Eksterni hard disk

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Eksterni hard disk

Post od pelleruma »

Kupio bih eksterni hard disk,npr.ovaj -

http://www.ekupi.rs/Eksterni-hard-disk1 ... 63660.aspx

Na tu cenu imam dodatnih 1.000 din popusta i to mi deluje ok cena.
Nisam imao prilike da koristim takav uredjaj pa me zanimaju sledece stvari:
da li se mora odmah formatirati ili bilo sta preduzimati pre upotrebe?Da li se mora kupovati nesto dodatno(vidim da se nude kucista za eksterne hd)ili funkcionise i ovakav kakav je?Da li mu smeta da bude non stop prikljucen na tv ili kompjuter?Mislim,pitanja su totalno obicna i bezveze onom ko ima iskustva,ali ne bih hteo,eventualno da u startu nesto ne odradim kako treba(ako treba).Ili je ,jednostavno prikopcaj i koristi?
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Eksterni hard disk

Post od Joxy »

Ja imam Transcend od 500gb, samo kad ga kupis formatiraj ga prvo i posle ga normalno koristis, ne treba nista kupovati dodatno a moze ti biti prikljucen non stop na tv ili komp, na kraju krajeva za to je i napravljen. :)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Eksterni hard disk

Post od toda81 »

Ovo je fantasticna cena, a uz sve to ima odlicnu zastitu od padova
Note IV N9100 dual

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Eksterni hard disk

Post od bestboy »

Слобода или смрт

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Eksterni hard disk

Post od Lobachewsky »

pelleruma, isprobaj samo koje fajl sisteme podrzava tvoj tv, jer iako NTFS podrzava vece fajlove od FAT32 i preporuka je formatirati disk u NTFS, pogotovo u danasnje vreme HD videa i velikih ISO fajlova, problem je sto ce ti NTFS videti samo windows. Android (on-the-go), MAC, a mozda cak i tvoj tv ga nece prepoznati.

To nema veze sa kupovinom samog harda ali da se ne istripujes kasnije kad ga formatiras da si kupio neispravan.

Druga stvar na koju bih obratio paznju je nacin na koji se eksterni HDD povezuje sa uredjajem, znaci, da li se povezuje i napaja preko 2 USB prikljucka ili preko jednog (+ drugi kabl direktno u struju). Nekome je sve jedno, nekome je svaki USB vazan pa ne zeli dva da mu budu zauzeza (pogotovu ako hard nikad ne vadi iz kompa), dok je nekome zbog cestog transporta vazno da hard ne zavisi od od struje i utikaca iza kreveta, vec zeli da ga koristi kao flesku.

Ja imam HDD Western Digital od 2TB i on mi je stalno povezan sa kompom, retko kad ga vadim, dok drugima recimo eksterni hard sluzi ko fleska od 500GB da lako premestaju velike kolicine fajlova izmedju kompova. :)

Nema tu pravila. Jedino sto ne smes naglo da ga cupas iz struje, oce da crkne od toga, moras preko safe remove (sva sreca ne pricam iz licnog iskustva :) )
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: Eksterni hard disk

Post od pelleruma »

Ljudi svaka cast na brzini!!!Znam vec da mi tv ne podrzava NTFS,jer kada sam fles prebacio u taj format(da bih mogao da prebacujem filmove vece od 4Gb)nije ga prepoznao.Onda cu ga nakaciti na komp,a komp povezati sa tv-om i tako gledati.Koliko kapiram,ovaj se napaja preko usb-a,jer je 2.5",a oni od 3.5" preko struje(tako procitah po internetu).Hvala jos jednom.pozZ
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Eksterni hard disk

Post od Lobachewsky »

pelleruma, ali kao sto sam ti napisao iznad, u ovom slucaju je vrlo moguce da su to 2 USB-a.

Imam ja jedan matori Transcendov od 160GB, apsolutno savrsen i potpuno necujan.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: Eksterni hard disk

Post od pelleruma »

raspitacu se kod njih koliko je ub-ova potrebno.Treba mi 1Tb jer se nakupilo filmova i serija,te hocu da ih preslozim u taj hard i oslobodim se prostorno.Mislim imacu i na cd-u,za svaki slucaj,ali cu ih parkirati negde gde nece smetati.
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Eksterni hard disk

Post od znemanja »

pelleruma, Koristim dva eksterna HDD-a, oba su 2.5" Transcend, jedna od 500gb i jedna od 1 TB.Manje više ti je sve rečeno, ali da ponovimo, ako ga koristiš na TV-u onda ga formatiraj kao FAT32, u suprotnom možeš bez problema da ga formatiraš kao NTFS. Oba eksterna HDD-a koja imam poseduju dva USB za napajanje, međutim oba rade sa samo jednim. Koliko sam primetio, na malo starijim računarima, moram da prikačim oba USB priključka da bi HDD radio, mislim da to ima neke veze sa napajanjem samog računara, dok na laptopovima bez problema radi sa jednim USB priključkom.
Nećeš imati nikakv problem ako eksterni HDD drižiš non stop prikačenim za računar, to radim više od 2 godine i nemam nikakv problem, naravno kada hoćeš da ga diskonektuješ ideš preko safe remove i neće biti problema.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: Eksterni hard disk

Post od pelleruma »

hvala!
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Odgovori