Sta vozite?

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

Dečko ima servisnu knjižicu sta je sve rađeno, nije budalaština. Očigledno je kupio los auto, naravno ne moraju svi potencijalni kvarovi da se jave, ali sve zavisi kako je auto održavan pre tebe. I TDI je dobar motor pa su ljudima crkavale turbine, dizne, zamajci itd. S druge strane imam druga koji vozi BMW trojku star 18 godina dizel i imao samo redovno održavanje.
Dizel koji dodje iz Nemačke ili odakle već je prešao minimum 350.00, a onda naši vrate na 150.000 uz priču kako nije bilo nikakvih ulaganja i da je auto kao nov. Kada se kupuje nov auto onda si miran ali koliko ljudi može to da priušti.

Kakva su iskustva sa BMW 116i? Pros and cons....

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

Iskreno BMW nije bas kvalitet zadnjih godina.
Jedinica se pokazala solidno. Ako zelis da menjas mecu za bmw-a - nemoj. Veoma je mal auto. Ako hoces tako nesto onda bolje uzeti neku Skodu, Fiata ili francuza. Pre bih kupio Clia nego Bmw 1.
Najveca prednost dizela kod nas je post prodaja.
Znam coveka koji je kupio polovnu seriju 1, sa kilometrazom blizu 200.000km, skoro nikakvih kvarova. Imao je problema sa bravama i jos neke sitbice tipa svetlo u kabini. A sa druge strane znam dvojicu koji su se lepo oparili dok nisu sredili sve gremline. Uglavnom je to oko elektronike.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Sta vozite?

Post od Deksi »

Pre dve godine sam kupio pežo 307 dizel sa 360000 km. na satu. Zasad uradjen veliki servis i ništa drugo i odlično služi. Išo sam ja sa prijateljem u Holandiju da ga pogledam i uvezem.
Dizel ako je dobar dobro će i služiti.

Poslato sa jugoistoka

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Sta vozite?

Post od dachakragujevac80 »

Kod dizela su najskuplje dizne,turbina,plivajuci i non stop zajebavanje sa FAP (DPF) filterom.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

brankisha napisao:Iskreno BMW nije bas kvalitet zadnjih godina.
Jedinica se pokazala solidno. Ako zelis da menjas mecu za bmw-a - nemoj. Veoma je mal auto. Ako hoces tako nesto onda bolje uzeti neku Skodu, Fiata ili francuza. Pre bih kupio Clia nego Bmw 1.
Najveca prednost dizela kod nas je post prodaja.
Znam coveka koji je kupio polovnu seriju 1, sa kilometrazom blizu 200.000km, skoro nikakvih kvarova. Imao je problema sa bravama i jos neke sitbice tipa svetlo u kabini. A sa druge strane znam dvojicu koji su se lepo oparili dok nisu sredili sve gremline. Uglavnom je to oko elektronike.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk
Na sta konkretno mislis kada kazes da nije bas kvalitet zadnjih godina? Ovo se malo raspitujem, necu jos menjati Mecku.
Meni se generalno ne isplati voziti dizela prvenstveno jer godisnje prelazim jedva 10.000km, a druga stvar i ovi potencijalni kvarovi koje je Dacha naveo a koji su poprilicno skupi. Posto najvise vozim po gradu (BG) nisu mi potreban auto od 2.000 kubika, kao sto je slucaj kod vecine dizelasa vec 1.4-1.6.
Festina lente.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

Kao prvo kakve dizne.
Kao drugo jebo vas (ne mislim na vas vec generalno) vise plivajuci zamajac. Digne mi se kosa na glavi kad neko kaze plivajuci. Ljudi plivajuci se menja na oko 200.000km. Vecina ljudi ga jednom promeni.
Dpf filter se zapusi ali se isto tako i ma benzinjarama zapusi katalizator ako ga vozis u 5. ili 6. brzinom 50 na sat i slabo ga razvuces po auto-putu.
Konkretno za Bmw ima pravilo da od 2011. imaju problema sa lancem i sa elektronikom. Elektronika se pako resi, uglavnom senzori, brave znaju da otkazu. Lanac jednostavno pukne bez nagovestaja.
Najbolje se pokazao x28 motor, 328, 528 itd. To je sada 2.0 ali sa najvise konja. I dalje su im sestaci i osmaci sjajni. Neke dizele uzimaju od PSA grupe kao sto mecka uzima od Renoa.
Sve su to poznate boljke. Kao sto je 2.0 benzin iz Vag grupacije smece. Ovde su puni oglasi Audia i VW sa zakucalim motorom i svi su 2.0

Razlike u odrzavanju i pouzdanosti benzin vs dizel gotovo i da nema. Pitanje je samo post prodaje i kilometraze koja se prelazi. Dizeli su u startu skuplji za koju hiljadarku ali nekome ko prelazi male kilometraze totalno neisplativi.

Imas sad francuze, iako nisam lud za njima, sa trocilindrasima malih kubikaza ali veoma zivahnim. Veoma lepa kolica za grad. Ako ne patis od brenda onda se zna Toyota ili Honda i miran si ali bukvalno. Sipaj i ne misli.
Recimo za tebe je odlican Auris.

Neko je gore rekao Jtd se raspao. Ja iskreno nisam sreno nikog ko je imao problema sa jtd/mjet motorima ako je kilometraza iole priblizna prikazanoj ili ako auto nije bio chipovan. Dosta alfi i grande puntaca kod nas su cipovani, jerbo sirotilja, a oce da se kurobeca po selu. Pride ljudi da ustede zakidaju sebe sa servisima i koriste ko zna kakva ulja.
Licno znam nekoliko njih koji su menjali ulje i trazili od servisera da im sipa ono iz bureta i kupe najgore kineske filtere. Ustede 1000 dinara na servisu i uniste svoj auto.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sta vozite?

Post od Behemoth »

JTD su najpouzdaniji dizel motori na svetu .
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Sta vozite?

Post od m@c|-|oR »

To se isto tvrdi i za TDI motore.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Sta vozite?

Post od bestboy »

Тачне су обе варијанте ако се ради о добро одржаваним примерцима. Опет исувише широко дискутујемо. :|
Додао бих 2.0хди (90кс) раме уз раме са 1.9јтд и тди моторима.
Слобода или смрт

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

brankisha napisao:Kao prvo kakve dizne.
Kao drugo jebo vas (ne mislim na vas vec generalno) vise plivajuci zamajac. Digne mi se kosa na glavi kad neko kaze plivajuci. Ljudi plivajuci se menja na oko 200.000km. Vecina ljudi ga jednom promeni.
Dpf filter se zapusi ali se isto tako i ma benzinjarama zapusi katalizator ako ga vozis u 5. ili 6. brzinom 50 na sat i slabo ga razvuces po auto-putu.
Konkretno za Bmw ima pravilo da od 2011. imaju problema sa lancem i sa elektronikom. Elektronika se pako resi, uglavnom senzori, brave znaju da otkazu. Lanac jednostavno pukne bez nagovestaja.
Najbolje se pokazao x28 motor, 328, 528 itd. To je sada 2.0 ali sa najvise konja. I dalje su im sestaci i osmaci sjajni. Neke dizele uzimaju od PSA grupe kao sto mecka uzima od Renoa.
Sve su to poznate boljke. Kao sto je 2.0 benzin iz Vag grupacije smece. Ovde su puni oglasi Audia i VW sa zakucalim motorom i svi su 2.0

Razlike u odrzavanju i pouzdanosti benzin vs dizel gotovo i da nema. Pitanje je samo post prodaje i kilometraze koja se prelazi. Dizeli su u startu skuplji za koju hiljadarku ali nekome ko prelazi male kilometraze totalno neisplativi.

Imas sad francuze, iako nisam lud za njima, sa trocilindrasima malih kubikaza ali veoma zivahnim. Veoma lepa kolica za grad. Ako ne patis od brenda onda se zna Toyota ili Honda i miran si ali bukvalno. Sipaj i ne misli.
Recimo za tebe je odlican Auris.

Neko je gore rekao Jtd se raspao. Ja iskreno nisam sreno nikog ko je imao problema sa jtd/mjet motorima ako je kilometraza iole priblizna prikazanoj ili ako auto nije bio chipovan. Dosta alfi i grande puntaca kod nas su cipovani, jerbo sirotilja, a oce da se kurobeca po selu. Pride ljudi da ustede zakidaju sebe sa servisima i koriste ko zna kakva ulja.
Licno znam nekoliko njih koji su menjali ulje i trazili od servisera da im sipa ono iz bureta i kupe najgore kineske filtere. Ustede 1000 dinara na servisu i uniste svoj auto.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk
Evo komsija je do nedavno vozio Mercedes E klasu, 2002. godiste. Neki dan mi kaze otisle mu dizne i otkazala 2 klipa... Dao auto u delove posto je popravka bila ko svetog Petra kajgana i nikako mu se nije isplatilo posto je auto preko 2.0 i registracija isto jako velika.

Plivajuci zamajac ce ti uvek napomenuti kao potencijalan kvar kod dizela jer je i skupa popravka. Moj drug kad je kupio Astru 1.9 Mjet plivajuci mu je riknuo posle 1.5 mesec, zajendo sa manuelnim menjacem. E sad, kakva je kola kupio, koliko su presla i slicno ali to je ono sto sam govorio ranije da su dizeli pregazeni i pitanje je u kakvom su stanju delovi, posebno oni koje majstor ne moze golim okom da proceni.

Odrzavanje ti je jeftinije kod benzinca, imas dosta clanaka o tome, a i svaki majstor ce ti to reci. Ja kada sam rekao da prelazim godisnje do 10.000km svi koje sam pitao su mi rekli ni slucajno dizela, a kada sam pitao zasto onda je krenulo nabrajanje ovih stvari koje sam ranije pomenuo.

Te sto stede po 1.000 din na servisu, necu da komentarisem. To mi nikad nece biti jasno da je neko u stanju da stedi 1.000 din a da posle prouzrokuje stetu na autu od nekoliko stotina evra.

Svi znamo da je najbolji auto nov auto. E sad, posto nazalost nemamo svi mogucnost da kupimo novo, kod polovnog povedes majstora, pogleda i ako kaze dobar onda kupis i prekrstis se kad sednes za volan :) Nazalost nikad ne mozes sa sigurnoscu proceniti neki auto jer ne znas gde je vozen, kako je vozen, kako je odrzavan, koja mu je prava kilometraza itd. Na kraju ipak nesto kupis, bitno da redovno odrzavas i to je to. Na ostale stvari ne mozes uticati.
Festina lente.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Sta vozite?

Post od miodrage »

Da se i ja malo ukljucim u diskusiju jer vidim dizel pa dizel a meni se iskreno kosa dize na glavi od stereotipa (kao i Android pa Android :D )
Elem, po nekoj racunici, dizel se isplati tek ako vozac sa istim prelazi vise od 35000km godisnje i od toga skoro 70% na auto-putu. U svim drugim varijantama je neisplativ.
Racunica je sledeca:
dizel vozila u startu kostaju vise, 10-20%
dizel gorivo je skuplje trenutno oko 1.2%
manja potrosnja dolazi pri malom broju obrtaja, koji je ravnomeran, tipa ides 100-120 u 6. brzini, sa 2200 RPM.

Kada racunica legne na papir, ovo moje pisanije od gore je jasno kao dan.
Kao i Apolo, ja prelazim 12-15k godisnje, i 95% vozim u gradu, pa se zakljucak jasno namece.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

Pa i nije bas tako. Kolika je razlika kod dizela otvoreni put i grad? Mnogo manja nego kod benzinca. Poenta kod dizela je sto ima veci obrtni moment na manjim obrtajima pa ne moras da ga gazis.
Neko voli zvuk traktora neko tisinu benzinca.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

miodrage napisao:Elem, po nekoj racunici, dizel se isplati tek ako vozac sa istim prelazi vise od 35000km godisnje i od toga skoro 70% na auto-putu. U svim drugim varijantama je neisplativ.
Tipicno balkansko razmisljanje. Ako ne prelazis taksi kilometre, dizel ti se ne isplati. :dry:

Dizel motori su vec par decenija rame uz rame s benzinskim, po mnogim stvarima. Startni su, snazni, sve tisi i tisi u radu, cistiji u ekoloskom smislu itd. Nisu bez mana, ali to je stvar i licnih preferencija, zavisi od modela do modela i za sta konkretno se dizel/benzin auto koristi. Istina, motor je kompleksniji i skuplji za odrzavanje, ali treba probati oba pa odluciti sta vise odgovara.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

brankisha napisao:Pa i nije bas tako. Kolika je razlika kod dizela otvoreni put i grad? Mnogo manja nego kod benzinca. Poenta kod dizela je sto ima veci obrtni moment na manjim obrtajima pa ne moras da ga gazis.
Neko voli zvuk traktora neko tisinu benzinca.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk
Miodrag je rekao u detalje ono sto sam ja nacelno. A evo imas i racunicu koja je davno napravljena.

https://www.blic.rs/biznis/ko-bi-rekao- ... sa/kmy8wc9

Noviji benzinci (koji nisu atmosferci) trose na otvorenom 6.5 npr, u gradu 9. Dizel na autoputu 5.5 a u gradu je diskutabilno jer vecina ljudi preteruje pa kaze kako im trosi 7 max, u sta mi je jako tesko da poverujem ako govorimo o gradskoj voznji u Beogradu ali dobro de. I zaboravio si da je benzin, iako trosi malo vise, 14-15 dinara jeftiniji od dizela.

Ako pogledas obrtni momenat, benzinac ostvaruje isto ubrzanje kao dizel ali sa manjim (pogledaj na autodata poredjenje Fiat Bravo 1.9 Mjet sa 150ks i 1.4 Tjet sa 150ks, gde benzinac ima 100nm manje a koji je odnosn kod ubrzanja).

Green, ne slazem se da su par decenija rame uz rame, dizel je tek sa ubacivanjem turbine otisao malo ispred benzinca jer atmosferski motori kada su u pitanju benzin je po performansama jaci od dizela. Ja sam to npr. iskusio svojevremeno sa Golfom 2, posto je cale vozio dizela, a drugar benzinca. Tek kada sam seo u 1.9 TDI mogao sam reci ovo je bolje od atmosferskog benzinca. E onda su ubacili turbine u benzinca, tako da dizel u tom smislu nije ispred benzinskog motora. Performanse variraju od snage motora i obrtnog momenta, pa ko sta voli. Ali slazem se da je dizel daleko unapredjen u odnosu na period kada se govorilo o nekim stvarima da nece da upali zimi, da su neki delovi nepouzdani itd.
A to koliko su ekonomicni dizelasi, Nemci ih npr. izbacuju i naplacuju kazne ko ih vozi (nisam siguran da li svuda ili u pojedinim gradovima), a sada ce nasi u Srbiji oberucke da prihvate te dizele kojih u Nemackoj hoce da se ratosiljaju.
Festina lente.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

Au ljudi. Pogledaj gde je mjetu obrtni moment, a gde je t-jetu. Pogotovo sto si uzeo mrtvi fiat 1.4 benzin i dizel.
Potrosnja od 5.5 je mozda nekom pd dizelu od pre 20 godina. Ta potrosnja moze biti kombinovano na dizelu, grad/otvoreni put.
Pogledaj malo po internetu na koliko km dizeli menjaju dizne. Najveci problem je bio kod hdi/tdci motora jer su imali kodirane dizne. Znaci nema rumuna. Takodje dci motori su imali problem sa diznama ali usled raspadanja pumpe i to do 2008.
Bilo je i price o zamajcu, pogledaj cenu plivajuceg zamajca.
Ne branim dizele ali ne velicam ni benzince. Vozio sam i jedno i drugo.
Meni se licno dizel vise isplatio jer sam prelazio vece kilometraze i, samim tim je isplatio razliku u ceni.

Sad svi idu na downsizing motora. Benzinci imaju odlike dizela. Znaci da dizel nije doziveo bum i ekspanziju sa cr motorima ne bi danas bilo ovakvih benzinaca.
Ako se napravi paralela danasnjih benzinaca i onih pre 10, ili jos gore 15 godina, vidi se ogroman napredak. Maksimalni obrtni moment je spusten u nize obrtaje, svi imaju turbo, ekonomicniji su. Sve su to odlike koje krase dizela.

Svi navodimo primere polovnih auta. U principu sve se svede na ciji je duzi. Najbolje je probati nov. Jer ako krenemo u stilu "znam coveka, njemu se desilo to i to" samo cemo tupiti do sutra. Poznato je da je polovni auto macka u dzaku. Polovnjaci nisu merodavni u odnosu dizel vs benzin.

Moje misljenje je da nije bilo dizela ne bi bilo ni ovakvih benzinaca. Nazalost, u Srbiji su retki oni koji mogu da osete pravu snagu benziskih sestaka ili osmaka. E to je prava stvar. Sve ostalo je mrtva trka.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

Apolo, turbina je u dizel motorima prisutna jos s kraja 70-ih godina. Masovnost je krenula krajem 80-ih, pocetkom 90-ih. Priznaces da je to i znatno vise od dve decenije koje sam ja spomenuo, a prvenstveno sam mislio na unapredjenu tehnologiju tipa direktno ubrizgavanje, Common-rail sistem i sl. Isto tako, turbina je i u benzincima dugo prisutna, ali ako poredis istu klasu vozila iste snage, razlike u performansama skoro i da nema. Mozda ce neki benzinac povuci par stotinki brze iz mesta, jer je laksi 100-200 kila. Ko misli, recimo, pa dobro sto onda ne ugradjuju snazne dizel motore u sportska vozila, to jednostavno nema smisla. Da ne duzim zbog cega tacno, ima tu mnogo toga da se objasni. Medjutim, Audi i Pezo su dokazali, u auto sportu doduse, da je sa TDI i HDI trkackim modelima itekako moguce biti konkurentan u cuvenoj trci 24 casa LeMans-a, na primer.

Sto se ekonomicnosti tice, svima je poznata potrosnja dizela. A to sto ih sada mnogi gradovi izbacuju sa svojih ulica, treba zahvaliti Volkswagenu i Dieselgate skandalu, ljigavoj politici i pritiscima raznih ekoloskih stranaka, organizacija i ostalih grupacija i varijacija na temu. U svakom slucaju, proci ce jos dosta vremena dok se dizel motor (za obicna vozila) ne izbaci iz proizvodnje.

Licno nisam pristalica dizel agregata, sto bi se moglo shvatiti iz pisanja, ali motor na naftu je daleko, daleko dogurao.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Sta vozite?

Post od Drakenzen »

Svi pričaju koliko auto šteti okolini bla bla bla
A šta je sa kamionima, autobusima, svim velikim mašinama!?

Najbolji savet koji sam dobio za auto je da je najbolje auto novo auto, u suštini to je jedino i tačno. Šteta što nemamo svi mogućnost da menjamo auta nakon 5 godina...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Sta vozite?

Post od knezevic76 »

Što se tiče potrošnje, mereno čep metodom moj 1.5dci 86ks
Na uzoru od 2000km potrošnja 5.2l od kad je otoplilo. Zimi je oko 0.5l više.
Prelazim godišnje 10000km.70% magistrala 30% grad BG.
Inače, potrošnja isključivo po BGu nije prešla 6.2l, mereno čep metodom.

Na otvorenom pri 90 troši 4-4.2l, pri 120oko 5l. Sve preko 120 skače potrošnja. Mislim da je na 150 oko7l.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

brankisha napisao: Meni se licno dizel vise isplatio jer sam prelazio vece kilometraze i, samim tim je isplatio razliku u ceni.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk
Eto, sam si potvrdio ono sto smo Miodrag i ja rekli oko isplativosti dizela - velike kilometraze.

Green, sto se tice dizel agregata u sportskim kolima, sam si rekao i to smo videli na delu. S druge strane F1 pici na benzin, kao i sva ova besna kola, superautomobili kako ih zovu. No to je druga tema.

Izvinjavam se na permutaciji, mislio sam na ekoloski faktor oko izbacivanja dizela iz Nemacke, sto se tice ekonomicnosti nije sporno da trose manje od benzina. U kojoj meri zavisi od auta do auta, a za finalnu racunicu treba staviti na papir da li se vise vozi na otvorenom ili po gradu, posto kao sto pomenuh dizel je kod nas skuplji od benzina za razliku od zapadnih zemalja.
Festina lente.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sta vozite?

Post od Behemoth »

Dizel i sportski aubomobil meni nikako ne mogu da idu u jednu recenicu.
Zvuk benzinca nijedno drugo gorivo ne moze da zameni(sem ako ne izmisle nesto na kerozin).
Sto je veca kubikaza,tu je veca razlika izmedju dizela i benzinca,u korist benzinca ako gledamo performanse.
U zivotu necu posedovati dizel,iako sam ih vozio more,bavim se testiranjem automobila i automobilskim novinarstvom za jedan od najvecih domacih listova,stvari nekad zbog citalaca moras gledati objektivno,u privatnom zivotu dizel i sport su dva nevezana pojma.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Odgovori