pali sam po potrebi mobile network, nego mi stigne MMS tek kada ga ukljucim rucno
- na daje mi kao opciju bluetooth kada hocu da ''share-ujem'' sliku ili nesto ako pre toga bluetooth nije ukljucen
- kao da mi se, prilikom tranzicije izmedju ekrana, malo slova ''iskrzaju'' na sekund pa opet postanu ''cela''
- ne znam kako da nadjem nas market i dobijem Blic aplikaciju, stalno mi nudi UK market i sve je u funtama :dry:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Одг: Windows Phone 8S by HTC

Post od Baraba »

Navigacija je za mene neizostavna, imam eksternu i u telefonu. Znaci itekako i u Srb a kamoli preko. Google mape i servisi su tu najbolji, od pracenja saobracaja, usmeravanje gde nema guzve, 3d pregled ulice koju trazite itd. itd. mnogo znaci.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od iLuka »

Kako se gase aplikacije koje nisam zatvorio? Ako drzim dugo strelicu za levo pokaze mi ih ali ne mogu da ih pogasim kao na,recimo, one s gde sam ih samo sibao na gore i one su se gasile.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Windows Phone 8S by HTC

Post od miodrage »

Udjes u svaki ekran posebno i sibas back back back dok ne dodje na home screen.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od skar »

to je po meni najretardiranije resenje al ajd...tesko bilo dodati mali X u uglu pored svake aplikacije... :uhuh:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od iLuka »

pa ja sam radio isto sto i @miodrage ali reko' da pitam... pomislio sam da sam mozda ja u pitanju :wacko: a ne oni i taj nevidljivi krstic... :wink:

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od Freyr »

A jel istina da kada se kuca sms, velika slova racuna kao specijalni simbol i skida nesto mnogo karaktera kao kada se kucaju nasa slova? :? ima li gtalk i mail push aplikacija koja radi const kao na adroidu?

edit. I ajde ako mozes pojasni malo to sa iskrzanim slovima prilikom tranzicija, jel pri tome mislis na lag ili sta?
12 godina na forumu!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Windows Phone 8S by HTC

Post od iLuka »

primetio sam da ima samo 70 karaktera kada pisem sms, mislim da je bilo vise na androidu?
za e-mail mozes da postavis vremensko ogranicenje kada zelis da se refresh-uje ili da se odmah pojavi kada stigne...
za ta slova, nije to lag, nego kao da se ivice maaalo iskrzaju prilikom tranzicije, ali to je neprimetno, mozda je to fazon jer ima dosta drugaciji i font i sve u odnosu na androidu... :wink:

Odgovori