PayPal konačno u Srbiji

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od sugarcoated_ass »

Aj' kad vec spomenuste PayPal, posto kod nas jos uvek ne mogu da se podizu pare, da li mogu uopste da se primaju na nalog? Npr. da meni neko uplati na PP nalog pa da lepo pare stoje na njemu dok se ovi nasi ne izdogovaraju pa da se moze podici, ili da se preko PP naloga trose dalje na kupovinu... I to bi mi bar nesto znacilo kad bi moglo.
Ako neko zna kako mozda cak moze i u fulu da se koristi PP, moglo bi neko objasnjenje. :D

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od m@c|-|oR »

psyhound, još uvek ne mogu da se primaju pare na PayPal račun u Srbiji.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od Azimuth »

Potvrđeno: Može da se prima novac iz inostranstva preko Pejpala

Korisnici u Srbiji konačno preko Pejpala mogu i da primaju novac, potvrđeno je u Narodnoj banci Srbije (NBS).
Servis za transfer novca Pejpal u ponedeljak uveče ponovo je omogućio naplatu korisnicima u Srbiji nakon što je ova usluga pre nekoliko meseci stopirana posle samo tri dana rada.
- Pejpal je uvođenjem opcije prijema omogućio dvosmerni protok, dakle sada je moguće i slati i primati novac. To znači da građani Srbije sada mogu da primaju novac iz inostranstva za robu i usluge koje prodaju elektronskim putem - rečeno je "Blicu" u NBS. Oni dodaju da uvođenjem ove opcije Pejpal u Srbiji sada funkcioniše kao i svuda u svetu, te da zasad ne postoje ograničenja za naše prostore.
Mogućnost da primaju novac preko Pejpala najviše pogodnosti doneće malim i srednjim privrednicima i preduzetnicima, jer će napokon male firme, pa i fizička lica moći svoje usluge da ponude preko interneta.
- Osnovna namera jeste olakšani pristup naših trgovaca međunarodnom tržištu. Transferi između rezidenata i nerezidenata, dakle između preduzeća iz Srbije i preduzeća iz inostranstva i između građana iz Srbije i građana iz inostranstva, kao i između preduzeća iz Srbije i građana iz inostranstva su omogućeni - kažu u NBS.
Oni napominju da su zasad ovi servisi namenjeni isključivo za prekogranična plaćanja. - Prema Zakonu o deviznom poslovanju, plaćanja u našoj zemlji između građana nisu dozvoljena preko institucija koje nemaju licencu za rad u našoj zemlji. Kada Srbija postane članica EU preko Pejpala koji je registrovan u Luksemburgu, moći će da se obavljaju plaćanja i između rezidenata - ističu u NBS.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od sugarcoated_ass »

Valjda ce potrajati duze od 3 dana ovaj put. :lol:

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od toda81 »

Nadam se da hoce
Note IV N9100 dual

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od sugarcoated_ass »

Dacu im nedelju dana pa ako potraje pravac u banku po karticu i da otvaram paypal nalog.
Sta mi treba u banci? Da uzmem onu internet karticu ili kako vec?

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od Baraba »

Da, uzmeš karticu za internet. Koliko uplatiš na nju, toliko možeš da potrošiš.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od sugarcoated_ass »

A kako ide za primanje novca? Taj detalj mi je bitniji posto para za trosenje nemam. :D

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od Baraba »

To za sada nije bilo omogućeno. Neko ko je primio novac može da napiše više o tome. Ja sam kupovao i prebacivao na drugi paypal (ne Srb). Sve funkcioniše onako kako bog zapoveda. Ono što je bitno, ako te neko zezne, povraćaj novca preko paypal ide brzo i jednostavno. Zaštićen si dosta, zato i volim preko njega da obavljam transakcije.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od toda81 »

Baraba, a kakav je postupak oko povracaja novca preko paypal-a? Npr ja od tebe kupim nesto i prebacim ti lovu, a ti me zeznes i posaljes mi kamen ili mi ne posaljes nista
Note IV N9100 dual

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od acamatic »

Ja mislim toda da novac ne vraća sam paypal, već sajt preko kog kupuješ. Ako te neki njihov korisnik zezne dobiješ kamen, ti prijaviš da nije to ta roba i onda sam sajt vrati novac, jer kako ja znam, novac ne ide prodavcu dok kupac ne potvrdi tačnost robe i ispravnosti..

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od toda81 »

Acamatic, ali pazi sada ovu varijantu. Ja sam od tebe kupio telefon i meni uredno stigne telefon, ali ja sam kreten koji prijavi da mi je umesto telefona stigao kamen. Sta u tom slucaju? Kako dokazati da si ti meni poslao telefon, a ne kamen, tj. kako dokazati da ja lazem? Sve je to mnogo zamrseno
Note IV N9100 dual

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od acamatic »

Uff, na ovo pitanje ne mogu da odgovorim. To sam i ja isto pomislio, šta ako se neko pravi da mu je kamen stigao umesto regularnog fona [emoji19] [emoji52]
Šta se onda dešava, to stvarno ne znam

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od Baraba »

Nisam imao slučaj da su mi poslali kamen, ali sam imao slučaj da su mi dali kod koji nije otključao telefon. Imaš žalbe ili tiket, kako se beše zove, na delu sajta paypal, zalis se na tu transakciju i opises problem. To je neka vrsta diskusije, samo za tu kupovinu, gde učestvujete vi i prodavac. I tako se rešava. Ne na nekom drugom mestu, već na paypal i toj transakciji. I tu pritiskate prodavca, cedite ga :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od sugarcoated_ass »

Ja hocu sad posto su nam pustili i primanje kesa (ako ga nisu opet ukinuli posle 3 dana :dry: ) da povezem paypal sa Bandcamp-om pa da ukljucim opciju da ko hoce moze i da plati za pesme. Saznao sam u medjuvremenu sta mi treba pa cu skoknuti do banke od nedelje da vidim kako to ide dalje sa karticom i povezivanjem racuna na paypal. :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od Baraba »

E, da se opariš onda. Da koristiš pravi OS, pa da kupimo pesmu :D
Veoma je prosto samo povezivanje kartice i paypal. Uneses broj kartice i rok važenja iste, to je to, zaboravih da li ima verifikacija, verovatno na mail i to je to.
Pre nekoliko godina, sada pokojni moneybookers (novi ime servisa je skrill) je slao kovertu na adresu, sa te koverte unosis kod...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od Azimuth »

I moras imati 1$ na kartici da bi odradio verifikaciju. PayPal skine i vrati taj 1$, nista vise od toga.
Pa nek' pare pljuste ;)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od sugarcoated_ass »

Baraba napisao:E, da se opariš onda. Da koristiš pravi OS, pa da kupimo pesmu :D [...]
Hahaha! Evo, ako se ikad oparim od muzike, obecavam da cu kupiti neki od naslednika Moto G ili neki od LG G-ova (G-jeva??? :lol: )!



Azimuth, super. Hvala!

Taman je sutra plata pa cu prosetati do Intese da vidim sta i kako ide sa njihove strane pa da sredim to sto pre.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od Green »

psyhound, za mene ce tvoje pesme i dalje ostati free, je l' tako? :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od sugarcoated_ass »

Green, sve i dalje ostavljam na free sa opcijom placanja po zelji aka "name your price" ( 0 € - ∞ € :D ). 8)

Odgovori