MOTOROLA MPX200 WINDOWS MOBILE 5.0 RC3

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
juice011
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Sre, 25. Maj 2005. 13:04

MOTOROLA MPX200 WINDOWS MOBILE 5.0 RC3

Post od juice011 »

Nisam bio aktivan na forumu jedno vreme jer nije bilo niceg novog po pitanju operativnih sistema za ovaj telefon. Ceprkajuci po forumima naleteo sam slucajno na verziju WM5.0 koju su rusi peglali i probavshi je bio sam i vise nego iznenadjen. OS je doveden u pristojno stanje, ne zabada vise kao ona prva verzija, ima par aplikacija preinstaliranih na rom tako da u principu moze da se koristi odmah po flashovanju. E sad, ima jedan mali problem. Verzija je na ruskom, i ne postoji mogucnost izbora engleskog jezika. Cak su i dodatni programi koji su u njemu na ruskom. ALI, uvek ono ali, ja ne bi bio ja da nisam toliko tvrdoglav i da me ne mrzi da gubim par sati da vratim jezik na normalu. Dakle sada je na mom MPx200 Windows Mobile 5.0 na Engleskom jeziku koji radi odlicno. Uskoro (citaj: danas) nameravam da uploadujem ovaj rom i da napisem uputstvo na ovom forumu za prepravku na engleski jezik. Pozz svima

juice011
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Sre, 25. Maj 2005. 13:04

Post od juice011 »

Dakle, evo linka:

http://rapidshare.com/files/35777358/WM_5.0_RC3.rar

Unutra sam stavio u Motorola Upgrade Wizard 1.8.5 za one koji nemaju. Postupak flashovanja necu opisivati posto racunam da ste citali predhodne teme o ubacivanju petice. Napomenucu samo da treba izvaditi sim i memorisku karticu pri ubacivanju novog roma, i da pri master resetu treba ukljuciti opcije Clean Reg Hive i Format storage. Dakle, posto ste ubacili i pokrenuli novi win doceka vas prelepi ruski jezik. :) Evo i kako to da sredite. Imate u Accessories vec ubacen registry editor. Udjete u njega, nadjete folder HKEY_LOCAL_MACHINE\MUI\Available\ i tu dodate novi unos pod nazivom "0409" i koji ima vrednost "English". Posle toga udjete u Settings-e i u delu za izbor jezika odaberete engleski. Posle toga vam samo ostaje da resetujete telefon i da uzivate.

Sa srecom i ko ima problema ili pitanja nek mi se javi ovde ili na aserdar011@gmail.com.

juice011
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Sre, 25. Maj 2005. 13:04

Post od juice011 »

A da, evo i jedne solidne teme za WM5. Fajlove iz rara treba iskopirati u Aplication Data\Home\ i posle se moze izabrati tema i pozadina u settings-ima.

http://rapidshare.com/files/35858334/VistaBlack.rar

Odgovori