Laptopovi

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Laptopovi

Post od Cooomi »

Ljudi, ima li neko iskustva sa 13" MacBook Pro, razmišljam da ga nabavim zbog dobrog ekrana za Lightroom I Photoshop, ali me zanima s obzirom da ima integrisanu grafičku i dual core cpu, kako će terati te programe?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Laptopovi

Post od Azimuth »

Teraće odlično. Nemam MBP, ali ga imaDejan, doduše njegov je vremešan ali radi za sve pare. Sa tim računarima nema greške, to je sigurno.
Znam da je razlika u ceni ogromna, ali dobro razmisli o dijagonali, da li ti je dovoljno 13". Kad već daješ toliku lovu, a planiraš dosta vremena za računarom da provodiš, onda je možda pametnije dodati koliko treba pa uzeti 15".

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Laptopovi

Post od iamivan »

Imam ja 13" i odlično me služi. Bez problema gura sve Adobe programe, pa čak i programe za 3D modelovanje.

Ja uglavnim radim u Photoshop-u i nemam nikakvih problema.

Doduše, na njegovom ekranu ne radim mnogo često jer kad god sam kući ili na radnom mestu povežem ga na monitor i radi odlično. Bez problema gura sve programe na Thunderbolt displeju​ sa QHD rezolucijom, a imam stariji model.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Laptopovi

Post od Sale_M »

Radi se o sledecem:lap mi ima problem sa grafikom i kad ga malo vise opteretim greje se solidno i do 85 c temperatura bude.Koristim neki Cooler Master od 2,5 k din mada nekad ni on ne pomaze.
Isplati li se da uzmem neki skuplj jaci kuler od 4/5 k koji jace hladi tj. moze li se oboriti temperatura s njim ili je bolje da skupljam lovu za novu masinu?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Laptopovi

Post od liman3 »

Posle koliko vremena bude ta temperatura i kakvo opterećenje je u pitanju,igre?
Spoljni kuler ti neće mnogo pomoći,ako nije dugo čišćen,očisti ga i zameni pastu.
To jeste malo viša temperatura,ali ako je rezultat višesatnog gejminga i nije toliko strašno.Moj stari lptp je konstantno bio na toj temperaturi.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Laptopovi

Post od Sale_M »

Obicno bude cim otvorim vise tabova u pretrazivacu i pustim glasno muziku preko youtube(tad sam najcesce primetio kao i posle mozda pola sata igranja PES 2017.
Moracu da ga nosim u servis da mi zamene pastu.
Nego me zanima dal neki jaci kuler moze znatno da spusti temperaturu?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Laptopovi

Post od гари »

Ništa od kulera dok se on ne očisti. Samo ga očistiti, a ostalo je po meni sve bacanje para.

Sent from mTalk on Windows 10 PC

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: Laptopovi

Post od Professional »

Ocisti ga, zamijeni pastu i neces vise imati problema nikakvih :)
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Laptopovi

Post od Ivan Cirkovic »

Detaljno ocisti kuler sa cetkicom od likovnog, produvaj ga, skini stare naslage od termo paste, stavi novu termo pastu, ali ne kilo, nego malo i razmazi prstom. Moj ti je savet da uzmes srebrnu pastu. Ona je malo skuplja i gusca od obicnih belih, a i duze traje i trpi vece temperature da se ne skoreni i postane kao zvaka. Obavezno ocisti i hladnjake koji nalezu na procesor grafike i procesora. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Laptopovi

Post od гари »

U suštini, ako hoće neko sam to da radi, mislim da je najbolji savet da vidi na YouTubu kako da taj laptop otvori i da ga očisti. Mada ako se ne oseća dovoljno samouvereno da ga sam očisti - ima lepo servisa koji to obave za 1000-1500 dinara. To je mala cena za održavanje laptopa koji znatno više vredi. Ako se bude grejao oslabiće mu baterija do neupotrebljivosti, i biće u dilemi da li kupovati drugu jer neće biti siguran da li je to onda neka kineska koja će brzo sama od sebe oslabiti.

I ja sam devojkin laptop nosio u servis, nisam ga sam otvarao.

Da se ne pravimo baš previše pametni.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Laptopovi

Post od Ivan Cirkovic »

Najgore je sto ljudi ostave da se greje, a ne shvataju da se cipovi kao i sve sto radi i trpi velike temperature brze trosi... Ni jedan laptop ne moze da bude hladan, kao prvih meseci kada ga kupis. Sve ce se vise grejati ne vezano da li je ociscen kuler ili ne. Ali redovnim ciscenjem ce samo produziti vek i mozda dovesti do toga da mu nikad ne crkne grafika, posto na jeftinim laptopovima je zajednicki pasivni hladnjak za procesor i grafiku sto je velika mana.

Ma, samo ako ima osecaj polako neka otvori ili neka proba sa nekim od drugova. Danas svaki klinac zna da popravlja racunare i da rasklapa. :wink:

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Laptopovi

Post od liman3 »

Bolje odneti u servis,ako nije grejanje zbog prljavštine da vide šta je.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Laptopovi

Post od гари »

A prljavština je 99,99%...

Ćirko, samo da ne naleti na nekog klinca sa lažnim osećajem sigurnosti, a što je baš svojstveno klincima. :lol: Posebno jer nisu oni zaradili to što čačkaju, a ako bi i trebali da nadoknade nekom štetu - odakle mu. :D Man'te se foliranata, bilo da su klinci ili oni stariji, što bi krenuli nešto da rade, pa kad naprave veću štetu kažu "e, jbg".

Osećaj sigurnosti i stručnost nisu uvek direktno proporcionalni, što kod iste osobe zbog nerazumevanja rizika, a da ne pričam koliko to nema veze kad porediš dve različite osobe.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Laptopovi

Post od Ivan Cirkovic »

Najbolje je da stavi parče ubrusa ili maramice na hladnjak i pusti youtube ili nesto da ga optereti. Kada počne da šušti kuler od buke, ako se maramica ne pomera, onda je zapušio kuler i zbog toga se greje. Sav topao vazduh koji treba da izađe udara u debeo sloj prašine i vraća nazad što stvara turbulenciju i preveliku buku kulera. :wink:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Laptopovi

Post od гари »

Nema šta mi da se testira. Laptop kad se greje - servis. 8)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

neelix
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pon, 22. Maj 2017. 14:40
:: Redmi Note 3 Pro

Re: Laptopovi

Post od neelix »

Apsolutno... dok je još uvek čitav, odmah u servis na čišćenje :roll:

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Laptopovi

Post od Ivan Cirkovic »

Ljudi, mogu da mu napakuju u servisu svakakvu pricu... Bolje da nadje nekog komsiju klinca koji se razume da mu pogleda to i plus ce da ustedi pare. Ako poznaje nekoga od servisera negde onda je to cool. Ovako mogu samo da mu skinu originalan deo i stave polovan, a plus da naprave da se opet nesto drugo pokvari... U ostalom, sam ce covek videti sta znaci odneti nekome u nepoznato :D

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Laptopovi

Post od ciklon »

Da, serviseri samo čekaju da zeznu što više ljudi i da na taj način sami sebi unište poslovanje, a priučeni klinac će za dvolitru kole da ga opravi da bude bolji nego nov. Čitaš li ti ono šta napišeš?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Laptopovi

Post od гари »

Ma živela paranoja. :lol: Pa neće valjda ići u servis sa "jal da da je veliki kvar?", kao u onom domaćem filmu dolazi kad ženska kod mehaničara (valjda Mileva Dravić i Bora Todorović), a on "jeste, jeste, veliki je kvar". :lol:

Ode lepo, pita koliko je čišćenje, i ako deluju ok, i da je ok cena i da neće otezati sa poslom, onda "uredu, doneću kompjuter sutra". To oni urade za jedno popodne sve natenane.

Nego Neelix, lepo je videti još jednog trekija na forumu. 8)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Laptopovi

Post od Ivan Cirkovic »

@ciklon, ti izgleda nisi zalazio po servisima da vidis sta rade i kako muljaju sa delovima. Pa sta mislis, kako su se nakupili para i kako imaju stalno poslao ako ne prave namerno kvarove druge prirode? Onaj koji radi kvalitetno nema guzvu, vec sedi i ceka preporuku. ;)

Odgovori