Koji LED tv?

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori

Koji proizvodjac UHD LED televizora?

Samsung
6
32%
LG
10
53%
Philips
1
5%
Sony
2
11%
 
Ukupno glasova: 19

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji LED tv?

Post od Green »

I najskuplji modeli mogu da se pokvare isto kao i ti Voxovi, Foxovi, Tesle, Philipsi. Bazirati lose misljenje o nekom brendu na osnovu kvara je bezveze. Nekom ce to raditi bez problema godinama i nakon garancije. Kupis pa ces videti, jbg...

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Re: Koji LED tv?

Post od Nikola Vapa/CA »

И Филипс није онај стари, продат је https://www.b92.net/tehnopolis/vesti.ph ... _id=507124
Изгледа да је продат неком провереном купцу, јер се и даље налази на страним листама добрих уређаја у јефтинијем ценовном рангу. Истина је да све што се направи може да се поквари тако да се и Фох може погодити добар и дуготрајан ако је у њему плоча Лг. Ако погледате шта се навише поправља, у севисима су Тесла, Фох(мислим да се оба склапају код нас) и друге мање познате марке, мада има и понеки познати бренд.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji LED tv?

Post od sugarcoated_ass »

Ništa, evo da ne davim dalje seo sam danas i pričao sa ženčetom o opcijama. Lepo da uzmemo 40" FHD neki od ovih jeftinijih koji daju 3 godine garancije (Vivax npr.) i tokom toga da rešavamo ostale stvari, pa onda kada istekne garancija ili rikne da se otvorimo za nešto ozbiljnije poput LG, Sony ili Samsung. Mislim da bi to bilo ok rešenje. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Koji LED tv?

Post od ~Arkan~ »

Moji uzeli neki Vox najjeftiniji (12k) 32 inča.
3 god garancija, kontam toliko će i da radi.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Koji LED tv?

Post od vla-do »

Imam Sharp već 7-8 godina i radi bez greške. Neki od 32" HD ready, ali super je. Da, postoji bolji, ali tada nisam imao para za bolji, a za tada nepunih 200 € mislim da nije bilo boljeg.
Od mene preporuka za Sharp.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Koji LED tv?

Post od brankisha »

Sharp samo sa Aquos panelima. To je jedini pravi MIJ. Sharp se radi po fransizi kao i Toshiba koja se sklapa gde ko stigne. Philips takodje.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji LED tv?

Post od sugarcoated_ass »

Evo da javim da mi je ipak upala neka drugačija varijanta. Uzeh na dobranoj akciji VOX 32" HD Ready za 11.000 din. Ima 3 godine garancije pa taman ću lepo da skupim pare za neku ozbiljniju priču kad rešim druge stvari. [emoji16]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koji LED tv?

Post od Joxy »

Cestitke na kupovini! Lepo si rekao, svakako ce te sluziti te 3 godine kao prelazno resenje dok ne stigne nesto bolje. [emoji4]

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji LED tv?

Post od sugarcoated_ass »

Joxy, e hvala. [emoji16] Moram reće da sam se čak prijatno iznenadio kvalitetom slike. Ima direct LED osvetljenje tako da je kompletan panel lepo osvetljen, dok sam kod nekih skupljih viđao da zbog osvetljenja sa strane budu stranice svetlije od sredine ekrana dok za 32" i s ove razdaljine koje gledamo sasvim je ok i HD Ready. [emoji846]

Jedino što se vidi da za našu sobu treba ipak 40" do 43" (uzeo sam odmah držač za do 46" tako da je to svakako sledeće [emoji16]) i što zbog manje rezolucije od rezolucije monitora ne mogu odraditi clone slike već samo extend.
Ali zaista za 11.000 ne mogu da se žalim. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Koji LED tv?

Post od Deksi »

Gde ga nadje za 11000, dali je smart ili nije?
Ja sam nešto gledao za taj VOX smart, ali ispod 20,000 manje nema.

Poslato sa jugoistoka

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji LED tv?

Post od sugarcoated_ass »

Ma kakav crni smart? Hahaha! Najobičniji TV. [emoji16] Emmi i WinWin su imali neku akciju i meni upao zadnji taj Vox koji su imali u radnji. Ne znam da li imaju i dalje tu akciju. [emoji16]
Meni smart ne treba jer, pošto nemam ni televiziju uvedenu u stanu, služi mi kao drugi, veći monitor za komp. [emoji16]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Koji LED tv?

Post od brankisha »

Jedva nadjoh temu.

Treba mi mala pomoc. Jurim neki tv koji ce mi biti vise kao monitor. Vecin televozora danas ima ugradjen YT i Netflix, a ja bih dodatno pustao neke filmove i povremeno igram CS. Takodje neki tv servisi su mi na kompu.
Zanima me da li jos neko koristi ovako tv i da li imate problema tokom igranja?
Velicina je 55", moze i vise.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji LED tv?

Post od sugarcoated_ass »

brankisha, pročitaj moj post odmah iznad čemu meni služi TV. :D

Ja problem nisam nikakav primetio na ovoj Vox-ari, dok kod ženinog burazera smo pikali igrice na 4K LGu. Znači imao sam priliku porediti i sa mnogo boljim TVom od mog. :)

Jedino što televizori imaju sporiji odziv od monitora i ako si navikao da igraš igre na npr. 1-2 ms možeš (a ne moraš) primetiti blagi "ghosting". Ja ga nisam primećivao, a igram na njemu baš brze igre popust GRID, NFS i sl. i to još vozim iz prvog lica, no na drugom forumu sam video da im je to argument uopšte protiv korišćenja TVa u ovu svrhu. :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji LED tv?

Post od Green »

brankisha, kod mene je laptop non-stop prikacen na TV (55"). Ponekad upalim PS4 i ne primecujem nikakav problem. Doduse, jeste konzola u pitanju, pa je to mozda drugacije od racunara. Sve u svemu, kontam da neces imati nikakvih problema.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Koji LED tv?

Post od brankisha »

Acer mi radi na 1080p, ne znam napamet da li Nvidia moze da ga digne na 4K. Nisam bas siguran.
Ne znam koji tv imas. Gledao sam nekoliko modela kod drugara, pa na yt i, sad vise ne znam ni sam sta da mislim. Zavrtelo mi se u glavi. Pogotovo kad su mi reklo da se vecina televizora treba kalibrisati.
Video sam neki Sljamsung NU7100, Hisense H/Q8. Nisam ni sam pametan.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji LED tv?

Post od Green »

Imam Teac 4K LCD, 55". I moj laptop je Acer-ov, takodje 1080p (povezan HDMI kablom, naravno) i automatski je rezolucija na tv-u podignuta na 3840x2160.
Nisam nikad cuo da se tv mora kalibrisati iz bilo kog razloga. Mozda ima neke veze ako bi terao zahtevne PC igre. U bilo kom drugom slucaju ne.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Koji LED tv?

Post od brankisha »

Eno ceo yt trubi o tome, pa cak i ovi klosarski prodavci.
Nema ovde te marke. Philips i Sharp su izuzetno jeftini, a sigurno je i kvalitet takav. Nacice se nesto.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Koji LED tv?

Post od filip11314 »

Ja bih izbegao Philips i Panasonic i išao na LG. Za 60-65k može legalno da se nađe ok model od 55 inča 4k "HDR". Na oglasima su i jeftiniji.
Meni ovaj LG što imam završava posao, smart npr brže i bolje radi nego na Samsungu. Koristim ga za strimovanje YouTube-a, HBO GO i EON.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Odgovori