iPhone OS 4.0

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

Grandpa, kome je upuceno ovo da se pozabavi prevodjenjem stranih izraza?
Ja se uhvatim za nesto i pricam okolo? Sve sto sam ja rekao je opravdano! Da li sam nesto u vezu iPhone-a rekao pogresno?
A ovo za greske,gargamel4, nema sta da ti ne verujem, kad to znam. :wink:
Nisi video smajli...ili sta ja znam... ali pravopis je ispred svega.Barem meni. :wink:
Nokia 6220 Classic

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Miškoni napisao:Wicker Man, zatucanosti tog tipa ima svuda a kod nas posebno, samo je u skladu sa brojem stanovnika, obrazovanjem, vaspitanjem, materijalnim stanjem i ponudom robe. :wink:
Ma mani nas,mi smo niko i nista i mi u celoj toj prici smo jako mali.
Istina,te vrste neobrazovanja i neupucenosti ima svagde, ali zar kod njih ne bi trebalo da je manje,jer satro vaze za silu u vise segmenata?

Neko rece da se uvek vodi rat Apple vs ostali.Uopste nije to problem,fanboyizma je uvek bilo i uvek ce biti.Nisu svi isti i hvala Bogu na tome.Ono sto nervira kod Apple fanova jeste taj njihov stav,"we are number 1" i uopste ne zele da priznaju da taj proizvod koji imaju nje nista, ama bas nista, bolji u globalu od ostalih uredjaja, a kosta ko svetog Petra kjagana.

Kratko receno, vredjaju inteligenciju prosecnog coveka,a to posebno radi cika Stevica i to na najgori i najbesmisleniji nacin.Ali jbg ima onih koji ga slusaju tapsu mu i on uzima pare,dokle ce niko ne zna ali kad pogledam sadasnje stanje, nece skoro prestati vladavina njegova.

Inace,ako moze neko od Apple korisnika, koji kazu da nisu zagrizeni i ortodoksni, sta ih sprecava na primer da predju na Android platformu?U cemu je to iPhone OS bolji od gore navedene?
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

Wicker Man, ево овако... Не знам какав је андроид, али да ти кажем зашто сам велики фан ајФон ос-а...
Све је брзо и у неку руку једноставно!Али увек се нађе неки изазов... :D
Онда веома стабилан систем, са мноштво измена и персонализације!
Безброј апликација, онда мноштво добрих игрица, не знам колико је то пресудно, али лепо је имати за убијање времена... Графика као на компу. :D
Некако све иде глатко... Не знам... Главни адут су дизајн, једноставност, апликације...
Некако ми је све одрађено до детаља. Ако нешто нема,ок нема... Али кад се нешто ради онда се иде до перфекције! :wink:
Nokia 6220 Classic

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Gle, 4. strana! Baš ste bili vredni. :)
Godzilla napisao:А шта си добио тим куваним firmware-om?
Ništa specijalno. Kao što rekoh, povećana sistemska particija sa 500MB na 1GB, odrađen jailbreak, ubačena Cydia i ne dira baseband driver. Dakle, posle restore-a samo unlock i vozi dalje.
bestboy napisao:Па онда то може да испадне и као класна разлика, ја могу а ти не можеш.
Ima i toga ali ja konkretno nisam imao to na umu, niti spadam u tu kategoriju ljudi. Konkretno iPhone uopšte ne mora da izađe skuplje od nekog drugog telefona iz te klase. Mogu da se nađu odlično očuvani povoljnije, samo treba strpljivo pratiti oglase. I ja sam i 3G i 3GS uzeo polovne jer nisam hteo da dajem više para za nove. Sad je recimo odličan trenutak za kupovinu jer nailaze zaključani primerci na 3.1.3 a verujem da će vrlo brzo moći da se otključaju.
gameforce napisao:Miškoni, u celoj priči ti vidiš samo sebe i slične sebi.
Gde je prosečni korisnik kome je namenjena 4?
10% je samo razbijeno a ostatak?
Ostatak od 90% NEMA to!
90% je prosečnih korisnika koji neće, ne žele ili ne umeju da to odrade.
Eto ti ga sad. Izgleda da u celoj priči ti vidiš samo mene! :lol:
A brojke slobodno zarotiraj i još malo dodaj. Recimo da manje od 5% korisnika ne želi ili ne ume to da odradi. iPhone/iPod zajednica je toliko velika i toliko je sve sažvakano i pojednostavljeno da neko mora da bude totalni noob da se ne snađe. Možda baš zbog toga Apple daje sve na kašičicu jer pored svega što je urađeno i što postoji od aplikacija i raznih sistemskih dodataka, oni mogu komotno da prate scenu (kao što i rade), da krpe rupe a kada im se dopadne nešto, lepo to prerade, optimizuju i ubace u OS. Dakle, trenutno vrlo malo stvari fali, praktično je sve pokriveno. Da li dolazi od Apple-a ili Pere programera, potpuno je nebitno. Bitno je da se stalno nešto dešava i to čini uređaj živim, koliko god da je mator.

Gameforce izvini, moram još da te citiram. Ne bi ovo napisao da si bar malo prošvrljao po netu pre upuštanja u raspravu ali ok, gadi ti se Apple pa je to valjda razlog.
gameforce napisao:Sliku koju sam slikao na fenomenalnoj plaži ne mogu da prikačim uz email
Naravno da možeš, i to bez jailbreak-a.
gameforce napisao:Bar kada bih mogao da iskoristim tih 32Gb kao storage mode da prenesem te slike na njen komp.
Možeš i to uz pomoć gomilice programa, preko WiFi-ja ili USB-a, nije klasičan storage mode ali je krajnji rezultat isti. Za slike i video ti čak ništa i ne treba, prijavljuje se na komp kao foto aparat.
gameforce napisao:Ma.. nema veze, ionako nisu neke slike sa ovom kamerom u poredjenju sa njenom 12Mp na Satiu
Istina. Ali i nisu toliko loše u poređenju da drugim 3.2Mpx kamerama.
gameforce napisao:A da pošaljem preko BTT drugaru pa da on njoj pošalje ili da pošaljem mms? Uh ne, ni to ne mogu.
Oh da, i to možeš. MMS bez JB-a, BT ipak sa.
gameforce napisao:Setio sam se! Usb! Gde mu ono beše konektor?
Sa donje strane. ;)
gameforce napisao:Vidi baterija se opet ispraznila za 1 dan, moraću da svratim u prodavnicu da kupim drugu.
Već je kupljena, spaja se na port. Možda smešno izgleda ali mene glava više ne boli. :)
Grandpa napisao:primer: Miskoni i WiFi tethering
Baš si to lepo izveo iz konteksta, samo mi reci gde sam napisao da je WiFi tethering nova stvar koju ima samo iPhone? Interesantno da je izgleda i Gameforce to tako shvatio pa se pitam da li ja baš toliko nerazumljivo pišem ili vam zbog "hejta" promiče suština...

Wicker Man, ne spadam u fanove bilo koje firme već posmatram uređaje kao zasebnu celinu. Ako Ei Niš napravi nešto dobro, neću imati nikakav problem da to koristim (i jesam nekada). Suviše sam dugo u ovim vodama da bih sebe ograničavao predrasudama ili favorizavo nešto što ne valja. Što se tiče Androida, vuče me ali ne toliko da ću sutra preći na njega. Jednostavno volim u potpunosti da se posvetim jednoj platformi dok joj ne zađem u najsitnija crevca, pa kad se zasitim - idem dalje. I nije iPhone OS uopšte spektakularno bolji od drugih, sve vreme upravo pokušavam da objasnim da nije loš i da se bez problema nosi sa konkurencijom uz neke specifičnosti koje drugi nemaju.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Miškoni, nazalost Ei nece napraviti u skorije vreme nista, ali necemo sad o tome.Nego da pitam posto ne znam, kako se radi taj jailbreak? Da li je procedura slicna kao hak na symbianu?
Sto su mi sada smesni neki koji su pljuvali symban jer nista ne moze bez haka :D :D

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Miškoni napisao: - najnapredniji wifi, trenutno nema mobilnog uređaja koji može da mu parira, ne računajući laptopove, može da bude i AP drugim uređajima
Bice da pises nerazumljivo. Nemoj olako ljude optuzivati za hate, to je tako fanboyish.

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

Miškoni, одлично си му објаснио!!! Све је тачно... Него ми жао тебе што по ло зна који пут објашњаваш... Мани се тога... Могу да мисле шта хоће...
Главно је да, коме се свиђа, користи сати уређај, а коме не, нек не користи..
Само беспотребно препуцавање...
Nokia 6220 Classic

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Grandpa, poenta nije bila da je to najbolji telefon, jer mislim da to niko nije ovde rekao, nego da je većina mana i ograničenja nadoknadiva, a da je u nekim segmenitma više nego ozbiljan uređaj. Hvali se ono što je dobro a kritikuje i popravlja ono što nije, a sve kvalifikacije priču vraćaju na subjektivnu ravan.
Ja ovu 4orku nisam shvatio kao toliki napredak posle toliko vremena, ali možda to mora tako, a svakako se svi nadamo da će mu pravu funkcionalnost dati novi uređaj. A pitanje koje svi postavljaju je od početka bilo sa kojim kompromisima ko može da živi, i da li je cena, koju apsolutno formiralo crno tržište (a posebno kod nas), nekome prihvatljiva ili ne, a odgovor na njega svako za sebe treba da nađe. A izuzetno je glupo što i među kritičarima ima onih kojima se on čak donekle i sviđa ali zbog tri mane, cene i predrasuda mu treba naći još 14 drugih mana i proglasiti vlasnika firme satanistom, vlasnika uređaja glupim amerikancem (a biti glup k'o amerikanac je gore nego biti samo glup), a grožđe kiselim.
Poslednja izmena od gargamel4 u Pon, 12. Apr 2010. 11:43, izmenjeno 1 put ukupno.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

Miškoni, jel moze nekako da kad hocu drugaru da prebacim neku pesmu da mi je nadje bas pod tim imenom,a ne pod nekim njegovim?Inace korisitim iBlueNovu. :)

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

gargamel4, apsolutno se slazem - meni je potpuno smesno o cemu se ovde prica, zato i jesam napisao to sto sam napisao.
Da je toliko los kao sto neki pokusavaju da predstave, onda ne bi bio toliko prodavan, kao sto bi bio i daleko vise prodavan samo da je u pitanju cist hate i nedostatak novca.

Ovde kad se prica o multitaskingu svi krenu kao postoji na ovome i onome, a na iPhone OS "ne postoji". Nije poenta u tome, vec sto i taj multitasking koji sad kaleme i dalje nije dovoljno razradjen. Ono sto mnoge nervira je nemogucnost paralelnog (odnosno transparentnog serijskog) downloada aplikacija sa Marketa. A ne moze se reci da se Market ne koristi.
Problem je i losa/nedovoljna integracija drustvenih mreza u odnosu na druge platforme.

Dakle, nemam problem ciji je veci. Koristim smartphone koji je star 3-4 godine, ne zbog nedostatka novca, vec zato sto i dalje zadovoljava sve moje potrebe (tehnolosko-informacione :)), ali sam dovoljno obavesten i obrazovan da mogu da komentarisem iPhone OS4. Komentari na "americku glupost" se, nadam se, nisu odnosili na mene jer mi na pamet ne bi palo da napisem nesto tako. Delom jer smatram da su predradsude, pa tako i one nacionalisticke/ksenofobne odraz neinteligencije i neobrazovanja, a delom zato sto znam zabrinjavajuce puno ljudi ovde koji ne znaju da nadju Novi sad na mapi Srbije.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ne naravno :)
I ti i ja ih kritikujemo, ali konstruktivno :wink:

Ovo za market nisam znao, a i sam imam utisak da ovaj multitasking nije potpun (ali sam video aplikaciju koja savršeno radi taj posao, samo i dalje je aplikacija, nije sistem), kao i nadmeno odsustvo podrške za Flash i Java-u.Jel ima trhird praty rešenje za to?
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Slika
Miškoni ne vidim ja tebe, nego si ti zapeo i vidiš samo mogućnosti a ne realnost.
Kojih crnih 5% ? Puste želje.
90% nema nameru da pipne iP van onog što mu daje Steve kao mogućnost.
Slično onome što ja znam piše i ovde:
http://en.wikipedia.org/wiki/Jailbreak_%28iPhone_OS%29
Da to nije samo priča...
Evo ti tipičnog primera.
Lik radi u istoj firmi gde i ja, ima 3Gs sa slike i ništa ali baš ništa nije uradio od haka. Prvo tel nije ni zaključan i na pitanje što ne proba nešto od 3th odgovara: Zašto? Ne treba mi to jer ću izgubiti garanciju! Ionako koristim tel da pričam, surfujem i odigram neku igricu. Ja sam ga kupio jer sam video kod drugara i svideo mi se izgled.
Drugi kolega ima 3G i hvali ga na sva usta.
I šta? Koristi ga samo da telefonira i odigra par igrica.
Na pitanje što baš iP, odgovara slično prethodnom.
Man, you cannot deny this piece of sh.. is beauty

Sedimo tako, divanimo na pauzi i čačkamo telefone.
Šta koji ima, nema.Slažemo se u jednom da nam nisu isti ukusi i da nam nisu iste potrebe.
Medjutim morao sam da se nasmejem na rečenicu.
Next iPhone will be much better u will see. Even you will want to have one!

Odustao sam u sekundi od priče o Steve i kašičici.
Ionako će oni biti ti koji će ga kupiti i voleti zbog...whatever.

Miškoni kada se kaže USB konektor, ne misli se na docking nego na sada već standardni micro USB koji od najjeftinijih kineza (imam jedan) do Samsunga, Nokie, foto i video kamera imaju skoro svi.
Kao što rekoh, ne možeš da ga jednostavno utakneš običnim micro USB i da koristiš bez dodataka kao svi ostali u mass modu.
Kada ti ZAMENIŠ a ne aneksiraš bateriju ja kupujem iPhone ;)
Mail sa att SAMO na 3Gs, 3G NE

Okreni, obrni ti vidiš jedno ja drugo.
Ova 4 će razveseliti većinu koja je patila zbog tih nedostataka zarad "lepote"
Uostalom neki se tako i žene, što da ne kupuju i telefone.

Selamat datang di baru OS 4 a što da ne i novom giga-mega-turbo iPhone sa skoro svim funkcijama telefona 21 veka.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

gameforce napisao:Sedimo tako, divanimo na pauzi i čačkamo telefone.
"Mi smo tako tu sedili i duval... ovaj divanili..." :lol:
Sorry nisam mogao odoleti.Ko razume shvatice. :wink:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

jerkann, procedura je krajnje jednostavna: spoji se telefon na komp, pokrene program za jailbreak (ima ih nekoliko, u zavisnosti od firmvera i modela), sačekaš da završi (traje par minuta) i to je to.

Grandpa, "fanboyish"? :lol: Mislim da sam takvo ponašanje odavno prerastao. Nego da pojasnim:
Miškoni napisao:najnapredniji wifi, trenutno nema mobilnog uređaja koji može da mu parira, ne računajući laptopove...
Ne bih da širim priču ali sa mrežama u kojima se koristi višestruka zaštita iPhone se za sada najbolje snalazi, dok se neki drugi ne snalaze nikako.
Miškoni napisao:...a može čak da bude i AP drugim uređajima.
Što može uglavnom i na ostalim platformama, spomenuto kao dodatak, ne kao ekskluzivna opcija. Koristio sam BT tethering na T68i još 2003. kada je pušten GPRS, ne misliš valjda da sam toliko neupućen? :roll:

fannY, nažalost, kada se prebacuje muzika preko iTunes-a sve se smešta u /var/mobile/media/itunes_control/music/ pa u foldere tipa F00, F01, itd, i to sa čudnim imenima tipa EQVN.mp3. Ali bez obzira bi morao preko iBlueNova programa da vidiš kompletan naziv pesme i izvođača. Takođe preko poslednje verzije iFile programa možeš da vidiš i šalješ sve uz pomoć iBlueNove. Doduše, poslata pesma će zadržati EQVN.mp3 naziv.
Grandpa napisao:Nije poenta u tome, vec sto i taj multitasking koji sad kaleme i dalje nije dovoljno razradjen.
Šta bi po tebi još trebalo razraditi? Radi upravo ono što i treba - više stvari istovremeno. Može da se doradi vizuelni ugođaj i veća kontrola samih procesa, ali ne vidim da je multitasking na bilo kojoj mobilnoj platformi nešto naprediji ili bolji.
Grandpa napisao:Ono sto mnoge nervira je nemogucnost paralelnog (odnosno transparentnog serijskog) downloada aplikacija sa Marketa. A ne moze se reci da se Market ne koristi.
Problem je i losa/nedovoljna integracija drustvenih mreza u odnosu na druge platforme.
Moguć je serijski download sa iTunes-a kada se radi upgrade već instaliranih aplikacija, ali samo tada. Preko Cydie je moguć uvek ali ne treba preterivati sa brojem. Što se tiče društvenih mreža, šta konkretno fali? Ne visim na istim ali postoje aplikacije za sve posećenije mreže.

gargamel4, nema još rešenja za Flash i Javu. Navodno, isuviše "rupa" i opterećuju sistem.
gameforce napisao:Miškoni ne vidim ja tebe, nego si ti zapeo i vidiš samo mogućnosti a ne realnost.
Pa o mogućnostima uređaja sve vreme i pričam, realnost je individualni doživljaj. Ti si nalateo baš na dva tipična nezainteresovana korisnika. Da je većina takva, kako ti kažeš, stanje bi bilo daleko drugačije. Takvi ljudi u globalu predstavljaju zanemarljivu manjinu.
USB - da li je micro, mini, standard, pop-port, data port i kako god hoćeš - treba ti kabl svakako. Kao što nosim standarni kabl uz 2,5" hdd, nije mi problem da nosim i za iPhone, pa nije Anakonda u pitanju. ;)
I vidim ja i jedno i drugo, samo meni nešto ne smeta a tebi to isto smeta. I što je najcrnje, tvoje i moje potrebe se poklapaju verovatno u skoro svemu, samo sam ja rešio da pružim priliku aJfonu a ti nisi. Eto, koliko ljudi, toliko ćudi, 100 žena, 200 gr... :D

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Miškoni napisao:Pa o mogućnostima uređaja sve vreme i pričam, realnost je individualni doživljaj. Ti si nalateo baš na dva tipična nezainteresovana korisnika. Da je većina takva, kako ti kažeš, stanje bi bilo daleko drugačije. Takvi ljudi u globalu predstavljaju zanemarljivu manjinu.
Opet ti o mogućnostima a ne realnosti.
Mogu svi da to odrade ali realnost je da to radi mali broj korisnika.
http://en.wikipedia.org/wiki/Jailbreak_%28iPhone_OS%29
Gde decidno kaže:
Cydia founder Jay Freeman estimates that 8.5% of all iPods and iPhones are jailbroken
Neka greši pa neka je i 10% ma i 20% čak i četvrtina.
Odakle ti info da 95% to radi, odnosno samo 5% ne radi
Realno interesovanje je dalekooo je manje od broja koji ti misliš da je JB
Prema tome minimum 75-90% ne čačka ništa što nije odobreno od vlade u Pjongjangu i od "voljenog" nam CEO i džabe onda mogućnosti...
Stvarno misliš da bi Apple uložio toliku lovu samo za tih 5% ???
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ok, neka je tako, zaista nisam gledao cifre. Evo malo svežije informacije:
While it's difficult to get accurate data on how many iPhone faithful have jailbroken their devices, Freeman claims that some 4 million iPhone and iPod touch owners to date, have installed Cydia on their devices. A number that represents 10 percent of the estimated 40 million users, based on the number of unique device identifiers tracked on Freeman's server.
I šta ovaj podatak konkretno menja u našoj priči?
Apple ulaže toliku lovu da bi prodavao uređaje, zabole ih jabučica za jailbreak. :)

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Baš suprotno.
OS4 je namenjen 3G i 3Gs kako za nove tako za update postojećih.
A nakon njega pitanje da li će biti JB i ako bude kada će to biti!?
Dotle...
Vratiti zabludele ovčice stadu da ih pomuzu do kraja LEGALNO!
Mnogi nakon dugog čekanja na novi JB se prime na rudu i nastave tako.
Neki naravno ne ali se broj nula na računu jabučice u tih par meseci zahvaljujući Apple store drstično povećava.
Jednostavna računica...neka update odradi samo četvrtina sadašnjih odmetnika pa pomnoži sa 19.99$ koliko je prosek jedne aplikacije pa bar 2 svako i eto 40mil$ da otplati sve reklame i razvoj novog zatvora
Mada nisam pristalica teorije zavere, razmisli i o ovom...
Kada se reg daješ imei i broj platne kartice.
Em što znaju šta ko koristi pa time i analizu tržišta već i prate tvoje aktivnsti i interesovanja
CIA snajka CIA
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Dobro, i u čemu je tu problem? Firma posluje i zarađuje pare. Kako stoje stvari na OVI Store-u? Android market? Koliko ima besplatnih aplikacija i koliko su korisne? Kakva je prosečna cena?
Stanje u AppStore-u pred kraj februara:
Current Average App Price: $3.13
Current Average Game Price: $1.36
Current Average Overall Price: $2.85
# Free Apps 28,539
# Free Games 5,618
Total 34,157
% of Free Total 29.15%
Postoji mogućnost za otvaranje besplatnog naloga bez kreditne kartice i tako možeš da skidaš sve što je besplatno. Ali, ima i tu caka. Ako uloviš aplikacije kada su besplatne, kasnije kada krene naplaćivanje moraš da je platiš ako hoćeš upgrade, pojavi se dugmence BUY, klikneš i upgrade kreće bez problema. Šta su mi naplatili? Ništa, jer nisam ostavio broj kartice. :D

Jailbreak će izaći sigurno i ne verujem da će se na njega dugo čekati. iPad je već "sređen". Uostalom, ne radi se upgrade dok ne izađe jailbreak. Neki se zeznu pa odrade, ali zahvaljujući njima se dolazi jeftino do telefona. :) (ovde mislim na one kojima unlock zavisi od jailbreak-a)

Što se tiče praćenja, prisutno je u velikom broju servisa na Internetu. Pominjali smo već Google.

Reci mi, jesi li hakovao 5800? N82? Jurnjava sertifikata? Warez? Plaćanje? Kako su radili telefoni kad si ih tek uzeo i koliko su koštali? Jesi li se nervirao? Ili si rekao na sve probleme - "ok, pa to je to, standardne Nokia boljke"? Ili ih nisi ni registrovao kao boljke jer ti to nije toliko bitno? :roll:

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Miškoni napisao:Ne bih da širim priču ali sa mrežama u kojima se koristi višestruka zaštita iPhone se za sada najbolje snalazi, dok se neki drugi ne snalaze nikako.
Izvini za tether, nisam ukapirao zasto si potezao kas si svestan da skoro svi sad to podrzavaju. Kao da si rekao da podrzava cak i MMS... Rekao sam vec da mislim da si upucen i da me zato to iznenadilo. A svinjski bi bilo od mene da potegnem argument n standarda, jer ipak to malo telefona ima, a siguran sam da ce ga u sledecoj iteraciji biti.
A molim te da mi posaljes koja je to konfiguracija mreze na kojoj drugi, moze i na PP ako neces da trujes forum. Bas me interesuje jer znam da je drugar imao problema sa mrezom koja ne daje SSID i izlazi na net preko proxyja dok su svi drugi smartphoneovi to progutali. Ako znas resenje, slobodno prosledi, necem se naljutim :D
Miškoni napisao:Šta bi po tebi još trebalo razraditi? Radi upravo ono što i treba - više stvari istovremeno. Može da se doradi vizuelni ugođaj i veća kontrola samih procesa, ali ne vidim da je multitasking na bilo kojoj mobilnoj platformi nešto naprediji ili bolji.
Upravo to - moze da se doradi vizuelni ugodjaj i nivo kontrole. I nivo (pseudo)paralelizma. To moze da bude kolac u srce i povampirenom WP7 ako ne daju developerima dovoljno slobode, a deluje da ce da im uspe donekle.
Miškoni napisao:Moguć je serijski download sa iTunes-a kada se radi upgrade već instaliranih aplikacija, ali samo tada. Preko Cydie je moguć uvek ali ne treba preterivati sa brojem. Što se tiče društvenih mreža, šta konkretno fali? Ne visim na istim ali postoje aplikacije za sve posećenije mreže.
Dakle fakticki ne postoji u Marketu (Cydia, koliko znam, ne dolazi sa OSom :)), posto se upgrade/restore ne racuna. A nije da je komplikovano staviti DL u FIFO red. Druga je stvar ako ne mogu da podrze veliki simultani broj korisnika, ali i onda to nije opravdanje, neka naprave backend pouzdan kao sto je front saren.
Za drustvene mreze ne znam konkretno sto ljudi toliko kukaju, valjda zato sto nema integracije kao kod konkurencije (valjda kao FriendStream ili Sense, ni ja ne koristim :D). Ono sto znam da mi smeta kod ljudi koji koriste iPhone, a sa kojima komuniciram, jeste ocajan IM Push Notification System za to sam stvarno mislio da ce da bude jedan od poboljsanih/redizajniranih/dodatih servisa. Naravno ni vlasnici istog nisu presrecni zato sto im se IM iskustvo na telefonu svodi na (jeftiniji) SMS ureal-slow-timeu.

Jedna stvar koju sam nacuo vezano za 3GS i koja me odusevila: da li je tacno da doticni moze da streamuje na Ustream live?

A ko ce da upozori admina i moda da su otisli u off? :ROFL:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Grandpa, napiši mi detalje u temi Neke stvari o WiFi-u... pa ćemo videti šta može da se uradi.

"Povampireni WP7", misliš na Windows Mobile 7? Ograničili multitasking i ukinuli copy/paste? Cute... :?

Serijski/paralelni download sam po sebi nije problem, niti im je problem broj korisnika. Kada je konkretno AppStore u pitanju, odmah po završetku download-a kreće instalacija aplikacije i kada bi došlo do više instalacionih procesa paralelno mogao bi da nastane džumbus. To ni na kompu ne prolazi.

Ima nekih aplikacija tipa "FriendStream" ali nisam imao potrebu da ih probam.
Ali jesam probao "Ustream Broadcaster" i radi simpatično. Koliko videh, to je dostupno i za Symbian i za Android. Jedino što je samo za iPad, iPhone 3G i 3GS je Recorder koji bi takođe mogao da bude i za ostale platforme, a zašto nije - ne bih znao.
Što se tiče Push servisa, do sada je to išlo (i još uvek ide) preko Apple-ovih servera a po njihovim rečima, u poslednjih 9 meseci su prosledili preko 10 milijardi "obaveštenja". Baš me čudi što je radilo sporo. Sa verzijom 4.0 to navodno treba da bude prepušteno trećim licima.

Eto, malo se vratismo na temu, a upozorenje - samobanovaću se u ćošak na sedam dana, a Gameforce će mi oprostiti što me je tukao. ;)
Videću da li ima smisla razdvojiti ovu u dve teme, nova bi se zvala "Pljujte po Apple-u". :D

Edit:
Samo da dodam:
Dev Team Jailbreaks iPhone OS 4 In Just 19 Hours
That has to be one of the fastest jailbreak ever! Just about 19 hours after Apple gave us a sneak peek at the future of iPhone OS and made the beta available to developers, the Dev Team managed to jailbreak iPhone OS 4.

Zaključana tema