Uređaji ne crkavaju slučajno...

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Uređaji ne crkavaju slučajno...

Post od vlada1970 »

Uređaji ne crkavaju slučajno, već da bi vas proizvođač naterao da kupite novi 8)

Slika
Francuski Le Monde je pre neki dan objavio tekst u kojem se osvrću na izveštaj Evropskog potrošačkog centra (CEC) "Programirana dotrajalost, proizvod potrošačkog društva", koje se bavi planiranom dotrajalošću proizvoda.
http://www.itvesti.info/2013/04/ureaji- ... da-bi.html
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Re: Uređaji ne crkavaju slučajno....................

Post od LittlePrince »

Лепо објашњено још давно

Slika

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Uređaji ne crkavaju slučajno....................

Post od Green »

Ta programirana zastarelost se spominje i u jednom od Zeitgeist filmova, ne znam tacno kojem. Rekao bih da je Zeitgeist Addendum u pitanju...

Kako god bilo, to ne vazi za moj Sony DVD plejer, koji savrseno radi jos od 2005. godine. 8) :D

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Uređaji ne crkavaju slučajno....................

Post od loki13 »

Ne odnosi se ovo samo na elektronske uredjaje,prisutno je i u automobilskoj industriji,svedoci smo da na ulicama Srbija ima dosta mercedesa 124/123 a dok naslednici e-klasa w210/w211 nisu ni upola toliko kvalitetni i nema sile da na tockovima docekaju broj godina kao 124/123...
D500&E71

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Uređaji ne crkavaju slučajno....................

Post od miodrage »

Sto bi se reklo, ne prave se kao nekada. Pa sta da se ocekuje? ZIvimo u potrosackom drustvu. Da bi drustvo kao takvo ferceralo, potrebna je potrosnja. Ako nesto radi i traje vecno, ljudi nece hteti da menjaju - samim tim pada potrosnja, ergo pada i proizvodnja i rezultat je vise gladnih na ulicama jer nemaju posla.
Znaci fazon jenapraviti nesto sto ce sam kupac hteti da menja nakon 1-2 godine. E sad, da li zbog "kvara" ili zastarelosti... to vec nije bitno, bitno je da se menja.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Uređaji ne crkavaju slučajno....................

Post od cvoruga »

Ja ne verujem u teorije zavere (bar ne u sve), i mislim da je sasvim normalno menjati stvari na svakih par godina.
Npr, mob na 3-4, komp 4-5 (gejmeri češće), auto na 5-7 godina (pričam o novim).
Koliko god da je dobar uređaj, posle nekog vremena jednostavno dosadi.
To što mi nemamo uslova za promenu bilo čega je druga priča :cry: .

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Uređaji ne crkavaju slučajno....................

Post od janka_88 »

Jednostavno je tu i želja za boljim, novijim i jačim stvarima postala veća nego prije ko zna koliko godina. Naravno da je veliki broj stvari prije bio kvalitetan ali zamislite šta jedna Nokia 3310 ima u sebi a šta ima neki od trenutno vodećih S4/xperia z/htc one. Tako i za auta. Neko spomenu Mercedese, pa treba pogledati snagu tih motora. Neki Mercedes star 30 godina ima motor od 3000kubika a ima snagu ko današnji Fiat Punto Sporting od 80ks. I kako ga uopšte i može da kažem "poderati". Zato je tako i duže trajao. Ja sam lični primjer za to jer evo ja i prijatelj imamo identični Fiat Stilo ali on 115ks a ja 80ks. Potpuno isti motor ali kod njega jača fabrički turbina i ecu programiran drugačije i on svako malo nekih problema a ja ništa slično njemu... Naravno, to nije mjerilo nekih većih stvari ali sasvim solidan pokazatelj iako na auto utiče više faktora, mada ja to nebi naveo kao primjer da nismo i slični vozači. :) Eto ja imam S3 koji je izuzetan telefon, ali želja zs boljim i jačim me sumanuto vuče da naručim S4. :D Finansije će tu vjerovatno ukočiti sve, ali da je tu bolje stanje nebi se ni sekunde dvoumio da li vrijedi ili ne... :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Uređaji ne crkavaju slučajno....................

Post od Green »

Trebate pazljivo pogledati video koji je Mali Princ postavio, pa ce vam se sve samo kasti, zbog cega ljudi sada sami zamene neki uredjaj posle odredjenog vremena, bio on u kvaru ili potpuno ispravan.
I ne, nije u pitanju nikakva teorija zavere. Teorije zavere ne postoje...

Odgovori