Kurs PHP programiranja u Beogradu

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Kurs PHP programiranja u Beogradu

Post od lesa0208 »

Posto sam zavrsio faks,a hteo bih da se nadogradim jos, intresuje me da li znate neki dobar kurs za php, neku skolu ili nesto slicno, da je u trajanju nekih najmanje 3 meseca pa do 12 meseci, cena skole mi nije bitna, takodje me ne intresuju nikakvi online tutorijali, niti IT akademija jer su mi oni jako neozbiljni neki dan sam ih zvao jer ima na sajtu stoji baner upis 2012/2013 medjutim ti upises do nove godine a sa kursom kreces sledece godine u oktobru mesecu itd.. takodje me ne intresuju i online varijante kursa. Hajde ako imate nesto pametno i dobro da mi preporucite vi napisite :)

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kurs PHP programiranja u Beogradu

Post od Layne_Staley »

lesa0208, programer sam po struci, apsolvent ETF-a (smer programiranje). Problem je sto ni jedan od tih kurseva nije dovoljno dobar. Sve zavisi od tebe. MOzes otici na neki kurs, bilo koji, ali moras da budes spreman da sam radi bas puno, da bi naucio bilo sta, pa i php. Php nije tezak, ako si vec programirao nesto (sta nije c ili paskal, tj nesto vece).

Raspitacu se po faxu za kurs, pa ti postujem ovih dana :)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Kurs PHP programiranja u Beogradu

Post od lesa0208 »

Layne_Staley, programirao sam ja u C, i VB al mi se to ne programira tj. ne radi mi se u tim jezicima, naravno da ne zelim kurs ne znam kakav nego cisto da udjem u pricu oko PHP-a pa cu ja sam vezbati i raditi projekte kod kuce. Hajde raspitaj se pa mi javi :)

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Re: Kurs PHP programiranja u Beogradu

Post od Kamiondzija »

lesa0208, bio sam u sličnoj situaciji nekada davno, ali sam ja učio PHP čitajući milion tutoriala po Netu i zvanični manual, i mogu ti reći, naučio sam dosta. Što Layne_Staley reče, PHP nije težak, ALI, ako hoćeš zaista da znaš PHP i da radiš neke ozbiljnije stvari u istom, trebaće ti mnogo, mnogo više od čistog poznavanja jezika. Naime, jako je bitno znati objektno orijentisane koncepte, zašto je to dobro, koja je dobra programerska praksa kada je OOP u pitanju, itd.

Jedan od boljih tutoriala koji daju dobar uvod u PHP je ovako nešto: https://tutsplus.com/course/php-fundamentals/

Mesečna pretplata za dati sajt je nešto ispod $20 mesečno, što je, priznaćeš, daleko jeftinije od raznoraznih kurseva, a sadrži pregršt tutoriala, ne samo za PHP nego i za mnoge druge stvar, tako da od mene imaš toplu preporuku za dati sajt. A malo detaljnije o OOP - u u kontekstu PHP - a možeš da pročitaš ovde: http://net.tutsplus.com/tutorials/php/o ... beginners/

Generalno, taj sajt je prepun kvalitetnog sadržaja, tako da ostaje samo na tebi da se otisneš u te vode. Ako ti trebaju još neke preporuke ili pomoć, tu smo da pomognemo. :-)
iPhone 4 16GB SIM Free

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Kurs PHP programiranja u Beogradu

Post od lesa0208 »

Kamiondzija, nije mi stran objektno orjentisan koncept, nego ono sto ja pokusavam je da preko nekog kursa-skole samo pokupim osnove kako sta funkcionise pa cu ja kasnije sam od kuce kroz vezbu i razne projekte skilovati dalje, uglavnom lakse mi je da osnove krenem sa nekim, a posto brzo kapiram stvari dalje cu nastaviti sam :). Uglavom tebi hvala na ovim preporuka, svakako cu bukmarkovati sajtove :)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Kurs PHP programiranja u Beogradu

Post od tomas.hokenberi »

lesa0208, kakav god kurs da nadjes gledaj da pokriva kompletnu "LAMP" platformu (LAMP = Linux Apache Mysql PHP). PHP nije jezik koji funkcionise "sam za sebe". Uz PHP je, pored osnovnih LAMP tehnologija, "must" i poznavanje CSS-a, HTML-a, javsscripta, XML, XSL i jos par tehnologija.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kurs PHP programiranja u Beogradu

Post od Layne_Staley »

tomas.hokenberi, slazem se sa svime, samo bi dodao i poznavanje AJAX- jako korisna, must have stvar :D
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

NoBodyAsAleksa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 224
Pridružio se: Ned, 12. Nov 2006. 14:43
Lokacija: New Belgrade

Re: Kurs PHP programiranja u Beogradu

Post od NoBodyAsAleksa »

Layne_Staley napisao:Php nije tezak, ako si vec programirao nesto (sta nije c ili paskal, tj nesto vece).
C nije nesto vece? xD
Verovatno mislis zato sto nije objektno orijentisan, ali c nije mala stvar, a svakako ne pocetnicki program...
Nokia N8 + 4gb Sandisk + Sennheiser CX300-II

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kurs PHP programiranja u Beogradu

Post od Layne_Staley »

Malo sam prenaglio kada sam napisao to, ali opet, c nije prakticno upotrebljiv u poslednje vreme. Poenta c-a je, da je to osnova daljeg programiranja. Veoma je bitno da se nauci, jer onda moze znanje da se nadogradi dalje... Iako sam ga radio u prvoj godini samo, bez problema sam skoro isprogramirao neku komplikovaniju pretragu po binarnom stablu u c-u..
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Kurs PHP programiranja u Beogradu

Post od tomas.hokenberi »

Layne_Staley, zavisi sta podrazumevas pod "prakticnom upotrebljivoscu". Ako pises kernel i drajver sigurno ga neces pisati u Javi. Ili embeded softver mikrokontrolera. C je itekako jos ziv samo se ne vidi na strani "aplikativnog softvera".
Dobar deo softvera, od cijeg pisanja zivim, a namenjenog upravljanju u realnom vremenu, se i dalje pise u "cistom" C-u.

C nikada nije bio "uvodni" jezik namenjen ucenju programiranja (to su pre bili Paskal i Bejzik) pa je percepcija C-a kao nekakvog "uvodnog" jezika prilicno pogresna.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Re: Kurs PHP programiranja u Beogradu

Post od Kamiondzija »

Ipak, ja znam masu ljudi koji su počeli da uče programiranje baš u C - u. I nešto ne vidim da im je to bio (veliki) problem.
iPhone 4 16GB SIM Free

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Kurs PHP programiranja u Beogradu

Post od tomas.hokenberi »

Kamiondzija, nije problem ako neko pocne da uci programiranje u C, mada to nije najbolji jezik za ucenje programiranja. Problem je u percepciji da je C nekakav jezik za "ucenje programiranja", sto isti nije.

U poslednje vreme se jako cesto C uci kao prvi jezik, umesto npr. Paskala, zato sto je sintaksa jezika zgodna za kasnije ucenje C++ ili Jave, pa i PHP-a. Medjutim C nije bas najzgodniji za objasnjavanje metoda programiranja apsolutnim pocetnicima.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

NoBodyAsAleksa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 224
Pridružio se: Ned, 12. Nov 2006. 14:43
Lokacija: New Belgrade

Re: Kurs PHP programiranja u Beogradu

Post od NoBodyAsAleksa »

tomas.hokenberi apsolutno se slazem sa svime sto si napisao...

Na C-u se krece u nekim strucnim skolama i fakultetima, jer se podrazumeva da imaju kapacitet da ga nauci i neko predznanje iz na primer pascala i eventualno algoritmike. jer se bez nje ne moze raditi u c-u nikako....
Nokia N8 + 4gb Sandisk + Sennheiser CX300-II

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kurs PHP programiranja u Beogradu

Post od Layne_Staley »

Ja samo pricam kako sam ja krenuo da ucim da ozbiljnije programiram. Ne racunajuci bejzik i paskal ili ne daj boze pico computer. Od c-a je krenula prica. Tako je bilo kod mene na faxu (ETF-u).
Opet sam se pogresno izrazio. Milsim, nisam hteo da kazem da je c neupotrebjliv, ali zaboravio sam na mikrokontrolere, pisanje drajvera i kernela.. Sto je najgore mi smo pisali sad, u cetvrtoj godini podobar kod (sto u assembly sto u C) za mikroprocesorske sisteme... Znaci sve u svemu sam zaboravio na to... Al dobro, i dalje mislim da je c prvi korak "naprednog" programiranja... Al dobro, misljenja se razlikuju :)

@Aleksa: Inace, mi smo na faxu imali Algoritme i strukture podataka 1 i C u istom semestru...
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Kurs PHP programiranja u Beogradu

Post od tomas.hokenberi »

Layne_Staley, pazi ako ces se baviti aplikativnim softverom, bez zalazenja "u dubinu" procesa, signala i ostalih zackoljica vezanih za neposredan rad sa operativnim sistemom i kernelom, "ozbiljno" programiranje mozes da pocnes ucis i u Javi. Jako puno ljudi znam koji se bavi "ozbiljnim" programiranjem se nije spustilo do nivoa kernela od kako su diplomirali. Npr. "Oraklisti" se smatraju ozbiljnim programerima (posebno ako uzmes u obzir njihove prosecne plate), a da sve vreme koriste alate kao sto je ADF gde ti je "pravo programiranje" zamagljeno citavim slojem apstrakcija i alata.

Kada sam ja studirao (takodje na ETF-u), sto bese dosta davno, na prvom kursu programiranja (Programski jezici i metode programiranja na II godini (3. i 4. semestar), na I godini se radio samo ORT = Osnove Racunarske Tehnike = Logicko projektovanje racunara) naglasak je bio na metodama programiranja (metode sortiranja, pretrazivanja po stablima, itd, itd) a manje na programskim jezicima (radilo se na istom tom picoComputeru, pseudojeziku, Paskalu, Bejziku i Fortranu). C i C++ su izucavani kasnije na upravljanju u realnom vremenu, mikroprocesorskim sistemima i programiranju u realnom vremenu.

Elem poenta je bila da su najvaznije bile metode (a tu je Paskal bio najbolji za ucenje), a programski jezici se posle lako uce (osim prelaska na "objektnu paradigmu" C++).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kurs PHP programiranja u Beogradu

Post od Layne_Staley »

tomas.hokenberi, s duznim postovanjem, doktorirao sam Javu :) SAda se ort uci u drugoj godini (barem ort 2 ) a ozbiljniji deo arhitekture racunara u 4 semestru (Arhitektura racunara). C++ u 3 semestru.
Metode smo apsolvirali odavno :)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Kurs PHP programiranja u Beogradu

Post od Freyr »

Zna li neko nesto o ovoj skoli?
http://www.obukeikursevi.com/plan-rada- ... php-kursa/

Ima li smisla davati novce za ovo?
12 godina na forumu!

Odgovori