Game of Thrones

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Game of Thrones

Post od znemanja »

A šta traži na severu, belih hodača nema, nema ni svrhe ni za zid ni za putešestvije po severu.Bukvalno, scenaristi nisu znali šta da smisle pa su brzopleto to priveli kraju, samo da završe.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Game of Thrones

Post od Martin Mystere »

Hajde neokaljani ali šta su uradili Dotraki po pitanju Khalisi i gde se dedoše?
Bran je pre samo koje epizode rekao da ga titula ne interesuje i da živi u prošlosti a sada je odmah, iz prve, prihvatio i to uz reči "Šta mislite zašto sam prešao ovoliki put (ili nešto u tom fazonu)...
Gde se deo zmaj sa Deninim telom?
Kako su saznali da je Džon ubio bez tela?
Kako i zašto je Sivi Crv dozvolilo Tirionu govor, onakve izbore i još da bude desnica?
Šta se desilo sa Krasterovim sinovima koje su uzimali WW?

Mnogo nelogičnosti samo u ovoj epizodi Kasandre...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Game of Thrones

Post od гари »

Da su Demeris i Džon zajedno seli na presto, i to bi bilo loše, i još gora sapunica.

Ne vidim što bi matori sad morao da završi knjige kao u seriji, kakvi dolari, još od bitke gde je Stanis izgubio je radnja počela da se razlikuje.

I ne mislim da je gore na Severu sve srušeno, oni su napravili jednu rupu na zidu samo, i to se vidi i u špici tokom 8. sezone. I Castle Black su isto obišli. I ne vidim nigde da je prikazano da su gradovi na severu uništeni, samo su sredili ljude i marširali na jug.

A apsurdi na kraju, šta reći... A tek kad je Sem predložio da treba da svi da se pitaju, ceo narod, kao demokratija - samo što nisam bacio peglu. Pa kao Deneris je ubijena u Sedam Kraljevstava, tu sad neka priča o međunarodnom pravu. Ma nataknuli bi ga na neomašćeni kolac. :D

S tim što to gde je otišao zmaj, mislim da je taj deo na kraju dobro ispao oko zmaja. On je Deneris odneo, i zašto bismo mi morali da znamo gde je otišao. A sa topljenjem prestola mislim da se pokazao pametnijim nego u ijednoj epizodi ranije.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Game of Thrones

Post od znemanja »

Martin Mystere napisao:Hajde neokaljani ali šta su uradili Dotraki po pitanju Khalisi i gde se dedoše?
Bran je pre samo koje epizode rekao da ga titula ne interesuje i da živi u prošlosti a sada je odmah, iz prve, prihvatio i to uz reči "Šta mislite zašto sam prešao ovoliki put (ili nešto u tom fazonu)...
Gde se deo zmaj sa Deninim telom?
Kako su saznali da je Džon ubio bez tela?
Kako i zašto je Sivi Crv dozvolilo Tirionu govor, onakve izbore i još da bude desnica?
Šta se desilo sa Krasterovim sinovima koje su uzimali WW?

Mnogo nelogičnosti samo u ovoj epizodi Kasandre...
Sve to što si naveo je tačno, ali ima još. Pre svega, kroz sezone se pominje obećani princ, a na kraju ništa od toga, Melisandra je non-stop pričala o obećanom princu. Dalje, šta je poenta u tome što Džon nije kopile već Targarijen, ništa mu to nije donelo, a u predhodnim sezonama je to predstavljeno kao ključni element i svi smo mislili da je Džon obećani princ. Zatim, kako su tek tako brzo obnovili Kraljevu luku kada je Deneris sa zmajem sve živo spalila. Šta rade neokaljni na ostrvu Nat kada ne mogu da se razmnožavaju i kako je moguće da je ostalo toliko Dotraki vojnika kada su svi odmarširali u smrt u borbi sa mrtvima. Ostalo je nejasno u nekoj od sezona šta je Varis čuo od glasa iz plamena. Ako Bren može da vidi budućnost zašto je dozvolio da Deneris spali ceo grad, ako je znao da će postati kralj. Zašto je Brenu potreban gospodar šaptača, kada može da vidi prošlost i budućnost.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Game of Thrones

Post od гари »

Ma da.

Ali eto, iz takvih razloga me je tangiralo i kad su onako samo ubili Noćnog kralja. Posle toga sam skroz otupeo, moglo je da se desi šta hoćeš, bolelo bi me uvo. Možda da su pokazali da ipak nisu svi od te sorte sa severa mrtvi...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Game of Thrones

Post od znemanja »

Izgleda da je prednastavak realna priča i vrlo moguće da će ugledati svetlost dana.

https://www.danas.rs/bbc-news-serbian/i ... -projektu/

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Game of Thrones

Post od Evindzer »

Radnja u budućim knjigama će se debelo razlikovati od radnje u seriji, budite sigurni.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Game of Thrones

Post od ciklon »

Low budget sequel „Игре престола” :lol: :lol: :lol: :
https://i.ibb.co/kh3XYrQ/12345.jpg

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Game of Thrones

Post od гари »

Evindzer napisao:Radnja u budućim knjigama će se debelo razlikovati od radnje u seriji, budite sigurni.
Pa to, ne znam otkud zaključak da knjige moraju da se završe isto. U principu, ko nije zadovoljan sa poslednje dve sezone, može da sačeka knjige da se završe.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Game of Thrones

Post od Apolo »

Zaista dosta nerazjasnjenih stvari koje ste nabrojali pa da se ne ponavljam. Licno mislim da su 7. i 8. sezona trebale biti spojene u jednu pa bi utisak bio kud i kamo drugaciji, ovako 8. sezona deluje pomalo zbrzana. Na kraju u 3. epizodi sam zaista uzivao jer je zaista bilo neizvesno do kraja, dok smo ostale epizode u odredjenoj meri i predvideli.
Festina lente.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Game of Thrones

Post od miodrage »

Tek danas sam uspeo da odgledam i poslednju epizodu. Kao i ostali i ja smatramd a je sve prilicno mlako, nedoreceno, zbrzano...
Nadovezao bih se na ono gde je Jon Snow otisao na Sever, iza zida... Setimo se, tamo na Severu vlast ne doseze, to je zemlja slobodnih ljudi, tako da je otisao u slobodu, da mu niko vise nista ne namece. Barem je to moje vidjenje svega.
Sto se ostalih likova tice, da, morali su da zavrse tipicno holivudski i sta ti ja znam... Sve je nekako logicno, ali i ne da da kako je vec primeceno d aje ostalo toiko dotraka, Neokaljanih i td.
Cekamo svet Esosa i Vesterosa od pre 10000 godina pa da vidimo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Game of Thrones

Post od m@c|-|oR »

miodrage napisao: Cekamo svet Esosa i Vesterosa od pre 10000 godina pa da vidimo.
5.000 godina, nemojmo preterivati.
:)

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Game of Thrones

Post od miodrage »

Ja sam citao 10000 u nekim novinama.Ako lazu oni, lazem i ja.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Game of Thrones

Post od m@c|-|oR »

Lažu.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Game of Thrones

Post od bestboy »

Слобода или смрт

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Game of Thrones

Post od m@c|-|oR »

Sinoć došao s' puta, pa pre spavanja, vidim da HBO opet reprizira tu šestu epizodu.
Hajde, rekoh, da odgledam, da joj dam još jednu priliku, da vidim da li se išta može posmatrati drugim očima i opravdati iz ugla "strastvenog" ljubitelja serije.

Zaključak - sve mogu da im oprostim do trenutka kad Tiriona dovode pred "veliki Savet" (kad se pre skupiše?!?!).

Uz određena pitanja koja lebde (o'kle' onol'ki Dotraki i neokaljani preživeli one pokolje u trećoj i petoj epizodi???), sve je nekako i imalo smisla u celokupnoj niti radnje i razvoju situacije (Denerisinog ludila) u poslednjoj sezoni.

A onda, ona bljuvotina od sastanka na kome biraju Brena (Pa gde baš njega??!?!?!?), pa sređena i počišćena Kraljeva Luka, pa odlazak Džona na Zid (čemu???) i dalje (dobro, 'ajde malo i ima smisla), pa sastanak desnice sa ostalima, pa odabir Brona za gospodara novca.....

Glupost za glupošću.

Verujam da se promene tih poslednjih 10-tak minuta da bi finale serije imalo mnogo bolji tretman kod ljubitelja.

Ovako ga u@#$%še za medalju!
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Game of Thrones

Post od Apolo »

B92: Pogledajte kako je Kit Harington reagovao kada je pročitao da će ona da umre VIDEO http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy ... id=1547144

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Game of Thrones

Post od m@c|-|oR »

https://www.instagram.com/p/Bx0OBJLJNvc ... 6yz1axolpp

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Game of Thrones

Post od гари »

To kako su sve brzo počistili i kako su ovi stigli sa severa - jedino mi je objašnjenje da je to tu kao prešlo neko vreme... Ali taj skok se nešto ne primećuje u samom prelazu između scena - već tek po tome da odjednom više ne pada sneg, sunčano je, tu su Sansa, Bren, i ko sve već. I baš, tu počinju scene za povraćanje, baš pro*****nje...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Game of Thrones

Post od Martin Mystere »

I toliko dugo su držali Tiriona utamničenog...

Verujem da je prvo Sivom Crvu a potom i onoj gomili neokaljanih i dotrakija prva stvar na umu nakon ubistva voljene im Khalisi da čekaju da prođu dani i dani da bi se nekako okupio savet i da bi se sudilo Džonu i Tirionu...

Odgovori