IOS 10

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: IOS 10

Post od гари »

Super, tako je savršeno! :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: IOS 10

Post od dachakragujevac80 »

Izvestaj se vidi samo preko imessage,a kada saljes nekom drugom ko nema iphone ili nije aktivirao i message nemas tu mogucnost,osim ako ne rutujes tj. jealbreakujes telefon.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: IOS 10

Post od гари »

Onda je to ipak malo bezveze... Možda bi to doneli sa iOS 11?

A za slanje SMS, jel ima i drugih aplikacija u Prodavnici sa tom namenom? I ta mogućnost za izveštaje, to me može znači da se dobije sa nekom drugom aplikacijom?

To tako sa izveštajima, jel su naveli nekad zašto to nisu omogućili? Jer mi se čini da bi ti lako mogli da omoguće kad već to postoji na jailbrakovanim telefonima...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: IOS 10

Post od Baraba »

гари, samo u iPorukama se vidi izveštaj za dostaviu, iPoruke su rezervisane samo za apple uređaje (bilo telefon, tablet ili pc) i to funkcioniše veoma lepo, možeš viber/whats precrtati ako su ti svi na iphone. Isto važi i za njihove pozive, sa jabuke na jabuku radi super i bolje se ćuje od vibera a i običnog 3G poziva (ne znam kako su to uspeli, ovi pozivi preko interneta njihovi se čuju odlično, a normalni pozivi preko 3G su za mene tuga slabi u odnosu na konkurenciju), slične app ti ne trebaju (osim zbog drugih korisnika na droidu ili onom mrtvom wp). Što se tiče izveštaja, ako ne dobje sms onda ti prikaže da nije poslata, tako neki fazon. Ako ti devojka kupi iPhone i sve fore otkrije, biće ćao wp/win, što je dobro, odličan je OS, pa će biti wn win iPhone :D

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

iPhone 7

Post od Joxy »


dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 7

Post od dachakragujevac80 »

Ako nista, vredi ga apdejtovati zbog Siri-ne podrske za indijsku kriket ligu! [emoji12]

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone 7

Post od Joxy »

Samo zato i razmisljam da odradim update inace ne bih. :P :D
Salu na stranu, 10.2.1 radi sjajno i baterija je odlicna tako da cu ipak malo sacekati da cujem iskustva ljudi kroz par dana pa ako sve bude kako treba eto me na 10.3 :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 7

Post od iLuka »

Ja sam uradio, uvek uradim i sve je ok :) za bateriju cu videti kad napunim na 100% sto nece biti skoro jer na SE drzi baterija kao luda...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Poslednja izmena od iLuka u Uto, 28. Mar 2017. 09:08, izmenjeno 1 put ukupno.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 7

Post od dachakragujevac80 »

Ti si Luka trenutno na SE? A kazi mi u kojoj boji si ga uzeo, posto sam kod nas vidjao samo u rozoj, a pretpostavljam da nisi od te sorte! [emoji16]

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 7

Post od iLuka »

uzeo sam prvo crni pa sam prodao pa sam sad uzeo zlatni jer je bio najpovoljniji u oglasima... uzeo bih i rose gold da je bio jos povoljniji ali nisam ''od te sorte'' samo nemam problem sta drugi misle :)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone 7

Post od Joxy »

Instalirah i ja 10.3. Imam utisak, ovako na prvu loptu, da jos bolje radi i da je sve nekako jos vise fluidnije ukoliko je to i moguce ali definitivno su radili nesto oko animacija. Sto se baterije tice videcemo za par dana, nadam se da tu nista nisu dirali jer na 10.2.1 je bila odlicna, ceo dan izdrzi bez problema uz full koriscenje, mada citam prve utiske nekih koji su odradili update da su mozda i poboljsali bateriju, ako je tako skidam kapu ali kao sto rekoh videcu sve za par dana. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: IOS 10

Post od NestorC »

Ja sam instalirao 10.3 i cini mi se da je baterija nesto losija, bar ovo prvo punjenje, a videcu sutra kakvo je stanje, sve u svemu nista posebno, animacije jesu menjali pa se zato cini malo brzim. Mislio sam da ce ubaciti onaj "bioskop mod", ali nista od toga za sada, tako da nema velikih promena osim sto su promenili podesavanja, tj. malo ih drugacije organizovali, sto mi se svidja. I procitao sam negde da je stavljen neki nov fajl sistem, pa je kao malo brzi i laksi ceo sistem.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: IOS 10

Post od Joxy »

Izasao 10.3.1
Bug and security fixes, 30MB.


Sent from my iPhone using Tapatalk

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: IOS 10

Post od vla-do »

Zanima me par stvari oko iOS-a.
Da li je možda sada dozvoljeno da se postavi melodija za zvono duža od 30s?
Da li i iPhone 7 ima problema sa ulaskom u kameru? Mutna kamera bag na i6s.
Ima li nekih promena u odnosu PC - iTunes (ili će ih možda biti na iOS 11)?
Ima li ko i7 i kako je zadovoljan sa njom. Odgovor na ovo pitanje može i u i7 temu. [emoji51]
Može li sada da se neki fajl ubaci samo u telefon i da ga programi sami prepoznaju? Ne kao pre, gde si fajl morao ubaciti direktno u odgovarajući program.
Da li postoje odgovarajuć zvučnii profili, ili je i dalje da bi smanjio alarm moraš smanjiti tonove zvona?

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: IOS 10

Post od araphel »

Melodija duža od 30 sekundi ne. Postoje navodno neke zaobilazne varijante ali meni to nije uspelo. Imam 7 plus i dešava se bug sa kamerom. Ne znam šta misliš po odnosmom PC i iTunes, ali ja ne vidim da se nešto promenilo. Mada, nisam palio komp mesecima, niti povezivao telefon uopšte. Nema ubacivanja fajlova tek tako u kompjuter. Ako ga zakačiš kablom, videćeš samo slike i ništa više. Nema deljenja fajlova između aplikacija. Barem ja ne vidim da je moguće. Zasebni zvučni profili ne postoje. Nisam se igrao sa zasebnim setovanjem zvuka. Alarm mi je ili uključen da me budi ili skroz isključen jer mi ne treba, pa ne vidim ni što bih ga posebno stišavao. Koliko se sećam, pri podešavanju alarma postoji opcija da se setuje jačina za njega kao i da li će vibrirati prilikom alarma. Profili su meni lično potpuna besmislica. U 99,9% slučajeva mi treba samo dve varijante: sva zvona uključena ili sva zvona isključena. Silent seitch je sasvim dovoljan, i ujedno najbolje rešenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: IOS 10

Post od vla-do »

Da li se fajlovi koji su ubačeni preko iTunes mogu deliti preko Wa, Viber, mejla, fb?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: IOS 10

Post od iLuka »

Mislim da mogu preko watsapp


Sent from my iPhone using Tapatalk

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: IOS 10

Post od vla-do »

Probaj da znamo, ako imaš neku sliku ubačenu preko iTunes. [emoji3]
Od svih silnih apdejta, da li je ikoji bio da se format slikanja može staviti u 16:9? Podržava li to iPhone 7 ili bilo koji drugi?

Odgovori