Booking.com, saveti?

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Booking.com, saveti?

Post od гари »

Društvo, pretpostavljam da ima vas ovde dosta koji ste koristili Booking za rezervisanje smeštaja, i da ima iskusnih među vama po tom pitanju.

Ono kad se rezerviše sa plaćanjem unapred je jasno, ili kad je bez plaćanja pa da se plati na licu mesta...

Ja rezervisao neki smeštaj za mene i društvo u Budimpešti, pa pošto nas je više ovaj me zvao na WhatsAppu, pa mi tu priča kao da bi mi dao račun na koji nešto da uplatim usput unapred, a to deluje baš mutno. Kao to mu je politika kad je više gostiju ili više soba. Naravno, radije je bih tražio drugi hostel nego da mu uplaćujem nešto samo tako.

Ali zar tako nešto nije i protiv nekih pravila Bookinga? Kapiram da ne bi smeo da traži tako nešto mimo Bookingovog sistema. Nije mi to rekao čak ni u okviru Booking stranice.

Dakle, nije da se dvoumim da li da mu uplatim nešto ili ne, nego je u pitanje vezano za rad Bookinga pošto nisam baš neki iskusan putnik.

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Booking.com, saveti?

Post od darkonda »

Meni to smrdi na prevaru :)
Ne rezervacija vec taj lik koji ti se javio na whatsapp

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Booking.com, saveti?

Post od Azimuth »

Kad bukiraš smeštaj i ako piše da se plaća na licu mesta, onda se tako i plaća. Ja sam to i tako radio za Temišvar i Grčku, doduše u ova slučaja je bilo za 2 osobe.
U krajnjoj liniji, možeš i Booking kontaktirati, ali pogledaj i preko Trivago aplikacije/sajta, možda iskopaš još povoljniji smeštaj bez bilo kakvih komplikacija.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Booking.com, saveti?

Post od гари »

darkonda napisao:Meni to smrdi na prevaru :)
Ne rezervacija vec taj lik koji ti se javio na whatsapp
Telefonski broj sa kojeg me je zvao na WhatsAppu je isti koji je naveden za kontakt broj tog hostela, ali da - bez obzira i meni smrdi na prevaru. Čak i da jeste to ta ista osoba, nemam nikakvu garanciju da sam platio šta treba, i kome treba, a to je neki sitan hostel, nije neki hotel što postoji godinama, pa da kažem "opušteno".

Hvala za savet za Trivago, Azimuth, pogledaću i to.

Ovde na Bookingu inače negde piše da je rezervacija besplatna, ili da je odustajanje od rezervacije besplatno (do nekog datuma), ili da su oba besplatna. Pa šta koji smeštaj odluči. Neka forma ovoga što ovaj iz tog hostela traži se izgleda praktikuje, ali verujem da sigurno ne na ovako netransparentan način.

Da, mogu probati da kontaktiram i Booking, ali reko da vidim i sa vama prvo da li sam ja to samo paranoičan, ili samo ne znam dovoljno kako Booking funkcioniše. (Mada mi svakako nije prihvatljivo da bilo šta plaćam na svoju ruku vam Booking sajta.)

Hvala na pomoći obojici. :)

Sent from mTalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Booking.com, saveti?

Post od Green »

Nazovi hostel direktno i pitaj u vezi placanja. Reci im da jedino mozes da platis onako kako je na Booking sajtu. Ako se javi taj lik, a ne recepcija, nesto ne valja.
Radio sam rezervacije preko Bookinga nekoliko puta, nikad problem.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Booking.com, saveti?

Post od гари »

Imaću i to na umu. Za sad je ostalo da mi napiše na Bookingu odgovor ako nešto treba. Pričali smo juče oko podne, sve što sad se ništa tamo nije pojavilo. A videću možda i da zovem tako bez obzira.

Sent from mTalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Booking.com, saveti?

Post od miodrage »

гари, imam sigurno nekih 10-ak godina iskustva sa Booking-om, i jedno 20-25 raznih smestaja svuda. Nikad P od problema nije bilo, uvek je sve bilo isto kako je navedeno. Ovo je neka cista prevara, nemoj da nasedas. Stavise, predlazem da ovo odmah prijavis Bookingu, oni ce znati kako da se obracunaju sa likom.
Preko Bookinga kad se placa, domacin dobija pare tek nakon nekih 6-8 nedelja nakon uplate.
Ako hoces, napisi mi u PP link sa bookinga, cisto da proverimo sve, da ne bude da je lik ipak u pravu, ali kazem, meni jako smrdi, a vidim i ostalima.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Booking.com, saveti?

Post od Roda92 »

Ja sam do sada koristio dosta puta booking nikad nisam imao slicnu situaciju. Uvek kada platim unapred zaduze mi racun, stigne mi potvrda bookinga da sam platio i kraj.
Kada odaberem da cu da platim u objektu kada dodjem, desilo mi se da mi npr objekat par dana pred dolazak uradi predautorizaciju da mi zaduzi racun za odredjeni iznos i posle kada platim oslobodi mi.

Ovo sto si naveo da su te zvali, ja bih pisao bookingu i proverio sa njima, jer ako si odabrao opciju platiti u objektu, pravila se znaju.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Booking.com, saveti?

Post od гари »

Hvala za savete. Da, to me je baš zanimalo kad dan postavljao pitanje. To što kažete kako funkcioniše sistem plaćanja, i kako i kada novac ugostitelj dobija od Bookinga.

Nameravam sutra možda da pišem Bookingu na tu temu kao što kažete.

E sad, ako ispadne da treba tražiti drugi smeštaj, šta je tu je. :)

Jbg, ne bi ovo sad ovako ja imao da tražimo neki čestit smeštaj pretpostavljam, nego eto, sve maksimalno da se uštedi... I onda gledamo te najjeftinije varijante, pa tu bude i ovakvih likova...

Sent from mTalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Booking.com, saveti?

Post od miodrage »

Nema veze da li je skupo ili ne, pravila su ista za sve.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Booking.com, saveti?

Post od mazzy »

Da li se moze unaprijed platiti ? rezervisao sam apartman za august ... i tamo pise placanje 3 dana prije .
Znate li mogu li ja prije uplacivati ? NIsam nigdje tu opciju nasao

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Booking.com, saveti?

Post od гари »

miodrage napisao:Nema veze da li je skupo ili ne, pravila su ista za sve.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
To svakako, nego sam hteo reći da je verovatno lakše naleteti na muljatora ako tražiš sve što jeftinije.

Mazzy, zanimljivo, nisam znao da ima i takvih fora. Ali odgovor na tvoje pitanje ne znam, to ćemo sačekati nekog drugog.

Sent from mTalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Booking.com, saveti?

Post od Ivan Cirkovic »

Ne bih se ja toliko oslonio na to... Moze se desiti da se pojavis tamo, a da ti kazu da nemaju pojma o cemu pricas i da ostanes na uluci sa porodicom... Samo proverena mesta i neka su i skuplja, ali znas da igras na sigruno...

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Booking.com, saveti?

Post od mazzy »

гари, Pa imas placanje pri dolasku , imas isto tako placanje unaprijed dio ... npr ako otkazes, to ne vracaju .
Ja sam platio za 4 noci 290 e. Nekih 30e odmah platio...i sad da otkazem, to mi ne vracaju .

A ostatak placam 3 dana prije...Ali siguran sam da idem, pa me zanima mogu li unaprijed placati do ljeta po malo :D

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Booking.com, saveti?

Post od somi92 »

Evo da vam razbijem sve teorije o bookingu. Prvo i osnovno, booking sajt je posrednik, znaci vi preko njega rezervisete smestaj, a oni hotelu prosledjuju rezervaciju. Imate opcije da rez bez naplate odmah i nju uglavnom mozete otkazati do 72h pre dolaska u hotel, druga opcija je da rez bez opcije otkaza i ona je sa popustom uglavnom ( Non ref ) i tu vam se naplacuje ceo iznos rezervacije bilo da je otkazete i 2 sata posle. E sad ono sto vecinu buni, niko od vas ne placa nista bookingu i ne moze booking da vam naplati smestaj, kao ni otkaz rezervacije. Sve to moze da radi samo i iskljucivo hotel, znaci vi kad ostavite detalje cc na booking oni stignu zajedno sa detaljima rezervacije hotelu, i onda u zavisnosti od toga da li je rezervacija obicna, a hotel ako je u visokoj popunjenosti moze da vam uradi predautorizaciju na kartici i time osigura rezervaciju ( opet vi naravno mozete otkazati do onog perioda kad je to otkazivo i hotel otkazuje predaut i onda vam banka vraca novac), ili je rezervacija non ref, i tad hotel moze odma da vam zamrzne sredstva u visini rezervacije i tad ako otkazete rezervaciju hotel samo realizuje taj predaut i uzme novac. Nadam se da vam je jasnije malo. Inace ima tu gomila caka sa bookingom ali dosta je ovo za sad.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Booking.com, saveti?

Post od Green »

Nema tu mnogo caka oko samog sajta, vec treba dobro prostudirati pravila "ponasanja" i vrste usluga koje nudi odredjeni hotel, motel ili sta se vec rezervise. U vecini slucajeva mesta imaju ista ili slicna pravila sto se tice rezervacije, placanja, otkazivanja rezervacije i slicno, ali ovo sto Gari opisuje deluje sumnjivo. Ako na sajtu stoji to i to, nema sta da te neko zove na WhatsApp i odredjuje nesto sasvim drugacije, jer ima vise gostiju. To treba da se navede u opisu.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Booking.com, saveti?

Post od гари »

Ja sam recimo prilikom rezervacije ovog mog uneo broj kartice i do kad važi, ali ne i CVC. Tako da verujem da na taj način smeštaj ne može ništa da mi unapred naplati i da hoće? Bar ne bez da ja unesem i CVC. Ovo što je od mene Booking tražio da unesem je pretpostavljam više samo kao potvrda da eto imam karticu, ništa više.

A kad se traži tako unapred da se plati za rezervaciju neka suma, onda to bude prikazano i u pretrazi koliko košta rezervacija, i da li se nešto vraća u slučaju odustajanja?

Sent from mTalk

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Booking.com, saveti?

Post od somi92 »

Green naravno da je sumnjivo i ja bih prvi obavestio booking o tome pa neka ga malo protresu.

A to sto ti nisi cvc ostavio nema veze, ja na terminalu ukucam broj kartice i do kad istice, iznos i samo ti uradim preaut (pod uslovom da imas dovoljno sredstava ce proci ili biti odbijen). Mogu i prodaju i da ti odma skinem sredstva ali to je nezakonito i to mozes odma da se zalis banci. Preaut je garancija za hotel, radi se za 30 sec, a otkazuje za koji sekund vise jer mora da se realizuje pa onda otkaze odma i posle je sve do banke kad ce ti vratiti novac.

Edit, nije to potvrda nego garancija, hotel kad je u visokoj popunjenosti moze da uradi preaut da se osigura, ako ne prodje preaut onda moze da ti otkaze rezervaciju sasvim legalno preko istog tog bukinga, ali prvo mora da obelezi nevazecu karticu, pa tebe onda booking kontaktira da dostavis novu, pa ti kad dostavis oni dostave hotelu i proba se opet preaut, ako bude odbijen hotel moze da otkazuje bez ikakvih posledica.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Booking.com, saveti?

Post od гари »

Hvala i za ovo dodatno detaljno objašnjenje. :)

Sent from mTalk

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Booking.com, saveti?

Post od somi92 »

Nema na cemu. Nemoj nista da uplacujes unapred jer ti neko trazi, ako ti skine nesto ili zamrzne ( a da nije iznos rezervacije ) lepo ih kontaktiras i vidis o cemu se radi, pa ako nece on da odblokira zoves banku i uvek ti vracaju novac jer tvoja kartica nije fizicki prisutna pri naplati. Inace sve te naplate non ref ili kasnih otkaza rezervacija koje naplati hotel se vrlo lako ponistavaju tj vracaju vam se pare samo se obratite banci i kazete naplatili su mi, a kartica nije bila prisutna i bas njih (banku) briga za booking itd vracaju vam pare. Da ne pisem kakvih sam slucajeva imao i kako su kolege placale ljudima smestaj zbog prevaranata, ali da znate bar nesto od svojih prava.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Odgovori