Motorola DEFY

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
Odgovori
mirosslav90
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 29. Feb 2012. 15:48
Lokacija: Sabac

Post od mirosslav90 »

Jeste druze ja sam taj sto je pravio razna cudesa sa defy+. :D Imam alat za rutovanje defy+ provereno jer sam moju defy+ preko njega rutovo, oni oneclick programi nece da rade na defy+ zbog nekih razloga... Imao sam 2.3.6 pa sam ga abdejtovo preko neta na 2.3.6 i kada sam ubacio dodatak u sistem da mi snima u 720 rezoluciji i kada sam resetovo telefon ponovo mi se vratio na 2.3.4 ali ovaj put je pisalo da je za Nemacko trziste a pre toga je bilo FR. Znas da moze da se otkljuca na defy+ da zvuk joj bude jaci preko sluski za 50%? Skoro sve sam provalio oko ovog fona. :)

EDIT:
Druze evo ti program za rutovanje defy+ http://www.mediafire.com/?45bk4kf24gh8918
Kontaktirao sam nekog Indusa u vezi ovog problema sto imam sa defy+, poslao mi je covek neke programe kako to da sredim ali problem je sto vec 10 dana defy nije kod mene i nemam pojima do koga li je sad stigla.Odneo sam je u jedan servis a posle 5 dana sam saznao od jednog druga da je dospela u drugi servis bez mog znanja, ovi iz prvog servisa nisu nista uspeli da urade pa su je prosledili nekom ko je pametniji od njih i sad cekam da je ovaj covek popravi ako ne onda cu ja da ubacim ovo sto mi je ovaj indus poslao.Ne mogu da verujem da je toliki problem da se nadje bootloader za motorolu, to su mi govorili ovi iz prvog servisa. Nadam se da mi je ovaj posla prave programe u slucaju da ovi nista ne urade.

Izmenila Ninolina:: nemoj pisati postove jedan za drugim već koristi opciju Izmeni. Obavezno pročitaj pravila Foruma.

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Post od Banega »

mirosslav90 napisao: resetovo telefon ponovo mi se vratio na 2.3.4 ali ovaj put je
u tom jeste i problem sto se 2.3.4 moze rootovati raznoraznim alatima, al 2.3.5 ne znam kojim. Probacu i ovaj sto si mi poslao, hvala .

Probao i sa ovim i sve javi kao u redu i restartuje telefon. Kako znas da ti je telefon rootuvan? predpostavljam ako mozes uci u boot meni, meni i dalje tu stoji pravougaonik i onda moram da vadim bateriju. U samom telefonu ne vidim da ista mogu uraditi, a hteo sam samo pobrisati sve aplikacije koje me doslovno nerviraju i uzalud mi trose i onako premalo slobodnog rama. Od 512 (ali ne bukvalno 512 nego 470 :? ) raspolozivo je u najboljem slucaju 214Mb, ali realno oko 100Mb. :uhuh: Sistem sve pocepa, a nije mi jasno sta rade fonovi sa 256 rama, sa istim OS . Ne kapiram ja ovde neke stvari, sve je ovo gologuzija za decu da se igraju :dry:

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

Banega, nemoj da te previse sekira to sto rama osetane malo slobodnog, android sam sebi optimizuje koliko mu treba i gasi aplikacije odnosno pravi prioritete....ja sam imao i sa 256 rama i sa 1gb .....i ista stvar :)
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

mirosslav90
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 29. Feb 2012. 15:48
Lokacija: Sabac

Post od mirosslav90 »

Proveravas da li ti je telefon rutobvan tako sto skines aplikaciju sa marketa koja trazi da ti telefon bude rutovan. A to sto nece da ti se pojavi boot meni treba da instaliras defy2int program. Ako hoces da flesujes softver na njoj naj bolje ti je preko RSD Lite, skines rom i preko njega ga ubacis, tako ti je najsigurnije, ja da sam tako radi a ne preko boot menija ne bi mi pukao bootloader.

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Post od Banega »

@Hirurg, hvala, necu vise da se opterecujem jer je stvarno os pametan, naizad sam pobrisao sve sistemske koje su me nirvirale, a palile se, a sad kad njih nema on pali neke drugee :lol: Što bi se reklo, gde sam krenuo goloruk na bager :)

@Mirosslave, hvala na pomoci, telefon je uspesno rootovan (i bio sa onim prethodnim alatom) , pobrisao sve sto mi nije trebalo sa SystemToolbox-om, a za neko fleshovanje neki drugi put cu, nemam trenutno neku potrebu za tim. Primetio sam da ga mogu odraditi iz Rom managera koji sam skinuo (a mozda je RSD lite bolja varijanta) , a prethodno trebam valjda instalirati ClockworkMod Recovery, pronaci neki rom i onda ga povuci sa Sd-a, .. mada otom potom
Javi sta se desilo sa tvojim mb526 :wink:

mirosslav90
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 29. Feb 2012. 15:48
Lokacija: Sabac

Post od mirosslav90 »

Namestio sam moju defy, ovi u servisu nisu nista mogli da urade i tako da sam ja morao to da uradim umesto njih... :D

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Post od Banega »

dekilibg napisao:
Ja iskreno nisam uzeo Defy samo zato što mu je zračenje preko 1w/kg a iz principa tj zato što dosta pričam ne kupujem takve telefone. Ali zato planiram da ga uzmem kao drugi telefon u skorije vreme. Samo čekam neku povoljnu priliku :D
Ima vrednost sar od 1.52 w/kg. Ne razumem zasto ti je to razlog da ne uzmes telefon? Dozvoljena granica za americko tržiste je 1.6 w/kg, a za evropsko do 2 w/kg . Telefon ne bi bio u prodaji da nije prosao ovu kontrolu.
E sad, kazes puno pricas pa se plasis da ce te ozraciti,jel to ? A ne mozes tako da gledas nikako :uhuh: Ja recimo zivim 900 metara vazdusnom linijom od mesta koje najvise bombardovano 99-te godine za vreme nato agresije, pa predpostavljam da ima i osirumasenog uranijuma samo sto to niko i ne govori, pa sta sad :dry: A sta ako si jutros kupio nesto u prodavni kancerogeno pa pojeo, ozracen nad mreznim stanicama, elektromagnetnih polja i slicno 20 puta vise od tvog telefona, ne daj boze nikad se ne zna kakva nam je sudbina recimo u saobracaju i slicno.. Ne kazem da treba izazivati sudbinu, daleko bilo, ali ne treba ni toliko oprezati..
Imam druga koji je do skora drzao telefon 10 cm od uveta kad prica i bio je prava atrakcija dobrog humora. A kasnije je imao nazalost zdrastvenih problema koje nemaju veze sa ovim, a od ovoga se bojao..itd
Mislim da ne treba na taj nacin klasifikovati kupovinu telefona, bar je tako moje misljenje, moguce je i da gresim, ali sta je tu je.
poz
pozdrav

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

koliko sam ja uspeo da pročitam na motorolinoj stranici, defy/defy+ imaju na evropskim mrežama 1,05 sar.

samo američkim mrežama imaju 1,52.

mirosslav90
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 29. Feb 2012. 15:48
Lokacija: Sabac

Post od mirosslav90 »

Nemojte mnogo da pridajete vaznost zracenju ovog telefona, ima mnogo drugih koji mnogo vise zrace od njega ali to niko nije pisao za njih, npr x10 mnogo vise zraci od defy ali to niko nije iznosio na forumima niti je neko tome pridavao znacaj. Godisnje pojedemo 1kg otrova kroz obicnu hranu a da tog nismo svesni tako da je ovo zanemarljivo.Da se razumemo zracenja ima sviugde i sunce zraci onda ne bi trebali da izlazimo na sunce kad bi smo to gledali bas tako. :D

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Post od Banega »

@mirosslave, moze li se ekran prikazati na tv-u? tj moze li se nekako uspostaviti tv-out funkcija, ...................

mirosslav90
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 29. Feb 2012. 15:48
Lokacija: Sabac

Post od mirosslav90 »

Trebalo bi da moze, nisam pokusavao ali znam da je to standard na telefonima u zadnje dve godine.Uzecu od drugara kabal za tv i probacu da nakacim defy pa cu javiti rezultate.

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Re: Motorola Defy

Post od Banega »

ekran telefona gorila staklo, ne moze da se izgrebe da ga ebes :uhuh: pokusavao malo i namerno da ga zagrebem , nemre , kao safirno staklo. :?

ALI TEKEFON MI MALOCAS PADA SA NEKIH 30 CM NA ŠODER, MALO PESKOVITO TLO, I EKRAN PUČE KAO LEDENICA :o :shock: :wacko:
i nemam dalji komentar. Vraticu se na staru nokiju 5210 samo da je nadjem negde . (imam hvala bogu jos u rezervi samsunga B2100 koga nece puci ekran ni sa zgrade da ga bacim.. :uhuh: )

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Motorola Defy

Post od hirurg »

Banega, isto sam dozivio sa sensation...puce ko led......ekran sam malo vise od pola cijene telefona
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola Defy

Post od sugarcoated_ass »

Pa niko nije ni rekao da je GG otporan na udarce vec na grebanje. :P
Moje saucesce, btw. XD

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Re: Motorola Defy

Post od Banega »

Ako ti smatras da su udarci pad sa visine nize od kolena jer sam sedeo na klupici i drzao ga spustenim rukama, onda ja stvarno ne znam. Izgleda da ova GG imaju slabu tacku, jer samo je jedan kamencic izgleda bio koban koji ga je tacno na obod stakla i plastike pogodio, i otuda se rascvetao ko paukova mreza :shock:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola Defy

Post od sugarcoated_ass »

Yep! Zato se ne oslanjam mnogo na GG... Ali se cesto pitam da li uredjaji radjeni za nase trziste, a koji bi trebalo, uopste i imaju GG. :?

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Motorola Defy

Post od hirurg »

psyhound, to si odlicno se zapitao kao i ja sam 1000 puta bar...prodao sam sensation koji sam dobio iz bg jer mu je zvucnik poceo da krci, ekran mu je bio nekako cudan, baterija je drzala jako slabo usb kabal je bio ko od najjadnijeg telefona....slusalice prolupale za kratko vrijeme ...onda sam kupio telefon iz svicarske isti taj model i sasvim druga prica.....da li to moja podsvjest tako kopca ili je stvarno tako da ovde dodje 7 klasa telefona? niko pametan nista da kaze ostaju nagadjanja ...
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola Defy

Post od sugarcoated_ass »

hirurg, Evo 3D mi je dosao iz Nemacke (skidan sa Vodafona) i bas sam bio u MTS-u da pogledam taj njihov... Razlika u kvalitetu se odmah vidi. Zatim, Sensation XE je stigao bas iz Svice i uporedili smo kolega i ja sa njegovim obicnim Sensation-om iz VIP-a... ista prica kao sa EVO 3D! :uhuh:

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Motorola DEFY

Post od Cooomi »

Evo da se pozalim na moj Defy, na ivicama telefona je pocela plastika da se ljusti, ni ne primecuje se toliko, samo kad se zagledas ali opet je ruzno.. I nekako mi je usla voda u ekran jednom prilikom tako da mi se para kondenzovala uz ivice telefona i zamutila mi ekran jedno vreme, pa sam ga rastvorio i ostavio jedan dan i to se povuklo, da li zna neko od cega je to?

Butters
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Čet, 20. Mar 2008. 06:36

Re: Motorola DEFY

Post od Butters »

Moj 14 meseci vec izgleda kao nov. Nosim ga po dzepovima, proso je sito i reseto i ni da cuje. Imam samo malo oreban jedan deo maske kad mi je pao prvi dan i to je 1mm. Nemam pojma sta kod tebe moze biti problem.

Odgovori