prvi put ios, i prelazak sa wp 8.1

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

prvi put ios, i prelazak sa wp 8.1

Post od kefalo »

Ajde da ne bih lutao previše na internetu u kratko da postavim pitanje ovde.

Kupio sam iphone se.
Od ranije sam imao ipod shuffle.
Tad sam se patio na itunes-u kao Isus na krstu.
To je od prilike sve.

Sad taj itunes je deinstaliran, ne znam koji je user i pas.
Pretpostavljam da će mi itunes trebati za korišćenje telefona.

Ono što je bitno.
Treba da sa lumia 925 prebacim kontatke.

Na njemu imam kao vrlo bitno kalendar na outlook-u sa Microsoft nalogom.
Na istom tom Microsoft nalogu imam i one note, imam one drive.
Mail mi je gmail.

To je ono što je bitno da bude sve isto i na lumia i na iphone telefonu,tj. da sve bude prebačeno sa jednog na drugi.
Ako imate neki upotrebljiv youtube link budite slobodni da ga kačite.

Takodje me interesuje u kojoj radnji se može kupiti neka od maski za iphone se, tipa one prozirne plastične (ne silikonske)
Nervira me to pokrivanje telefona.

Unapred se zavhaljujem na odgovorima.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: prvi put ios, i prelazak sa wp 8.1

Post od Azimuth »

ITunes ti treba za telefon. Pretpostavljam da je user mail koji koristiš, pass možeš da uradiš recovery. Ako ne znaš ni jedno ni drugo, napravi novi nalog.
Outlook radi normalno na iOS-u, uloguješ se sa svojim nalogom i telefon će sam povući sve. Isto važi za sve te MS servise. Ne znam da li ima neki YouTube snimak, ali sam unos naloga nije nikakav bauk.
Za maske ne znam, ali znam da ti je jeftinije da platiš u startu malo više i budeš siguran da će ostati ista i posle nekoliko meseci ili godina, nego da svako malo kupuješ te no name kineske koje btw znaju i da oštete telefon. Mogu da ti preporučim Speck i Spigen kao dva pouzdana i kvalitetna brenda. Oba možeš naći na ebay-u ili amazon-u.

Sent from my SM-G935F

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Re: prvi put ios, i prelazak sa wp 8.1

Post od kefalo »

E ne mogu da instaliram aplikacije.
Tj došao sam do djela gdje treba da registrujem nalog na itunesu.

Ja sam registrovao nalog na telefonu , govorim o onome što završava na icloud.com
I onda ja odem na app store. Kliknem na GET i onda mi traži da se kao doregistrujem ili kako god.
Gledao sam ja uputstva na netu, došao sam do onog djela gdje kaže da se registrujem bez podataka za neku od platnih kartica.
Ja ću sigurno kupovati aplikacije, ali ne sad, hoću da prvo probam ovo free.

E sad pitanje.
Dobio sam uputstvo da je najbolje da se registrujem za app store za USA tržište.
Dakle lokacija je USA.
Pitanje je u naastavku registracije, da li adresa mora biti prava tj. važeća neka u SAD ili mogu da lupim bilo šta.
Ima dio oko telefona tj. broja telefona, tamo je neki američki broj, već upisan.

Da li da ga ostavim ili da upišem nešto drugo.

Eto to je to.

PS: Imam intesa internet karticu. Mogu li nju koristiti za plaćanje aplikacija ?

Unapred se zahvaljujem na pomoći.

Pozdrav
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: prvi put ios, i prelazak sa wp 8.1

Post od Azimuth »

Ako ćeš kupovati aplikacije, onda ti je jednostavnija varijanta da odabereš hrvatski appstore, jer na njega možeš da vežeš kreditnu karticu. Ako odabereš usa appstore onda ne možeš i jedina opcija za kupovinu aplikacija je preko giftcard.
Koju god opciju da odabereš, izguglaj neku adresu, npr neki hotel, javnu kuću, šta god.


Sent from my SM-G935F

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Re: prvi put ios, i prelazak sa wp 8.1

Post od kefalo »

snašao se za sada, sa free opcijom.
Kasnije ću dodati karticu za plaćanje.
Sad instaliram ovo što je dž.

Da li se kasnije može napraviti korekcija adrese i zemlje u apstoru?
Zbog kupovine aplikacija, više mi odgovara HRvatska. Sada je SAD.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: prvi put ios, i prelazak sa wp 8.1

Post od Azimuth »

Ranije je to išlo lako, i dalje može ali je nešto komplikobanije.
Usa appstore ima najviše aplikacija, ali je problem to plaćanje.

Sent from my SM-G935F

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Re: prvi put ios, i prelazak sa wp 8.1

Post od kefalo »

imam adapter za našu struju, nisam kačio iphone još na njega da ga punim punim ga preko kompa.

Pošto sam juče applov punjač prikačio na adapter da bi ispitao da li adapter radi, taj apple punjač mi nije puni htc cha cha preko standardnog micro usb kabla.
Sumnjam na adapter.

Dok ne kupim bolji, mogu li iphone puniti na asusov punjač za tablet . On ima izlaz 2A i 5v, na iphone punjaču je 1A i 5v, pretpostavljam da će samo brže puniti.
Imam ja i punjač od lumia 925, mogu li njega koristiti ? On je mislim 1A kao i kod apple.

Naravno sve ovo sa applovim kablom.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: prvi put ios, i prelazak sa wp 8.1

Post od Azimuth »

Ako si uzeo nov telefon onda imaš originalni punjač, pa je samo pitanje tog adaptera za naše štekere. U suštini možeš da ga puniš i nekim drugim punjačem ili preko kompa, ali ne znam da li i koliko to može da šteti bateriji.

Sent from my SM-G935F

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Re: prvi put ios, i prelazak sa wp 8.1

Post od kefalo »

Da ne spamujem onu temu o aplikacijama pitaću ovde.

Dešava mi se da me neko zove i ja imam na jednoj strani da se javim i da prekinem.

Medjutim desi se da me opet neko nazove i ja imam samo mogućnost da se javim tj. da povučem onu trakicu. Gore iznad su reminder i send sms ili tako nešto
Nemam crvenu slušalicu da prekinem.

Šta je razlog.

Ja to regulišem tako što utišam zvono i onda čekam da taj neko prekine.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: prvi put ios, i prelazak sa wp 8.1

Post od Azimuth »

Kada ti je otključan telefon tada imaš crvenu i zelenu slušalicu. Kada je zaključan telefon tada imaš samo slide to answer, a ako tada hoćeš da dobiješ poziv onda uradi samo dvoklik na power dugme.

Sent from my SM-G935F

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Re: prvi put ios, i prelazak sa wp 8.1

Post od kefalo »

jao jao porodiću se sa iphoneom :D nisu mogli kao i ostali da ugrade crvenu slušku :) steva i njegovi fazoni

Drugo početničko pitanje je upload slika.
Na lumia telefonu to je išlo automatski na one drive i sad sve što slikam imam na tel i na kompu.
Da li mogu da podesim da to ide na neki upload na neki od oblaka, po mogućnosti one drive pošto imam windows 10.

Koliko bi mi se sve olakšalo u korišćenju ako bi uzeo jedan mac mini ?
Da li bi onda dobio savršenu sinhronizaciju kao što sam imao izmedju lumia telefona i windows 10 kompa ?
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: prvi put ios, i prelazak sa wp 8.1

Post od Azimuth »

Možeš da podesiš da radi upload u određeno vreme i na određeni oblak.
Ako uzmeš mac mini ili neki drugi njihov komp, dobijaš zatvoren sistem i u mnogo čemu sebi olakšavaš upotrebu tj sinhronizaciju. Ne moraš da kupuješ odmah, možeš da napravi hackintosh ako imaš dovoljno jak komp...

Sent from my SM-G935F

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Re: prvi put ios, i prelazak sa wp 8.1

Post od kefalo »

Imam samsung bluetoogh slušalicu za priču telefonom dok se vozim.
Nisam siguran da li sam kod uparivanja sa lumia 925 telefonom imao kucati neke kodove radi povezivanja, tj. potvrde veze.
Medjutim kod iphonea je problem što mi uopšte ne vidi slušalicu.

Šta da radim ?
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: prvi put ios, i prelazak sa wp 8.1

Post od Azimuth »

To već ne znam, nisam koristio bt slušalice. Sačekaj da se javi još neko, možda su drugi imali takva iskustva.

Sent from my SM-G935F

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Re: prvi put ios, i prelazak sa wp 8.1

Post od kefalo »

guglao i povezao, hvala

Guglam i za snimanje razgovora, vidim da će tu biti baš gusto. Ne bude li nečeg adekvatnog, ide nexus.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: prvi put ios, i prelazak sa wp 8.1

Post od Azimuth »

Pa napisao sam ti. Bez JB-a nema snimanja razgovora, prosto im je takva politika. Ako uradis JB, onda imas mogucnost i da snimas razgovore i sve ostalo tipa menjanje tema, ikonica, postavljanje widget-a kao na Androidu, razmestaj ikonica kako zelis (da ne idu redom vec da pravis rupe ili kako vec), potpuno funkcionalan BT itd.

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Re: prvi put ios, i prelazak sa wp 8.1

Post od kefalo »

Kupio sam još jedan Iphone SE za brata.
Na ovom bi registrovao karticu za kupovinu aplikacija tj registraciju itunesa išao na hrvatsku.
Sad me interesuje da li za registraciju mogu korititi internet visa karticu Bance intesa koju koristim za kupovinu na Amazonu ili Aliju.
Ja nju dopunjavam kako trošim. Nemam stalni priliv novca na njoj.

Kakva su vaša iskustva ?
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: prvi put ios, i prelazak sa wp 8.1

Post od fannY »

Bas tako moze. To i ja radim.

Sent from my F3111 using Tapatalk

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Re: prvi put ios, i prelazak sa wp 8.1

Post od kefalo »

Upravo sam pokušao registrovati nalog na istoreu i to za plaćanje preko visa kartice, dakle ne besplatni.
Krenuo da kucam sve podatke kartice i zapnem na billing adress.

Pošto sam dobio preporuku za app store sa lokacjom u hrvatskoj, interesuje me da li upisujem bilo koju adresu u hrvatskoj (pravu ili izmišljenu) , drugo koji br telefona upisujem i treće najbitnije je koju adresu stavljam kao billing adress da li adresa iz hrvatske ili adresa iz Beograda gde je kartica izvadjena.

Unapred se zahvaljujem.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: prvi put ios, i prelazak sa wp 8.1

Post od miodrage »

Ja sam stavio svoje podatke, samo sam državu stavio Hrvatsku, i radilo je, to je još bilo 2008.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori