Svet satova

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Svet satova

Post od ~Arkan~ »

Ljudi, neka preporuka do 100e, volim G-shock i Edifice kolekciju od Časova čisto kao smernica.
Za svakodnevno nošenje. :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Svet satova

Post od Evindzer »

'Oćeš da uzmeš novi sat da ti se slaže sa novim telefonom? ;)
PS: tema hibernira od kad se Bata Bogdan penzionisao. :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Svet satova

Post od Green »

~Arkan~, ako ti paše G Shock klasična serija, preporučujem stari dobri DW5600. Rekao bih da se cenovno uklapa. Imao sam GW5610M, koji je istog oblika, ali je dosta skuplji model. Ima neke naprednije opcije tipa Tough Solar i Multi Band 6 radio risiver.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Svet satova

Post od ~Arkan~ »

Mislim da sam odlučio.
Ipak imam tek 18 i ne bih nešto ozbiljnije još uvek, a i ova crvena boja mi je baš kul.[GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
Ako neko ima još neki predlog neka slobodno kaže, i onako uzimam tek sledeće nedelje. :)Slika

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Svet satova

Post od Green »

Oh bože... Sve samo ne satovi u raznim bojama i sa negativnim displejom. :D
Šalim se, fina čukica. :)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Svet satova

Post od acamatic »

GA serije je super za taj novac! Ako ti se sviđa boja uzmi slobodno!

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Svet satova

Post od ~Arkan~ »

Pala odluka:

G-Shock Ga-100-1a1erSlika

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Svet satova

Post od filip11314 »

Ja bih se pre opredelio za ovaj. :)
Slika
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Svet satova

Post od ~Arkan~ »

Gledao sam i GA-110 (taj) i isti samo s ljubičastim unutra i nekako mi ovaj klasičan deluje najlepše.
Još nisam kupio, ali znam da će biti crni.[WHITE SMILING FACE]️

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Svet satova

Post od araphel »

Malo zamrla tema. Mene baš interesovalo koliko se ljubitelja mobilnih tehnologija odlučuje možda da zameni klasični sat ovim pametnim?

Nije baš pitanje za temu o pametnim satovima, pa rekoh da bacim ovde.

Inače, ja se recimo polako udaljavam od svoje opsesije satovima. Počeo sam da preterujem. Evo kanim se da bacam na prodaju sve koji nisu pokloni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Svet satova

Post od Azimuth »

Razmišljao jesam, ali mislim da pametni sat teško može da zameni klasičan sat ma koliko ga oponašao i nudio gomilu dodatnih funkcija. Prosto, mehanika čini svoje, ima tu neku svoju draž koja se ne može opisati.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Svet satova

Post od araphel »

I ja razmišljam slično, i čini mi se da dok ti pametni ne dođu u cenovni rang od oko 100-200€ za ova respektabilna imena, ne vredi se upuštati u nešto što će za najdalje dve godine od kupovine biti zastarelo. Za razliku od toga, daju se naći po današnjim cenama pametnih satova itekako dobri klasični, mehanički, koji će trajati čitav život.


Sent from my iPhone using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Svet satova

Post od miodrage »

araphel, Azimuth, ja sam se jako zanosio kupovinom pametnog sata, ali i dalje mislim da moj Mondaine nema parnjaka u njima. S druge strane nema ni Win sat tako da...
Opet, kad pazljivo sve pregledam i premerim, koji ce mi pametni sat kad je telefon uvek uz mene? Jedino da je taj sat ujedno i telefon i sve, ali opet, na tako malom ekranu, neke stvari mi se cine preteskim...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Svet satova

Post od brankisha »

Kakav crni pametni sat.
Jel neko koristio ruske Vostok?

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Svet satova

Post od araphel »

Ja sam ih proturio kroz ruke nekoliko, a imao sam sat drugog proizvođača (Vostok Europe) sa njihovim mehanizmom. Za ono što nude, cena im je nepobediva.

Ja sam se zaleteo u swiss made mid range, i sad mi je malo dosta svega. Planiram da kupim jedan sat da mi bude za sve, a ostalo da batalim.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Svet satova

Post od Green »

Rekao bih da je u Srbiji pomama za smart cukama mala, ali ovde kod mene je sasvim druga prica. Cisto pomodarstvo, da se vidi da se ima kinta i za tu budalastinu. A kad vidim koji sve smokljani nose pametne satove, dodje mi da im otkinem ruke i tucem ih sa njima. Iznenadili bi ste se koliko i zena nosi te drangulije. Naravno, Apple watch prednjaci... :roll:

Sto se klasicnih satova tice, licnu kolekciju sam stanjio na samo dva modela. Naravno, Casio digitalci. Jedan od njih je cak polu smart, ima bluetooth i moze i da notifikuje o porukama, pozivima, facebook-u, email-u.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Svet satova

Post od brankisha »

U Srbiji je bitno da je veeelika, pa ti auto dobro lezi u krivini.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Svet satova

Post od гари »

araphel napisao:I ja razmišljam slično, i čini mi se da dok ti pametni ne dođu u cenovni rang od oko 100-200€ za ova respektabilna imena, ne vredi se upuštati u nešto što će za najdalje dve godine od kupovine biti zastarelo. Za razliku od toga, daju se naći po današnjim cenama pametnih satova itekako dobri klasični, mehanički, koji će trajati čitav život.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Tako i ja mislim. Skupo, a služio bi me samo koliko traje podrška tog proizvođača za datu platformu. Kupiš novi telefon, i sat ti više ne radi.
miodrage napisao:araphel, Azimuth, ja sam se jako zanosio kupovinom pametnog sata, ali i dalje mislim da moj Mondaine nema parnjaka u njima. S druge strane nema ni Win sat tako da...
Opet, kad pazljivo sve pregledam i premerim, koji ce mi pametni sat kad je telefon uvek uz mene? Jedino da je taj sat ujedno i telefon i sve, ali opet, na tako malom ekranu, neke stvari mi se cine preteskim...
Nema samostalnih satova sa Windowsom, ali ima satova koji imaju podršku za Windows telefon.

Što se tiče veličine ekrana, ne tako davno svi smo igrali zmijicu i čitali poruke na tolikim ekrančićima. :)

Ali definitivno ga ni ne vredi razvijati tako da može da obavlja neke složenije zadatke, jer šta god da kreneš da radiš na tom malom ekranu, brže ćeš izvaditi telefon iz džepa, i uraditi šta želiš. Jedino da imaju dobre mikrofone, pa da može čovek da "priča" tako sa svojim virtuelnim asistentom. Nazovi ovog, pošalji poruku onom, pročitaj najnoviju sms poruku, šta mi je Pera to poslao preko Vibera... Ali daleko smo od toga, ti asistenti su još glupi. Mislim da je Google tek nedavno najavio da hoće da nauče Google asistenta da obraća pažnju na kontekst, i da pamti prethodna pitanja i svoje prethodne odgovore.

Dakle, ja sam svakako za klasične dok tehnologija ne dodatno ne uznapreduje. :)

DODATAK:
Green, mislim da nije uredu da procenjujemo ko je šmokljan i ko treba, a ko ne treba da nosi pametan sat. Nećemo valjda sad ko u osnovnoj školi "ti nosiš majicu Iron Maiden? Ti nemaš pojma o toj grupi, koliko znaš pesama, ja znam sve njihove albume napamet, i kompletne biografije svih sadašnjih i bivših članova...". Neka nose te satove svi kojima se sviđa, pa ma šta mi mislili o njima.

I ja sam viđao ljude za koje bi mogao da kažem "koji će njemu Android/smart telefon, on ne zna ni Google Hangouts da pronađe na svom telefonu", pa opet ne kažem ništa.

Sent from mTalk on Windows phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Svet satova

Post od Evindzer »

Baš ovih dana obišao ponudu smart-satova po Ušću, i nije to za mene. Cena velika, ekran mali, funkcije ograničene...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Svet satova

Post od гари »

Pa da, jedino bi bila super stvar recimo da možeš da ga koristiš za rukovanje telefonom u nekim nezgodnim trenucima putem glasovnih komandi. Naravno, da može i da prikazuje neke stvari na displeju, što da ne, i to samo može da pomogne. Pa da recimo možeš reći "proćitaj mi sms", ili "prikaži mi sms na ekranu". Ali kao što rekoh, trebaju virtuelni asistenti da jedu još mnogo pasulja. :)

Odgovori