iOS 6

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
lapac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 13. Jun 2012. 21:30
:: iPhone 3Gs 16GB Crni
:: Nokia 5228 s7 Slim

iOS 6

Post od lapac »

Predstavljen je iOS 6 .. Ima beta za download za programere a iOS 6 Final ce biti na iPhone 5 kada bude izasao...

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iOS 6

Post od iLuka »

prve informacije su da bi trebalo da dobijemo Ios 6 posle 19og septembra... zna li neko nesto o tome? kada se ocekuje obavestenje na nasim telefonima-Itunes-u, da postoji update? :wink:

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

iOS 6

Post od mladen_bgd »

Tada ces dobiti mogucnost da ga update-ujes 19.09. :) Naravno tada ce a mozda i ranije izaci update za iTunes i to je to. :)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iOS 6

Post od iLuka »

sto su azurniiiiii... imao sam lepo iskustvo jedino sa HTC-om sto se tice tih novih verzija, ali ako bude kao sto kazu u Apple-u to cu biti stvarno profi do bola... :wink:

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

iOS 6

Post od mladen_bgd »

Uvek su takvi i bili, redovno azurni. ;)
Kada kazu da izlazi novi iOS, tog datuma i izadje. Prvo upadate iTunes-a pa onda tek moze se update-uje na novi iOS. :)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iOS 6

Post od iLuka »

ja sam novi Itunes vec dobio pre neki dan... ali nije mi izbacilo da imam i 6-icu novu... znaci ne idu u paru?!

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

iOS 6

Post od mladen_bgd »

Pa ne. :)
Prvo uvek izbace iTunes, pa tek onda novi iOS.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iOS 6

Post od iLuka »

sta mislis, da li treba uraditi restore? ne verujem da ce izaci jailbreake za verziju 6... :dry:

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

iOS 6

Post od mladen_bgd »

Za untethered JB ima da se nacekamo. Mozda bude bio tethered. To se nikad ne zna kada ce izaci dok ne izadji novi iOS itd. Inace ne osecam potrebu za iOS6 jer ne nudi nista vise sto vec nemam na 5.1.1. Dok ne bude izasao untethered JB, ne verujem da cu i prelaziti na iOS6.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iOS 6

Post od miodrage »

Postoji JB za iOS6, GM verzija, ali ona je u principu ista kao sto ce i finalna da bude. JB je tethered i radi se najnovijim Redsn0w alatom.
Za prelazak, ako telefon nije JB, i SIMFree je, dovoljno je lupiti update u iTunes. Ako nije SIMFree, pre izlaska alata za cuvanje BB prelazak najstrozije zabranjen.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iOS 6

Post od iLuka »

Kad bre ustaju ovi "blady americans", gde je moj Ios 6?! :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iOS 6

Post od miodrage »

iOS6 ce verovatno postati dostupan posle 19h po nasem vremenu. Posto ce verovatno serveri biti preoptereceni, sacekaj koji dan :D Ja cu svakako da cekam redovan JB :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

iOS 6

Post od mladen_bgd »

iOS 6 je dostupan za download. Ko ima JB telefon neka ne radi update direktno sa telefona ima da se zakuca na jabuci. Takodje ko nema sim free telefon neka ne radi oficijalni update, da ne bi zakljucao telefon.
Mada ja isto ga necu ubacivati jos kao @miodrage, dok ne bude izasao untethered JB i tweak-ovi kompatibilni sa iOS 6.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: iOS 6

Post od Miškoni »

http://thebigboss.org/ios-6-a-dud
iOS 6 – A dud
Author: BigBoss // Category: General, Jailbreak, News

Jailbreakers: Do not upgrade to iOS6 until a jailbreak is released. You will lose all your jailbreak!

iOS 6 is a total dud. I think it’s by far the worst major upgrade Apple has ever provided. It’s more like a 5.1.2 than a 6.0. Let’s take a look at the major differences moving to iOS6 from iOS 5.

1) Removes youtube
2) Removes google maps.
3) Adds apple maps. No street view, no transit directions. Remember, google has been doing maps a long time. No way apple is doing it as well in a few months.
4) Adds what? Facebook integration, ViP mail, do not disturb? iOS 5 users, you can get “do not disturb” functionality with “ringerx vip” in cydia.

This is definitely not worth an upgrade. And if you are jailbroken on iOS5 definitely do not upgrade to this. You will lose your jailbreak and that’s definitely not worth it for this.

Speaking of disappointments, the iPhone 5 seems equally disappointing. The screen is a little bigger – that’s great. The device is a little faster, also neat. But the change of the dock is huge. How many devices do you plug your iphones into? iHome, car, chargers. All this requires new cables and all these devices stop working. In my home I have 5 docks for charging in various rooms, a car deck with an iPod cable coming out of it. All this becomes useless if I buy an iPhone 5. I’ll stick with iPhone 4s another year.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iOS 6

Post od iLuka »

ovaj @miodrage je prava baba-vestica! u 19:00h, proverim telefon kad ono-iOS slobodan za update... pre toga sam uradio restore, telefon mi je naravno sim free, preko telefona i wi fi sam uradio update... sve je ok... ima nekih malih izmena, sve u svemu-nista spektakularno... ja sam zadovoljan... :wink:
za par dana stize iphone 5 komsiji pa cemo da iznesemo i neki review tada...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: iOS 6

Post od gargamel4 »

Upravo tako Miškoni,
I’ll stick with iPhone 4 for another year, and 5.1.1. as well
.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iOS 6

Post od miodrage »

luca, da si ti meni ziv i zdrav, ja pratim iOS scenu vec vise godina, aktivno cekam svaki update, i znam u minut kad su izlazili svi redom. Tako da ne treba da te cudi sto sam i ovo "pogodio" :D
E sad, izasao je i JB isto kao sto sam rekao, bilo je pitanje sati, ali se jos uvek ne preporucuje, jer:
1) radi se JB, potom mora rucno da se ubacuje Cydia (nije preterano komplikovano, ali ko nije vican neka zaobidje)
2) tek treba sve aplikacije da se updatuju da bi radile sa iOS6
3) samo je untethered ono pravo
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iOS 6

Post od araphel »

Ja bogme odradio update na šesticu i na telefonu i na iPadu. Jeste, ne dobija se mnogo, ali neke od odrađenih sitnica meni poprilično znače. Prvenstveno to šti su sva bežična i mrežna setovanja bačena na sam početak settings menija. Sad ne moram više da jurim settings/general/ bluetooth da bih privezao sluške, samo uđem u settings i sve je odmah tu. FB i Twitter postovanje direktno iz notification tray je korisno, sli mogao sam da živim i bez toga. FB integracija kontakata je ono što mi je užasno korisno. Ima tu još dosta sitnih ispravki, i to mi se super dopada.

Na iPad sam stavljao šesticu jer sam svakako hteo da pregazim sve i skinem jailbreak, zbog kojeg mi je očigledno iPad divljao i kočio se, sam ubijao aplikacije, smrzavao se, blokirao mailove, itd. Sad sve takođe radi besprekorno.

Sve u svemu, navikavam se, ali i dalje nisam ubeđen a je ovo pravi OS za mene.

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

iOS 6

Post od mladen_bgd »

To sto ti iPad poludeo dok si imao jailbreak, nije sigurno sam od njega. Vec od nekog tweak-a koji si imao. ;)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iOS 6

Post od miodrage »

Potpisujem sta je mladen_bgd rekao. Kazes telefon? Koji telefon je u pitanju jer ti u potpisu ne vidim... Ili ne smes da stavis? :lol: :lol:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori