Sta vozite?

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

Taj fsi 1.6 je mrtvilo tesko. Bas sam pitao prijatelja koji nekad sklapa motore i razume se u iste. 1.9tdi je odlican motor, kao i 1.3 i 1.9 jtd/mjet od fiata. Ta tri motora gaze i gaze kilometre.
Ne bih da se mesam u finansije ali pogledaj novu Daciu. Ako mozes i to je bolje nego nesto polovno.
Samo primer. Uzmes polovan, odmah veliki servis, gume, mozda i po neka sitnica.
Mislim da imas dovoljno da das i da jedan deo zagvoris beskamatnim kreditom za kola.
Ako te nije sramota da vozis Fiat, pogledaj Punto klasik sto se pravio kod nas. I dizel i benzin su dobri motori. Nije sad to neka klasa. Ja sam starom ostavio takvog dizela i evo od 2009. na preko 400.000km, bez greske.
To godiste za te pare nema i servis je veoma jeftin. Dizel se servisira na 15000km. Lanac, menjas spaner na 150-180.000km, a mozes i ceo set koji je 50-60€.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Sta vozite?

Post od miodrage »

Zaboravih, Dacia Sandero Stepway, meni za grad i malo van, sjajan auto.
Ja licno da postoji logistika za tako sta bih najvise voleo nekog elektromotorca, ali em su basnoslovno skupi, em je punjenje baterija na ovim prostorima misaona imenica.
Osim ako neko zivi u kuci, i nema nikog da mu nocu preskoci ogradu i napakosti, cisto stosa radi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

Brankisha, Fiat 1.3 90ks ima plivajući zamajac, koliko sam se informisao FSI 1.6 nema. Generalno Izbegavam dizela zbog skupljeg održavanja (dizne, pumpe visokog pritiska, plivajući zamajac..). Otprilike pola bih dao za učešće, ostatak iz kredita. Gledam to 7.000 EUR. Ono što sam pronašao su Golf 6 i Seat Leon 1.2 TSI, 105 ks, i par komada Renault Megane (mislim da je 1.6 motor).

Miodrage, Dacia mi nije opcija, a za elektro neki to će kod nas postati standard kada se u svetu bude vozilo na solarni pogon:))

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

brankisha, sta bi sa onim Saturnom? Utopio si ga nekom?

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

@Apolo : Punto iz Kg nema plivajuci jer mu jer ima 70ks. Nema dodatnih troskova. Imao tri, ostao jedan. Pored njih jos dva dostavna auta dizel - Fiat. I na benzincu promenis svecice. Sve ti je to isto.
Leon je vencanica ali je meni bolji. Ista ti je stvar Seat ili Golf. Isti auto, znak drugi.

@Green : ostavio sam ga bivsem cimeru. Prodao ga je prosle godine. Ma kedi je klasa. Mozda padne Volvo XC90 2010.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

Aha, aha... Volvic je lep, nema greske sa svedskom skolom, iako ja bezim od tog SUV ludila ko djavo od krsta.

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: Sta vozite?

Post od Professional »

Vec 10 mjeseci vozim Volvo XC70 iz 2007. (zadnja serija prije ph3 modela) sa D5 motorom (136 kw / 185 ks). Mislim da o samom motoru nema potrebe pricati, provjeren Volvoov motor koji u principu nema greske, mada opet sve zavisi kako je odrzavan.
Prije kupovine XC70, razmisljao sam da li njega ili XC90 da kupim. Par dana je kod mene bio drugarov XC90 i vozao sam ga malo. Ne mogu reci da me je razocarao, ali... nema nista vise mjesta unutra nego XC70, samo sto si povisen u odnosu na 70-ku, ostalo sto se prostora tice, isto. Cak mu ni gepek nije Bog zna sta veci. Tako sam odustao od 90-ke i trgovao 70-ku i nisam se pokajao :) Tim prije sto vecinu vremena ga vozim kroz grad.
Vecina ne voli Haldex pogon koji oni koriste. Ne vidim zasto. Jeste da nece proci tamo gdje pravi terenac hoce, ali ako ti ne treba za neku heavy off-road, zavrsava i Haldex posao :) Samo nakon kupovine zamjenis ulje i filter u njemu i miran si duzi period.
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

Ma haldex koristi dosta marki. Nije subaru ali mi treba nesto za kanadsku zimu.
Prvo da vidim sa bankom oko kredita. Ipak mi je Forester pik broj 1.
A druga stvar poceo sam bas aktivno da idem na pecanje. Kad god uhvatim vremena. Uskoro cu i u lov.
Videcemo.
Inace vozio sam xc70 i prvu i tu restajl generaciju. Ladja.
Jel ti se ovako menjaju farovi?

https://youtu.be/AIockA2qhEY

@Apolo : ostao sam ti duzan odgovor. 1.2 tsi pre 1.6 fsi. Samo je 1.2 malo slab za taj auto.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

Ako ti je Forester pik broj 1, onda dileme nema. Savrsenijeg vozila za zimu, po urbanim sredinama, jednostavno nema. Ne ubrajam prave terence, to je sasvim druga prica. Pogledaj takodje i Outback. XC90 je visokog tezista, nije toliko stabilan ako ne daj boze moras nesto munjevito da izbegnes. Glavni razlog zbog cega nije bas odlicna ideja imati SUV.

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: Sta vozite?

Post od Professional »

@Barnkisha, ne mijenjaju se tako na XC70 ph2 nazalost. Na ph3 i na svakom XC90 (2003-2014) se tako mijenjaju :)
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

Subaru ima problem sa rdjom zadnjem mosta. Ostalo je sve ok. Subarua samo na kredu ili da mi podignu limit na kreditnoj. Druge nema.
Drugi pik mi je fica ali to je iskljucivo kupovina srcem. Uvek sam voleo ficu i odrastao sam u jednom. Cale je imao i audi ali je ficu zadrzao zbog mene.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

Kakvi su e-HDI motori kod francuza? Zapao mi za oko Peugeot 308 2012. god. pa me zanima kakva su iskustva?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Triple H
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pon, 18. Jul 2016. 14:00
:: Lumia 920
:: LG L7

Re: Sta vozite?

Post od Triple H »

Vidim da se par postova iznad povela diskusija u malim gradskim kolima. Imam Yarisa 1,33 vvti 100ks, 2015. godište, prvi redizajn. Ako nekoga zanima napisaću neku recenziju, pošto je moja porodica oduševljena autom. Evo sad puni za koji dan 3 godine i ne računajući dodatni set guma i feluga na auto je otišlo cirka 150€. Stoga samo Japan i ništa više.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

Apolo, mogu ja da ti navedem iskustvo mojih gazda, koji doduse imaju 308 HDi karavana. Sve je za sada ok, sem sto su vec na nekih 50000km morali da zamene diskove kocnica. Ko da su od plastike, a ne od celika. :wacko:
Motor je dobar, mali potrosac.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Sta vozite?

Post od dachakragujevac80 »

Ja vozim 308SW 1.6 HDI,2010.god ali sa tim motorom koji ide u kasnije verzije. To je Euro 5 motor pa je i samo odrzavanje nesto skuplje,ali nista posebno. Trosi ko upaljac,s obzirom na masu (oko1,5t),u gradu oko 6,na otvorenom oko 4,5. Udoban,ogroman gepek (pricam za karavan verziju),odlicna zavrsna obrada,a narocito enterijer koji deluje kao da je iz neke mnogo vise klase. Pre nekoliko dana mi je riknula dizna (jbg,gorivo nam je vrh),tako da znas da ti je ona (nikad ti ne zatrebala zamena) oko 39000,00 (jedna). Ostalo za sada (3 godine) samo redovan servis. Ima i FAP filter i plivajuci. [emoji4]

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Sta vozite?

Post od vla-do »

A niko da spomene najbitnije pri izboru ovog auta. Ima i domudnjak volan! :D
Meni lično užas, iako mi se auto sviđa...

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Sta vozite?

Post od dachakragujevac80 »

Pretpostavljam da mislis da mu je volan i suvise nisko postavljen!? Kod mene se podesava i po visini i po dubini,a mislim da je tako kod svih verzija,tako da moze biti i domudnjak a i u visini ociju ako treba! [emoji6]

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

dachakragujevac80 napisao:Ja vozim 308SW 1.6 HDI,2010.god ali sa tim motorom koji ide u kasnije verzije. To je Euro 5 motor pa je i samo odrzavanje nesto skuplje,ali nista posebno. Trosi ko upaljac,s obzirom na masu (oko1,5t),u gradu oko 6,na otvorenom oko 4,5. Udoban,ogroman gepek (pricam za karavan verziju),odlicna zavrsna obrada,a narocito enterijer koji deluje kao da je iz neke mnogo vise klase. Pre nekoliko dana mi je riknula dizna (jbg,gorivo nam je vrh),tako da znas da ti je ona (nikad ti ne zatrebala zamena) oko 39000,00 (jedna). Ostalo za sada (3 godine) samo redovan servis. Ima i FAP filter i plivajuci. [emoji4]

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
Haha više nego cela registracija... Bolje da se držim ja benzinaca.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Triple H
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pon, 18. Jul 2016. 14:00
:: Lumia 920
:: LG L7

Re: Sta vozite?

Post od Triple H »

Šta uštedite na tom gorivu sa dizelom sve sačeka na servisu. Kod benzinaca samo svjećice i filter ulja mijenjaj i vozi. Nigdje ne namećem svoje mišljenje ali benzin je benzin. Nikom ne želim da mu ode boš pumpa, plivajući zamajac, dpf, egr, turbina itd. ali to je tužna istina dizel motora, kad tad će nešto fasovati.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

Ja gledam benzinca da kupim, upravo iz razloga što će mi prva popravka na dizelu pojesti razliku u gorivu ali pošto je nešto veća ponuda dizela bacio sam malo pogled da vidim sta i tu ima. Međutim čim pomeneš servis i moguće kvarove, vratim se opet na benzinca.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Odgovori