Spajanje na javni HotSpot-bezbedno?

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Lino
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Čet, 10. Mar 2011. 14:36
:: Samsung Note 9

Spajanje na javni HotSpot-bezbedno?

Post od Lino »

Zivim u Nemackoj i u blizini imam dva Vodafone Hotspota na koje mogu da se kacim naravno uz mesecnu pretplatu i takav nacin mi vise odgovara jer ne moram da sklapam ugovore sa internet operaterima i tako dalje...
Nego mene zanima koliko je bezbedno surfanje preko takve mreze? Online banking bi radio preko interneta od svog mobilnog operatera,ne preko ovoga hotspota pa me zanima da li ipak ima opasnosti surfati ovakvom mrezom pogotvo za online banking cak ako ga ne koristim preko hotspota vec preko mobile data?

Hvala.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Spajanje na javni HotSpot-bezbedno?

Post od miodrage »

To su javni ili neciji privatni hotspotovi? Ako su javni, trebalo bi da je operator to dovoljno dobro zastitio, mada se uvek moze naci neki pametnjakovic koji moze nesto zlonamerno da napravi radi pridobijanja licne koristi, ili makar nanosenja stete trecem licu. Ja preko toga ne bih nista osetljivo radio.
Ako je to neciji privatni hotspot, onda nista gde unosis bilo koje svoje podatke osim neke izmisljene mail adrese koju koristis u takve svrhe, kao i downloadovanja piratskog sadrzaja (za koji ce vlasnik hotspota da bude kaznjen :D :lol: )
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lino
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Čet, 10. Mar 2011. 14:36
:: Samsung Note 9

Re: Spajanje na javni HotSpot-bezbedno?

Post od Lino »

To je javni Vodafone hotspot.

Cemu ovih minimalnih 60 karaktera to je toliko iritantno!

Odgovori