Windows 10 for PC

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Windows 10 for PC

Post od acamatic »

PC Edition [emoji41]

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows 10 for PC

Post od Baraba »

Da li svi programi sa 8 rade na 10? Ili moraju nove verzije za 10?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od Azimuth »

Rade svi, barem ovo sto ja koristim. Sve je ostalo isto, cak i desktop tj razmestaj ikonica. U sustini, ovo je prilicno velik stepenik, svidja mi se, ali imam drugi problem, drajveri mi izgleda pobrljavili. Evo svako malo kaze da nema protoka na netu ili se diskonektuje a net uredno radi na drugim uredjajima, posle restarta prestao da mi radi skrol na trackpad-u a radio je pre restarta.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od znemanja »

Zato smatram da je cleen instalacija najbolje rešenje, pa instalirati drajvere koji su kompatibilni sa Win 10.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 for PC

Post od Green »

Instalirao W10. Nisam isao na clean install. Od download-a do zavrsetka instalacije oko sat vremena. Za sad radi sve ok, samo ponekad setting za brightness brljavi. U pocetku uopste nije reagovalo, a ekran bio na maksimum osvetljenju. Ne upgrade-ujem i ne update-ujem maltene nista na svom laptopu, tako da je ovo za mene nadogradnja veka.

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: Windows 10 for PC

Post od matorix »

Zlu ne trebalo ovo uputstvo nekome... 8)

Slika

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Windows 10 for PC

Post od bata bogdan »

Evo i kod mene stigao Windows 10, cekam da odradi svoje, pa cemo da vidimo i to čudo :)
Huawei

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Windows 10 for PC

Post od iLuka »

ja sam imao 920 na starom win-u, zena nosi trenutno L535 sa win 8.1... ovo je potpuno drugacije I novo I lepse I definitivno mi laptop brze radi...
sve aplikacije koje koristim na telefonu, sto svom sto zeninom - dostupne su I na laptop-u...

ja sam stvarno zadovoljan... :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od Azimuth »

http://www.redmondpie.com/how-to-reclai ... e-upgrade/

Da uklonite repove od starih verzija i malo rasteretite racunare :wink:

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Windows 10 for PC

Post od bata bogdan »

Kakvi su vam utisci sa Windows 10?
Šta znam, meni nekako sve jednistavnije izgleda, jer sam imao 8.1.
A takodje i brže nekako sve radi, kod mene je u pitanju laptop lenovo g710, imao sam vec legalan Windows 8.1.
Huawei

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Re: Windows 10 for PC

Post od LittlePrince »

Ја сам једини изрод, код мене не ради брже, чак можда и спорије од 8.1 :(
Пробао сам инсталацију са флеша, обрисао Виндовс партиције, направио нове али није хтело "Windows cannot be installed on this disk. The selected disk has an MBR partition table. On EFI systems, Windows can only installed on GPT disks.".
Инсталирао сам свеж народни 8.1 и одмах преко њега 10, такорећи скроз свежа инсталација.

Колико се причало о њему очекивао сам много а добио исто са ружним иконама. Сви драјвери од осмице раде и на овом Виндовсу (уз лаптоп сам добио само драјвере за 8.1). Доста ствари је завучено (једва сам нашао Виндовс апдејт, уклањање десктоп икона...), нека подешавања још нисам нашао...
Користим старт као на 8.1, не ради аутоматско претраживање када кренем да куцам, када хоћу све апликације приказује их само уз десну ивицу па скролуј до бесвести...
Сад ако имам пад фрејмрета на ЛОЛ-у, џабе сам кречио :lol:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od Azimuth »

Slika

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Windows 10 for PC

Post od Ally »

Ako treba nekome pomoc da zapocne prelaz na win 10. Ovo moze da pomogne: http://venturebeat.com/2015/07/28/how-t ... ate-files/

Ako taj ne pomogne savetujem svi isti koraci samo da se uradi na administratorskoj particiji. Ona se aktivira unosom sledece komande u cmd : net user Administrator /active:yes i zatim switch user . Ako ni to ne uspe probajte da ovu komandu ukucate kad kliknete check for udpates : wuauclt.exe /updatenow u cmdu . Treba da bude vec spremna komanda mora brzo da se uradi .

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od znemanja »

Celu noć sam se zezao sa Win 10, ali sam namestio sve po mom ukusu. Upgrade je prošao bez problem, sve radi, sve je ok. OS je jako brz, čak za nijansu brži od Win 8.1. Po pitanju preformansi nema nikakvu zamerku ,ali po pitanju dizajna imama. Pre svega one ikonice su toliko očajne kao da su ih deca u vrtuiću crtala, MS nema blage veze o dizajnu, zatim kako se menja bela koja se pojavljuje na vrhu svakoh prozora?

http://prntscr.com/7ztwvi
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

dejaxy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Pon, 25. Avg 2014. 22:05
:: Lg G2

Re: Windows 10 for PC

Post od dejaxy »

Bele prozore za sada jedino ovako moguce menjati

http://www.windowscentral.com/replace-t ... lors-theme [emoji35]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od znemanja »

dejaxy, Hvala, našao sam već taj link i rešio problem.

Da napišem par reči o Windows 10 pro. Milsim da je opravdano izvršiti upgrade na Win 10. Brži je od Win 8.1, app se brže otvaraju i sistem fluidnije radi. Serach bar je za 30% brži od onog u Win 8.1. Start meni je na prvu loptu malo konfuzana ,ali jako se brzo ulazi u štos. Metro app su veliki korak napred u odnosu na one na Win 8.1, mnogo brže se otvaraju, vizuelno lepše izgledaju i funkcionalnije su. Store konačno izgleda kako treba, brz je, app su podeljene u logičen kategorije, generalno bolje urađen nego u Win 8.1. Cortana je zanimljiva, ali nije lokalizovana za naše područje, pa nema neku upotrebnu vrednost (osim ako ne živite u USA).Višestruki dekstopi su sjajna stvar, pogotovo za one koji kao primaran uređaj koriste laptop, sada je mnogo lakše organizovati sve otovrene prozore i app, mnogo preglednije, ta mogućnost mi se najviše sviđa.

Action centar/notification panel je odličan, jako lepo rešenje,sve info na jednom mestu, sjajno.

Što se tiče kompatibilnosti app, sve što radi na Win 8.1 radiće i na Win 10, drajveri nikakav problem mi nisu pravili. Jedina app koja iz nekog ralzoga ne radi na Win 10 pro jeste Oracle Virutal Box, moraću da proguglam rešenje za taj problem.

Negativne strane Win 10, sa moje tačke gledišta, se odnose na dizajnerski deo, ikonice su, u nedostaktu adekvatnijeg izraza, ružne! Ka da su ih deca u vrtiću crtala. Mislim, moglo je to da bude malo lepše. Generalno Win 10 "na oko" ne izgleda baš preterano lepo, naravno ima tu dosta prostora da se malo customizuje, promene ikonice i sl.

Druga stvar koja mi se ne sviđa jeste novi panel za podešavanja, suviše je jednostavan i često treba kombinovati njega i klasičan control panel, nije logično.

Takođe windows update je loš, manje informacija se prikazuje nego što je to bio slučaj sa Win 7 i Win 8.1, nema informacije o veličini update-a, nema podele na važne i preporučene update, tako da mi se taj deo ne sviđa.

Štro se tiče korisnika Win 8.1, oni bez razmišljanja treba da pređu na Win 10. Radi fluidnije i brže, metro app su dosta bolje na Win 10, start meni je unapređen, jednostavno to je korak napred.

Što se tiče Win 7 korisnika, za njih će prelazak na Win 10 biti veliki korak što se tiče brzine, dosta brže radi Win 10 od Win 7, ono čime neće biti zadovoljni jeste vizuelna strana, jednostavno Win 7 izgleda lepše, sve ostalao je na strani Win 10.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows 10 for PC

Post od Baraba »

Ostajem na win 7.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 for PC

Post od miodrage »

S obzirom da postoji jos jedna velika kolicina bugova koja ce tek biti ispeglana u sledecem ili sledeca 2 update-a, ostajem na 8.1 za sada. Mozda tablet updatujem, videcu, ako me ne bude previse mrzelo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: Windows 10 for PC

Post od matorix »

Baraba napisao:Ostajem na win 7.
+1.

Ne vredi prelaziti na 10 dok ne stigne service pack, sto ce se cekati do Nove.

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Windows 10 for PC

Post od Ally »

Upgrade sa win 7 i 8.1 je okej "funkcija" ali cinjenica je da sporije radi sistem nego clean install win10 plus traje maltene kao kompletna reinstalacija . Definitvno cekam bar 2 meseca dok se malo ne doradi sistem pa cu onda clean install .

znemanja, Ikonica za recycle bin i This Computer odnosno My computer su ruzne zaista slazem se . Cortana bez obzira na lokalizaciju moze da se namesti da funkcionise ali na engleskom naravno i zapravo radi kako je i ocekivano .

Edit: Mada iskreno izgled ikonica mi nije mnogo bitan uvek postoji opcija da se sve promeni u custom ikonice ili zilion ponudjenih tako da uvek je ta opcija tu .

Odgovori