WhatsApp ili Viber?

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od simbijanac »

1808, pa aplikacije su od 2012.pretrpele ko zna koliko nadogradnji,to da.Ali ocito nisu dobre nadogradnje kad ne rade na WP.Rade na IOS i Android.Jbs takve nadogradnje :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Azimuth »

^ da li stvarno mislis da developeri namerno prave problematicnu aplikaciju samo za jedan sistem? Zdrav razum govori da im to ne ide u korist bas iz razloga koje si i sam naveo (kupovina unutar aplikacije).

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od miodrage »

Meni cak i taj Viber radi, ali je aplikacija sama po sebi djubre. I ne moljakam nikoga, imam sve i sve mi radi. Sa kime se cesto dopisujem, koristim WhatsApp, koji jede Viber za dorucak i pita ima li jos.
Azimuth, developeri sigurno ne prave problematicne app, ali ocito da ne obracaju dovoljno paznje na sve verzije.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

nightshadow931
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 199
Pridružio se: Uto, 27. Maj 2014. 18:16
:: SGS2

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od nightshadow931 »

Dzabe brate, ne vredi.
Idi drndaj taj whatsapp na windowsu i svima nam lepo.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Coni »

Eee ljudi ne znate šta je prava alternativa i true hipsteraj - indijski hike messenger, celo jedno leto se nas trojica dopisivali [emoji23] pozivi, konferencija, slanje fajlova, i najluđi bolivud stikeri [emoji24]

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od sugarcoated_ass »

Mnogo se vi ljudi opterećujete glupostima. :)

simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od simbijanac »

Coni, probao sam ja HIKE mesindzer a probao sam i NIMBUZZ i KICK i nijedan nije los.NImbuzz koristi 100 miliona ljudi na srednjem istoku i u INdiji a HIKE je stvarno dobar...plavo bijeli interfejs aplikacije :) ali ovdje kod nas niko nije ni cuo za te aplikacije a kamoli da ih je koristio.Instaslirajte vi svi Telegram kao primarni i Whats App kao sekundarni mesindzer i Bog da nas vidi sve. :D Plava i zelena aplikacija su bolje od ljubicaste :lol:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Baraba »

psyhound napisao:Mnogo se vi ljudi opterećujete glupostima. :)
+1
I džabe što se nešto u Indiji koristi, ili tamo negde preko bare, osim ako sa njima nemate čestu komunikaciju. Koristim ono što i svi koriste ovde, sad da udaram kontru celom imeniku da brišem viber, nadajući se da će svi da instaliraju nešto novo što bi samo samnom komunicirali? Ma da. Ja prvi neću da imam nekoliko app iste namene, jedna na kojoj su svi i zdravo.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Sale_M »

Ma predjite svi lepo na Telegram,budite urbani,a ne malogradjani [emoji14] [emoji14] [emoji1]
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od 1808 »

miodrage napisao:....ne pljujem ja Viber zato sto ga svi koriste, nego sto ne radi kako treba.
miodrage napisao:Meni cak i taj Viber radi,...
Ajde dogovori se sam sa sobom, da li ti radi kako treba ili ne. :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od miodrage »

Pa radi mi, ali ne kako ja zelim. Naspram WhatsApp, nema sta da trazi. Nije imao jos u vreme kad sam imao iPhone4.
Sto se pomenutih alternativa tice, imao sve, video, fenomenalnih app ima.
Najveci problem jesu ljudi koji kazu meni ovo dobro. Pa da je tako bilo tokom istorije, malo morgen bi mi danas furali ivakve telefone i ostalo, verovatno bi Edisonov DC suvereno vladao.
Nikad nije do ro, i nikad ne mozes da budes zadovoljan, mora da se trazi bolje.
Prihvaticu da Viber radi bolje kada to zaista tako bude.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Azimuth »

I, koliko ste ljudi iz imenika uspeli da prebacite na te alternative? Koliko ste ih ubedjivali? Sta je sa onima koji nisu presli? Kako se sa njima kuckate/cujete?
Ja sam probao Telegram, odlicna aplikacija, ali da vijam, molim, pretim nekome da predje na isti, na pamet mi ne pada. Imam pametnija posla od borbe sa vetrenjacama.
Ove dve aplikacije iz naslova su masovno rasprostranjene, gotovo ceo imenik mi je ili na obe ili na jednoj od te dve, na Telegramu samo 2-3 osobe koje su aktivne ali sa njima se cujem opet preko ove dve aplikacije. Verujem da ce tako biti sve dok/ako ne naprave neku glupost pa prosto bude ili preskupo ili ne bude radilo pa ce svi sami preci na neku od alternativa.

simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od simbijanac »

Ja sam u tel.imeniku imao 2 osobe koje su vec imale telegram i jos dvije sam preveo na Telegram.Samo sam rekao "Instaliraj!".Nije bilo rasprave :D a sa ostalima necu da idem ispod Whats Appa,ni da popustim dalje od toga.Viber imam instaliran u telefonu.Ne mogu se odreknuti svijeta oko sebe ali mi sluzi i radi samo u jednom smjeru-dolaznom.I onda mi kazu "pa ti ne odgovaras na poruke na Viberu..." pa ne odgovaram...eto...ne volim viber ne svidja mi se,necu na silu da radim ono sto ne volim. :) Instaliraj WA ili telegram i odgovoricu :) vidjecemo da li ova taktika pali posto sam tek kupio prvi android telefon prije par dana.Doci ce oni sami na Telegram kad Viber pocne da se placa.Jedva cekam :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od miodrage »

Najveci br osoba mi je na omrazenoj aplikaciji, ali i ja imam slicnu taktiku kao simbijanac. Ne mogu da kazem da ne odgovaram na Viber, ali ga pljujem svuda. Na Telegram sam preveo 4 osobe, samo rekao uradi to i to. Sto se WhatsApp tice, imam jako veliki br ljudi i tu, a sa onima sa kojima se najcesce cujem i dopisujem, koristim upravo potonji.
Takodje, Skype redovno koristim, a isprobao sam barem jos 20 razlicitih messengera (gore pomenuti), na kojima se nazalost nisam zadrzao jer ih niko nema.
Hteo bih jos da skrenem paznju na Cyber Dust, odlican servis za slanje samounistavajucih poruka, slicno SnapChatu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od acamatic »

Ali ja i dalje ne znam čemu ide ova rasprava. Kao deca ste(nisam stavio "mo" jer ne učestvujem). Svako koristi šta mu odgovara i ko koliko navuče neke ljude da koriste druge app super, to je samo vaša i njihova stvar. Tu je kraj priče, ne vidim stvarno više razloga da pišemo na tu temu, osim da nabijamo broj postova....

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Evindzer »

http://www.engadget.com/2016/01/18/what ... nnual-fee/
simbijanac napisao:Doci ce oni sami na Telegram kad Viber pocne da se placa.
Odakle ti ta informcija? Jel' to nešto zvanično, ili glasine, ili samo tvoja pretpostavka?
Inače, tema na forumu postoji, Votsap i Vajber su trenutno najzastupljeniji servisi ove vrste, pa smatram da ima smisla i komentarisati ih - a jedino pitanje je da li komentarisati ko šta (ne) voli i (ne) koristi, ili jedino pisati kad se pojavi neki abdejt ili druga zvanična informacija u vezi s njima - ili oboje. Ja sam za oboje, jer svako ima prava da iznese svoje mišljenje, tačno ili pogrešno, a ako ga još potkrepi nekim činjenicama i(li) ličnim iskustvom, mislim da su onda to validni komentari.

simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od simbijanac »

Evindzer, zaboravio sam da naglasim da to nije zvanicna informacija nego glasina,da ce se Viber naplacivati.A gdje dima ima tu i vatre ima :D Juce sam bio na poslu telefon mi svo vrijeme iza ledja i tek posle nekog vremena vidim da led dioda obavjestava o navodnom "propustenom pozivu" na Viberu.Zvala me drugarica iz Srbije.Pozovem ja nju,zena kaze da je tel.zvonio do besvjesti.Telefon se cuo nije a kamoli zvonio dugo.Pogledam podesavanja,sve u redu,sve na mjestu.Viber se po ko zna koji put zaglupio.

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od ljubabvb09 »

Viber se nece naplacivati, barem za sad. http://mondo.rs/a866134/Mob-IT/Vesti/Vi ... oruka.html
Meni je poslednjih par dana poceo da baguje tako sto dok ne otvorim Viber, ne znam da li mi je neko poslao poruku. Tek kad udjem, vidim ko mi je i kad poslao nesto.

Milcha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 391
Pridružio se: Čet, 14. Avg 2014. 10:45
:: Galaxy S7 EDGE
:: iPhone 6

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Milcha »

Da li ti je viber azuriran na podlednju verziju?
Ja sam imao isti problem, ali je poslednji update to sredio..

simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od simbijanac »

Milcha, napisi nam koja je poslednja verzija Vibera tacno...

Odgovori