iOS 7

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
Odgovori
Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: iOS 7

Post od Layne_Staley »

Gde je ta opcija na androidu ?
@iLuka znam da imas zenu, al odkud znam kakav problem imas, znam da si fin momak ne ocekujem to od tebe :o
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Одг: iOS 7

Post od Nennad »

Ima aplikacija za Android, može i da slika, snima video, zvuk, sve bez znanja onog ko se snima. :) Nemojte sad da me pitate koja je, uzmite privatnog detektiva. :P

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: iOS 7

Post od Layne_Staley »

ima APLIKACIJA ...Za ovo nema aplikacija koja bleji u ram, jede bateriju itd... ovo je ugradjeno...
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: iOS 7

Post od Chobby88 »

Pa i ta fabricka mora koristiti ram da bi radila,samo sto na ios to ne mozes da vidis pa te ne nervira :)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iOS 7

Post od iLuka »

...niti ce se ikada osetiti u radu koliko RAMa koristis ili koliko aplikacija je pokrenuto...

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: iOS 7

Post od Chobby88 »

Ja na G2 nikad ni ne gledam koliko rama imam slobodno jer telefon uvek radi izuzetno brzo.
Valjda je bolje da imas opciju da pogledas a ako neces onda ne moras i isto kao i na ios,ni ne znas sta je u ramu ni koliko je slobodno :)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iOS 7

Post od iLuka »

Za G2 ne znam, ovako na prvi pogled je mnogo mocan aparat ali za druge koje sam koristio, boze sacuvaj... Uvek nesto nesto implicira, ako stavim ovo onda ono ne radi itd... Kocenje se prvo manifestuje kao posledica nekog "pretrpavanja"... Zato i trpaju u android 2,3 GB RAM dok apple ima jos uvek 1GB... :)

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: iOS 7

Post od Chobby88 »

Da se razumemo,nisam apple mrzitelj.
Ako izbace model sa 4.7" uzimam iphone,ne pitam za cenu.
Ima stvari na androidu koje su super,ali ima i na iosu dosta dobrih stvari,a to je stabilnost,brzina i sam dizajn aplikacija.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: iOS 7

Post od m@c|-|oR »

Baraba napisao:Ta opcija ne plasi vlasnike iphone, ta opcija je zlata vredna za nas. A ako kupujes polivan i ovo nije iskljuceno pozdravi se sa finom, možeš da ga koristiš kao mp3 player. Možeš da lociras telefon, upali alarm da svira (nije prijatno za usi), zaključas i blokiras...
Druže, pa to ima i Android: https://www.google.com/android/devicemanager
I može sve to što si nabrojao.
I slažem se da je veoma korisno.
Da budemo fer postoji samo godinu dana, izašao je sa 4.1 Anroidom.
EDIT: Vidim da je Azimuth već odgovorio. :oops:
I, nije APLIKACIJA :x već standardna stvar, koja dolazi sa Androidom:
Podešavanja->Bezbednost->Administratori uređaja
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

iOS 7

Post od Baraba »

Azimuth napisao: Elem, ta opcija postoji na androidu godinama vec, eto koliko zaostaje sve to sa jabukama :D Jedina razlika je u tome sto imas pregrst mogucnosti, dok vi ovde bas i nemate 8)
Brate, nemoj da se ljutis, ali kad ne pratiš apple/iphone/iOS a tako si siguran sada moram da te naduvam. Nemaš pojma :D :P
Ništa slično ne postoji za android. I sad malo google da vidiš kako radi ovo i u čemu je razlika. Razlika sto je ovo u sistemu a ne dodatna app je drastična, u stvari to je ona najbitnija razlika. Imaju godinama app za iOS kao za android koje ti pominjes. Samsung dive je fabricki za Samsung uredjaje (ako si čuo za dive, ima sajt, pratiš Samsung, skuplji modeli, koristim je još od S2). Ali to nije ni blizu ovoga. I ajde posto si lenj da napišem neku sitnicu. Samsung zaključas sa dive. Odin i kao da nikad nije ni bio zakljucan. Eeee, vidiš to je ta drastična razlika između app i ovog sto je implementirano u sistem. Ne možeš da iskljucis niti postoji nešto slično kao odin sto bi pregazio ceo sistem fon! Ova opcija to ne dozvoljava.
@macor, isto i za tebe :D

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: iOS 7

Post od m@c|-|oR »

Baraba,
Brate, nemoj da se ljutis
:D
Kako ovo zoveš?
https://www.dropbox.com/s/dbxa6znstwrf972/manager.jpg

Tačno je da ja na primer ne pratim iOS, ali samo hocu da podelim neke informacije da ne bi bilo zabluda.
Slika
Kao što sm rekao, ovo je SISTEMSKA stvar, nije aplikacija.
I, postoji od Jelly Bean-a (oko godinu dana).
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 7

Post od Azimuth »

m@c|-|oR, nasli smo mu slabu tacku, vidis da puca po svim savovima :lol:
Baraba, sto se ljutis? Zezamo se samo ;) I nisam lenj, trenutno sam nekako vise kao Lala na pola vijagre (nisam dosao da je*em nego da podje*avam). Ali ajde, necu vise kad ti vec toliko smeta :P

Sad ozbiljno, da li postoji neki nacin da se to ugasi a da to ne uradi vlasnik? Mislim, da li postoji mogucnost da neko digne telefon pa to ugasi privremeno? Ode koje verzije iOS-a to postoji?

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iOS 7

Post od Baraba »

Taman posla da se ljutim. Stavio sam gore čak dva smajlija :D. Stvarno ste šlanjavi ako mislite da se ljutim.
I da, kao sto rekoh, ovo ne može da se iskljuci, ne može da se flesuje telefon i sve izbrise. To je suštinska razlika. Ajde nadjite tako nasto za android da telefon ne da da mu se menja softver dok se ovo ne iskljuci :)

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: iOS 7

Post od Nennad »

Zar nema neki system wipe kad se jailbreak - uje? Ili je potpuno zaključan, nešto kao zaključan bootloader kod android-a bez mogućnosti patch-a?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: iOS 7

Post od m@c|-|oR »

Baraba, ma to te Azimuth, provocira. Ja sam samo prekopirao tvoje prve reči "Brate, nemoj da se ljutis", jer me podsetilo na neku domaću seriju :D
A za ovo što kažeš - menadžer android uređaja se vezuje uz Google nalog, pa kad ga obrišeš (wipe data, ili factory reset ili tako nešto), pa uneseš drugi nalog, gubiš "vlast" nad tim uređajem.
Sad, ako ti neko digne telefon (ili tablet), a ti stigneš na vreme da ga formatiraš, spasićeš makar svoje privatne podatke, a novi vlasnik će moći da ga koristi (ovo ne znam sigurno).
Zanimljivo je da ako imaš nalog na više uređaja (moj slučaj - telefon, tablet i tv dongle) on ti prikazuje svaki od njih posebno i imaš kontrolu nad svakim od njih. :)
Nego, sad gledam, pa meni je baš tv dongle na ICS (4.0.4) pa i on ima ovu funkciju. Znači - to je staro bar dve godine. 8)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Одг: iOS 7

Post od Nennad »

Ove aplikacije (android lost i sl.) mogu da se konvertuju u sistemske i da se sakriju iz launcher-a, tako da je uklanjanje naloga i factory reset neće ukloniti. Jedino može flešovanjem drugog rom-a da se ukloni (pod uslovom da telefon ima custom recovery).

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iOS 7

Post od Baraba »

m@c|-|oR, na iphone ne možeš da izgubiš vlast nad uređajem. To nema android. Ajde lepo priznajte ti i voj pajtaš Azimuth, :D
Nennad, tačno, ali onaj ko zna naravno da će mu pući nov softver i ćao zdravo. Na iOS7 i iPhone to nije moguće.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 7

Post od Azimuth »

Baraba napisao:Na iOS7 i iPhone to nije moguće.
Mnogo toga nije moguce. Evo npr widget nije moguce postaviti. Banalna stvar al, iPhone je to, verovatno zbog sigurnosti zabranili :D :P

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: iOS 7

Post od m@c|-|oR »

Ма друже, не патим ја од тога.
Много пута је речено да нема сврхе причати о томе чија мама боље кува.
Знаш и сам да ретко коментаришем овде. Што бих троловао?
Само сам указао да тај safety feature постоји и на другим системима, што је добро.
Има довољно тема iOS vs Android, ова не треба да од у том смеру.
:)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iOS 7

Post od Baraba »

m@c|-|oR, slažem se da ne treba da ide u tom smeru, al šta ćeš kad je Azimuth, ljubomoran :lol:
Azimuth, nije fer da tvoje ne znanje ovde širiš :lol:
Aj da ti bacim primer:
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/194/kyaq.png
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/513/7tu6.png
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/546/l9y0.png
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/202/q2sh.png
http://i.imgur.com/ISpcx5F.jpg
http://i.imgur.com/ha9Qp6v.jpg

Ja ih ne koristim, i na androidu jedini koji sam koristio je za vremensku prognozu.

Odgovori