E398, par pitanja

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
Nerull
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Pet, 31. Okt 2003. 22:28
Lokacija: The Void

E398, par pitanja

Post od Nerull »

Imam par pitanja u vezi ovog modela pa bi molio za odgovore

1. Kolikog kapaciteta je memorijska kartica kod nasih firmi?
2. Da li Mp3 koji je ugradjen u tel radi posto sam cuo da se dosta ljudi zali po tom pitanju?

Svi komentari ljudi koji imaju telefon ili su ga isprobavali su dobrodosli

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

1. 64mb
2. naravno da radi, to je osnovna funkcija E398
3. niko nema ovaj teleofn

P.S. Odi na mobileburn.com , ima detaljan test ovog modela, meni se lično veoma dopada ova Motorola, ali pogledaj sam. :mrgreen:
U susret novim izazovima...

jevrem
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 07. Jun 2004. 00:49
Lokacija: Beograd

Post od jevrem »

Imam ja ovaj telefon (tj moj burazer)... I telefon je totalno OK, ko voli motorole... I mogu da napravim paralelu izmedju moje 6230 i E398!
Laicki receno:

E398 ima bolji (citaj veci) ekran, mp3 kao melodija je mnogo bolji jer ima vise zvucnika, tj. na bokovima telefona je po jedan zvucnik sto odaje mnogo bolji utisak...

Ima blic uz kamru koja za nijansu pravi bolje slike od moje nokije (boje su toplije), a sve to dolazi do izrazaja samo kad se prebaci na komp. Kamere su VGA640x480.

Kod nas se dobija uz njega T-Flash kartica od 64mb (uz 6230 se dobija mmc od 32mb) sto je u startu izdatak manje za neku vecu karticu, jer ce 64mb zadovoljiti svacije potrebe u pocetku!

Bluetooth radi OK, sljaka sa svim telefonim sa kojim sam probao (SE Z600, sa Nokijom 6230...), sa kompom se povezuje bez problema (imam MSI btoes), samo jos nisam uspeo da instaliram mobil tools za motorolu (ali to je do mog kompa...) sa kojim se verovatno otvara jos gomila mogucnosti

Sad malo da nahvalim svoj fon

Nokia je u prednosti jer ima FMradio, mnogo je lepsa (stvar licnog ukusa), lak za koriscenje klasicno za nokije, mnogo vise aplikacija tj. igrica se moze naci za nokiju nego za ovu motorolu, mada neke rade i na motoroli (npr za siemens cx65 80% radi)... Nokija ima IC port, a motorola samo BT... ima jos sitnica veznih za nokiju, ali to u nekom opisu nokije...

Telefoni su relativno slicnih dimnzija, nokija je za nijansu manja, ali je i kompaktnije upakovana, tako da ko nije video telefone jedan pored drugog moze da se prevari i kaze da je motorola mnooogo veca (cista opticka varka).

Nadam se da sam pomogao...
Nokia E65 + Logitech BT Headset

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ja samo da dodam da 6230 može da primi mnogo više poruka od ove Motorole(da ne spominjem EDGE, koji E398 nema, ali mnogo ljudi to i ne koristi). E398 ima neko ograničenje na po 20 primljenih, poslatih i otkazanih poruka. A treba dodati i da su kartice koje koristi Nokia jeftinije, pa se za ovo oko izdatka ne slažem.

P.S. Hvala jevreme što napisa sve to, svima si nam pomogao, ozbiljan sam. :D
U susret novim izazovima...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Samo po 20 poruka??? Pa to mu je onda zestoka mana! Meni je i 70 na SE malo! A svidja mi se tel! :cry: Hvala Jevreme! :D
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

E zato su Nokia smartphoni i po tom pitanju neprevaziđeni... U podesavanjima oko poruka imas opciju da ukucas koliko zelis poruka da telefon cuva i gotova stvar...
60 poruka sve zajedno? Stvarno smesno!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Sale, koliko sam zapazio, to u podešavanjima se odnosi samo na "saved messages", odnosno, samo na "Sent" i možda na "Draft", a za Inbox nema ograničenja, tj., samo je slobodna memorija ograničenje. Trenutno imam ukupno 136 sms poruka i Mail folder zauzima tričavih 62.08K. Prava stvar za SMS manijake! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Hvala što si me prosvetlio. Ja sam baš gledao i ortak mi kaže, pa samo dvadeset hoće da čuva, a ja sam bio u fazonu "šta???". Najveća fora, čovek je prodao tu Motorolu i kupio nokiu 6260(koja, BTW, tek sada ima realnu cenu)... :mrgreen:
U susret novim izazovima...

Nerull
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Pet, 31. Okt 2003. 22:28
Lokacija: The Void

Post od Nerull »

Hvala jevremu na iscrpnom objasnjenju :) dosta toga znam i ja preko interneta ali me bas interesuje od ljudi koji imaju telefon ili su ga koristili. To sa porukama je velika mana a to nigdje recimo ne pise. Bas uzas, ima li neki softwarski update da se to popravi??

Nerull
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Pet, 31. Okt 2003. 22:28
Lokacija: The Void

Post od Nerull »

Da li postoji opcija archiviranja sms poruka kod ovog telefona, jer nigde ne mogu da nadjem informacije. Ova motorola je pravo oskudna informacijama na internetu, a o motorolinoj stranici da ne govorim, nista nema ono sto mi treba, prica mi bajke za malu decu ko i svaki proizvodjac na svojoj stranici.

jevrem
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 07. Jun 2004. 00:49
Lokacija: Beograd

Post od jevrem »

E trenutno nemam pojma da ti odgovorim... uzecu fon pa cu da pogledam, verovatno postoji fora da se uradi backup na komp svih sms poruka, a za cuvanje u fonu cu da pogledam pa da ti ostavim post....
Nokia E65 + Logitech BT Headset

Nerull
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Pet, 31. Okt 2003. 22:28
Lokacija: The Void

Post od Nerull »

Koliko kostaju slusalice i data kabl za ovaj fon (otprilike u evricima)? Nesto kalkulisem pa me zanima :)

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

To dolazi u paketu sa telefonom :) Osim ako nisi negde naletio na malo "oguljeni" komplet motorole e398 :roll:

Nerull
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Pet, 31. Okt 2003. 22:28
Lokacija: The Void

Post od Nerull »

Kako da ne pogotovo kod nas sve upakovano full oprema :roll:

Odgovori