HTC Desire 816

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC Desire 816

Post od El Laki »

Ma s obzirom da telefon sad radi full i da nemaš većih zamerki koje bi eventualno mogli da isprave 5.0 verzijom, valja sačekati i dobro razmisliti o ubacivanju iste, jer nije isključeno da se pojave bagovi i da fon pobrljavi.

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: HTC Desire 816

Post od majkon80 »

El Laki, toga se i plasim,zaista nemam zamerke,da imam odavno bi isao na oglase,ali sve je ok i pristojno

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC Desire 816

Post od El Laki »

Onda neka čeka lizalica, dok se ne stabilizuje, ako u međuvremenu ne pređeš na 820 :D

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HTC Desire 816

Post od znemanja »

Kada dođe lizalica, pročitaj utiske ljudi koji su izvršili update, ako se ne žale, instaliraj update, ako pak prijavljuju bug-ove, probleme i sl, bolje zaobići. Mnogo je bolje ostaviti 4.3 ili 4.4 android ako to radi dobro nego po svaku cenu instalirati lollipop samo iz razloga da bi se imala poslednja iteracija OS-a.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: HTC Desire 816

Post od majkon80 »

znemanja, saglasan sam sa time sto si napisao

El Laki, ma necu da prelazim,jer mi se ne isplati finansijski,i pazi jeste on bolji malo ima 2 giga i graficka i procesor sta ti ja znam,ali opet nedovoljno da sada prodajem ovaj,pa doplacujem za onaj,ugodjaj je isti,meni je bitno da gura android brzo bez stucanja,veliki pregledni ekran,a sada dali je cortex 9 ili cortex 7 veruj bas me briga kao i za ram,ako mi isti ne manjka,recimo posle par dana koriscenja kada ubijem procese imam uvek slobdno oko 500mb(900)posle restarta i to na stock romu rama,sasvim dovoljno.Ne opterecuje me graficka jer ne igram igre uospte,jedino kamera mi je vazna od ovih stvari al zato smo kupili ja i ti 808 :wink: ali i bez toga vazna mi je i dobro radi posao.Ja ti koristim viber,facebok,neke vesti,skipe i par programa za obradu slika itd u trenucima kada ne radim,znaci ono dal moze najnoviji gta 34 da pokrene mi nije vazno :)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC Desire 816

Post od El Laki »

Mislio sam pre svega ukoliko cena 820 padne, pa budu približne, te zamena bude moguća uz neku simboličnu doplatu. Svakako se slažem da pored svega što stoji na papiru, mnogo je bitnija praska i utisak koji ostavlja.

PavleVuk
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 217
Pridružio se: Pon, 02. Feb 2015. 01:42

Re: HTC Desire 816

Post od PavleVuk »

Da li može preporuka za Tempered Glass?

dalinda
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 10. Mar 2015. 13:02
:: 069782668

Re: HTC Desire 816

Post od dalinda »

kupila sam polovan 816 dual, pri paljenju prvo se pojavljuju neka kineski logo i slova, zatim normalno htc-ov logo, kinesi blink ffeed, imam ikonicu super user. jel to znaci da je tel rotovan? nisam nesto spretna u prepoznavanju romova. ako bih usla u fastbot da vidim da li je otkljucan bootloader, plasim se da ne bude na kineskom pa da ne znam da izadjem iz njega. u informaciji o softveru stoji 4.4.2, htc sense 6.0, softwer number bindroid desire 816 dual v 2.0.0. sto je cini mi se custom rom. jel to sve znaci da ja ne mogu dobiti nikakvo obavestenje o eventualnoj nadogradnji softvera. inace nemam nikakvih problema u radu sa njim. jel ima neko savet sta da uradim, kako da proverim ili da instaliram stock rom, verovatno u servisu

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: HTC Desire 816

Post od drom »

Instaliraj root checker za pocetak, proveri da li je rutovan.
Sto se tice 816 i kineskih slova, nemoj da te brine to, kod 80% je tako, jer su sve to uglavnom verzije za istocno trziste i kojekakvim kanalima uvezeni ovde.

Aimbot91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Sre, 26. Nov 2014. 19:56
:: HTC Desire 816 Dual

Re: HTC Desire 816

Post od Aimbot91 »

Pozdrav narode.Naime posto je izasao LL pre par dana hteo sam i ja da ga uradim update da vidim kako izgleda...Ali izgubio sam backup od mog stock rom-a i ne mogu da instaliram OTA update.Uradio sam restore KK stock mislim da je za Evropu uklonio SuperSu i Cerberus.apk iz njega.Uradio flash stock recovery i zakljucao bootloader.Uradio factory reset iz bootloader-a ali nema OTA update-a.Probao sam da uradim flash RUU ali nmg da nadjem RUU za moj CID koji je HTC_622[emoji20] Moze li neka pomoc?Ako moze neko da upload backup LL sa istim CID brojem telefona,posto sam probao restore LL sa 4PDA ali se posle boot screen-a telefon vraca nazad u recovery.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire 816

Post od m@c|-|oR »

Aimbot91, jesi tražio po xda? Ili na htcdev sajtu ?
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Aimbot91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Sre, 26. Nov 2014. 19:56
:: HTC Desire 816 Dual

Re: HTC Desire 816

Post od Aimbot91 »

m@c|-|oR napisao:Aimbot91, jesi tražio po xda? Ili na htcdev sajtu ?
Jesam na xda-a nema,na htc dev sam gledao isto ali nisam nasao nista drugo sem kernel source-a[emoji20]

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire 816

Post od m@c|-|oR »

Za OTA treba da imaš:
- stock bootloader,
- stock ROM,
- stock recovery
Bootloader ne mora da bude zaključan. Ako imaš sve ovo - možda još nije pušten OTA za taj CID?
Predlažem ti da proveriš koji CID za sada imaju OTA.
Pitanje - jesi tim RUU "upucao" telefon ili si uspeo da ga "oživiš"? Uvek možeš da se vratiš na custom, dok ne nađeš ono što ti treba.
Taj CID, ako se dobro sećam iz vremena HOX-a je za Hong Kong ili tako nekako: * Asia-HK-CHT HTC__622
...Desire 816 should receive Lollipop sometime in March or April
Izvor
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Aimbot91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Sre, 26. Nov 2014. 19:56
:: HTC Desire 816 Dual

Re: HTC Desire 816

Post od Aimbot91 »

Stock rom imao-nasao backup nekog mislim da je za Evropu.
Instalirao stock recovery mada imao sam znak trougla u njoj crvene ili zute boje nzm vise[emoji16] Mozda je to problem?
Stock bootloader naravno posto ne moze da se stavi drugi osim ako nemas S-OFF ili se varam?!Bio sam zakljucao i bootloader zbog OTA mada na 4PDA pisu da ne mora da se zakljucava takodje...
Ne nisam ga ni upucao ni oziveo tj RUU se nije instalirao posto se CID ne poklapa[emoji1] Da to je Hong Kong CID[emoji16] Za divno cudo nasao sam neki kineski sajt za RUU ali nema opet mog CID-a.Mada mi nije jasno zasto telefon nece da se boot-je posle vracanja stock LL roma??

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire 816

Post od m@c|-|oR »

Kako si mogao da staviš evropski ROM na tvoj CID?
Možda ti je tu problem?
Ili ipak nije pušten OTA za tvoj telefon. Ne vidim druge mogućnosti.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Aimbot91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Sre, 26. Nov 2014. 19:56
:: HTC Desire 816 Dual

Re: HTC Desire 816

Post od Aimbot91 »

Nisi me shvatio.Stavio sam evropski ROM tj backup njega sa CWM recovery.Onda sam uradio flashovao stock recovery,zatim zakljucao bootloader,potom sam uradio factory reset iz bootloader-a.Nema OTA.Verovatno CID zeza stvari[emoji20] Nastavicu da trazim RUU za moj CID mada slaba vajda...

Aimbot91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Sre, 26. Nov 2014. 19:56
:: HTC Desire 816 Dual

Re: HTC Desire 816

Post od Aimbot91 »

Uspeo sam da nadjem stock backup za Aziju.Posle boot-a izbacio mi je obavestenje o azuriranju na verziju 1.57.708.1 i uspesno je instalirao azuriranje posle toga,ali LL azuriranja nema...Mozda bi trebalo da sacekam koji dan?!

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire 816

Post od m@c|-|oR »

Možda.... :) :) :)
Dobro je da si bar nešto uspeo. Strpi se još malo sigurno će se uskoro pojaviti.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Aimbot91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Sre, 26. Nov 2014. 19:56
:: HTC Desire 816 Dual

Re: HTC Desire 816

Post od Aimbot91 »

m@c|-|oR napisao:Možda.... :) :) :)
Dobro je da si bar nešto uspeo. Strpi se još malo sigurno će se uskoro pojaviti.
Mada moram priznati da mi je malo sumnjivo što je 1.57. 708.1 zadnji update[emoji16] Postoji i 1.58[emoji1]

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire 816

Post od m@c|-|oR »

To već ne mogu da sudim. Nisam pratio softver za tvoj telefon da bih mogao da pomognem na taj način.
Strpi se još malo, valjda će izaći ili OTA ili RUU.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Odgovori