Najkorisnije aplikacije za Android OS

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Joxy »

Evindzer napisao:^ Koliko vas je ovde iz Kragujevca! [emoji1]
Kad sledeći put dođem na FILUM, javljam se da me vodite negde na ručak, ja častim. [emoji4]
Ima nas koliko hoces. [emoji23]
Ne ide ti da castis, onaj ko vodi taj casti. [emoji14]
Evindzer napisao:TT mi (ceo dan) ne dozvoljava ispravku i dopunu starog posta, pa moram novi:
koji je, po vašem mišljenju, bolji prevodilac za telefon na Androidu - Guglov ili MS-ov?
Samo Google, MS d'izgori! [emoji23]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Evindzer »

Dačo, nećemo ih razdvajati. [emoji4]
Joksi, vaš grad - vaša pravila, ja sam gost, moje je da slušam. [emoji2]
Engleski znam odlično, ali mi Guglov loše prevodi sa nemačkog i italijanskog, moram da kucam (i prevodim) reč po reč, pa da onda sklapam prevod fraze ili rečenice.
A MS svakako dizgori. [emoji38]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Green »

Pa tako bi i sa engleskog prevodio. Jos ce dosta vremena proci kad ce te prevodilacke aplikacije moci da se koriste onako kako bi nama najvise odgovaralo. Svaki svetski jezik je izuzetno kompleksan da bi se tacno po recenicama preveo. Pogotov nas, cija je gramaticka struktura slozena od vecine drugih.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Evindzer »

Slažem se, ali fraza od tri-četiri reči ne bi trebalo da predstavlja problem. Nisam pokušavao da odjednom prevedem čitave pasuse. [emoji19]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Treba uzeti i u obzir da oni to razvijaju prvenstveno za englesko govorno područje. Što bi se oni kidali da razviju savršen prevodilac na srpski, i to direktno sa bilo kod jezika. A nije ni da smo neke platiše. :)

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od m@c|-|oR »

Ne razvijaju oni prevodilac na srpski već naši ljudi koji "pune" rečnik. Nije dovoljno samo ugurati stotine hiljada reči, već i duh jezika, frazeologija i drugi elementi, koje će Evindžer bolje objasniti.
Ja koristim Google prevodilac za posao, ali sa stranih jezika prevodim na engleski, pa onda sam prevodim na srpski.
Skapirao sam da je frazeologija npr italijanskog ili francuskog dosta dobro prevedena na engleski, ali na srpski nikako.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Ali opet, koliko ljudi govori francuski, koliko srpski.

A i nevezano od broja ljudi, nemam utisak da se naši oko ovoga angažuju. Hrvata manje od nas, pa za sve skoro serije i filmove mnogo lakše naći hrvatski prevod.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od MedaMiska »

Cao drugari dajte neku aplikaciju za memorisku karticu,hocu lepo da mi pokaze sta 8ma na kartici tipa slike 5gb muzika 2gb itd,posto kada na telefonu idem u opciju za memoriju pise samo sd kaartica slobodno 6gb zauzeto 10gb

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od znemanja »

^Instaliraj FX explorer i samo duži klik na ikonicu memorijske kartice otvoriće ti meni sa podacim o kartici, klikni na uzvičnik i dobićeš sve informacije o kartici kao i tome koliko pojedini folderi i fajlovi zauzimaju memorije.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

bacom
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1011
Pridružio se: Čet, 25. Jul 2013. 02:23
:: galaxy s2 i9100
:: G3 d855

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od bacom »

Odlična aplikacija My Files (modifikovani Solid explorer) v2. 6.2. Ima ga na 4pda.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Da ja pitam drugare Novosađane, koju aplikaciju koristite za red vožnje?

Ja trenutno koristim Red vožnje Novi Sad od developera Nort Studio. Vidim da mi ona troši brutalno mnogo megabajta, sad što sam juče recimo gledao par puta red vožnje, posrkao mi je 8MB.

Inače nisam video ni jednu aplikaciju da ima mogućnost ceo red vožnje da skine offline, i sve do jedne imaju reklame. Nadam se da ima neka koja mi je promakla, pa makar i da se plaća?

Ovo za sad, jbt, bolja mi bila aplikacija na Lumiji nego na Androidu...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Azimuth »

Jednu od ove 3 možeš slobodno. Prve dve su ista aplikacija ali 2 verzije. Druga je zanimljiva jer ti pokazuje vreme za stanicu na kojoj si (moraš držati lokaciju upaljenu).
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201903 ... bc0fe1.jpg[/img]

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od liman3 »

Slika

Meni odlična

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Hvala na predlozima.

Dopada mi se Moovit, lepo je osmišljena, i nema reklame. Još samo da su tačni podaci, kao na primer lokacije autobuskih stanica na mapi. Mada to mogu korisnici da ispravljaju. I još samo da je red vožnje tačan. :D S tim da su mi ove ostale ipak korisnije... :)

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od dejan87dex »

srđan obradović napisao:Čini mi se da niko ne koristi Chrome zato sto voli, nego zbog kompa, sinhonizacije itd. A postao je užasno glomazan i zahtevan.

Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk
Edge je odličan na droidu, UI mi se dopada a ima i adblocker, uskoro će biti i bolji na winu kada predju na Chromium engine...Tako da će biti to odlična kombinacija.
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Azimuth »

@gari, ja slabo koristim bus, ali moji ih koriste i za te linije koje koriste kažu da radi lepo Moovit. Probaj one druge dve, nekako mi se čine boljim iako su estetski loše određene. Probaj i ovo ostalo što je predloženo.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Svakako ću svemu dati šansu. Jedino što mi se za sad ta koju sam do sad koristio čini najpreglednijom za planiranje kad ću gde da presednem.

Ali ovo kod nas je za bus generalno teško sr***e. Bangavi GSP ni nema aplikaciju, nego se oslanja na studente i tako neke da u okviru svojih praksi naprave aplikaciju, ili bilo ko iz svog entuzijazma. Isto kao i ovaj Moovit, treba neko sa strane da napravi aplikaciju, i sad građani da ispravljaju podatke - a da neko od njihovih prenaduvanih zaposlenih sedne da unese podatke kako treba, bila bi aplikacija fantastična. Pa da ima red vožnje na Google mapi recimo... Mislim, evropska prestonica kulture my ass.

Evo, Moovit je trenutno jedina aplikacija koju sam video da je bez reklama. Sve ostale ih imaju. U jednoj od te druge dve koje si poslao reklama iskoči i preko celog ekrana.

Hvala na predlozima, sve ću ja oprobati, samo što bi davao šansu jednoj po jednoj jer ni jedna nije sasvim kako bih očekivao. :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Azimuth »

Sve te aplikacije rade na osnovu zvaničnog reda vožnje, koji svakako možeš naći i na sajtu GSP-a. Ako neka i nije tačna, to može biti zbog gužvi u saobraćaju i eventualnog kašnjenja.
Nemam predstavu šta si koristio na WP i kako je ta aplikacija radila, ali uvek postoji mogućnost da dođe do odstupanja. Koliko znam, ne postoji aplikacija koja će ti isplanirati kad i gde da uradiš presedanje da bi stigao od tačke A, preko B i C, pa do tačke D.

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od MedaMiska »

znemanja napisao:^Instaliraj FX explorer i samo duži klik na ikonicu memorijske kartice otvoriće ti meni sa podacim o kartici, klikni na uzvičnik i dobićeš sve informacije o kartici kao i tome koliko pojedini folderi i fajlovi zauzimaju memorije.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Hvala druze zavrsilo mi je posao,mada sto se tice file managera navikao sam na solid exp, dugo sam na lg g2 koristio es file manager pro ali na zalost na huawei p9 lite nece da mi radi tj ne prikazuje mi memoriju telefona vec samo sd karticu i kada hocu da nesto kopiram sa memorije telfona na karticu i obrnuto ne mogu jer samo vidi sd karticu. Jel koristi neko kodi sa gren bulid ad onom je zakon

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Azimuth napisao:Sve te aplikacije rade na osnovu zvaničnog reda vožnje, koji svakako možeš naći i na sajtu GSP-a. Ako neka i nije tačna, to može biti zbog gužvi u saobraćaju i eventualnog kašnjenja.
Nemam predstavu šta si koristio na WP i kako je ta aplikacija radila, ali uvek postoji mogućnost da dođe do odstupanja. Koliko znam, ne postoji aplikacija koja će ti isplanirati kad i gde da uradiš presedanje da bi stigao od tačke A, preko B i C, pa do tačke D.
Bus NS aplikacija. Po slikama može da se vidi, sasvim jednostavna, pregledna, bez reklama, a red vožnje je u potpunosti offline. Kad izađe novi red vožnje, aplikacija te obavesti, i ti preuzmeš ceo novi red vožnje kada ti odgovara (mada se čas posla skine i preko mobilnog neta, potroši samo par megabajta). Inače, naravno, nema ni ova aplikacija mogućnost da ti nudi kako gde da presedaš, ona samo pokazuje red vožnje, a ostalo se svodi na moje procene koliko kom busu treba do neke stanice od svoje početne.

A to sa biranjem ruta, to bude savršeno sa Google mapama.

Inače, evo nešto i da pohvalim. QR & Barcode Reader (Pro) od TeaCapps-a. Odlična aplikacija za skeniranje QR koda, lep i jednostavan interfejs, razne mogućnosti, i aplikacija podržava dugme za skeniranje QR koda u akcionom centru čime je aplikacija pristupačnija. Naravno, pro verzija za 100 dinara nema reklama, a ima i tamnu temu. (Ima i besplatna aplikacija, reklame nisu dosadne koliko se sećam, i aplikacija je jednako funkcionalna.)

Odgovori