iOS RS - novi portal na srpskom webu

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

iOS RS - novi portal na srpskom webu

Post od Kamiondzija »

Možda ovo i nije pravi forum za ovako nešto, ali smatram da bi možda nekome i bilo korisno, pa rekoh da podelim ovo sa vama. Naime, moj kolega sa fakulteta i ja smo pokrenuli novi portal koji je posvećen razvoju iOS aplikacija. Prvenstveno je namenjen početnicima. Kako je ceo projekat u samom začetku, nema puno sadržaja, ali će ga vremenom biti sve više, u zavisnosti od toga koliko nam obaveze to budu dozvoljavale.

Portal se sastoji iz dva dela - iz bloga i wikija. Na blogu se objavljuju članci koji konkretno govore o određenoj temi, dok se na wikiju nalaze teorijski sadržaji koji su enciklopedijskog karaktera. Naravno, wiki može da uređuje svako ko to želi, a takođe, ako slučajno ima zainteresovanih, možete slobodno da se uključite i u pisanje članaka za blog. Mada sumnjam da ima takvih ovde...

Znam da je iOS scena u Srbiji sićušna, ali smo ipak smatrali da je sada pravi trenutak pokrenuti ovako nešto, jer Apple prosto mora jednom zvanično da dođe u Srbiju, a do tada možemo da postanemo i najuticajniji portal u regionu, ali o tom po tom.

Portal možete videti na adresi http://www.ios-rs.com/

Naravno, otvoren sam za sve konstruktivne predloge i sugestije, ako ih budete imali, ne ustručavajte se da ih podelite ovde.
iPhone 4 16GB SIM Free

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iOS RS - novi portal na srpskom webu

Post od miodrage »

Kamiondzija, lepa zamisao, videcemo kako ce u praksi da se pokaze. Naravno, portal je za sada sto se kaze u "test fazi", ali videcemo kako ce da napreduje.
E sad moram da ti dogovorim na tvoju tvrrdnju da Apple jednom mora legalno da dodje. E bas ne mora. I kako mi se cini ni nece. Jednostavno vidim da sa nama ne zele da imaju nikakvog posla. Imamo ekskluzivno pravo da smo jedna od 40-ak zemalja na svetu gde Apple nema svoje legalno predstavnistvo. Premium resellere samo pojedinih stvari ne racunam.
Jednostavno iz nekog razloga ili nismo interesantni kao trziste, ili neki zakoni kod nas njima ne odgovaraju, bilo je dosta reci o tome, ja mislim da je i politika tu dobrano umesala prste, tako da kad se sve to lepo skupi na jedno mesto, shvatis da Apple nece jos poprilicno dugo do nas...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

iOS RS - novi portal na srpskom webu

Post od Kamiondzija »

Znam, mi smo poprilična kaubojština od države, što sam više puta naglašavao na ovom forumu, ali cenim da će zakoni kod nas kad tad da se promene, a onda eto i Apple - a kod nas i zvanično. Zakoni će se neminovno promeniti jednog dana, a onda više neće biti prepreka za dolazak bilo koje kompanije. Suviše smo mi veliko tržište da bi nas Apple tek tako otkačio.
iPhone 4 16GB SIM Free

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iOS RS - novi portal na srpskom webu

Post od miodrage »

Kamiondzija, cisto sumnjam da je samo zbog zakona, kao Burkina Faso je bolja od nas, ili Nicaragua, ili Bugarska (Da ne idem negde daleko)? Ma daj, ne pije vodu. Ubedjen sam da politika igra veliku ulogu, mi smo njima nesigurna investicija, a sa druge strane satanizovani smo maksimalno, i ne zele sa nama da imaju posla.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: iOS RS - novi portal na srpskom webu

Post od fannY »

miodrage, upravo to,ocrnjeni smo u njihovim ocima maksimalno!

Odgovori