Spašavanje slobode Interneta

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Do totalitarne cenzure ce mozda i doci, ali do iskorenjivanja piraterije nikad. Zapamtite ove moje reci :wink: Ne zato sto je ruka naroda mocna, nego zato sto piraterija vise postoji zbog njih nego zbog nas.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

bestboy napisao:Ako budu izdejstvovali još veća ovlašćenja na kontu što ih napda anonumus, onda ne može a da ne kopka crvić, da li anonimus radi za njih? Malo su se brzo ogranizovali 8)
Meni su ti Anonimni jos od samog pocetka bili zestoko sumnjivi. Ideja da se stvori neka takva organizacija da bi se postiglo upravo ovo sto se desava u sajber prostoru nije uopste za odbaciti. Objaviti totalni globalni rat slobodi govora i misljenja, sto jos jedino internet pruza.
E kad i taj cilj postignu, nastupa Endgame...

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Green, isuviše je to velika igra da bi mi sve shvatili :wacko:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

bachika, ja sam odavno shvatio tu njihovu igru, koja i nije toliko velika ako se zna sta se sve njome zeli postici.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Wikiliks, anonimusi, protesti protiv bogatih po americi, sve je to ista kuhinja... To se moze zakljuciti prema nacinu na koji mediji pisu o njima, kako su pripremljeni sa njihovim slikama (jer su ovi, ocigledno, imali vise fotosesna nego sto su akcija izvrsili, ko da su PR menadzeri, a ne borci za slobodu i neznamkakvi hakeri).
bachika, sve u svemu, da biste videli ko je ko, ne treba gledati sta neko radi i za sta se "zalaze", nego ko na kraju ima koristi od svega toga. A narucilac je onaj ko se na kraju obogati. Prosto.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Kako volim kad kolega Lobach napise nesto tako inteligentno i efektno u samo par recenica... 8)

Elem, mozda nije usko vezano za topic, ali da bi ste shvatili makar neke od tih stvari, odgledajte crtani film sa linka, ima nas prevod. Da, tako je, crtani film:

http://www.youtube.com/watch?v=4iZa2UnO ... ideo_title

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Хеххехе баш синоћ видех овај "цртани", мислим мање више познате ствари, али објашњене и приближене на разумљив начин за сваког, па сам неким ботовима из окружења проследио да виде јер им је поглед на свет сличан овом мученику у главној улози...
Најјачи утисак, :roll: ми беше провидност протеста "Окупирајмо волстрит" и један бесни активиста како се држи за као крваву главу, на којој је био неко њесра које је више личило на кечап него на крв, а само они који се у животу нису посекли ни видели крв, би могли да поверују да му је стварно неко разбио главу. :wacko:
Слобода или смрт

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ti "okupirani" su zesce providni smradovi. Ima nekoliko snimaka gde se jasno vidi kako ne mali broj policajaca ide ispred kolone "protestanata", sto ukazuje na cinjenicu da im je neko fino isplanirao rutu po kojoj ce se kretati. Jesu sitnice koje nesumnjicavom oku ne znace ama bas nista, ali ljudi koji malko ukljuce mozak brzo provale stvar...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

To ti je ono, znaju da je narod gnevan i da nam je potreban ventil pa bolje oni da nam organizuju demonstracije u strogo kontrolisanim uslovima sa liderom koji ce uraditi 1000 stvari, ali nikako dati ideju za onu koja pogadja u srce; nego da narodu prekipi i da se medju nama iznedre pravi lideri koji ce preduzeti potrebne i konkretne stvari, a ne da im krajnji domet bude rusenje FBI sajta.
Oni se ovakvim dogadjajima trude na sve moguce nacine da nas pasiviziraju, da ne ustajemo sa ovih stolica, da se zatvorimo u sobe i navijamo, umesto da nesto preduzmemo, jer mislimo da ce "borci za pravdu" sa cyber sabljom sve resiti umesto nas. A tako se desava jer nam daju ventil kroz koji da se ispraznimo i zato sto ipak mislimo da na ovom svetu postoji i ona druga, strana dobrog, koja je podjednako aktivna i koja se bori za pravdu i mir u svetu i da nije sve tako crno, nepravedno i nemoralno, i da ipak postoji svetlo na kraju tunela.
To mi lici na one scene iz filmova, snajperista povlaci obarac, ako vec mora da te pogodi - bolje da te policajci obore gumenim metkom, nego da te snajper rokne.
Da nema Asanza i Anonimusa, da nema Okupiranja Volstrita, samo bi jednog trenutka puklo, ali tada ne bi bio ćorak.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

Anonymousi se svete :lol: ,tako im i treba kada se prave pametni..
Klik
Boze kakvi su ovi ljudi,amerikanci.. :disgust:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

U Americi "SOPA", u Evropi "ACTA"... :uhuh:
Počela borba protiv ACTA-e!

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Sta je ovim ljudima u glavi :x

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pare su im u glavi... To je problem, digitalna piraterija je uzela prevelikog maha, i sada traze neki nacin da to suzbiju. U nekim zemljama je legalno, u drugima pak nije da gledas sta ti korisnici rade online, i ako vidis da prave neke downloade cega ne bi smeli, reaguje se odmah. U recimo Australiji, ili Nemackoj, niko nije blesav da skida nesto nelegalno sa neta, jer policija moze da mu zakuca na vrata dok jos nije ni svukao ceo sadrzaj. Ali u drugim zemljama, nema se pravo nadgledanja, pa pokusavaju gusenjem ovakvih sajtova i mreza da uniste sve ono sto Internet cini boljim mestom za zivot.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ovo mi promače... :)
SOPA je gotova!
Slika

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Post od mare-ss »

Why was MegaUpload really shut down?

In December of 2011, just weeks before the takedown, Digital Music News reported on something new that the creators of #Megaupload were about to unroll. Something that would rock the music industry to its core. ( http://goo.gl/A7wUZ )

I present to you... MegaBox. MegaBox was going to be an alternative music store that was entirely cloud-based and offered artists a better money-making opportunity than they would get with any record label.

"UMG knows that we are going to compete with them via our own music venture called Megabox.com, a site that will soon allow artists to sell their creations directly to consumers while allowing artists to keep 90 percent of earnings," MegaUpload founder Kim 'Dotcom' Schmitz told Torrentfreak

Not only did they plan on allowing artists to keep 90% of their earnings on songs that they sold, they wanted to pay them for songs they let users download for free.

"We have a solution called the Megakey that will allow artists to earn income from users who download music for free," Dotcom outlined. "Yes that's right, we will pay artists even for free downloads. The Megakey business model has been tested with over a million users and it works."

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Post od artifex »

@mare-ss Nisi nam otkrio bog zna sta to sam znao od pocetka...Sve se vrti oko novca...Isto kao sto su velike naftne kompanije izdejstvovale vojni napad u libiji...

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Post od mare-ss »

Izvini nisam znao da si ti znao necu vise nikad :D Za libiju sam citao nesto drugo ali nema veze sad :roll:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

miodrage napisao:U recimo Australiji, ili Nemackoj, niko nije blesav da skida nesto nelegalno sa neta, jer policija moze da mu zakuca na vrata dok jos nije ni svukao ceo sadrzaj.
Ne znam samo sa kog izvora si preneo ovu informaciju. U Australiji jos nije zabelezen slucaj da je policija nekom zakucala na vrata zbog skidanja neceg nelegalnog sa interneta. Ovde ne mislim na onaj najosetljiviji tip sadrzaja.

Moj prijatelj je dnevno znao da skine po 50 filmova i na stotine mp3 fajlova. Ima kolekciju od preko 5000 filmskih i oko 35000 muzickih naslova...

Sad se time vise ne bavi, jer nema vremena, ali znam "bezobrazno" mnogo ljudi kojima je to maltene "potreba". U Australiji ne postoji zakon koji izricito ne dozvoljava download sa neta, ali postoji zakon za sirenje i prodaju sadrzaja. Nijedan australijski internet provajder nema prosiren i rigorozan sistem nadgledanja korisnika, kao sto je to slucaj u nekim drugim zemljama. Pirateriju je nemoguce iskoreniti, kao sto je nemoguce pratiti sve sta se radi po internetu. Zato negde imas zakone negde nemas.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Drugar mi jedan jako dobar u Australiji, i on mi to kaze.. Pita me za nesto, ja mu dam linkove on kaze ne smem ja da skidam to, nadgledaju.. Jednom mu stigao i mail da su otkrili da svlaci film sa sajta koji nije registrovan kao Copyrights protected, te da ako nastavi sa tim radnjama da ce da budu prinudjeni da predumu mere protiv njega. U Brisbaneu je, ne znam koji provider koristi i te detalje, ali sam mail imao prilike da vidim.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Hmm, cuj, verujem tvom drugaru, nije nemoguce. Mislim da to prvenstveno nije zasluga samog internet provajdera, vec su u celu igru umesane i kompanije koje imaju autorska prava na neki materijal. Te iste kompanije su u saradnji sa raznim provajderima koji pritom nadgledaju sta se tacno download-uje. Naravno da se ne moze sve pratiti i verujem da je drugar imao losu srecu da su bas njega "obelezili".
A mnogo puta sam na nekim torent sajtovima vidjao zalbe korisnika da su im se emailom javljali i internet provajderi i same kompanije koje drze pravo na sadrzaj, kada su isti pokusali skinuti. Ne znam kako ta tehnologija pracenja funkcionise ako provajder nije uspostavio neku vrstu P2P blokade, nisam nikakav ekspert, ali napominjem da taj sistem ovde jos uvek nije toliko zaziveo koliko bi se moglo pretpostaviti. Jer, sigurno bi objavili na tv-u da je neko uhapsen zbog skidanja nekog filma. Digao bi se makar oblacic prasine u javnosti...
Cuo sam, recimo, da je uhapseno i poslato u corku par cuvenih torent uploader-a (aXXo na primer), ali ne znam tacno o kojoj zemlji se radi, verovatno USA.

Odgovori