Off, opušteno ćaskanje

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od гари »

Ali niko ovde nije vređao ni vernike, Green, ovde se komentariše samo o određenim individuama koje nešto rade jer je to društveno prihvatljivo ili - kul. Kao što sam rekao, postoje loši primeri na obe strane. Ne vidim zašto bi se neko ko veruje i ko slavi iz tih razloga nalazio u ovim gore komentarima.

I na stranu priču o religiji, Božić slave svi, i pravoslavci i katolici, a i ateisti, to je nam je deo tradicije, i čak iako neko ne veruje, to nije razlog da zanemari Božić sa svim bitnim ostalim aspektima - na prvom mestu: da se okupi šira porodica.

Tako da ne vidim zašto se ne bi pričalo o ovome. Jedino mislim da je nastao možda nesporazum ovde u samom početku jer nekoga iritiraju ekstremi među onim drugima, pa mislite da neko hoće da kaže nešto što on zapravo nije hteo.

A što se tiče diskusije, nismo Saudijska Arabija. 8) (S tim da mislim i da je sad već sve rečeno.) I niko nikome ne trubi kako šta treba da radi. :)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Evindzer »

sugarcoated_ass napisao:Julije Cezar je bio Srbin i zato je nastao julijanski kalendar. :D
Nije nastao po Juliju Cezaru, već po Juliji iz Romea. :lol: :lol: :lol:
A ti, Gari, ne brani svog sugrađanina, pa on je pre pola godine napustio Lumije. :P :D :D
Vlade, za S4 sam i ja negde pročitao sličnu cifru, a za G2 ne znam, zaista, mada mi deluje mala cifra, taj model je u ono vreme bio odličan i nekako imam utisak da se bolje prodavao od ta tri miliona.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Sale_M »

vlade93 napisao:Jeste da je tema bez telefona ali ne znam u kojem delu foruma bih postavio pitanje, pa rekoh da probam ovde.
Naisao sam na neki podatak da je S4 prodat u 70 miliona primeraka a G2 u 3 miliona primeraka.
Zna li ko jesu li tacni ovi podaci? Ne ide mi u glavu da je ovoolikooo S4 prodat visee..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne znam brojku,ali moguce da je S4 prodat u slicnoj kolicini.On je ipak i dalje najprodavaniji Galaxy do sad.

Sony Z5 graphite
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Baraba »

sugarcoated_ass napisao:A to što ti upravo radiš je nasilno nabijanje religije. Ako je tebi to najbitniji dan, meni nije. Onda se ni sačim ne treba šaliti jer, hej, nekome je to možda bitna stvar i uvrediće se. Da, ponašaš se sad isto kao oni likovi iz pekare. ;)

Sent from HUAWEI P9 lite (VNS-L21) via tapatalk
Skreno sam ti pažnju, nije lepo ismevati nečiju religiju. Kapiraš toliko, niko ti "nasilno ne nabija" bilo šta, da li ćeš ti da veruješ ili ne, tvoj izbor, baš nekog briga, ali imaj malo kulture, fazon "šta me briga, meni nije najbitniji dan" je pekarski? Šta mene briga za klipove koje ti postavljaš i tvoju muzuku? Ama baš mi se ne dopada, ali kad si tražio da se lajkuje ja sam lajkno, nisam rekao "šta me briga, ja to ne slušam". Nisam ti nabacivao na nos da ništa ne valja, zadržao sam za sebe, zato što znam da je tebi bitno. Kulture malo, kulture. Ima vremena i za šalu, ali ima to i svoje mesto i vreme, ne uvek po svaku cenu.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Azimuth »

Moram da se složim sa Barabom. Zaista, nećemo o politici i veri, a bogme ni o boji kože i seksualnoj orjentaciji.

Svako ima pravo izbora, a opet ovde nema niko prava da mu javno nešto nabija na nos.

Zamoliću vas sve redom da ovakve teme izbegavate kako ne bismo bez razloga pravili problem. Hvala.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od sugarcoated_ass »

Realno, da si i rekao da ti se ne sviđa, šta onda? To je tvoje mišljenje, izneo si ga i eto. Naravno da ono malo ljudi može da svari i to znam. Nemam šta da se bunim zbog toga i sad ja nekog da ubeđujem da mora da me ispoštuje. A pazi sad, u pitanju je nešto u šta sam uložio svoje vreme i novac i ne vređam se ako se nekome ne svidi.
I ajde dobio si svoj sejf plejs i kraj. Ne moraš da plačeš dalje. ;)

Azimuth, onda je znači promovisanje pravoslavlja dozvoljeno, a ništa drugo nije? Ona masovna histerija čestitanja i otvaranje tema tim povodom je upravo to - javno promovisanje određene religije. Znači, nema šta da traži na forumu. No, kao što rekoh, dupli standardi. Over and out. :)

Sent from HUAWEI P9 lite (VNS-L21) via tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Evindzer »

Azimuth napisao:Zaista, nećemo o (...) seksualnoj orjentaciji.
Predlažem da se Baraba i sugarcoated_ass izgrle i izljube, onako bromantično, pa da bude kraj rasprave i da zavlada mir na forumu. :lol: :lol: :lol:

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od znemanja »

sugarcoated_ass, Te teme su dozvoljene jer su članovi ovog foruma većinski hrišćani pravoslavci. Stoga kada se na jednom mestu nađe skup ljudi koji pripada jednoj relgiji logično je da će jedni drugima čestiti praznike karakteristične za tu religiju. Ti imaš pravo da se izjasniš kao ateista, budista ili šta god već, ali nemaš pravo da zbijaš šale niti bilo šta slično što može da vređa pripadnike određene religije. Moraš da poštuješ opredeljenje ostalih članova, ako ti se to ne sviđa, zaobiđi temu u kojoj se čestita određni praznik vezan za tu religiju.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Green »

znemanja, preteruješ. Gde piše da je nedozvoljena verska šala? U pravilima foruma nisam našao ništa što bi na to ukazivalo. Ona sugarcoated_ass šala je sve samo ne uvredljiva, a ko se na tako nešto uvredio, zaista nemam reči. Pretendujemo da stvarno postanemo poput Saudijske Arabije, Pakistana, Irana. Dirne li ko imalo u našu veru, ima da mu leti glava s ramena. :roll:
To što su članovi većinski hrišćani pravoslavci nema nikakve veze s forumom, koji bi trebao biti i verski potpuno neutralan. Kad ste toliki hrišćani, gde su vam slavske teme, teme o postojanju boga i slično. Ovo je samo razmena mišljenja, a ti shvati kako ti volja.
Za kraj, ima još i ona čuvena božićna šala koja kaže: Hristo Stoičkov. Vaistinu Stoičkov. Je l' se neko uvredio? Odlično. Uoravo mi je to i bila namera. :P :roll:

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od brankisha »

Pa pazi ako se vec spominje orijent, muzika nam je, bar ova novokomponovana oridjidji

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Azimuth »

sugarcoated_ass napisao:Azimuth, onda je znači promovisanje pravoslavlja dozvoljeno, a ništa drugo nije?
Netačno. Pa eto ti prvi promovišeš tj reklamiraš sebe ovde pa ti niko nikada reč nije rekao za to (znaš da je to inače zabranjeno na forumu i da ima gomila profila ovde koje smo banovali na keca zbog toga?). Isto i za LGBT, izjasnio si se, niko ti nije rekao da to ne smeš da spomeneš, pa onda i za ateizam. Ne vidim gde je tu problem. Ako većini smeta, onda nemoj da im guraš prst u oko. Ako ti u nešto veruješ ili ne veruješ, nema potrebe da ismevaš druge ili ih ubeđuješ da su budale i da nešto rade iz pomodarstva.

I sad za kraj, zaista nećemo više oko religije, baš kao što nećemo oko politike. Neka veruje ko u šta hoće, neka glasa ko za koga hoće. Svaki naredni post na tu temu će biti obrisan.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od miodrage »

Azi, nema veze sa religijom, ali što se nekih drugih stvari tiče, onda bi trebalo reagovati, tipa Windows vs Android i sl. Eto, ja doživljavam da sam ugrožen stalnim nametanjem i forsiranjem Androida, verujem i još neki pored mene. Šta sa time?
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Azimuth »

miodrage, druže moj na pogrešnoj platformi ( :lol: ), ovo je forum o mobilnoj telefoniji pa je negde i normalno da se piše o tome.
Politika, religija, seksualna orjentacija i još neke teme ne bi bile zabranjene da nisu "tanak led" i da nema "usijanih glava". Jedno je kulturno i civilizovano pisati o nečemu, ali nešto sasvim drugo (i neprihvatljivo) je izvrtati ruglu onog u šta drugi veruju ili poštuju. Treba biti umeren, kulturan, poštovati tuđe odluke ili stavove, i nikako ne treba generalizovati nešto na osnovu 2 primerka iz nekakve pekare. Zašto? Zato što takvih primeraka imaš svuda i u svakoj sferi, a ako bi ih uzimali kao reper onda bi svi kolektivno mogli u materinu da odemo.
Ja prvi nisam neki vernik, verujem u nešto ali ne i u crkvu kao takvu, poštujem običaje, slavim slavu, ali npr mom zetu nikada neću nabijati na nos i ismevati ga zato što je sveštenik. Isto kao što nisam ismevao Saleta i još neke kada su svesno ili nesvesno napisali da pripadaju LGBT zajednici. Imam svoje mišljenje, čak postoje i istraživanja na te teme, ali sam opet prećutao jer prosto poštujem njihov izbor bez obzira na moje stavove.

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od iamivan »

miodrage napisao:Azi, nema veze sa religijom, ali što se nekih drugih stvari tiče, onda bi trebalo reagovati, tipa Windows vs Android i sl. Eto, ja doživljavam da sam ugrožen stalnim nametanjem i forsiranjem Androida, verujem i još neki pored mene. Šta sa time?
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
I mi doživljavamo da smo ugroženi stalnim pljuvanjem Androida, nazivanjem istog "drndroidom", "zelenom kanticom" i slično, verujem i još neki pored mene. Šta sa time? [emoji14]

Sent from my Sexus 6P using Tapatalk

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od iLuka »

je l' vidis Miodraze sa kakvim se znanjem ide u kafanu?! :lol:

upravo to sto si napisao Azimuthe, treba postovati nesto takvo (veru, obicaje, tudje navike itd) i ne gledati na to kao na neko ugrozavanje sebe, to je poenta svega.

jeste ova tema opusteno caskanje ali mislim da bi i ono trebalo da bude vezano za glavnu temu foruma.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od sugarcoated_ass »

Azimuth, završio sam na ovu temu, ali samo ću ti reći da jako grešiš sa onim za „dva primerka iz pekare“. Taj dan sam prodao 106 komada posnog peciva, od toliko ljudi, samo njih troje su normalno ušli i pitali šta ima posno, a svi ostali su se trudili da privuku što više pažnje, budu što glasniji ili na što arogantniji način da postave pitanje. Ali dobro, proći će i taj trend. :)

Sent from HUAWEI P9 lite (VNS-L21) via tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Green »

miodrage napisao:
Poslato sa najboljeg telefona današnjice

Šta ćemo s ovim? Ako već opet idemo u krajnost, da idemo do kraja. Kakav je to način pisati ovako nešto ugrožljivo i nametavajuće? Nijedan Windows telefon nikada nije bio najbolji niti će ikada biti, tako da me to kao pripadnika izvitoperenog legla androidaša izuzetno vređa. Ima li načina da se stane na put ovakvom bezobrazluku? :D

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od iamivan »

^ Tako je!!!

Sent from my Sexus 6P using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od гари »

Ma mi prozordžije smo ovde manjina, i kao i u svim demokratskim društvima treba nas čuvati kao bele medvede. :D Štaviše, predlažem da se od prihoda sa reklama sa ovog foruma jedan deo izdvaja u fond za Lumije 950 najposvećenijim prozordžijama kako bi se negovala različitost na ovom forumu, a što je za svaku zajednicu najveće bogatstvo. :lol: Takođe može da funkcioniše dodatno i sistem sa donacijama. :D

Šalu na stranu, kao što se sad neko pronašao u nekoj izjavi, i misli da mu je neko rekao da je folirant, tako je u raspravama često pisano kako nekome neka platforma odgovara jer ostvari nema pojma sa tehnologijom, koristi telefon kao penzioner za pozive i poruke, i slično. Mora se paziti da se ne vređa druga strana, i takvi postovi trebaju biti brisani iako je ovo forum o mobilnim telefonima. Neka gospoda pronađe novi način da vrani svoje argumente bez vređanja direktnog ili između redova.

No, to je u jednom momentu bilo tako, i modovi su ipak uspešno rešili tu situaciju teško što su izopominjali OBE STRANE na kraju, i to je stalo. To znam po tome što mi je sad ipak prijatno da provedem vreme na ovom forumu. Jedino što se ovde ne vidi direktno kad je neko opomenut a ni od je banovan, pa vam čini da se ne dešava ništa.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Evindzer »

Gari, nisi u pravu, u svakoj zajednici su manjine najugroženije - upravo zato što ih je manje od većine, i zato je neminovno da u budućnosti budu asimilovane u većinsku homogenu masu. :D

Odgovori