Motorola Droid Pro

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
Sharp
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 20:53

Post od Sharp »

Imam ga ja vec nekih desetak dana, i mogu reci da sebe trenutno nikako ne mogu zamisliti sa bilo kojim drugim telefonom u ruci. Perfektan za sve ono sto meni treba. Brz je i stabilan, tastatura je odlicna, ostalo vidite u specifikacijama. Baterija moze dva dana laganog rada, a uz najvece maltretiranje moze izdrati cijeli dan.

liverpool_hooligans
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Sub, 10. Sep 2011. 15:47
:: Nexus 5
Lokacija: Novi Sad

Post od liverpool_hooligans »

Gde si je uzeo? Telefon se stvarno cini brutalan :)
I moze li mi neko reci razliku izmedju motorole pro i droid pro? Ako sam dobro skontao skoro ili skroz su iste, samo sto je pro pravljena za nas a droid pro za US?
SE K800i, LG GT540, Motorola Pro, HTC 7 Pro, BB Bold 9780, Samsung Galaxy Ace S5830i,
Apple iPhone 5, BB Q10

liverpool_hooligans
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Sub, 10. Sep 2011. 15:47
:: Nexus 5
Lokacija: Novi Sad

Post od liverpool_hooligans »

Telefon je moj. Neka ide zivot :D Skup je, ali valjda ce sluziti. Cini se kao odlican.
Ne mozes sam sebe da slikas, to je mali bedak. Nema dugme za slikanje, vec moras na ekranu da pritisnes. Sad cunjam po netu, da vidim moze li android 2.3.
pozdrav
SE K800i, LG GT540, Motorola Pro, HTC 7 Pro, BB Bold 9780, Samsung Galaxy Ace S5830i,
Apple iPhone 5, BB Q10

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Post od Banega »

Ima li jos neko ovaj telefon, i meni je zapao za oko. Svidja mi se sto ima hardversku tastaturu, a ekran na dodir. Softverska tastatura na dodir mi ne odgova jer bi često mašio slova uz malo alkkohola :D , a ovo rešenje je idealno.
Nego što se tiče ekrana i kamere kakve tu stoje stvarii , znam da je rezolucija ekrana manja (~186 ppi pixel density) sto je prilicno manje u odnosu na ostale sa ekranom od 3.7" i 258 ppi pixel density..
da li ovo ima nekog vidnijeg uticaja na ostrinu i repgled,i korišćenje nekih mozda aplikacija itd.. I mozda jos neko da napise neke utiske i mane, ako ga koristi i ima?
Lep pozdrav

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Banega, koliko sam ja video ovaj model ima 320 x 480 pixels, 3.1 inches (~186 ppi pixel density), a ne 3.7, a za tu veličinu ekrana je to odgovarajuća rezolucija!!!
ps: ma navikne se čovek i pijan da kuca na ekranu :lol: :lol: :lol:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Post od Banega »

bachika, napisao sam kako treba, nisi me dobro razumeo :) A otkud znam, tesko da se naviknem nekad ne vidim ni ekran na telefonu, a kamo li slova na tastaturi :lol:
salu na stranu moram ga nekako isprobati on,defy+ ili neo :roll:

liverpool_hooligans
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Sub, 10. Sep 2011. 15:47
:: Nexus 5
Lokacija: Novi Sad

Post od liverpool_hooligans »

jos malo da docaram utisak. sve fino radi, u sustini. drugi problemi na koje sam naisao su: moras sam da napravis foliju za ekran, jer za njega kod nas nema. imam probleme sa mrezom, tacnije sa 3G, jos tacnije, ne radi mi MMS i internet. u MTS nemaju podesavanja za ovaj telefon, a ja ne znam kako sam da ga podesim. mozda nesto uspem kada ga rutujem i/ili ubacim 2.3 android, ali za sad mrka kapa. treba mi magija da ga rutujem i ubacim novi android, mora se guglati 2 dana.
SE K800i, LG GT540, Motorola Pro, HTC 7 Pro, BB Bold 9780, Samsung Galaxy Ace S5830i,
Apple iPhone 5, BB Q10

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

liverpool_hooligans, pa bolje nemoj da ga rutuješ i flešuješ ako nisi u stanju ni parametre da mu uneseš za internet!!! Evo ti link za parametre za internet i mms ;)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Post od Banega »

liverpool_hooligans napisao:...
Nažalost voleo bih da gresim, ali izgleda da kod ovog modela ne radi 3G na 900MHz kod nasih operatera. To sam procitao na jednom sajtu i izgleda da su u pravu, ako kod tebe ne funkcionishe izgleda da je to to. Ozbilljan propust :(

Izmenio tomas.hokenberi: Nije dozvoljeno citiranje celih poruka

liverpool_hooligans
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Sub, 10. Sep 2011. 15:47
:: Nexus 5
Lokacija: Novi Sad

Post od liverpool_hooligans »

Nije ozbiljan propust, vec nije pravljen za nase trziste i nase operatere. Hoces da kazes da nas 3G radi na 900mhz a 3G na telefonu na nekoj drugoj frekvencji? Moze li se to podesiti?

bachika, sad si me ojadio :D ja sam neki kao strucnjak :D jos malo pa elektro inzenjer. rutovao sam i fleshovao par telefona, ali nikad nisam imao problema sa parametrima, tj. nikad ih nisam manualno podesavao. ali eto, sad sam naucio. i sredio sam :) hvala
SE K800i, LG GT540, Motorola Pro, HTC 7 Pro, BB Bold 9780, Samsung Galaxy Ace S5830i,
Apple iPhone 5, BB Q10

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Post od Banega »

Upravo tako. kod nas hsdpa radi na 900, a telefon podrzava 3G na 850 / 1900 / 2100 . Ja bih ipak rekao da je to propust, bar za nase trziste, onda mi ni cemu ne sluzi predplatni net kod operatera koji mi i te kako treba kada nisam u blizini wirelesa.

@tomas.hokonberi mani me tih zajebancija o citiranju celih postova, sad si mi izbrisao ceo citat i na šta treba da se sad odnosi moj odgovor, a? vidim da forum pršti od silnih postova pa je glupo stavljati cele citate, smešno.

@ liverpool_hooligans , zavrsavas vets ? ;)
Čekaj, nemoj mi reći da sad kada si podesio parametre, net radi? :?
Javi mi obavezno :)

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

liverpool_hooligans, pardoniram, stekao sam takav utisak... :oops:
Važno je da smo mi tu da pomognemo 8)
Banega, pa ako ti ne radi 3g, radiće ti edge :wink: , jeste sporiji ali radiće
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

liverpool_hooligans
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Sub, 10. Sep 2011. 15:47
:: Nexus 5
Lokacija: Novi Sad

Post od liverpool_hooligans »

Banega, radi, ja mislim :D imao sam nesto malo kredita, i dok sam ja zavrsio podesavanja, a bio mi ukljucen 3G, skide i to malo jada sto sam imao :D kad uplatim kredit provericu. ali pojavio se onaj simbol za protok podataka.
Stigao sam do trece u roku, valjda cu ga zavrsiti :D
bachika, tako je, tako je. hvala jos jednom :)

Mislim da je samo problem sto telefon kod zvanicno ne postoji, pa operater ne moze da ti posalje podesavanja, ali se to sredi manualno.

best regards :)
SE K800i, LG GT540, Motorola Pro, HTC 7 Pro, BB Bold 9780, Samsung Galaxy Ace S5830i,
Apple iPhone 5, BB Q10

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Post od sasabor »

Radi 3g,ja koristim ovaj telefon.Nego zna li neko kako da udjem u recovery ?Valjda mi je telefon rutovan ali ne znam kako da udjem u recovery,koje dumice treba drzati?Hvala

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

sasabor, koliko ja znam Power dugme, a posle se kroz meni šetaš sa volume + i -
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Post od sasabor »

power i jos neko dugme treba ali ne znam koje da bi usao u reccovery a kad udjem znam kako se seta kroz meni.Znaci treba mi kombinacija kojih dugmeta da bih USAO u recovery

kasuko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 26. Mar 2012. 11:40

Post od kasuko »

danas sam dobio Droid pro! zna li neko kako da prebacim kontakte na telefon sa kartice, ali da piše kao na kartici? ja sam prebacio, ali mi je redosled ime prezime obrnut! hvala

liverpool_hooligans
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Sub, 10. Sep 2011. 15:47
:: Nexus 5
Lokacija: Novi Sad

Post od liverpool_hooligans »

power dugme, na tastaturi R i M, sve istovremeno. kada se pojavi logo androida i uzvicnik pritisnes @
SE K800i, LG GT540, Motorola Pro, HTC 7 Pro, BB Bold 9780, Samsung Galaxy Ace S5830i,
Apple iPhone 5, BB Q10

kasuko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 26. Mar 2012. 11:40

Post od kasuko »

da li neko zna kako da upalim mobilni internet? pored indikatora za bateriju mi se pojavi E, ali ne mogu da se povežem sa internetom. otkačio sam DATA ENABLED i BACKGROUND DATA ali ništa :(

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Post od sasabor »

odlican telefon koristim ga par meseci jedina zamerka je sto nema custom romova tako da ne vredi da se rutuje,bar ja nisam naisao na pravi rom

Odgovori