Motorola One Zoom

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Motorola One Zoom

Post od ciklon »

@sugarcoated_ass - Врло вероватно је то у питању.

@cekicm83 - За Нокију апсолутно није тачно то што пишеш. Ја имам Нокију 6.1 и њоме сам презадовољан. Леново није нека жњ компанија, напротив! Моторолу су, слободно се може рећи, извукли из стагнације. Ако мислиш да се данас може бирати само између Самсунга и Хвавеија, онда знај да си у великој заблуди.

Проблем је што си се ти залетео да купиш моделчић дамбоида који је намењен носталгичним конзументима који препричавају приче како им је батерија на 3310 трајала и по месец дана када нису играли змијице, па када си видео да си се жешће прешао, одмах си засуо дрвље и камење по кинеским произвођачима.

On topic: надам се да ће идуће године, када ми буде истекао уговор, бити још Моторолиних телефона из ONE серија - клот Андроид uber alles. ;-)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Motorola One Zoom

Post od Green »

Da, zale se, jedino cigancine Indijci sto jos uvek nemaju Android Q (10) na svojim Nokijama. :roll:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola One Zoom

Post od sugarcoated_ass »

^ Hahahaha! I lik se ponaša identično njima. Uleteo mu jedan škart i odmah su najgori. [emoji1787]

Pa naravno da ti ona većina zadovoljnih neće dolaziti na forum minimum jednom nedeljno da objave svima da im telefon super radi. [emoji1787]
Pošto vidim da si preskočio moj prethodni post ponoviću opet da je Nokia i dalje u vlasništvu finaca. Vrati se malo i imaš link ka tome ko sada drži brend.
Misliš da bi im bolje bilo da su ostavili brend u vlasništvu Microsoft-a? Ili ne znaš da su počeli da pucaju zahvaljujući sopstvenoj tvrdoglavosti?

Osim toga trenutno važe za kompaniju koja najbrže pušta apdejtove sistema i najviše svojih telefona imaju na najnovijoj verziji Androida.

Druga stvar, Lenovo je jaka i ozbiljna firma koja je istu tu Motorolu isčupala iz go**na i prave odlične telefone.

Vidim sve kineske firme propadaju... Huawei se jedva drži, Xiami je pred gašenjem... [emoji1787]

Malo se više raspitaj i informiši, a ne samo da bacaš hejt bez argumenata. [emoji6]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Motorola One Zoom

Post od Evindzer »

Green napisao:Da, zale se, jedino cigancine Indijci sto jos uvek nemaju Android Q (10) na svojim Nokijama. :roll:
[emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1303]
Nego, za one sa jeftinijim ulaznicama: Nokija je i dalje finska, bar na papiru (šta se dešava iza kulisa, ja kao sitniji od sitne boranije - nemam pojma [emoji1]), jer finska firma HMD je od (regularne) Nokije otkupila licencu za korišćenje tog imena na svojim telefonima. E sad, modele najverovatnije sklapaju kineske fabrike, ali to je slučaj i sa korejskim i američkim markama - pa čak i sa našom Teslicom. [emoji38]
Što se tiče Motorole, moj utisak je da je njih uništio Gugl (dizgori [emoji23]) koji ju je prodao Lenovu pre par godina i od tada Motonovo/Lenovorola ([emoji2957]) traži neki svoj put i svoje mesto na tržištu, a u poslednje dve godine ga nalazi u srednjom segmentu modela, gde se vrlo lepo prodaju i ljudi su uglavnom zadovoljni (možda ne i ushićeni i oboreni s nogu, ali ipak se radi o relativno jeftinijim modelima, gde se više ceni odlična baterija od najbolje kamere na svetu, recimo).
Što se tiče Nokije, HMD ima očajnu poslovnu politiku i povukli su gomilu pogrešnih poslovnih poteza, što je uslovilo pojavu mnogih loših modela iz najnižeg cenovnog ranga - ali modeli srednjeg i višeg segmenta su uglavnom dobri i uglavnom odlično prihvaćeni među kupcima, s izuzetkom Indije, čijem tržištu smeta sve i čiji vlasnici telefona bi, recimo, da njihov model dobije Android 10 pola godine pre zvaničnog predstavljanja (lično se uverio, čitajući njihove nenormalne komentare na Nokijinom forumu).
Snađeva 8.1 je generalno odlično prihvaćen model i, bar po onom što sam ja pročitao, ogroman procenat kupaca je zadovoljan. Takođe, i moja 8 Široko je (meni) izuzetna i nimalo mi nije žao što, umesto nje, nisam uzeo nešto drugo za isti novac.
Na kraju, da li Motorola i Nokija imaju najbolje modele u svojim segmentima - verovatno ne, i da li bi mogli da naprave i nešto bolje i kvalitetnije - apsolutno da, ali i ovo što nude (sa izuzetkom Nokijinih najjeftinijih modela) prilično je zahvalno za korišćenje i svakako se ne može nazvati promašajem.
'Ajde sad, uzdravlje. [emoji1]

cekicm83

Re: Motorola One Zoom

Post od cekicm83 »

ciklon, da li sam se ja zaleteo ili ne (a jesam) to nema nikakve veze.Telefon treba da radi kako treba bio on smart ili dumb.Trebao mi je dual sim i to obican, ne smart, radi posla ali dobio sam telefon koji kako kazu ima kvar (kazu naisla takva serija).Telefon ili bilo koji drugi uređaj koji kupis mora da radi ispravno, bio to lap top, televizor ili sta god drugo.Bez obzira na to kojoj kojoj klasi pripadao.Uređaj je uređaj pa koji god bio treba da je skroz ispravan. :)
^Procitao sam tvoj post, pogledao link ali nije bas tako kako pise.Od nokia je ostao samo logo sve ostalo je HMD.I nije jedan primerak vec dva ista i onaj koji sam kupio i onaj koji su mi zamenili, napisao sam o tome iznad.Tako nesto se nije desavalo dok je nokia imala sediste u Finskoj.Da, mislim da bi bilo bolje da je ostala u vlasnistvu Microsoft-a jer pravili su izuzetne telefone, bez mana.A evo i pisem sa l550 i radi bez greske.Inace moram da kupim telefon uskoro pa sam malo cackao po internetu i nokia ima losu reputaciju.A i sve koje poznajem su mi rekli da izbegnem Nokia (oni koji se bave telefonima svaki dan).Izvinite na duzem postu.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Motorola One Zoom

Post od Joxy »

cekicm83 napisao:ciklon, mozda i nisam u toku objasni mi? sugarcoated_ass, a kako bih trebao da ih nazivam?Sve sto su kupili upropastili su.Prvo alcatel, pa nokiu (mnogi se zale na njihove telefone pogledajte po forumima) a sada cujem da je i motorola lenova.Dok je nokia bila finska e to je brend kvaliteta bio.Ostalo je da biram izmedju Samsunga i huawei drugi ne dolaze u obzir.Ili huawei p30 pro ili samsung note 10+.
Da nije bilo Kineza sve te kompanije bi propale. I Motorola i Nokia i Alcatel i Blackberry...
Lenovo i TCL su preozbiljne kompanije da bi se nesto tako pisalo o njima. Da nije bilo njih, ne bi bilo ni gore navedenih brendova.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola One Zoom

Post od sugarcoated_ass »

cekicm83 napisao:Da, mislim da bi bilo bolje da je ostala u vlasnistvu Microsoft-a jer pravili su izuzetne telefone, bez mana.A evo i pisem sa l550 i radi bez greske.
Hahahahahaha! Imam ga i ja, a da radi bez greške, teško... Mislim on radi, ali nema šta da radi, a grešaka koliko hoćeš koje nikada nisu ispravili. [emoji1787]
3 godine sam koristio WP/W10M i WP je bio solidan, ali problemi koji su bili na Preview verziji 10ke su dobrim delom prisutni i sada. Jedva da su išta popravljali, a dodatno su ubacivali nove polu ispravne funkcije.

Ostao samo logo? Pod Microsoftom ni logo im nije ostao. Je l' ti na telefonu možda piše Nokia? [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Pa taj Microsoft ih je i dokrajčio čoveče! [emoji1787]

Hajde molim te ne lupetaj više i nemoj trovati temu glupostima.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Motorola One Zoom

Post od Evindzer »

Smiri se, Snađe, nismo na Benčmarku. [emoji12]
Nego, da se vrnemo na temu: ko još smatra da su leđa ove Motorole originalnija od leđa Nouta 10(+)? [emoji41]

cekicm83

Re: Motorola One Zoom

Post od cekicm83 »

sugarcoated_ass, molio bih te za malo kulture ako je imas i da mi ne pises "ne lupetaj više" tako se obracaj onima koji su cuvali ovce sa tobom.Mene l550 sluzi kao da je nov.Viber, Whatsapp, Edge, ono sto je meni potrebno.I nikakav bug da naiđe.Microsoft jeste vratio Nokia unazad to se slazem ali samo zato sto je prekasno izbacio WP10, kada je Android vec bio u modi i kada su snobovi nosili Android da bi se dokazivali a pojma nemaju sta nudi Android.Meni od gresaka samo outlook ne radi kako treba jbm li ga zasto nikada nisu ispravili tu aplikaciju a ne da kada procitam email ostane mi na plocici da nije procitan.Ono sto pises u vezi logoa, pa sta mi znaci Nokia logo ako je telefon hardverski i softverski krs?Bez obzira na klasu uređaja, bilo kog ne mora da je mobilni, da li to bila visa, srednja ili niza uređaj treba potpuno ispravno da radi.Po tebi ispada da jeftine uređaje treba proizvoditi sa manom a kupca ko j*be neka plati kao za ispravan uređaj.Ma daj bre.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola One Zoom

Post od sugarcoated_ass »

cekicm83, kako god okreneš - lupetaš i bespotrebno spemuješ temu. :D Ako ti se ne sviđa ti nemoj kupovati, a nas pusti da uživamo u odličnim uređajima. :D

Evindzer, ma stigao još jedan Ćirko na forum. :lol: :lol: :lol:
Za leđa se slažem 1000%! :)
Poslednja izmena od sugarcoated_ass u Ned, 08. Sep 2019. 23:31, izmenjeno 1 put ukupno.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola One Zoom

Post od гари »

Evindzer napisao: Nego, da se vrnemo na temu: ko još smatra da su leđa ove Motorole originalnija od leđa Nouta 10(+)? [emoji41]
Taj sam.[emoji16] S tim da mi se više sviđa ono na Nokijama - bez koga, u jednom krugu.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

neshtry
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 01:07

Re: Motorola One Zoom

Post od neshtry »

Uzeo ženi Motorola Moto One Action, a jel ima nekih asesoara, wallet cover, kaljeno staklo...?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola One Zoom

Post od sugarcoated_ass »

Nije tema za taj model, ali hajde... Imaš na KP svašta za njega, a pošto je dostupan i u zvaničnoj prodaji imaš i po prodavnicama opreme za telefone. Naravno, na KP je veći izbor.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

neshtry
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 01:07

Re: Motorola One Zoom

Post od neshtry »

Nema ništa, već sam gledao, samo 2. klasa kineza...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola One Zoom

Post od sugarcoated_ass »

Ne možeš reći da nema ništa jer ima gomila oglasa na KP. Druga je stvar to što tebi ne odgovara ponuda. Onda Aliexpress pa poruči šta ti se sviđa.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

neshtry
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 01:07

Re: Motorola One Zoom

Post od neshtry »

Ma našao sam, u međuvremenu se promenila situacija

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Motorola One Zoom

Post od kvaka33 »

Mrtvo more i na Bencu sto se tice Motorole ,zazivele teme i Xiaomi modelima i klasika Samsung Iphone,steta
Otvorih temu A50 vs Motorola Zoom mozda One Vision
Video sva tri ,Zoom ostavio najjaci utisak ekran i izrada najvise Vision najslabiji A50 klasika dobar
Najvise se dvoumim izmedju Zoom i A50,malo me buni izjava sa recenzije Bencmarka da ima boljih za te novce ,kroz paket kod opetatera po meni nema ,i za sumu nivca koju bih ja izdvojio
Sta mislite,onako iskreno?

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

neshtry
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 01:07

Re: Motorola One Zoom

Post od neshtry »

Meni Zoom najbolji

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Motorola One Zoom

Post od Evindzer »

Zum još nisam video uživo, a A50 jesam. Lep je i pristojan telefon, prosečno brz, sa finom kamerom za slikanje po danu i ostavlja utisak vrlo solidne izrade. Ekran mu je pristojnog kvaliteta, ali sa prenaglašenim bojama za moj ukus (a kad to kaže neko ko voli naglašene boje, znaš kako stoje stvari). Ne znam da li je u Motoroli AO, ali Samsungov UI mi je svejedno draži i (meni) funkcionalniji, ali ionako u oba možeš da nabaciš Novu ili nešto slično, pa da podešavaš po svom ukusu. Barerija na A50 bi trebalo da je dobra, bar po rečima vlasnika, ali on nema pojma šta je SOT, a pogled u podešavanja mi ništa nije rekao, jer on ponekad čačka telefon po ceo dan sa sve igricama, a ponekad ga ne uzme u ruke po 10 sati. Kakav mu je procesor, nemam pojma, za to bih morao da ga imam u rukama bar par nedelja, pa i meseci, ali prema onome što sam za par sati mogao da vidim, sve uobičajene radnje obavlja dosledno (istom brzinom), mada je primerak koji sam gledao uzet relativno skoro, tako da ne znam kako će se pokazati nakon 6 meseci upotrebe, na primer.
Da sam na tvom mestu, otišao bih i pogledao oba i uporedio ih jedan do drugoga, pa doneo odluku.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Motorola One Zoom

Post od kvaka33 »

Sutra mi stize na posao ,tako da cu tek popodne moci da se bavim njime
Inace uz total 4,2500 din dobio sam ga za 8300
Ja zadovoljan

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Odgovori