Sta vozite?

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

Slazem se sa pojedincima, nije bas sve tako crno-belo ni kad se kupuje nov auto, ali ajde da kazemo mozda je najbolja varijanta ko je u mogucnosti. Nazalaost, vecina nije. Medjutim licno u Srbiji nemam nameru kupovati nov auto jer em sto ce izgubiti na vrednosti, a druga stvar posle godinu dana voznje na nasim putevima, kada bi ga majstor pogledao rekao bi da je presao 100.000, a tebi na satu 10.000. Mislim da je ipak bolja varijanta naci sto mladji moguci polovnjak, i sto kaze Green, da ti odgovara ta predjena kilometraza i da ima istoriju u servisnoj knjizici sta je radjeno.
Festina lente.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Sta vozite?

Post od miodrage »

Ja se licno sa ovime uopste ne slazem.
Novo je novo, ima i svoj smek i jednostavno taj osecaj da vozis nesto sto je samo tvoje, od samog pocetka, naravno, ima cenu. U zemlji Srbiji, za nase plate i prilike, preveliku, ali su opet ti isti auti u Evropi skuplji (novi). Konkretno, Renault Captur sam ja platio 14620€, a isti taj Captur je tada u UK kostao oko 22000€.
Da, zarobio sam se kreditom na 6 godina.
Da kupim neku iole solidnu masinu, para nisam imao, imao sam 3000€, za to ne mozes da kupis nista. Ono sto moze, nije vredno pomena. Vec sam vozio Fabio staru 9.5 godina u tom momentu. DA kupujem jos jedan krs, mislim da je glupo. Da uzimam kesh kredit (2015.) je bilo izuzetno nepovoljno, tipa na 10000, moram banci da vratim 16500.... To je sumanuto.
Na ovaj nacin, za ovu cenu, banci vracam ukupno oko 17000€.
Epilog: imam nov auto, koji moje potrebe savrseno zadovoljava. Samo time sam se i vodio, da mi auto zadovolji potrebe koje imam. Za sada to obavlja savrseno.
Znam da za te pare moze da se kupi vrlo jak auto, kao 4 Captura i sl. ALI ja kakve sam srece, sutradan bi mi nesto zveknulo na autu. Sa ovim, imam garanciju, i ne daj Boze da mu se nesto desi, servis je tu, i ne zanima me. 6 godina garancije.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Sta vozite?

Post od sugarcoated_ass »

miodrage napisao:Captur sam ja platio 14620€ [...]
zarobio sam se kreditom na 6 godina.
Aj ćuti, molim te. Ja bih tu sumu isplaćivao minimum 30 godina ako hoću da mi ostane para da bar jednom mesečno se popi*kim u rezervoar. [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

miodrage, jesi ti 100% siguran da ti ta šestogodišnja garancija pokriva bilo koji kvar na autu? Možda se razumeš u svoju računicu, ali si naivan ko praćka ako misliš da će ti svaki kvar biti otklonjen džabe, jer imaš garanciju. Auto prodavci su uštve, hohštapleri i secikese, koji ti se smeškaju sve dok ne potpišeš ugovor i izađeš iz salona.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

miodrage napisao:Ja se licno sa ovime uopste ne slazem.
Novo je novo, ima i svoj smek i jednostavno taj osecaj da vozis nesto sto je samo tvoje, od samog pocetka, naravno, ima cenu. U zemlji Srbiji, za nase plate i prilike, preveliku, ali su opet ti isti auti u Evropi skuplji (novi). Konkretno, Renault Captur sam ja platio 14620€, a isti taj Captur je tada u UK kostao oko 22000€.
Da, zarobio sam se kreditom na 6 godina.
Da kupim neku iole solidnu masinu, para nisam imao, imao sam 3000€, za to ne mozes da kupis nista. Ono sto moze, nije vredno pomena. Vec sam vozio Fabio staru 9.5 godina u tom momentu. DA kupujem jos jedan krs, mislim da je glupo. Da uzimam kesh kredit (2015.) je bilo izuzetno nepovoljno, tipa na 10000, moram banci da vratim 16500.... To je sumanuto.
Na ovaj nacin, za ovu cenu, banci vracam ukupno oko 17000€.
Epilog: imam nov auto, koji moje potrebe savrseno zadovoljava. Samo time sam se i vodio, da mi auto zadovolji potrebe koje imam. Za sada to obavlja savrseno.
Znam da za te pare moze da se kupi vrlo jak auto, kao 4 Captura i sl. ALI ja kakve sam srece, sutradan bi mi nesto zveknulo na autu. Sa ovim, imam garanciju, i ne daj Boze da mu se nesto desi, servis je tu, i ne zanima me. 6 godina garancije.
Nova kola jesu skuplja u inostranstvu ali nominalno, uporedi sa njihovim platama pa ces dobiti da li su i koliko realno skuplja.
Ako kupujes auto dugorocno da ga vozis, nov je odlicna investicija. Sto kazes od pocetka je tvoj, znas kako si ga odrzavao, imas tu garanciju i vozis ga npr. 10 godina ili koliko vec. Sa polovnim autom u tom slucaju nikad nisi siguran i vrlo verovatno bi menjao na 2-3 godine.
Za kupovinu auta se uzima autokredit, ne znam zasto pominjes kes kredit osim ako nije rec o kupovini za kes pa ti fali malo da premostis, jer su ti krediti sa kamatama od minimum 8%, zavisno od banke i odrace te.
Sto Green rece, moras proveriti sta ti je sve pokriveno garancijom jer nije bas sve tako crno belo da ne brines ni o cemu. Drug koji je kupio Kia Ceed i u tom trenutku imao jos 2 godine garancije, za neke stvari je morao da se nateze sa ovlascenim servisom, da se raspravlja sa njima kako bi mu uvazili garanciju, kao da si na pijaci. Sve servise radis kod njih koji su ti u nekim slucajevima duplo skuplji jer oni racunaju rad po satu i npr. za Kia Ceed benzinca mali servis je placao 21.000 ako ne i vise.
Festina lente.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sta vozite?

Post od Behemoth »

Te garancije od 6-7 godina kao sto radi Kia recimo to ti je klasicno zelenasenje,u 7 godina ce ti se pokvariti 50 delova od kojih ces morati 40 sam da platis popravku,jer upravo te garancije idu ciljano na delove koji se ne kvare,a ne pokrivaju one stavke koje se kvare cesto.Na Renou da bi zamenio sijalicu na faru moras da skidas celo krilo..
E jebiga kad si rekao koliko los android ima u sebi mislio sam da je kostao manje,ali 14600 evra...Ne znam sta da ti kazem,precutao bi forumu sta vozim.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

Precutkuju da na trap daju garanciju oko 35000km. Konkretno spone, ramena i sl. Mislim da je Honda pokrivala te stvari do 20.000km, bar je ranije bio slucaj. Vadili su se na nase puteve.
Uglavnom su garancije na motor i menjac. Danas ce te retko koji motor ostaviti pre 200.000km. Cak ni "sjajni" CVT automatik ne crkava tako brzo.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

Behemoth napisao:Te garancije od 6-7 godina kao sto radi Kia recimo to ti je klasicno zelenasenje,u 7 godina ce ti se pokvariti 50 delova od kojih ces morati 40 sam da platis popravku,jer upravo te garancije idu ciljano na delove koji se ne kvare,a ne pokrivaju one stavke koje se kvare cesto.
Sustina cele price u vezi garancije. Proizvodjaci, ovlasceni dileri i serviseri su legalna mafija, koji rade zajedno i svaki vid poslovanja je do najsitnijih detalja isplaniran. Krediti su posebna prica, pogotovo oni sa 0% kamate. Kako tek na toj lukavoj radnji sisaju ovce, nije normalno.
Isto kao i zdravstvo, na primer. Da li stvarno mislite da zdravstveno osiguranje pokriva troskove lecenja svih bolesti? Suludo je samo i pomisliti da si obezbedjen, jer imas osiguranje.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Sta vozite?

Post od vla-do »

A šta kad kupiš 3 godine star auto od tog koji je imao problema sa njim kao (potpuno) novim? Pa šta mislite što ga prodaje?

Manite se demagogije. Sad ispada da je polovan auto bolji od novog jer ima servisnu i kilometražu koja ti odgovara?! Vazi što ti ne odgovara 0 km i prazna servisna. [emoji1]

Situacija mi je bila slična miodragovoj. Ili sad, ili ko zna (ako i)kad. Uzeo sam i mislim da nisam pogrešio.
Vozio sam auto 15 godina star. Svi, ali baš svi servisi redovno urađeni i auto nikad ostavio na putu. Ali, došlo vreme za noviji i malo veći. Stigla beba. [emoji16]

Keš krediti su sad isto povoljni kao i auto krediti. Šta više, neke banke su izbacile auto kredite i imaju samo keš. Evo razlog zašto.
Dižeš kredit od 15000 € (primer). Kod auto kredita imaš učešće od 30%, što znači da te kreditiraju na 10500 €, a 4500 € moraš imati sam. Kod keš kredita te kreditiraju na pun iznos i nisi u obavezi da imaš kasko niti bilo šta drugo. Potpuna sloboda. Možeš za 10000 € kupiti auto, a za 5000 € 2 skutera, baš te briga. Zato je keš kredit bolji. Em dobiješ punu sumu, em se nikom ne pravdaš šta si kupio (nije namenski).
Kamata je bila ista kada sam se ja raspitivao o kreditu (kraj prošle godine).

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Sta vozite?

Post od miodrage »

Green, Behemoth, brankisha, znam tacno sta pokriva garancija: sigurno nece da pokrije ako se negde slupam i sl, nisam nenormalan, ali ovo ostalo.... Imao sam problem sa kederom na vratima, bez ikakvih pitanja su mi zamenili. Cak i kad nije vreme za servis, a idem na nesto duzi put, ja odem do servisa, zamolim da provere auto, ostavimo 500-1000 din i ne razmisljam. Imam 6 god garancije ili 100000 km sta prvo se potrosi, ali sa mojim koriscenjem automobila sto sam naveo da je 12-15k godisnje, za 6 god cu taman sve da nuliram. I onda da razmislim o prodaji auta i kupovini opet novog. Na moju srecu, Captur jako drzi cenu. Relativno sam pazljiv vozac, nikad ne divljam na putu, Captura nikad nisam poterao preko 140. Nemam potrebe za tim jer sam ipak covvek u godinama, a i imam malu cerkicu i moram na nju da mislim.
Apolo, ne daju sve auto-kuce auto-kredite, kao ni sve banke. Svaka auto-kuca ima sa odredjenom bankom ugovor o kreditiranju. Konkretno, kad sam 2015. kupovao auto, imao sam gomilu opcija: Kia (Pro)Ceed, Skoda Rapid, Renault Captur, Fiat 500L, Mazda 2, REnault Megane, Renault Clio… Skoda Rapid (Spaceback) mi se jako svidela, i cena je bila 12800 za 1.6 motor, sa staklenim krovom itd. Avaj, Auto hermes nije davao nikakve kredite... 13000€ je tada znacilo da banci moram da vratim oko 19k, i to na 5 godina, sto me izadje rata cca 210€ a meni je sve preko 170 bilo i previse. Kad sam sveo kompletnu racunicu, Captur je bio neko srednje resenje, a i najvise mi se svidjao… Znam da sam nekoliko meseci merkao, gledao, pravico racunicu, i gledao ovako ili onako, i uvek se vracao na Captura. Jako dobar i zahvalan auto, registracija jeftina, on sluzi svrsi. Ima jednu manu a to je nesto manji gepek, ali sam to resio kupovinom krovnog.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sta vozite?

Post od Behemoth »

Ima logike to sto pricas ako malo prelazid godisnje. Zato ja kao novinar "ispod zita" savetujem ljude da kao polovnjake kupuju benzince jer se manje akaju i manja je mogucnost da je vracana kilometraza. Na zalost nase podrucje je mahom ograniceno na VW grupaciju gde se Golf 2 dozivljava kao kult a G4 kosta koliko i polovan Mercedes C klase u osnovnoj opremi. Alfa se kotira kao sranje, Ford i Opel takodje. Zbog takvog mentaliteta i novinarske etike mahom sam prinudjen da pisem nepristrasno iako sam privatno totalno oprecnih stavova, iskreno cu vam reci, Mercedes je automobil, ostalo su prevozna sredstva. Bez da nekog uvredim, mnogo automobila smo testirali i mnogo tekstova ispisali, iako MB danas nije ni blizu kvaliteta kao ranije opet je za stepenik iznad ostalih. Veceras na testu Rav4.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

Meca je stvarno klasa za sebe.
Sa druge strane normalno je da nema vise tog kvaliteta jer imaju toliko modela da ni sami ne znaju gde udaraju. Kako Merc tako i Bmw.


Sent from my SM-G950W using Tapatalk

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Sta vozite?

Post od darkonda »

@vla-do
Provera u ovlascenom ti kaze kakve probleme je imao u garantnom roku.
I ne prodaju auta od 3 godine starosti jer su ih slupali vec sto uzimaju nov auto i nastavljaju da placaju lizing, a prodaju i zato sto im je istekla garancija koja je uglavnom 3g ili 150k.
Konktetno holidej sabac prodaje takva kola, sa lizinga i oko 150k km

lovra
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:24
:: HTC ONE X+
:: NOKIA E71

Re: Sta vozite?

Post od lovra »

Da li ima neko da je vozio kiu proceed 1.4 benzin? Cisto malo me interesuje kakav je auto,odrzavanje,potrosnja,cene servisa otprilike.


Sent from my iPhone using Tapatalk

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Sta vozite?

Post od somi92 »

Trosi 10l po gradu opusteno, mali servis u ovlascenom 200e pa navise...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sta vozite?

Post od Behemoth »

Slab motor za tu karoseriju i velika potrosnja.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Sta vozite?

Post od dachakragujevac80 »

somi92 napisao:Trosi 10l po gradu opusteno, mali servis u ovlascenom 200e pa navise...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
Dal je moguce da je "mali" servis toliko? [emoji50]

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Sta vozite?

Post od somi92 »

I vise, ako menjaju sve filtere i ulje ume i jace da bude... Jbg ovlasceni servis a ti moras tu zbog garancije

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Sta vozite?

Post od dachakragujevac80 »

Kako mislis ako menjaju i ulje? Pa sta se drugo radi na malom servisu? [emoji16]

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sta vozite?

Post od Behemoth »

Mali servis zavisi od dilera do dilera(kako ovo zvuci dvosmisleno :lol: )
To ubraja interval,vremenski ili predjenom kilometrazom
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Odgovori