Konacno ROKR E2

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Konacno ROKR E2

Post od Jones »

:lol: :lol: I da da posle toliko mucenja i spartanja do Bg konacno sam je nasao...e sada ono sto sam i obecao moj review...
PRva stvar koju sam primetio je ekran...Ajme ljudi ja za ovo nemam reci...tolioko da je suvisan komentar koliko je dobar i najbolji u klasi cak i bolji od skuplje brace...JEDAN OD NAJBOLJIH EKRANA DANAS...Novosadjani ako hoce da pogledaju nek se jave
Sledece sto sam primetio je 3.5mm ulaz(naravno zbog muzike kupljen) ubo moje KOSS sluske i uzivao cak i u CECI i Morcibi(koje sam bio prisiljen da slusam FM radio)...Zvuk je debelo zavisio od signala...Radio AS u NS je tako gruvao da je to bilo bolesno...'Decki telefon ima tako jak izlaz da SE Walkman i Nokia ExMusic mogu samo tome da se nadaju i mole inzenjere...Ok kontam ja za SE(nece da ubiju trziste Sony mp3 plejera) ali sta se Nokia ustrucava...Slusao sam nekoliko modela srednje klase Nokie ali ne priznajem nista sem N91...Recimo samo da je ROKR jaca od nje i ima kvalitetniji zvuk...ko ne veruje kazem opet moze da poslusa pa nek sam vidi tj cuje... 8) Ljudi ne preterujem ali imao sam SE Walkman i nekoliko Nokia sam preslusao i ovo je blizu Ipoda po jacini a u kvalitetu su maltene i isti(naravno ipak je Ipod bolji za koplje ali je tako i za tri od SE i Nokie)...I ovo je bilo dok sam slusao radio...MP3 je sasvim druga prica...Jos bolji i lepsi zvuk...otvaraju vam se opcije Spatial Audio(koji je nesto nesvakidasnje...produblljuje srednje i niske tonove...cisti visoki zaista ima razlike kad se cacka ta opcija) a sta reci josh za BASS BOOST opciju gde podesavate intenztet basa...znaci nije ekvilajzer nego samo bass...ne utice na kvalitet drugih tonova...niti njihovu jacinu...e sad zamislite bass do panja sa KOSS sluskama koje su poznate po jakom i kvalitetnom basu...recimo da me glava boli...desni ceoni deo(bez foliranja)dakle ne preporucujem do panja negde na pola...moze do kraja ali ne sa inear modelima...Plus imajosh brdo podesavanja,sortira albume,cita ID tagove,prelepo odradjen interfejs(isto vazi i za FM)...da ne pominjem kontrole sa strane...AUUU ajmo dalje
memorija...kratko i jasno SD kartice...otiso do C shop i kupio APACER za 1500din od 2 GIGABAJTA...jeste 2 gigabajta sa kojima telefon tako lepo saradjuje da je to bruka...
od prikljucaka ima josh miniUSB(a konacno i ako izgubim kabl ima ga svude) punjac i data rade preko toga...jeste podrzan je USB2.0 i prosto leti...ok brza je sa citacem ali nije bash toliko neophodan...mada zna da potraje da se nakupi 1gb a ne 2gb...
Baterija...E lepog iznenadjenja...prikazuje se u procentima stanje,i meni je decko doneo napunjenu do vrha i sa 3 sata fm slusanja,6 poruka i naravno svakojakog cackanja(ima i slika malo) baterija se spustila za samo 7% i to lepo i polako opada po 1%,ne ono u fazonu 100% puna cimnesh nekoga i ona ode na 95% iz cista mira...pa se cedi do 30% i tu se drzi nekih 2 dana i onda magicno se isusi...zasto ovo govorim da je dobro...pa ovako bar znam pravo stanje baterije i koliko juice josh imam...
Zvucnici naravno nisu kao na E1 i nisam ni ocekivao...uglavnom necete propustiti poziv,vibracija je super,lepo se cuje zvonjava...ipak u bucnom busu se ne cuje tako da ukljucite tada vibraciju...
Kamera...ha ha ha...ok razmisljao sam o w810 ali posto sam imao k800 i svi bre Sony E. meni isti(i dalje sam fan ne brinite) malo smorili...nema sta da otkrijem na njima...e da kamera...kada je pokrenete popularno trazilo je preko celog ekrana a opcije su onako providne...super...nema onaj fazon sa dugmetom sa strane pa da ga drzis horizontalno ali ja sam isprogramirao voice message taster da mi bude za kameru tako da mu dodje na isto....samo sto je iznad ekrana taj taster pa malo nezgodno...A slike su stvarno ok...nije neka 1.3mpx kamera ali je jako dobra...uradio sam neke slike uz put pa cu ih okacim kad skontam kako :D :D ako nekog zanima naravno...ima i blic koji je mogu reci i najbolja stvar kod tog segmenta telefona...jbn je jak...oslepis kad ga uperis na sebe...
E sad Linux tj Juix...Znaci interfejs nije kao kod skoro svih motorola...Ukratko da ne duzim posto ima na netu o tome...Jako je brz,barem meni...za neke opcije imate padajuce menije,mozete da krkate ikonica koliko hocete u glavnom meniju(znaci zasta vam dusa pozeli) ja ih imam vec 20!!!standardnih ima 12...Lepo je objasnjeno u review-u telefona sta on ima a nema nijedan drugi non-smart fon...E da...instalirao sam ZMplayer koji pusta klipove u 30FPS jer je ova motorola sposobna za to ali je bila softverski ogranicena...A da sa ovim ZM mozete da reprodukujete sa 500kbps kompresijom...tako da....A da podrzava i josh neke formate sem mpeg4 i 3gp...to josh moram dakopam ali izgleda je ovo neki polusmartfone...Ima brdo originalnih aplikacija za njega...likovi rade cuo i nacuo na pdf i office viewer-u ali samo toliko...ne editing...ipak to ne moze...preveliki zalogaj za programere...


PA to je to ljudi...ima josh brdo stvari ali ove sam povatao i reko odma da napisem dok gledam roma mancester....Ako nekog nesto zanima neka pita rado cu da odgovrim...
Sve u svemu najkompletniji telefon koji ima svojih mana ali ima toliko dobrih stvari da je nezasluzeno slabo prosao kod nas a i u svetu...Marketing cini cuda tj SE cini cuda...ali ima ljudi koji cene kvalitet tako da ako slucajno dodjete u situaciju kao i ja da kupite ovaj telefon uradite to bez razmisljanja....Jedino sto ja vidim bolje od ovog jeste Iphone ali opet on je daleko i skupo od nas...Poz ljudi idem da gledam Prison Break 22 epizodu na motorulli


EJ ljudi dodatak....Mada vidim da retko koga interesuje moto...steta...ZMplayer...telefon pusta Divx,avi,mp4,3gp i josh neke formate....i da....cita sub i str titlove...znaci bukvalno i bez sale i prevare...evo ja gledam Prison Break...nisam ni skontao da je divx(ja kontao 3gp da je a ono ladno...i naravno sub titlovi(znaci ne lepljenje nego normalno cita....) AUUU KOJA BRUKA...josh na onakvom ekranu!!!!!
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Okaci neke slike slikane njim cisto da vidimo :) posto imageshack nesto zeza nekad,okaci na imagevenue.com
izaberes sliku,dole stavi not safe for work i kliknes send file(s) i sacekas :) :wink:
Nego da te pitam jel si ti to uzeo nov ili je polovan...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

Star je manje od mesec dana,nekoriscen,tako da je nov...nije mu ni usb ni sluske raspakovane...a da chinese slova ima i ono ali wtf ne smeta....ce da uradim sad cu da ga flesnem na novi firmware koji donosi svasta nesto novo..josh jaci zvuk,text editor i tako te stvari sitne ali vazne

Ej preznojio sam se dok sam ga flesovao....Prvi put flesujem Motorolu i USPEO SAM!!!!!!Sad cita sve...Cisto da ti kazem da ima program koji prepoznaje zip i rar fajlove i mozes u telefonu da ih otpakujesh!!!!
GO GO JUIX!!!
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

limanac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 18:06

Post od limanac »

Jones, toliko si nahvalio fon, a sad ga prodajes u oglasima??? Zasto???Uopste mi nije jasno!!! :shock: :shock:

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

I ja sad vidim da ima oglas(mozda nije on,ali sve ukazuje na njega :) ),mislio sam da ces ipak ostati na njemu...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

milan91,

"...novi sad...prodajem jer se ne mogu naviknuti na os,..." piše crno na belo!

I ja sam se bio baš zagrejao za E2, ali kad sam u radnji uzeo u šake...krenuo da šetam po meniju......

1 symbian uvek symbian :oops: u njegovom slučaju SE

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

migi, video sam,pise i 2GB kartica :roll: nego rek'o mozda nije on,ko zna :roll:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Truman
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Sre, 25. Okt 2006. 20:09
Lokacija: Bg

Post od Truman »

Pa gde si ga kupio? Ovako po dizajnu nije mi nesto, ali ako je kvalitet vrhunski...i koliko si platio?

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

Ej ljudi poz...Jesam ja sam...Znaci poludeo sam nisam ja za smartfone....Brdo menija komplikovano instaliranje...Ok to ispadne ali dok sam instalirao podrsku za AVI,divx i mpeg kodek i za subtitlove otelio sam se....Trebate neke registry card da menjate a ja se iovako ubi na faksu sa Javom i GUI i Net beansom i samo mi josh ovo fali...kad ne znas sta da radish...
Ok nisam iskusan u flashovanju pa mozda je i to problem...Zna se da motorola zahteva vremena ali ode ja na PSP...kupicu josh neku kantu od 20e za pricu i sms i to je to...Ja mislim da je cena fer...skinuo sam za 10e jer sam je ipak koristio 2 dana :shock:
Ne,telefon je jako dobar ali ja sam izgleda i suvise mator za kompliciranje tako da ode na nesto jednostavno...tj NO SMARTFONE ANYMORE...
BTW dobio sam oko 20 poruka za kupovinu tako da nije frka....pola su iz bg za koji vise ne idem...ne ne...umro sam u onom krkljancu...


A da kupio ga polovnog od lika koji se takodje mucio sa Linux-om...Star 3 nedelje ipak(pogledao garanciju)....platio 165e i josh karticu 20e i eto spustio za 15e zato sto sam ga malo koristio...Dalje ga ne spustam...Jedva sam lika ubedio i za 165e da mi da....
A dizajn...treba ga videti uzivo!!!!Predomislio bi se...Najvise bi te keran odusevio....Josh kad bi ti rekao da fon izgura 700kbps kompresiju Divx kodekom pri 30FPS(sto ne verujem ni da N95 moze)
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Jones, e moj prijatelju,a ja po prvi put dosao na moto deo foruma,samo da vidim jesi li se ponovio,pa si me odusevio sa prvim commentom,pa dalje i ldalje,kad ni lepseg pocetka ni brzeg kraja :blinky: :blinky: !
Opusti se malo,zadrzi ga jos koji dan/nedelju kod sebe,daj mu priliku da ti se jos dokaze,malo dok ne upoznas OS itd
A bas sam zeleo da ti pozelim dugo,dugo koriscenje u zdravlju i veselju!
D500&E71

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

loki13, Hvala na lepim zeljama...sutra idem da ga testiram protiv ipod 5.5g 30gb ako ga prodje zaboravicu na manu sa OS i progutacu tu knedlu i komplikovanost...
Pazite zanimljivu stvar...Ubacio novi firmware koji navodno pojacava zvuk josh vise...Ok odradim ja to pustim mp3 kad ono ni upola sto je bilo...Mislim daleko od toga da je slabo ali posto slusam do panja meni sto je na najjacem je svim mojim drugarima preglasno(izgleda sam ostetio slusne kanale)(bez zezanja plasim se,cujem ok ali se ne zadovoljavam jacinom cak ni kad boli)...
E da FM radio je definitivno bolji i cuje se 3 puta lepse i bolje i jace nego mp3 sada...Znaci ko da slusam Hi-fi ...nikad nisam kontao da takav fm signal moze da bude...Lep cist zvuk...
Plus sam sa ovim firmwareom tj bolje reci minus dobio to sto mi je battery status uvek na 100% jedino kad punim vidim koliko je procenata...Ja se prvo obradovao da je baterija super iskoriscenja kad ono....
Nego vredi ga zadrzati samo zbog video reprodukcije....nabacis samo divx na fon i udri...Ne znam da li neki to fon moze...mozda neke Nokie Symbian...ali one rade to preko posebnih kodeka ja mislim...Ali garant ne mogu da isteraju 700kbps...dalje nisam isao mada su neki likovi testirali do 780 ali to je vec preterano...
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Jones, eto vidis da ima svetla u moto e2,nemoj sve da gledas kroz jednu (doduse bitnu) karakteristiku!
JUST easy,provalices i os,ne bas odmah ali u tom je car,pa niko se nije naucen rodio!
PS mnogo si me zainteresovao sa oglasom,pa sam celu noc razmisljao o njoj (imam w810).......
D500&E71

Ema
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 08. Feb 2007. 18:46

Post od Ema »

Cao, Jones,
Prvo da ti zahvalim sto si tako lepo naveo neke konkretne detalje o telefonu, bice i meni lakse da se snadjem.Imam ga oko 3 meseca, pre toga sam cekala jako dugo da se pojavi kod nas.Nanjusila sam ga kao najbolji izbor pre svega zbog onoga sto su rekli za kvalitet zvuka, mada volim da imam sto vise opcija.
Da li si flash i aplikacije skidao sa motomodersa? Ako ne, molim te daj link.
Javi kako je prosao na poredjenju.
Mislim da se neces pokajati ako ga ipak zadrzis, meni je ovo prvi (polu)smartfon i malo sam se zbunjivala sa os, ali verujem da ces brzo prevazici,vidis i sam da E2 ima neke kvalitete koji je cine funkcionalnom i dopadljivom.Pustis malo klasicne muzike, malo se poigras-istu kompoziciju slusas na raznim opcijama, i ne primecujes vise nedostatke fona. :D
pozdrav :)

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

Poz,ovako ostao sam bez telefona...zamenio sam ga za Ipod 30gb jer ga je stvarno razbio...mnogo jaci output...nisam verovao dok nisam cuo....S obzirom da sam ga koristio samo za muziku(ROKR E2) logicno mi je bilo da ga zamenim za ipak jedini uredjaj koji ga pobedjuje u kvalitetu muzike...
Za flash i aplikacije naravno mottomoders ali samo upustva,skidao sam ih sa E2mod...na motom. mnogo komplikuju...inace flash je jako jednostavan...samo izaberi kkoji cesh jer svaki ima poneki bug...Ja sam imao jedan koji ima sve samo mu je slabiji mp3 preko zvucnika i zezne prikaz baterije tj baterija uvek na 100%
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

chilimarko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 14. Jun 2007. 13:08
Lokacija: Sopot

Muka

Post od chilimarko »

Da li neko zna gde mogu da nabavim pa makar polovnu motorolu rokr e2. Trazim je vec duze vreme, u koju god radnju da pitam svi me gledaju BELO...

Odgovori