Najkorisnije aplikacije za Android OS

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Baš čudno što to nije rešeno, na Desire sa Froyo je mogla i navigacija da se prebaci na SD pomoću adebea.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Vlada Zem, jesi ti to uradio? Ajd pojasni kako pa da probamo... :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ninolina, naravno, još pre skoro god.dana, ne sećaš se...:)
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=742379
"Na Froyo sistemu postoje 3 opcije za instaliranje aplikacija,
0 - auto (let the system decide)
1 - internal only
2 - external
Tom metodom menjate opciju da bude na "2" i SVE (barem kod mene) aplikacije se mogu prebaciti na karticu, takodje svaka sledeca instalirana (bilo preko Menadzera ili Marketa) ide isto na memoriju kartice. Sto je za Desre preko potrebno. Savet je ne prebacivati app sa widget. Kod mene sve normalno radi sa kartice, Motonav, igre... Kartica je klase 4.
I da, sve aplikacije instalirane na karticu (nove/stare) mogu se prebaciti na internu memoriju ako nekom treba."
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Vlada Zem, ok...:) Nije mi to trebalo pa se nisam time bavila...:) Ali eto onda rešenja za Bizmark-a..:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ima li neko predlog za dobar dialer widget? po mogucnosti da bude scalable, tako da se lepo smanjuje i povecava kako mu menjam velicinu u Launcher Pro, a ne da mu se odsecaju delovi.

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

i meni treba jedan dobar widget za dialer....steta sto ne izadje neki dialer poput HTC-ovog sa Sensa.

de.marko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pon, 08. Jan 2007. 10:58

Post od de.marko »

Da li postoji program koji automatski menja pozadine wallpaper-e na androidu.Mislim da mu zadam 20 pozadina a on da menja na 1 dan ili nedelju automatski???

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

jel postoji za HTC ovakav widget za video and pictures koji koristi sonyericsson, pogledaj na snimku 0.22sec.?
SGS2, iPhone 4 32GB

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

krenuh danas da pregledam market, kad ono u odeljku my apps umesto svih instaliranih aplikacija, pokazuje mi samo poslednje 3 koje sam updateovao pre neki dan? jel to neki problem s marketom? sad mi je ovo bas smaranje, jer ne vidim koje sve instalirane aplikacije imaju svez update, nego moram da idem jednu po jednu i da proveravam...jel se to desava jos nekom? telefon je inace htc hero, fabricki 2.1 na njemu...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Kod mene na desire-u se to nije desavalo,bar do sada ,
Note IV N9100 dual

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Ne znam da li je jos nekome uspjelo ali meni je Google Maps poceo sam od sebe da dobija regularne update-e iako na Market-u kaze da aplikacija nije podrzana za mog operatera, a na Market-u preko telefona uopste ne mogu ni da pristupim aplikaciji. Dobra stvar je to sto vise ne moram da cekam i da kopam apk file kada izadje nova verzija, a cudna stvar je sto se uprkos svemu pomenutom update odvija normalno. Jos kad bi tako bilo i za Google Navigation, eh... Ja se sve nesto nadam da su ovo prvi znaci podrske za ove prostore i da ce nam konacno uskoro omoguciti placanje odavde... Nada zadnja umire..

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Evil_Zo, i meni se desilo da gmaps sam od sebe apdejtovao kad sam otisao na market i nisam mogao da ga prekinem :angry:
and justice for all...

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

pojavila se blic aplikacaija na marketu probao sam je nije losa uopste .

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

lesa0208, da, ja sam bas hteo da napisem. Mnogo mi se svidja, bas je dobro odradjena. Samo me nervira nekako sto nema gledanje videa. Treba da stave ko u engadget aplikaciji, da kad udjes na vest da je procitas imas dole da udje ako hoces da vidis prilozene slike i video. Ako neces, nista, citas samo text. To im je jedina zamerka za sad sa moje strane :)
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

Zemun79
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 15. Sep 2006. 09:34
Lokacija: Zemun - Serbia

Post od Zemun79 »

Tacty, meni se to desilo pre pola sata, ali evo već sad kad sam ponovo otišao na my apps, tu su sve instalirane aplikacije. Inače, aparat je HTC sensation, a verzija software-a 2.3, tako da, mislim da to nema veze, da je nešto do marketa.
...Samsung Galaxy S2...

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

lesa0208, dobra ova Blic aplikacija slicna ono b92 samo bolja :D :)
and justice for all...

wave
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2011. 15:47

Post od wave »

Poadrav svima :)...

Danas sam prvi put kupio mobilni telefon sa Android OS. Posto sam neupucen, jel mozete mi reci koje stvari bih trebao prvo da uradim i sta da instaliram? Vidim da ima ovde neko "rootovanje" al neznam cemu sluzi itd... Pa ako Vam nije problem da mi kazete koje prve kkorake da uradim? Hvala unapred :)

Savacar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 16. Maj 2010. 16:38
Lokacija: Beograd

Post od Savacar »

@ wave
Mislim da neces dobiti odgovor na takvo pitanje, citaj forum i pitaj ako negde zaglavis, chachkaj android, skidaj aplikacije i ne pitaj tako opsirna pitanja...;)

wave
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2011. 15:47

Post od wave »

Al kako god da krenem sve nailazim na neke jos vaznije aplikacije. Vidim da postoji neka mogcnost da se memoriska karica pokvari pa se bojim da ne uradim to, zbog toga pitam sta trebam da uradim prvo i koje su to stvari na koje se grijesi. :(

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

wave, prvo dobro pregledaj Android odeljak na forumu. Ima zaista mnogo informacija, ali moras biti i strpljiv. Drugo, instaliras ono sto mislis da ces najcesce da koristis, nakacis se na Market i pretrazuj do mile volje. Trece, ako negde zapnes, postavis pitanje u odgovarajucu temu za model telefona koji si kupio... 8)

Odgovori