Game of Thrones

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Game of Thrones

Post od m@c|-|oR »

Pa ne slažem se baš.
Kad su u četvrtoj epizodi razrađivali, kukali smo kako mnogo dave i kako nema akcije.

Ko će nama udovoljiti....
:)

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Game of Thrones

Post od m@c|-|oR »

Komentari?
Ste odgledali?
Eviiiiiiiiiii!

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Game of Thrones

Post od Evindzer »

^ Što bi rekao moj omiljeni junak iz stripa: biće, mače, biće. [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Upravo gledam i jedem. Ako bih samo gledao, imao bih utisak da sam protraćio dva sata vremena. [emoji16][emoji16]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Game of Thrones

Post od гари »

I ja pogledao. OK završetak. Sad, može neko da se razočarava, da kaže kako ovo ili ono nije logično, ali nakon treće epizode ja sam otupeo, imao niska očekivanja, i sve mi strava. :D Jednostavno, to nije ona serija sa početka. Izeš ga, ko je kriv svim onim fanovima kad su pokušavali da nađu neku logiku u nečemu u čemu logika ni ne postoji - kad seriju pišu krelci. :) Video prošle nedelje, čak je bila i teorija kako je Arija zapravo poginula jer je na kraju epizode videla belog konja - svašta.

Drogona su lepo prikazali.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Game of Thrones

Post od m@c|-|oR »

Evindzer napisao:... protraćio dva sata vremena. [emoji16][emoji16]
1:20
:)


Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Game of Thrones

Post od dachakragujevac80 »

Evo ne znam bogu mi...[emoji57][emoji16]

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Game of Thrones

Post od znemanja »

Odiseja duga 8 godina je došla do svog kraja. Završetak sam znao još prošle nedelje kada sam čuo ovaj scenario u jednom YT klipu. Šta znam, da se završilo na bilo koji način, uvek bi bio neko ko je nezadovoljan. Lični mi se kraj ne sviđa, sve je zbrzano, besmisleno. Ne krivim scnariste, oni ne znaju bolje, krivim George Martina što nije završio priču na vreme pa da serija kompletno bude snimljena po knjigama.


Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Game of Thrones

Post od Azimuth »

A meni sve deluje nekako kao da će nastaviti snimanje kroz neke druge serije, nešto poput Gospodara prstenova, pa Hobiti i sl.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Game of Thrones

Post od гари »

Ako ne kriviš scenariste što ne znaju da rade svoj posao, onda možeš kriviti one koji su zaposlili takve scenariste. ;)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Game of Thrones

Post od Martin Mystere »


Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Game of Thrones

Post od Martin Mystere »

Šalu na stranu, nisam baš totalno nezadovoljan sezonom ali sam generalno gledano jaaako nezadovoljan i razočaran tako da bih joj dao neku četvorku i to zbog, u nekim scenama fantastične muzičke pratnje i vizuelno impresivnih nekih scena koje uspevaju bar delimično da mi skrenu pažnju sa očajnog scenarija, smešnih dijaloga i užasnog kraja.

Ono što je još gore jeste da su vremenom, iz epizode u epizodu, očekivanja drastično padala a razočarenje eksponencijalno raslo da bi kulminiralo ovom epizodom.

Sa ove tačke gledišta teško mi je i da poverujem da su ovoliko uspeli da ukake sezonu i uopšteno seriju a da iz nekog razloga to nisu radili namerno, pošto onda treba imati ekstreman nedostatak talenta i biti brainless u nivou neživih iz treće epizode...

A kad se samo setim sa kolikim sam isčekivanjem očekivao ovu sezonu i planirao da svaku epizodu gledam premijerno u 3h noću, da bi me doveli do toga da nisam imao volju, ne da gledam u 3h, ne da uzmem slobodan dan da bih odgledao kad ustanem kao prvu epizodu, ne da gledam po odmah po povratku sa posla na HBOGo, već sam jedva imao volje da odoleva odgledam i sada u 20h...

I slobodno mi ne bi teško palo ni da je pogledam ni sutra ili čak prekosutra a to je do ove sezone bilo prosto nezamislivo...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Game of Thrones

Post od znemanja »

Nedostatak kvaliteta 8 sezone u odnosu na predhodne sezone se hronično oseti. Mrzeli ili voleli GOT, serija je kulturni fenomene koja će zauvek promeniti tok televizijskih serija. Od kompleksne, brutalne priče došli smo do Kasandra završetka. Trebalo je da to bude mnogo bolje, ali naša očekivanja su padala sa svakom epizodom osme sezone tako da je ovaj kraj i mogao da bude progutata.

@Azimuth, čuo sam priče da će biti serije o vremenu koja predhodni događanjima iz GOT, slično Hobitima koji predhode priči iz Gospodara prstenova. Svet Vesterosa i Esosa je toliko kompleksan da bi bilo
krivično delo ako ga ne budu eksploatisali za bar još jednu seriju.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: Game of Thrones

Post od pelleruma »

Gledao sam ovu seriju u početku. Još mi je u sećanju onaj osećaj strave iz one prve epizode u onom šumarku, i jeza na samom početku, priča koja mi je imala neku punoću. Ali sve mi se nekako, ne secam se vise, posle 2 ili moožda treće sezone razbodnjilo i postalo krajnje obično, te dam i prestao, sa žalom da gledam. Slično je bilo i sa The walking dead (valjda se tako piše?) prva sezona ima nešto, ali posle to postaje uz ono bauljanje zombija, smešno. Obe su se nametnule kao nešto vau, ali jednostavno, pored toliko drugih serija, odličnih , ne gledam nesto sto od 10 epizoda 7,8 je prosek, a onda zakuvaju u u 1,2 čisto da ljude navedu da vide sta ce biti. I kad dodjes u situaciju da odgledas 3,4 sezone, posle ide sistem - pa kad sam gledao do sada, ajde da ispratim i ovu sezonu, iako se svelo se na prosek... ( moj osećaj )

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Game of Thrones

Post od dachakragujevac80 »

Da se razumemo i da se ne lažemo,od ove nema bolje...E sad sto je vecina nas ocekivala da na kraju Dzon i Deneris sednu zajedno na presto,to je vec druga stvar...Da su je zbrzali,jesu...sigurno je moglo da se napravi jos par epizoda,ako ne i jos cela jedna sezona...A sto se tice Martina,ne znam da li ce "smeti" da bitno izmeni knjigu,jer su u pitanju ugovori u "mnooogo" nula i mnogo godina robije...[emoji4][emoji6]
A nastavak ce jednog dana sigirno biti i kako je nastao Vesteros i kako je Arja pronasla Ameriku! [emoji16]

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Game of Thrones

Post od liman3 »

Jako loš i dosadan kraj, potpuno van duha serije. Kao Diznijeva bajka. Kao da su sve pare potrošili u trećoj i petoj epizodi pa im nije ostalo da naprave pristojnu poslednju...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Game of Thrones

Post od znemanja »

dachakragujevac80, Pa recimo meni bi bilo bezveze da Deneris i Džon sedenu na presto. Ludilo Deneris se moglo naslutiti još u ranijim sezonama, tako je ona morala da umre, ali to je moglo mnogo bolje da bude urađeno, dramatičnije, kompleksnije.

Poslednja sezona ima mnogo rupa, šta radi Džon u noćnoj straži kada nema više belih hodača i kako je odjednom sve izgrađeno, a Noćni kralj je porušio pola zida i utvrđenja i zamkove oko zida. Dalje, odakle uopšte ideja da se predloži Bren za kralja. Dodatno, Sansa je samo zahtevala nezavisni Zimovrel, tj. nezavisan sever i svi srećni prihvataju, pa na taj način i Dorna je mogla da traži da bude nezavisna kao i bilo koji predstavnik od ostalih 6 kraljevstva. Gde je nestao zmaj sa telom Deneris, kako je moguće da vojska neokaljanih nije odmah ubila Džona kada su videli da je ubio Deneris....Toliko nezavršenih delova, sve zbrzano, da su bar napravili još 4 epizode, pa da malo detaljnije to razrade.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Game of Thrones

Post od liman3 »

Slažem se u potpunosti.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Game of Thrones

Post od Evindzer »

Hvala Bogu (i Elopu [emoji1787]), pa se ova papazjanija privede kraju.
Potražite na YT Kalisinu reakciju na pitanje kako je zadovoljna sezonom. [emoji16]
A odavno se priča da će praviti neki spin-of, do čega verujem da će i doći, s obzirom na popularnost serije.
I na kraju, neko mi reče da su gejmotronski autori unajmljeni za scenarija za nove Ratove zvezda - tu ne mogu s***ati stvari jer su njihovi prethodnici to već uradili. [emoji1787]

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Game of Thrones

Post od dachakragujevac80 »

znemanja napisao:dachakragujevac80, Pa recimo meni bi bilo bezveze da Deneris i Džon sedenu na presto. Ludilo Deneris se moglo naslutiti još u ranijim sezonama, tako je ona morala da umre, ali to je moglo mnogo bolje da bude urađeno, dramatičnije, kompleksnije.

Poslednja sezona ima mnogo rupa, šta radi Džon u noćnoj straži kada nema više belih hodača i kako je odjednom sve izgrađeno, a Noćni kralj je porušio pola zida i utvrđenja i zamkove oko zida. Dalje, odakle uopšte ideja da se predloži Bren za kralja. Dodatno, Sansa je samo zahtevala nezavisni Zimovrel, tj. nezavisan sever i svi srećni prihvataju, pa na taj način i Dorna je mogla da traži da bude nezavisna kao i bilo koji predstavnik od ostalih 6 kraljevstva. Gde je nestao zmaj sa telom Deneris, kako je moguće da vojska neokaljanih nije odmah ubila Džona kada su videli da je ubio Deneris....Toliko nezavršenih delova, sve zbrzano, da su bar napravili još 4 epizode, pa da malo detaljnije to razrade.
Meni se cini da je Dzon za*ebao Nocnu strazu i otisao na "pravi" sever!

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Game of Thrones

Post od liman3 »

Pa ne bi se smeškao na kraju da nije [emoji1]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Odgovori