Najkorisnije aplikacije za Android OS

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
wave
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2011. 15:47

Post od wave »

Telefon je SE X10mini pro... Da li pre svega trebam da ga rotujem il nesti drugo? To je ono sto me interesuje, a naravno zelim imati dosta tih stvarcica na telefonu. I da li svaka aplikacija koja je za Android moze da radi na moj telefon? :?

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

Rootovanje telefona nije obavezno, ali imaj na umu da se neke aplikacije mogu instalirati iskljucivo na rootovanom telefonu - to je najcesce navedeno u opisu aplikacije, isto kao i najniza verzija androida na kojoj ta aplikacija radi. Tvoj telefon verovatno ima verziju 1.6 (ispravi ako gresim - mozda je uradjen upgrade na noviju), pa tesko da ce bas svaka aplikacija raditi na njemu - npr. Skype trazi verziju 2.1 ili noviju.

Sam izbor aplikacija zavisi od licnih potreba - kao sto Green rece "instaliras ono sto mislis da ces najcesce da koristis".

Zemun79
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 15. Sep 2006. 09:34
Lokacija: Zemun - Serbia

Post od Zemun79 »

Wave, nemoj ni da razmišljaš o root-ovanju. Tebi kao novom korisniku mislim da to zaista nije potrebno za sada. Android sam po sebi nudi mnoštvo interesantnih i dobrih mogućnosti tako da ćeš biti oduševljen mnogim stvarima i bez root-a, a u nekom daljem periodu, kad izgustiraš sve to, onda će se možda pojaviti želja i za dodatnim mogućnostima. U svakom slučaju u svakom momentu ćeš moći da uradiš root.
Kao što je već napisano, otvori gmail nalog, sa njim se uloguj na Market i onda preturaj i instaliraj ono što ti je potrebno, interesantno itd.
Imaš na mnogim, kao uostalom i na ovom forumu dosta preporuka i opisa raznih aplikacija. Uživaj.
...Samsung Galaxy S2...

Boban N.P.
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 04. Nov 2010. 18:52

Post od Boban N.P. »

POZ svima - jedno kratko pitanje za sve prisutne tj. ko zna odgovor na moje tesko pitanje :) - da li negde postoji neka aplikacija koja ce nam signalizirati gde su postavljane ove sigurnosne kamere po beogradu ili gde ih vec ima ? toliko ... je sam nesto probao da trazim na tu temu ali nisam uspeo nista da nadjem mozda zato sto je ovo tek novina pa je rano ali ajde da pitam ko zna ...

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

Boban N.P. - da li si mislio na ovako nesto:

https://market.android.com/details?id=c ... rch_result

App se zove Norios.

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

jer zna neko file manager za pc koji moze da prikaze fajlove na drugoj particiji sd kartice?
hteo bi da je formatiram, a da nemoram ponovo sve da instaliram. uradim copy/paste na pc i formatiram sd.
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

snebivljiva azdaja, ovo je bas zanimljiva i korisna aplikacija :wink: Evo gde se mogu skinuti mape http://norios.com/android.php
Note IV N9100 dual

Boban N.P.
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 04. Nov 2010. 18:52

Post od Boban N.P. »

uh, pa taj NORIOS sam juce ubacio i trazi registraciju i to obavim pa onda kao skini mape sa njihovog sajta, ja i to kao uradim medjutim jok, kad pokrecem aplikaciju pise NEMAS MAPE NA SD KARTICI ... ne razumem kako nema kad sam skinuo ... i u podesavanja na samoj aplikaciji sam isao i kliknem recimo Srbija i opet nista ... nisam pametan u cemu je fora ali eto ne radi mi ... ako neko zna foru ili tacno kako treba sta da odradim neka pomogne :) inace ode Norios u kantu ...

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Post od Draco »

Мој брат је користи на Мотороли Flipout, и чини ми се да је проблем што се не чита пажљиво упутство на њиховом сајту :wink:
Колико се сјећам, мора да се направи фолдер "Norios" па да се у њега смјесте мапе, одакле их апликација `вуче`.

Boban N.P.
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 04. Nov 2010. 18:52

Post od Boban N.P. »

ma brate nema tu sta specijalno da se iscite ... usao na SD - otvorio folder u njega prebacio mape sa njihovog sajta i da prostite SIPAK ... nece , e , sad zasto ne znam ali je tako ... zato sam i pitao da mi neko pomogne ko to ima i koristi bez problema - ja imam DESIRE telefon ako i to moze pomoci oko instalacije ... i jos jedno pitanje imam ali ovaj put vezano za Navigaciju ako nije problem .. imam instaliran IGO 8 i radi , sve je OK ali nesto me zanima drugo , vidim kada udjem u nju da ima kao ocija UPDATE pa me znima da li to treba koristiti jer ne znam zbog te licence koja treba da ne bude problema, Navigaciju sam instalirao u jednom servisu da li je legalna ili ne ne znam pa se bojim ako krene taj UPDEJT da nesto ne ... razumete :) - toliko

Dzeki Cen
Banned
Postovi: 60
Pridružio se: Čet, 11. Nov 2010. 14:53

Post od Dzeki Cen »

Jesi skidao na komp ili direkt na tel? Mape se moraju raspakovati.Sve sam to uradio ali ne mogu da testiram jer je kod mene kisa i oblacno pa se sateliti sakrili :lol: :lol:

Boban N.P.
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 04. Nov 2010. 18:52

Post od Boban N.P. »

Prvo sam direktno tj preko tel. prebacivao pa nije radilo zatim danas to uradim ali preko kompa i opet nista ... nisam pametan, tako prosto izgleda al eto nece ... samo mi izbaci MAPE NISU UCITANE ...

cubrovic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 04. Feb 2010. 02:43
Kontakt:

Post od cubrovic »

jeste li probali Speed paranoid za te kamere?

https://market.android.com/details?id=mobi.paranoid

Ja samo Norios startovao jednom video trazi neki login i tu se odmah smorio ;)
Ovaj paranoid jos nisam ni probao video samo da se pojavio ovih dana pa ko hoce nek proba da li mu odgovara.

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

Boban N.P. napisao:to uradim ali preko kompa i opet nista ... nisam pametan, tako prosto izgleda al eto nece ... samo mi izbaci MAPE NISU UCITANE ...
sad sam i ja probao i nece :?

ako je neko uspeo mogao bi da podeli sa nama kako treba uraditi. :)
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

wave
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2011. 15:47

Post od wave »

Cuo sam da X8 moze pokrenuti vise android aplikacija nego X10mini, jel to tacno?

p.s. Koji je tel za vas bolji x8 ili x10?

wave
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2011. 15:47

Post od wave »

Ljudi kako preko X10mini pro da se prikacim na wifi? Na telefonu nikako nemogu da otkrijem svoju wifi mrezu (emitovanu sa laptopopa)dok na Samsung Jet hvatam taj signal. Sta da radim? :shock:

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

wave, Прво да погледаш мало форум, па да прочиташ правила. па поставиш питање на правом месту и можда добијеш одговор 8)

Vtec
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2005. 08:30
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Vtec »

Sto se tice Noriosa, treba da otpakujete fajl sa mapama koji ste skinuli sa sajta i zatim taj folder koji se zove BG (ako ste skinuli Beograd) ubacite u folder Norios koji cete sami napraviti na SD kartici. Posle toga treba da se udje u podesavanja i odabere mapa koju ste skinuli. Kod mene vidi mapu, a ovih dana cu da testiram kako radi program...

Boban N.P.
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 04. Nov 2010. 18:52

Post od Boban N.P. »

ma sve je to odradjeno i ne vidi ... otpakuj - zapakuj i nece :) - ma odneo sam malo pre fon u servis na kome imam IGO 8 i na njemu cu ubaciti celu Evropu speed cams pa da vidim kako ce to raditi, jos cu malo osveziti mape, zgrade i ostala cuda a ovaj Norios ... ne vredi nesto nece, ocigledno ima neki problem pa ga ne cita ... a, ja ne umem da ga resim ...

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

ovaj probajte ovu igru ja sam je igrao na iphonu nekada davno al pojavila se i za android

https://market.android.com/details?id=c ... rch_result

Odgovori