mpx200 i par pitanja

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
ina
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 21. Jan 2005. 00:35
Kontakt:

mpx200 i par pitanja

Post od ina »

:? problem

imam mpx200

driver koji sam dobila uz njega mi ceo kompjuter poremeti kad ga instaliram zato sto je sve na nemackom... i sve u kompjuteru prebaci na nemacki..... IMA LI TOGA NEGDE DA SE NADJE NA ENGLESKOM?

druga stvar....

zna li neko podesavanja za gprs i mms za ovaj telefon za 064? ljudi u telekomu su se ponasali kao da sam svemirski brod donela kad sam bila da ih pitam za to....


hvala unapred

djmaki
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 22. Jun 2004. 14:53
Lokacija: Paracin
Kontakt:

poz

Post od djmaki »

Vec sam postovao ovaj problem, ali postovacu opet!

Za Mobtel je ovako:
podesavanja za gprs i mms (063 i 062) uskoro (064 i 065) pogledajte na liku dole aktivna tema na forumu o ovome. probajte ovako: gprs wap podešavanja programs/more/settings/data connections/menu/edit connections/ gprs connections menu/add unesite sledeće vrednosti description: mobtel gprs connects to: the internet access point: internet user name: mobtel password: gprs primary dns: 0.0.0.0 secondary dns: 0.0.0.0 ip address: pritisnite done dva puta sledeći korak je da napravite proxy konekciju programs/more/settings/data connections/menu/edit connections proxy connections menu/add unesite sledeće vrednosti description: mobtel gprs connects from: the internet connects to: wap network proxy (name:port): 217.065.192.033:9201 type: wap user name: mobtel password: gprs zatim programs/more/settings/data connections podesite wap connection: mobtel gprs javite ako pravi probleme ... a kad smo već tu ... mms: programs/more/settings/data connections/menu/edit connections gprs connection menu/add podesite sledeće parametre description: mobtel mms connects to: mms connection access point: mms user name: (ostavlja se prazno) password: (ostavlja se, takođe, prazno) primary dns: 0.0.0.0 secondary dns: 0.0.0.0 ip address: pritisnite done zatim mmsc mora biti konfigurisan programs/more/more/accessories/mms setup/profile/edit podesite sledeće profile: mobtel mms mmsc: http://mms.mobtel.co.yu/servlets/mms data connections: mobtel mms gateway: wap 2.0 gateway ip address: 217.065.192.033 port: 9201 encoding: binary encoding pritisnite done opet ... javite da li pravi neke probleme

Za MTS je ovako:
GPRS WAP Pode?avanja
Programs/More/Settings/Data Connections/Menu/Edit Connections/
GPRS Connections
Menu/Add
Unesite slede?e vrednosti
Description: mts064
Connects to: The Internet
Access point: gprsinternet (ili gprswap)
User name: mts
Password: 064
Primary DNS: 0.0.0.0
Secondary DNS: 0.0.0.0
IP address:

Pritisnite Done dva puta

Slede?i korak je da napravite proxy konekciju
Programs/More/Settings/Data Connections/Menu/Edit Connections
Proxy Connections
Menu/Add
Unesite slede?e vrednosti
Description: mts064
Connects from: The Internet
Connects to: WAP Network
Proxy (name:port): 172.017.088.198:9201
Type: Wap
User name: mts
Password: 064

Zatim
Programs/More/Settings/Data Connections

Podesite
WAP Connection: mts064

A sto se tice drivera na engleskom pogledaj ovde:
http://aa.uncw.edu/download/activesync/msasync.exe
Poz

reb0rn21
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 08. Mar 2005. 12:39

Post od reb0rn21 »

imam mpx200 na mobtel mrezi i probao sam i wm2002 i wm2003 ali wap ne funkcionise naime kad je ubacen stranicu mobtel wap.mobtel.co.yu ucita samo pocetnu stranu bez slike i stane ... ostatak linkova nemoze pristupiti kao ni ostalim wap straanicama ako izbrisem wap profil i ostavim samo gprs profil sve radi ali se wap stranice ucitavaju preko http protokola tako da nemogu pristupiti mobtel racunu posto mi javi da nisam post paid korsinik (a jesam) na siemens me45 je radilo OK

Isto sa wm2003 kod salljem sms izguhbim (izgleda samo kad je gprs profil ubacen pravi problem) signal i fon se skoro blokira tako da sam vratio wm2002..

nidzo
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 28. Maj 2005. 14:03

Post od nidzo »

i ja sam isto probao i ne sljaka.....net mi kaze da proverim dali imam pokrivenost mreze i dali je airplain mode iskljucen a mms pola sata pise sending i nista ne uradi.......

Odgovori