Koji film/seriju ste poslednju gledali?

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Evindzer »

Pa, da krenemo :wink::
Pogledao " Marsovca" i s teškom mukom :wink: moram priznati da mi se dopao više od "Interstelara". Dao sam mu 9 na IMDb-u.
Pre par dana bio na premijeri "Ratova zvezda 7" i film je bolji nego što sam očekivao. Predvidljiv je i gluma je potprosečna, nažalost (osim poslednje scene, koja je odlična!), a i priča je priglupa i bledunjava, uz odsustvo detalja koji bi publiku ubedili u tok radnje i motive (loše razvijenih) likova, ali film odiše (poluuspešnim) pokušajem da se prenese atmosfera iz originalnih delova, pri čemu Abrams, na moje zadovoljstvo, nije uništio franšizu nebuloznim slepačkim zaokretima, kao što je to uradio u poslednja dva nastavka "Zvezdanih staza", koje kao filmovi nisu loše, ali su, za one kao ja, koji su odrasli uz Pikarda, Siska i Džejnvejevu, potpuno negledljivi.
Pre nekog vremena pogledao i "Igre gladi 4" i novog Bonda. Prvi nije loš, dopašće se onima kojima su se dopali raniji nastavci, a drugi je očajan toliko da im želim da više nikad ne snime nijedan film o Džemsu Bondu: totalna katastrofa, gubljenje vremena i bacanje para na kartu.
Sledeće za šta se spremam i šta željno očekujem je "Krid". Ako bude samo upola dobar kao "Roki Balboa (2006)", onda će biti odličan.
PS: u poslednje vreme sam relativno često išao u bioskop - i baš nijednom nisam naišao na psyhounda, a dobro znamo da on iz bioskopa bukvalno ne izlazi. :lol: :lol: :lol:

markolaza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Ned, 10. Jun 2007. 20:21
:: Nokia

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od markolaza »


m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od m@c|-|oR »

Sicario (2015)

Dobar film za vikend gledanje.
7/10
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Dream Weaver »

Evindzer, baš sam razočaran sa SW 7, očekivao sam više i bolje, bar po onome kako su ga nahvalili.... :cry:
and justice for all...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Evindzer »

Ma, ako ćemo iskreno, ni originalni filmovi nisu nešto - naravno, za vreme kad su nastali, bili su munja po mnogim aspektima, ali iskreno, imali su mnogo promašaja u samoj priči, prilično plitku i lošu glumu tada malo poznatih glumaca, kao i dosta kontradiktornosti u samoj radnji. A o Epizodama 1, 2 i 3 ne vredi ni trošiti reči koliko su loše. Bar meni. Tako da sam očekivao da će i ovaj biti s***e, pa sam se pozitivno iznenadio kad sam ga pogledao, jer nisam zaspao za vreme projekcije. :wink:
A nahvalili su ga u svrhe marketinga. :wink:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Green »

Upravo zato sto su prethodne epizode djubar, nahvalili ovaj kao da ga je sam "bog" pravio. Nije mi jasan toliki hype oko jednog pisljivog filma...

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od LittlePrince »

m@c|-|oR, Гледао Сицарио, висака је оцена 7/10, по мени класично америчко про******ње, ЦИА увек побеђује, окрутност је оправдана ради заштите ДЕМОКРАТИЈЕ, један човек упадне у Мексико побије комплетно обезбеђење нарко картела, картела лично и постане главни :dry:

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od knezevic76 »

Sicario ima mnogo dobar početak, kad ono međutim ....
Generalno je ok za gledanje, al me ubi činjenica da je moglo mnoogooo bolje i dublje a ne prosečno i plitko!

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od yocasylver »

LittlePrince napisao:m@c|-|oR, Гледао Сицарио, висака је оцена 7/10, по мени класично америчко про******ње, ЦИА увек побеђује, окрутност је оправдана ради заштите ДЕМОКРАТИЈЕ, један човек упадне у Мексико побије комплетно обезбеђење нарко картела, картела лично и постане главни :dry:
Taman sam mislio da citam lektiru ali sad kad si je prepricao odustajem.

Malopre dosao iz bioskopa ,gledao Bozic kod Kuperovih.Reklama za film najavljuje urnebesnu komediju ali nije bas tako.i odgledati.Meni se svideo.Nisam neki kriticar pa zato i ne bih da ocenjujem.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Evindzer »

Pogledao "The Walk". Mali Tomi iz "Trećeg kamena od Sunca" i Robin iz poslednjeg Betmena je i dalje ostao mali - mislim, nizak. :wink:
A i nikad mi se nije dopadalo kako glumi. Nešto mi fali kod njegove glume, mada ima interesantnu pojavu male zujalice sa entuzijazmom teniske loptice. :D :D
Uglavnom, film je neobičan i meni se dopao mnogo više nego što sam očekivao - posebno što ja nisam ljubitelj filmova koji nisu SF ili barem neka dobra akcija.
Na IMDb sam mu dao 8. :wink:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od sugarcoated_ass »

Watchmen (The Ultimate Cut)... kada su u pitanju filmovi sa herojima, posle ovog su mi Avendžersi ravni Teletabisima. Odličan! Presedeo sam skoro 3 i po sata, ali je film vredan svake minute!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Evindzer »

sugarcoated_ass, naravno, "Vočmeni" su odlični. Jesi čit'o strip po kojem su rađeni? Roršah je ubedljivo najbolji. Ne znaš da li da ga sažaljevaš ili da mu aplaudiraš. "I'm not locked in here with you, you're locked in here with me!" - svaka mu čast.

Nego.. nisam izdržao, upravo sam pogledao "Krida", neki polukvalitetni snimak sa interneta. Na kraju krajeva, tu nisu bitni scenski efekti koliko priča, tako nije neophodno gledati ga u bioskopu. Neću spojlirati, možda vas ima još koji ste, kao ja, odrastali iz Rokija Balbou, ali ću samo reći da su Stalonea odlično našminkali u drugom delu filma - a evo i jednog citata iz recenzije sa IMDb-a sa kojim se u suštini slažem:
"This film exceeded my wildest hopes of a 7th Rocky installment and had me feeling amped up for hours after the credits rolled. I can't wait to see more from the talent involved in this film, and I proudly endorse and recommend Creed to Rocky fans and film fans alike."
I na kraju, ne bih se iznenadio da naprave i nastavak za godinu-dve.

https://www.youtube.com/watch?v=MNrGyz3 ... NJj0GAPNES

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od m@c|-|oR »

LittlePrince napisao:m@c|-|oR, Гледао Сицарио, висака је оцена 7/10, по мени класично америчко про******ње, ЦИА увек побеђује, окрутност је оправдана ради заштите ДЕМОКРАТИЈЕ, један човек упадне у Мексико побије комплетно обезбеђење нарко картела, картела лично и постане главни :dry:
Sve stoji što si napisao, ali pozadina priče - ko upravlja putevima droge, u koju svrhu, zloupotreba institucija... To je meni bilo interesantno.
Radnja ko radnja, rekoh - za vikend gledanje. Nije gubljenje vremena kao u nekim drugim slučajevima.
A za onoga što sve pobije - meni je bilo gore ono kada Denzel Vošington (zaboravih u kom filmu ove godine) uradi istu stvar, ali još i ranjen i povređen.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Baraba »

m@c|-|oR, ako ti je zanimljiva ta tematika, preporučiću ti Romanzo Criminale, film i serija. Film je veoma dobar, serija odlična, gleda se u dahu. Moj ti je savet da pogledaš seriju, možeš i film pa seriju, ali dovoljna je samo i serija, film je skraćena verzija serije.
http://www.imdb.com/title/tt0418110/
http://www.imdb.com/title/tt1242773/

Zatim baciš pogled na Il Capo Dei Capi (2007):
http://www.imdb.com/title/tt1047931/?ref_=fn_al_tt_1


LittlePrince, ako je već tako, ne vredi gubiti vreme na isti. Hvala.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od m@c|-|oR »

Baraba, hvala za preporuku. Kad nađem vremena, baciću oko.
A capo dei capi odgledan na vreme.
:)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Baraba »

m@c|-|oR, onda će ti se svideti Romanzo Criminale, prikazuje od početka jednu krimi ekipu, od saradnje sa tajnom službom i mafijom, kakvu ulogu u tome ima država tj. tajna služba, zašto izlaze iz zatvora i šta završavaju za državu...

Posle te serije, ako već nisi, baci pogled na The Wire (2002–2008) i The Shield (2002–2008), Vic Mackey je nenadjebljiv lik :D

U filmove možeš da ubaciš:
A Prophet http://www.imdb.com/title/tt1235166/

Podrazumeva se i Mesrine Part 1: Killer Instinct i Mesrine Part 2: Public Enemy Number 1
http://www.imdb.com/title/tt1259014/?ref_=tt_rec_tt
http://www.imdb.com/title/tt0411272/?ref_=tt_rec_tt

Pa tako, imaš dosta na repertoaru :)

Baci i ti neku preporuku :)

markolaza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Ned, 10. Jun 2007. 20:21
:: Nokia

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od markolaza »

Ko god da je preporucio ''Black mass'' hvala mu 8) . Odlican film

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od cvoruga »

Evindzer napisao:odrasli uz Pikarda, Siska i Džejnvejevu,
Pa bre, ti zaboravi Kirka koje se čak i pojavljuje u novim filmovima,
a napisa ovo dvoje iz franšize koje pravi fanovi ST ne priznaju :) .

The Martian amerikanština ona najgora,
Rise of the Footsoldier 2 nastavak, ne gledati.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Evindzer »

cvoruga, :D :D.
Nisam zaboravio Kirka, već sam ga namerno izostavio jer nisam toliko mator da sam mogao gledati njegov serijal u vreme kad je prvi put puštan i kad je, verujem, bio originalan i inspirativan. U moje vreme je već bio prevaziđen. Ja sam ti, kao i Vesli Krašer, dete nove generacije. :wink: :D
A što se tiče ljubitelja "Zvezdanih staza" koji Bendžamina i Ketrin ne priznaju - šta ću im ja. :lol:
Takvi ljubitelji su u prvih par nedelja (a bogami i meseci!) na sva zvona hvalili Abramsovo kasapljenje franšize iz 2009, pa kad im je neko pametan skrenuo pažnju da film ne posmaraju jedino kao ostvarenje samo za sebe (jer tako posmatran, uopšte nije loš), već kao najnoviji deo mnogo veće celine, tek onda su svi skoro u glas krenuli da kritikuju ono što je (nama) retkima bilo jasno još posle pola sata filma. 8) :wink: 8) :wink:
A koga sam zaboravio? Pa, Arčera. :oops:
Njegov serijal mi, iskreno, skoro nikad ne padne na pamet pri pomisli na "Zvezdane staze". :wacko:
.........
Nego, upravo sam pogledao Kventinovo novo čedo, "The Hateful Eight": luda li filma, da ga Bog ubije! :lol: :lol: :lol: :lol:
Film je nov, neću ništa spojlirati, ali ću reći da će se Kventinovim obožavaocima (među kojima nisam i ja ;)) garantovano dopasti. Meni lično je neuporedivo bolji od Đanga, koji je odličan sve dok ne ubiju Dona Džonsona i ubace Leonarda, a posle se pretvara u idiotsku sprdačinu.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od m@c|-|oR »

Baraba, obiman program je to. I ozbiljan.
:)
Trebaće vremena da se sve to odgleda, posebno što u poslednje vreme tek vikendom vidim nešto od filmova.

Hvala za preporuke.

Nego, tebi je V. Kasel baš ono!
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Odgovori