HTC U11 Plus (U11+)

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: HTC U11 Plus (U11+)

Post od Batak »

Kakve veze ima root sa tim da li koristis stock rom ili ne? Pa neces dobiti drugi rom ako odradis root.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC U11 Plus (U11+)

Post od m@c|-|oR »

Rutovani telefon ne može da prima OTA zvanična ažuriranja
(kad je boot otključan i/ili ima custom recovery)
U prvo vreme, dok postoji zvanična podrška i nije neka vajda.
Dobije se mogućnost instalacije exposed-a, nekih aplikacija koje ne rade bez root-a i to je manje-više to.
Dosta se gubi sa druge strane, najviše kod zvaničnih OTA apdejta, kao što sam napisao.

Evo, Z2 beše kod mene preko dve godine, nisam ga ni rutovao. Sad ga prosledio supruzi, ona zadovoljna. Ako ga i budem rutovao, biće čisto zezanja radi da vidim kako mu rade custom ROM-ovi.

Huawei i tako ima relativno slabu podršku sa te strane, a opet radi odlično - neće da bude rutovan uskoro...

Zezao sam se ja sa Zelenim, jer u vreme kad sam imao One X flešovao sam ga manijački!
:D
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HTC U11 Plus (U11+)

Post od Green »

Nema veze, nije o tome rec. Stock rom je dovoljno dobar i funkcionalan da u danasnje vreme root skoro da i nije potreban da bi sistem bio mnogo bolji. Samsung TW na primer je nakrcan opcijama do te mere da root odradjuju samo oni najokoreliji fanovi, poput developera recimo. Ili oni koji na raspolaganju imaju previse slobodnog vremena.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: HTC U11 Plus (U11+)

Post od Batak »

Root je pre svega neophodan zbog ubijanja reklama kojih ima na izvoz. Kod Samsunga je to, na svu srecu, moguce i bez ruta uz Adhell. Ali koriscenje telefona sa onoliko reklama je bas mucno iskustvo.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HTC U11 Plus (U11+)

Post od Green »

Ne znam, nikad nisam imao problem s reklamama. Mislis na one u free aplikacijama?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC U11 Plus (U11+)

Post od Azimuth »

Verovatno misli na sve reklame, pocev od tih u free aplikacijama, pa sve do onih iz browsera.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: HTC U11 Plus (U11+)

Post od Batak »

Da, na sve. I u browseru ih ima bas mnogo ako se ne blokiraju.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC U11 Plus (U11+)

Post od Azimuth »

Green, daj nam neki detaljniji review posle koliko ga već dana imaš, neka tvoja zapažanja, plus i minus :wink:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HTC U11 Plus (U11+)

Post od Green »

Pa šta znam, nemam baš nešto detaljnije da napišem zapažanja. Telefon radi za sve pare, ekstremno je brz, sve otvara u deliću sekunde. Baterija odlično drži, ali imam utisak da je na Xiaomi-ju držala malkice bolje, pogotovo u stand by modu. I pored toga, s mojim korišćenjem izgura dva dana, uz preostalih 20-30% i nekih 5-6 sati sot.

Zvuk preko sluški i kameru još nisam testirao, jer ovde u mom kraju baš ništa interesantno za slikanje nema, tipično ružno predgrađe. Videću nešto negde drugde.

Kao najveću manu bih pripisao klizavosti telefona. Jednostavno mora u case, što sam i uradio. U pakovanju se dobija neki fabrički đubar, ali stigao mi je mnogo bolji, koji je sada na telefonu. Šteta, jer je zadnja strana baš onako jedinstvena. Ostale mane su čisto kozmetičke prirode. Loše dizajniran interfejs (fajl menadžer je užas, na primer) i nedostatak dark moda. Dark mod i nije problem, jer je ekran LCD, ali ja volim tamne boje.

Što se superlativa tiče, posebno bih istakao čist i glasan zvuk prilikom razgovora. Možda najglasniji smartphone koji sam do sad imao.

Interesantno je još napomenuti da ja ne koristim senzor otiska prsta za otključavanje, ali kad se isti dotakne, aktivira se lockscreen. Da li je to tako i na nekim drugim modelima, ne znam, ali mi je zanimljiva opcija.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HTC U11 Plus (U11+)

Post od Green »

Hteo bih da dodam još nešto. Juče predveče bio u šetnji sa ženom, pa reko' ajd' da probam snimiti kratak video, da vidim kako radi stabilizacija pri laganom hodu. Jednom rečju, fantastično. Ima se utisak kao da je telefon na stabilizatoru. Videću da uradim još neki video pa ću postaviti da ljudi pogledaju.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC U11 Plus (U11+)

Post od Azimuth »

Ajd okini i neku slicicu u mraku ili sa sobnim osvetljenjem tj lusterom, ako nije problem ;)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HTC U11 Plus (U11+)

Post od Green »

Koga zanima, da napišem par reči i o kastomizaciji ovog telefona, koja je na visokom nivou. Sve može da se menja iz Themes aplikacije. Icon packs, fontovi, wallpapers, tonovi itd. Mana je što se pri promeni teme ne promeni i meni sistema, kao i to da su icon packs dosta siromašni. Uglavnom su izmenjene sistemske ikonice.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: HTC U11 Plus (U11+)

Post od vla-do »

Green napisao:HTC U11+, na primer, ima i lampicu i Always on Display (Smart display) funkciju, sto je za svaku pohvalu.
Gde se ovo nalazi?
Izgleda da U11 ovo nema, a baš sam mislio probati. :/

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HTC U11 Plus (U11+)

Post od Green »

U podešavanjima display-a je opcija Smart display (Advanced). Može se podesiti da se pojavi samo kad se telefon uzme u ruku ili da je stalno na ekranu, kao kod Samsunga i LG-a.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: HTC U11 Plus (U11+)

Post od vla-do »

Nope, nema toga na običnom U11...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HTC U11 Plus (U11+)

Post od Green »

Šteta. Izgleda onda da je opcija uvedena sa U11+. Možda se u nekom narednom update-u ubaci i u U11. Šansa je možda mala, ali ko zna. Ako dovoljan broj korisnika zatraži...

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: HTC U11 Plus (U11+)

Post od Ivan Cirkovic »

Razmisljam se da uzmem ovaj telefon kao sledeci u nizu... :D :D :D HTC je meni po kvalitetu u samom vrhu ispod Samsunga i Apple telefona. To je moje misljenje, a sama plastika im je kvalitetna. Nego su skupi za ono sto nude u ondosu na ostale modele...

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: HTC U11 Plus (U11+)

Post od Martin Mystere »

Auuuuh Green šta ti je rekao! [emoji33][emoji33][emoji33]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HTC U11 Plus (U11+)

Post od Green »

Nadam se da se Cirkan malko sali, jer ne bih bas mogao sa njim konverzirati u ovoj temi. :D
Nego, Cirkovicu, zasto smatras da su skupi za ono sto nude u odnosu na konkurenciju? Samsung i Apple nisu bas olicenje jeftinoce.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: HTC U11 Plus (U11+)

Post od Ivan Cirkovic »

Pa, zato sto za iste pare mozes dobiti mnogo vise funkcija kada je neki drugi brend u pitanju, kao sto je LG, Samsung ili Huawei... Mislim na najjacu seriju kada su sve tri varijante u pitanju.

Odgovori