Motorola Xoom

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Motorola Xoom

Post od djoni »

Motorola Xoom se nalazi u prodaji od pre par dana.
Pojavili su se i prvi reviewi - odlično izgleda:
http://www.youtube.com/watch?v=hLG2EYKWktQ

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ovaj tablet je WOW! :o :o :o mozda sam vise odusevljen androidom Honeycomb ali bez ovakvog tableta nema nista... opet :o :o :o :o jedino sto je mozda prevelik za moj ukus [Galaxy Tab je savrsen po tom pitanju] no dobro, ovo je stvarno WOW :D
Samo nek se rolaju....sarme.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Баш лепо изгледа а и ради, све течно са лепим анимацијама. Ово заиста може да парира Јабукиним производима када је упитању флуидност ОС-а.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

LittlePrince, da sto se tice fluidnosti OS-a, jer ga je po funkcionalnosti i kastomizaciji presisao odavno... :D
Jos malo pa ce i kompovi u zaborav... Osim kada je potreban rad u nekom ultra mega za*ebanom program, jer ce neki osnovni biti sa lakocom portovani na tablete...
Mada, voleo bih da vidim i android optimizovan za komp, jer ovo ako moze da se pokrene na kompu kao sto moze 1.6 ja bih to koristio bogami vise nego dosadni Windows...
Samo nek se rolaju....sarme.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Ljudi svidja mi se ovo cudo :) zanima me koliko ce da kosta kod nas naravno? 8)
and justice for all...

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

oko 1000 evra kod nas, bez greške :(

ja lično za tablet ne bih dao više od 150-200 evra. kad pogledam da bi to bilo čitanje knjiga i malo surfa, sve preko toga je besmisleno. problem je što se sporo pojavljuju takvi modeli. svi nešto već mesecima najavljuju, ali užasno sporo se pojavljuju na tržištu.

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

Ako je cena u USA 800 dolara, u Evropi će verovatno da bude 800 evra, a kod nas dok se prodavci ugrade za pečeno prase i burek verovatno 1000+ evara :D
Što se tiče priča o ceni, može se reći da su cene visoke ako se porede sa laptopovima i netbookovima, ali ako se porede sa telefonima, onda s realne. Jer, novi tableti nude sve što i top telefoni, uz znatno veću dijagonalu ekrana.
Pogledao sam dosta klipova sa reviewima Xooma, evo šta u principu kažu o njemu:
Najbolja stvar kod Xooma je naravno Honeycomb, koji po funkcionalnosti i mogućnosti customizacije prevazilazi iOS za 3 klase. Youtube aplikacija je bolja nego na Ipadu. Browser je vidno brži na testiranjima, mada kažu da scroll i pinch to zoom nisu tako glatki kao na Safariju. Trenutno još uvek ne podržava Flash, a videćemo da li će za par sedmica, kad dobiju Flash podršku, to dodatno uticati na performanse.
Dimenzije ekrana, prema rečima reviewera, pružaju bolje iskustvo u gledanju filmova u odnosu na Ipad. Ekran je uži nego kod Ipada, pa je kod rada u landscape modu, sa virtualnom tastaturom, kucanje nešto teže nego na Ipadu. Takođe, ekran Ipada izgleda nešto bolje kad se međsobno porede.
Iako ima slot za micro sd kartice,trenutno ih još uvek ne podržava, to će doći sa updateom.
Kvalitet kamera je izgleda prosečan, nalik na kamere trenutnim telefonima. Xoom ima 2 zvučnika, dosta su se pohvalno izrazili o kvalitetu zvuka, jedino ne znam koliko je pametno što su ih stavili na zadnju stranu uređaja.
Najveći problem je trenutno nedostatak aplikacija pravljenih za tablete, trenutno ih ima samo desetak!
Čini mi se da je u ovom trenutku najbolje sačekati da se pojave i ostali najavljeni tableti. Galaxy Tab 10.1 bi trebao da ponudi veoma slično iskustvo, uz verovatno bolji ekran i nižu cenu. Za par dana će se objaviti specifikacije Ipada 2, pa ćemo videti šta nudi. Videćemo i kojom brzinom će se pojavljivati aplikacije za android tablete.

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

sve zavisi šta čovek misli da radi na tabletu ( ili šta može da se radi na njemu). mene praktično zanima kao e-reader u boji i ne baš mnogo van toga. ne putujem baš toliko, tako da mi ni to nije interesantno previše. znači, čitanje, i možda lagani surf, čak i mail mi je previše na tabletu. po meni, 150-200 evra za tako nešto je plafon.

većina ljudi zapravo nije baš sigurna u upotrebnu vrednost tableta, ali kao i kod svih gadgeta, krene histerija pa onda svaka poštena kuća mora da ga ima :roll:

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Све је сада прецењено, телефони сада коштају 600€ што је просто невероватно а таблети су заправо телефони са већим екраном па нису погодни да се назову телефони и сходно томе морају да буду скупљи. Ја бих ипак пре купо НетБук него таблет јер је употребљивост тих уређаја далеко већа од таблета а јефтинији су неколико пута.
Ово лепо изгледа али је скупа играчка чак шта више и скупља од Јабукине :wacko:

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

LittlePrince, "чак шта више и скупља од Јабукине" :uhuh: pa sta ako jeste, zasto jabuka uvek mora da bude najskuplja, ja mislim da je opravdano skuplja od jabuke, jer nudi mnooogo vise, za neke stvari je jabuka ipak superiornija od androida, a to je kao sto smo konstatovali, fluidnost OS-a, ali je android sa Honeycomb-om dokazao suprotno, i treba da bude skuplje od jabuke...
Eh sad, to sto je i za jedno i za drugo prenafurana cena, kao sto je i uvek novopecenim gedzetima, to je sad druga stvar... :wacko:
Samo nek se rolaju....sarme.

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

nije problem što je xoom skuplji već što proizvođači kao da ne razumeju tržište. njihov taktika je otprilike "ko ima veći". umesto da krenu sa wifi modelom, koji bi parirao najjeftnijem ipadu, oni su krenuli na sprave od 1000+ evra. prava borba se vodi u segmentu do 500 evra, a oni to kao da ne razumeju. sve preko 500 evra je problem.

primer je galaxy tab. generalno se prililčno kilavo prodaje, i čak i samsung čelnici daju neke smuti pa prospi izjave o tome kako se prodaje, pa demantuju, pa nešto pokušavaju da mu obore cenu, itd...jeste da ima dosta funkcija, ali očito da to nikoga ne impresionira. i drugo, pokušavaju da korisnike vežu za provajdere. pored telefona od 4" recimo, ko će još da plaća dodatnu pretplatu za tablet od 7"?

možda ja grešim, ali tablet je kućni gadget za zezanje, i za malo bolje zezanje na putu jer ima veći ekran od telefona. pustiš klincima film na zadnjem sedištu, ali to verovatno nećeš da radiš na tabletu od 1000 evra. ko god mora da obavlja neki ozbijan posao on već mora da ima/nosi laptop ili bar netbook. po meni je cela priča naopaka, ali videćemo...

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Tacty, hahaha, dopada mi se to sto si napisao ali da multinacionalne kompanije kao sto su motorola, apple i ostali ne razumeju trziste i potrebe potrostaca?!?!!?!? To sto nisu razumeli tvoje potrebe, ne znaci da nisu razumeli potrebe miliona korisnika ;)
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

@vanjuska

pa ne znam čemu takav idolopoklonički odnos prema velikim kompanijama? da je tako kako ti kažeš jel bi nokia došla tu gde je došla? ako već toliko dobro znaju potrebe korisnika...jel motorola bila na samrti kao kompanija pre par godina, ali bukvalno? i dalje su blizu crvene linije...verovatno zato što su "dobro razumeli potrebe miliona korisnika" :smutny: ne sede tamo nikakvi marsovci, i nisu ni oni imuni na greške...

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Boze Tacty, nije uopste idolopoklonicki odnos prema njima, nego jednostavno takve kompanje najvise novca i ulazu u takva istrazivanja i takav marketing, jer im je to najbitnije od svega. A to zasto su oni propali je sigurno stvar neceg drugog, mozda nemogucstva tehnickog departmana da se nosi sa inovacijama koje donose drugi proizvodjaci? Ja prakticno mogu da garantujem da se Nokia nije raspala zbog toga sto im copor majmuna vodi marketing, nego zbog nekih drugih stvari i pogresnih odluka pogresnih ljudi.
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

praktično si potvrdio ono što sam rekao, iako to verovatno nisi želeo a možda nisi ni primetio :)

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Tacty, na zalost mislim da si upravu, bice sigurno oko 1000e kad se bude pojavio, starasno...
Po meni realno bi bilo 500-600e :D
and justice for all...

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

ovaj video dosta dobro zaokružuje trenutne mogućbnosti Xooma:
http://www.youtube.com/watch?v=ybkL2mE9IU8

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

djoni, odlican video...

Dream Weaver, slazem se sa tobom... Tacty, na zalost, tako je... :uhuh:
Samo nek se rolaju....sarme.

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Tacty, jedino sto ja potvrdjujem jeste da je Nokia pukla, kao i Motorola (mada videcemo ovim novim proizvodima da li ce uspeti malo da se iscupa). Rekoh da su to posledice gresaka nekih drugih ljudi a ne onih koji istrazuju trziste i odredjuju ciljane potrosace :)
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

dosta toga će zavisiti od novog ipada. ako u appleu uspeju da se zadrže u sadašnjim okvirima cena, ovi ostali sa ovakvom taktikom mogu da zatvore radnju. vidim da će neki lg tablet od 10" koštati 1000 evra u evropi :cry: kod nas 1200-1300 najmanje...a ipad imaš za 500. i za ostatak do cene lg tableta kupiš laptop i netbook :lol:

Odgovori