Android smartwatch uređaji

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Android smartwatch uređaji

Post od Ninolina »

Baraba, hvala, i da znaš za razliku od većine komentara na ovom Forumu, sve se žene oduševe kada vide kako ja "sređujem" svoje gadgete. 8) :) :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Android smartwatch uređaji

Post od acamatic »

Ninolina, vidiš da se i muškarci oduševe sa tvojim brendiranjem, doduše ne svi al šta te briga. A jel možeš da mi kažeš kako sve ono unutar telefona (softver) pakuješ da sve bude "medvedidasto". Od kada sam prvi put video to, meni se javljala ideja za nešto svoje da tako odradim.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Android smartwatch uređaji

Post od bata bogdan »

Radi probe i da vidim kako uopšte funkcioniše Android Smartwatch, kupljen je jeftiniji smarthwatch, za divno čudo, sve lepo radi, sve notifikacije, iskreno sam se bas iznenadio :)
Evo i ss, mogu reći da uopšte ne deluje jeftin, čak šta više deluje jako fino odrađen i gumena narukvica je bas odlična :)
Slika
Huawei

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Android smartwatch uređaji

Post od Roda92 »

Video sam ovaj smartwatch, bas za male pare ima da se uzme tipa 30e. Ajde vidi kako ce da ti se ponasa baterija na mobu kada ti bude konstatno prikljucen preko bluetootha? znaci normalno rade notifikacije tipa za whatsapp izbacuje poruku kada stigne i prikaze je i na satu?

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Android smartwatch uređaji

Post od bata bogdan »

Dobijem samo zvučni ton npr za whatsapp, telegram, viber, dok sms mogu da pročitam, ipak je to jeftinija varijanta. Pozivi idu dobro, sve ok, slušanje muzike takođe, veza se ne gubi gubi izmedju sata i telefona, za te pare je sasvim ok, dovoljno da dobijes obaveštenje na satu da znas da si dobio neku poruku, mail itd...
Sasvim solidan sat za 30e :)
Huawei

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Android smartwatch uređaji

Post od Roda92 »

Ekstra, skroz simpaticna stvarcica. Samo da ne jede bateriju na telefonu i onda je pun pogodak, jer je ipak nepoznata marka. Bravo za potez.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Android smartwatch uređaji

Post od bata bogdan »

Ovo je neka možda uvertira za možda u neko dogledno vreme da se kupi kvalitetniji smartwatch, otom potom :)
Huawei

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Android smartwatch uređaji

Post od Ninolina »

bata bogdan, pazi, možda se navikneš pa posle ne možeš bez njega. :wink: Pisala sam ti u onom postu kada si se raspitivao o Smartwtch-evima da sam se ja sad toliko navikla da bi mi falilo to obaveštavanje na satu. 8) Baš javi utiske koliko ti je praktičan posle nekog korišćenja od 10-tak dana. :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Android smartwatch uređaji

Post od bata bogdan »

Sad trenutno mi je bas zanimljivo, jer eto cackam, njakam... Videćemo još za par dana kako stoje stvari :)
Sad ovako na prvu loptu, vrlo zanimljiva igračka sa ovom jeftinijom varijantom, verujem da je sa kvalitetnijim smartwatch još veće uživanje i bolji doživljaj sa više opcija:)
Huawei

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Android smartwatch uređaji

Post od Roda92 »

bata bogdan, kakva je situacija sa baterijom na mobilnom u toku jednog dana koriscenja, koliko skida ova spravica otprilike u procentima zbog bluetootha?

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Android smartwatch uređaji

Post od fannY »

Da li ima nekih naznaka da ce Google praviti pametni sat? :)

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Android smartwatch uređaji

Post od iamivan »

Ni tebe ne zanimaju drugi već čekaš Google "lično" da napravi? [emoji1]

Sent from my Sexus 6P using Tapatalk

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Android smartwatch uređaji

Post od fannY »

Raspitujem se za burazera. Samo nexus hoce. [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND SMILING EYES]

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Android smartwatch uređaji

Post od Cooomi »

fannY, mislim da su pametni satovi u neku ruku slični, svi teraju android wear koji mislim da nema neki bloat...

nicolas.bernic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Uto, 22. Dec 2015. 01:12
:: ZTE Blade V

Re: Android smartwatch uređaji

Post od nicolas.bernic »

Oukitel je izbacio smart watch A58, na Gearbeast-u po super ceni, mozete pogledati. Svidja mi se sto se moze adaptirati kako android tako i ios sistemu. Ima dosta kul funkcija, i vodootporan je. Svidja mi se i izgled, iako neki od vas ne vole kockaste, koliko vidim, kais je meni ovde super, tako da razmisljam o njemu. Utisci?
http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_366043.html?L

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Android smartwatch uređaji

Post od kenzoki »

Jel ima neko preporuku za neki pametan sat po pristojnoj ceni (a ne mora ni da radi na androidu) ali da funkcionište nezavisno od telefona?

Ćale hoće da uzme kevi nešto, ali ona nema smartfon nego bi samo sat. Bitno samo da ima osnovne funkcije, fitnes aplikacije za trčanje, puls itsl

Nisam mislio da ću ikad morati da se raspitujem za smart watch :|

emhno1
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Ned, 28. Maj 2017. 15:50
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Android smartwatch uređaji

Post od emhno1 »

Kako to misliš nezavisno od telefona? Ne može u njega da stavi sim karticu pa da ga koristi kao telefon, ako na to misliš :uhuh:

Ako ti samo treba nešto jeftino sa nekim osnovnim funkcijama možeš ovako nešto da pazariš na KP-u za malo jače od 1000 din:

Blutetooth Smart Watch

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Android smartwatch uređaji

Post od araphel »

Jeste da ne radi na Androidu, ali dopao mi je na testiranje jedan Samsung Gear S3 Frontier. Isprva sam bio oduševljen izgledim i utiskom kvaliteta koji ostavlja. Međutim, nakon što sam ga isprobao i na Androidu i na iOSu, utisak je pokvaren. Nema opcije odgovaranja na poruke, messaging aplikacija se pojavljuje samo kad se sat upari sa Samsung uređajem, očigledno. Nekonzistentno se ponaša, pregled nekih notifikacija na satu će skinuti notifikaciju s telefona, dok za neke notifikacije to neće biti slučaj.

Sve u svemu, razmišljao sam o kupovini ovako nečega, ali smatram da za novce koji se traže ovo nije vredno truda. Za godinu do dve će biti softverski zaostalo, neće biti podrške, a košta kao swiss made mehanički sat iz neke niže srednje klase, koji će trajati generacijama. Definitivno ostajem pri tome da smartwatch ima smisla samo u cenovnom rangu do 100€. Pri tom, da se razumemo, ne mislim da se kupe oni krševi koji se prodaju za toliko. Ne, smatram da bi Gear S3 Frontier trebalo da košta plafon toliko.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android smartwatch uređaji

Post od Green »

Smartwatch mi je i dalje samo pomodarstvo. Ljudi ionako nonstop bulje u telefone, još im treba i takav sat. Bullshit... :dry:
Nešto sasvim obično, poput mog Casio STB1000 može. Ostalo, jok.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Android smartwatch uređaji

Post od araphel »

Evo, posle dva dana najbolje namere, ja sam skinuo to čudo sa ruke i vratio se na dobri stari klasičan sat. Generalno, zadovoljan sam izgledom, izradom, načinom upotrebe, korisničkim interfejsom...

Ali i dalje je to dosta besmisleno, nekonzistentno, sa izraženim bagovima i generalno ne znam čemu služi.

Dobro mi dođe dok vozim da mogu u sekundi da bacim oko na ruku koja je ionako tu i vidim šta stiže. Dobar mi je alarm koji ne probudi ostatak kuće jer vibrira na mojoj ruci.

Ali screen lock koji se satima ne uključuje, pa se onda uključuje odjednom na svakih par sekundi bez obzira što radim nešto na satu, e to ne razumem. Takođe ne razumem senzor koji me pohvaljuje za odlično odvozanu turu bicikla dok ja sedim u kolima i vozim. Pa onda par sekundi kasnije započne merenje neke vežbe koju je procenio da izvodim.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori