LED ili LCD televizor

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
Dule87
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 20. Okt 2008. 01:47

LED ili LCD televizor

Post od Dule87 »

Planiram da kupim nov tv ovih dana pa me zanima sta je po vama bolje uzeti LED ili LCD i zasto?Budzet je oko 350 € ,evo na primer ovaj kako vam se cini? http://www.itsvet.com/proizvod/samsung- ... tor/1/3222 Svaka pomoc i predlozi dobrodosli! ;)
Samsung Galaxy S3 I9300

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: LED ili LCD televizor

Post od Behemoth »

LED uvek pre LCD-a.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: LED ili LCD televizor

Post od acamatic »

Naravno uvek Led pre lcd-a.I da jos nesto kolega moj ti je savet da gledas da bude OBAVEZNO "Full HD" jer kada dajes toliko para,dodaj jos malo i kupi da stvarno bude dobro,tako ja barem uvek gledam..
P.S. upravo se setih,pogledaj na sajtu win win-a,oni imaju dosta tv-a,a i tehnike sa popustom,malo malo pa neki popust veliki kod njih.. ;)
E da nisam odgovorio zasto,pa zato sto je slika mnogo bolja i lepsa na LED televizorima,nekako su mi boje zivlje i prirodnije kada se gleda u full hd-u,a i meni dosta bitna stvar,i ugao gledanja..Nema da slika postaje tamnija kao kod LCD-a,vec mozes da gledas iz bilo kog ugla i slika ce ostati ista..

Dule87
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 20. Okt 2008. 01:47

Re: LED ili LCD televizor

Post od Dule87 »

Hvala vam puno kolege,znaci mi da cujem vasa misljenja i savete! :) Pogledacu neke akcije po gradu i ovo sto si mi naveo za full HD to sam i ja cuo da je pozeljno imati. :) Ne znam sto se tice ovih marki,neko kaze zaobidji LG a neko da je Panasonic i Samsung najkvalitetniji? :? Sta mislite koje marke tv-a da gledam?
Samsung Galaxy S3 I9300

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LED ili LCD televizor

Post od Baraba »

Behemoth, acamatic, , zašto LED pre LCD? Slika

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: LED ili LCD televizor

Post od Behemoth »

Manji potrosac,crna boja je prava crna,a ne tamna.
Boje i kontrasti su jaci,veci ugao vidljivosti.E sad sto je LED skuplji je drugo...
Ako imas para za Sony u toj klasi uzimaj bez razmisljanja.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: LED ili LCD televizor

Post od iLuka »

ja imam samsung LCD, 37' full hd... nema neke razlike u kvalitetu slike izmedju LED i LCD-a u prakticnom smislu... na papiru jeste bolji i napredniji LED ali se neces prevariti aku uzmes i LCD... cene su tu negde... nije velika razlika...
preporuka su samsung i lg, mada i sony soada u vrh ponude ali deru sa cenama... :dry:

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: LED ili LCD televizor

Post od bata bogdan »

naravno LED :-)
Imam Toshiba 102cm LED 3D FULL HD i Philips 107c. LCD FULL HD i LG 107cm LCD takodje full hd...znaci sva tri su dobra tv-a ali led je daleko bolja i zivlja slika...velika je razlika...
Huawei

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: LED ili LCD televizor

Post od acamatic »

Mogu samo da kazem Fala kolezi Behemoth, sve je rekao umesto mene.Znaci kao sto jeste,dajte ljudi nemojte da se zavaravamo sigurno je bolje LED i to ne samo na papiru vec i "obican" covek moze da ouci tu razliku.Pa preporucio bih ti Sony oni jesu malo skuplji mada opet ako kupujes kupi da bude dobro,a ako nemas bas nesto para onda gledaj da ima sto vecu garanciju ono 2god,3god..

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LED ili LCD televizor

Post od Baraba »

Isti panel koristi i LED i LCD! Razlika između LED i LCD je u osvetljenju, LED ima led diodice a LCD neonke.
Plazma nije baš rasprostranjena i tamnija je, više za bioskopske proekcije nego za kućnu upotrebu.
Sony ima jake cene, isto to upakovano kod samsunga je baš pristupačnije.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LED ili LCD televizor

Post od Green »

Ljudi, coveku preporucujete napamet. TV aparat koji se klasifikuje kao LED je ustvari LCD, samo sto je nacin osvetljenja ekrana u LED tehnologiji. Postoji edge lit LED i backlit LED osvetljenje, a svako od njih se primenjuje na isti LCD ekran. Ne znam da li ijedan proizvodjac u ponudi ima i "cist" LED televizor, a ako ga i ima, ne razmisljajte da ga nabavite, jer kosta kao manji auto.

Ovde cete naci neke osnovne informacije sto se tice ove tematike:

http://www.getprice.com.au/blog-led-vs- ... erence.htm

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: LED ili LCD televizor

Post od tomas.hokenberi »

Green, Baraba, bas sam to hteo da napisem. Ekrani LED televizora nisu nekakav ekvivalent AMOLED-a vec samo LCD televizori sa LED pozadinskim osvetljenjem. U nekim zemljama je cak zabranjeno da se prodaju i oglasavaju kao "LED".

Ja bih pre nego sto bih gledao da li su LED ili LCD gledao sledece:

- da li su full HD
- koje "smart" osobine imaju, koje kodeke i titlove podrzavaju (mkv itd)
- da li su "umrezivi" (da li imaju ethernet port i DLNA podrsku)
- koje standarde podrzavaju (DVB/C, DVB/T, DVB/T2)

A za one koji su odvazni da "hakuju tv":

- Da li ima mogucnosti "otkljucavanja" naprednih funkcija
- Koji CPU imaju (ARM ?)
- Koliko prostora ima za sistem, da li se moze dobiti shell pristup, modifikovati firmver, ...
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LED ili LCD televizor

Post od Green »

tomas.hokenberi, upravo to, bolje je gledati ima li TV neke korisnije opcije. Pored onih koje si ti nabrojao, pozeljno je da TV ima HDMI ulaz (danas retko koji nema, tako da je to standard), a takodje i USB ulaz za flash memoriju itd.

Dule87
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 20. Okt 2008. 01:47

Re: LED ili LCD televizor

Post od Dule87 »

Hvala vam ljudi na odgovorima i detaljnim objasnjenjima,imacu u vidu sve ovo sto ste naveli ovih dana kad budem isao u kupovinu.Usresredicu se na ove funkcije,nadam se da mogu naci nesto kvalitetno za ovaj moj budzet!;)
Samsung Galaxy S3 I9300

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: LED ili LCD televizor

Post od bestboy »

Dule87
Поседујем сличан модел који си навео само у прошлогодишњој верзији тј. д4003 који има по један хдми и усб улаз.
Успешно откључан, пушта све видео формате а плаћен само 300е у фебруару прошле године.
Мој предлог за UE32EH5300, од овог продавца.
Слобода или смрт

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: LED ili LCD televizor

Post od iKe »

Green napisao:Ljudi, coveku preporucujete napamet. TV aparat koji se klasifikuje kao LED je ustvari LCD, samo sto je nacin osvetljenja ekrana u LED tehnologiji. Postoji edge lit LED i backlit LED osvetljenje, a svako od njih se primenjuje na isti LCD ekran. Ne znam da li ijedan proizvodjac u ponudi ima i "cist" LED televizor, a ako ga i ima, ne razmisljajte da ga nabavite, jer kosta kao manji auto.
Baš sam ovo hteo i ja da napišem. LED i LCD su jedno te isto, razlika je samo u načinu osvetljenja ekrana. Imam LED LG TV i na njemu crna definitivno nije crna, jeste super televizor, ali mnogo zavisi i od vrste panela, kod LG-ja je IPS, Samsung koristi, između ostalog PVA, pa je crna malo više crna. Inače pravi OLED televizori se tek sada pojavljuju i koštaće preko 10K $ LG OLED .

U principu je bolji televizor sa LED osvetljenjem, jer je tanji, lakši, manje troši struje, a i nove serije imaju korektan kvalitet slike. Inače ako gledaš običnu kablovsku lepša će ti biti slika na plazmi( da ubacimo i njih u kombinaciju), ali one imaju neke druge mane( refleksiju, burn-in, nisu pogodne za statične slike(da rade kao monitori).

Inače ovaj predlog što je dao bestboy, je odličan, mada taj model nije baš tanak kao što su LED televizori obično tanki. Možeš da vidiš i nešto od LG-ja LG 32LM620S, jeste malo skuplji, ali ima dosta tih dodatnih opcija. I da ako možeš, slobodno idi na veću dijagonalu. Kod ovakvih televizora ni jedna veličina nije dovoljno velika.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Dule87
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 20. Okt 2008. 01:47

Re: LED ili LCD televizor

Post od Dule87 »

bestboy, iKe, hvala momci uzecu u obzir sve sto ste napisali pa cu pogledati ove modele sto ste mi naveli,javljam se ako budem u nedoumici i eventualno sta sam kupio!Hvala svima,veliki pozdrav! :)
Samsung Galaxy S3 I9300

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: LED ili LCD televizor

Post od pelleruma »

http://www.laptopcentar.rs/products/Panasonic-10201110
Ja sam jedan Panasonik od 32" uzeo kod njih.Na 12 rata.Baci oko,ako nisi pogledao.Meni je bilo vazno ful hd,mogucnost da nakacim svoj telefon(P1000)na tv,hdmi,12 rata i poznata marka(kao neki garant kvaliteta)i to sam dobio za 350€,pre par meseci.pozZ
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Одг: LED ili LCD televizor

Post od tomas.hokenberi »

Pelleruma nisam bas siguran da je brend Panasonik neki gsrant kvaliteta, naprotiv.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: LED ili LCD televizor

Post od pelleruma »

Ok,za mene-kao cuo sam za Panasonik,Soni,Lg,Tosiba...(“cuo si za Panasonik,kao sto si cuo za Madagaskar",kao da cujem Danila Batu Stojkovica)pozZ
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Odgovori