Najkorisnije aplikacije za Android OS

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
miss_kiedis
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 19:47

Post od miss_kiedis »

hvala za BeoGSP....super aplikacija, vise ne moram da jurim neki komp da bih saznala koja mi linija treba 8)

pera987
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 30. Jan 2010. 15:47

Post od pera987 »

Na mom marketu, 1.5 verziji androida postoji isti program, ne znam da li je to u stvari taj, naziv GpsG... :D

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

pera987, ovo je gsp a ne gps. Gsp kao gradsko saobracajno preduzece. :wink:

Edit:
Zna li neko za neku aplikaciju koja bi fukcionisala kao ekvilajzer za mp3 plejer? Zvuk na Tattoo je veoma dobar,ali bih da malo stelujem po svome.

pera987
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 30. Jan 2010. 15:47

Post od pera987 »

Znam, znam, ali rakav mu je naziv dao, proverio sam dva puta.. program se bavi autobuskim linijama u bg i pa.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

araphel, ima nesto, mislim da se zove bas "Audioplayer with EQ" ali svojevremeno nisam uspeo da nadjem "besplatnu" v. Ima vec predefinisane eq i nekoliko da namestis po izboru. Probaj da nadjes, mozda se u medjuvremenu izlecila jadna.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

fxgt
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 13:51

Post od fxgt »

a jel ima negde na netu da se skinu apk aplikacije na PC pa ih pose prebacim na HTC
tako sam radio za iphone posto kuci imam ADSL a nemam wifi :wink:
N73 full hacked and customized by me, 5800XM NAVY blue CFW40 by FXGT

vylota
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sre, 11. Nov 2009. 14:17

Post od vylota »

http://andappstore.com/AndroidApplications/chart/
http://slideme.org/

sve legalno... download, pa podesis da ti telefon bude u usb rezimu, napravi folder aplikacije ili kako vec hoce, kopiraj tu aplikacije, pa onda instaliraj sa npr programom SAM ver 3.3 koji se nalazi na slideme.org . Ja njega koristim za instalaciju i deinstalaciju aplikacija koje nisu sa marketa...

Preporucujem aplikaciju newsroom, odlicna za RSS, sa search potrazite na webu, unutar aplikacije, on vam izlista sve rss shortcut-e, izaberete i to je to!

cubrovic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 04. Feb 2010. 02:43
Kontakt:

Post od cubrovic »

heh da takav sam mu naziv dao GpsG (kao Gps Gsp iliti gps lociranje gsp linija ;) )
Moze da bude zbunjuce znam al namerno nisam ime cvrsce vezivao za gsp jel ako bude isao kako treba postoji mogucnost da ce se tu pojaviti i razni neki drugi podaci koji nemaju veze sa gspom. O tom potom.
Videh ovaj BeoGsp ali kao sto rekose vec ne vidi ga 1.5 android na marketu. Samo 1.6 + ga vide.
To je pretpostavljam usled odredjenog android problema gde tretira rad sa mapama razlicito na 1.5 verziji u odnosu na kasnije verzije.
Ja sam se usled tog razloga odlucio da iskljucim prikaz na mapama bez obzira sto u potpunosti funkcionalan kod za prikazivanje kompletne linije od zadnje do zadnje kao i sve podatke potrebne za to svaku od linija posto nisam bio siguran kod pakovanja koji ce telefoni to moci da koriste a na kojima je moguce da te mape naprave problem...
Ili cu resiti ili cu pustiti dve odvojene verzije za 15 i za novije ali tek od marta.

Na zalost nisam mogao da poredim svoj program sa beogspom iz tih razloga tako da ne mogu videti sta su prednosti i mane jednog u odnosu na drugu niti o kolicini i kvalitetu podataka kojem raspolaze pa molim korisnike da iznesu svoja misljenra radi poboljsavanj kako gpsg-a a tako pretpostavljam i beogsp-a.
Na osnovu opisa i izgleda ekrana deluje mi da gpsg ima sledece prednosti:
-Pretraga linija koje prolaze u poluprecniku od 800m od vase lokacije (ili bilo koje lokacije koju rucno unesete)
-Mogucnost pregleda svih liija koje prolaze kroz odredjenu ulicu ili staju na odredjenom stajlistu.
-kompatibilnost sa vecim brojem uredjaja.

Postoje na marketu jos dva programa "Gradski Prevoz" koji je vise neka pokazna vezba da to moze kao i BELGRADE GSP HELPER koji se takodje ne vidi za 1.5 verziju ali po opisu, velicini nedostatku ikonica i screenshotova deluje na najnizem nivou ako je uopste u produkciji.


Od mojih aplikacija na marketu joz mozete naci

Kurser - za pregled kursnih lista i preracucanavanje valuta za bilo koji datum u zadnjih 7 godina
(preporucujem uz pristojniju internet vezu wifi ili 3g zbog ucitavanja podataka)

VIP Calls - Da vam telefon zvoni pri pozivu od kontakata koje oznacite kao V.I.P. cak i ako vam je telefon u silent/vibrate rezimu. Pravljeno za licne potrebe i testirano samo na mom s.galaxy-ju

pa ko ima potrebe za takvim programima nek ih isproba i slobodno javi utiske komentare greske na cubrovicdATgmailDOTcom

Od tudjih a domacih programa koji su se pojavili u zadnje vreme kao zanimljive i dobro odradjene bih izdvojio
"Bg Parking" i "Pariraj Beograd" na temu parkiranja.
BgNoteworthy Nazovi turisticki
Vip Bioskop za bioskope
klopaj obecava na temu restorana ali na zalost izgleda da za sada pokriva samo komsiluk autora (Zemun)
988 Pomocnik za dobijanje informacija o vlasniku fiksnog broja telefona
Srpski kalendar i "Sms poruke" kao programi koji ce meni licno retko trebati ali ih nije lose imati.
Povezi.com i doktorrs koji izgleda ide kao mobilna verzija postojecih sajtova mozda nekom trebaju pa da ih napomenem meni na srecu ne nesto :)

Paranoid - blesavo glupasto i veoma sarmanto mazenje depresivnog robota iz autostoperske galaksije mi je izmamilo osmeh na lice :)

Srickie - simpaticna edukativno zabavna igrica-kviz iz geografije za prekracivanje vremena i proveru i prosirenje svog znanja kroz igru je sasvim ok.
BlairZamyatin project za prikupljanje i razmenu gps lokacija deluje jako dobro zamisljen i kao ozbiljan projekat ali samo za one koji preopznaju u tome resavanje neke svoje potrebe.

Napomena vecinu ovih programa sam jako povrsno pogledao i isprobao tako da ne mogu da komentarisem neku njihovu stabilnost i funkcionalnost pri duzem radu vec samo neke prve dobr utiske.

Osim ovih aplikacija probao sam jos 10-15 nasih aplikacija koje ne bih pominjao posto ih ne mogu ni po cemu hvaliti a rano je kuditi ih mozda izrastu ipak u nesto dobro pa da im dam vremena.

Jedino bih negativno istakao program Constntine koji ne znam sta radi ni kako se startuje ali smori sa porukom da se inicijalizuje svaki put kad uradis nesto vezano za imenik mislim
kao i program menjac1.0 koji se po meni krajnje nepotrebno ukljucje automatski pri ukljucivanju telefona plus task ikonica koja stalno cuci na gornjoj notification liniji deluje suvise agresivno za moj ukus.
Ako bi autor to iskljucio bio bi to fina alatka za one kojima treba samo euro/dinar na danasnji dan i koji tom jednostavnocu dobijaju vecu brzinu rada.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

cubrovic, jel tvoja aplikacija ima proračunavanje ruta od lokacije do lokacije, vezano za GSP linije? To mi je najbitnija stvar, pa ako ima, da probam onda i tvoju, da vidim rutira li bolje nego BeoGSP?

Jel neko uspeo da natera Serbian Keyboard da radi na Tattoo? Ja sam ga instalirao, ali nigde ne vidim opciju da se aktivira. Ništa se ne promeni, niti dobijem dodatne keyboard opcije u settingsu. Za poruke i mailove mi ovo i nije tako bitno, ali za kreiranje Word dokumenata bi mi koristilo, da ne moram posle na kompu da prekucavam s, c ,dj i tako dalje u š, č, đ.....

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Osim u setingsu namesti i u porukama, nova poruka, drži tap na "to", select i pojaviće se izbor za srpski, tako je na magic. Ево баш куцам са њом.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Vlada Zem, probao sam to u porukama, ne znam da li je do HTC Sense, posto su sa njim ubacili i svoju tastaturu,ali nisam uspeo uglavnom. Videcu.....za poruke mi je stvarno nebitno,ali za office mi znaci.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

araphel, naravno, razumem. Evo par bagova, ovde na forumu ne moze da otkuca veliko slovo osim posle tacke (niti da tapom na nik isti prikaze u poruci) i jos gore, u vordu (Doctogo app) uopste ne radi veliko slovo. Barem kod mene je tako. Videcemo na apdejtu.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Jel neko probao Beodroid? Nalazim da je vrlo koristan. Pokazuje cak i moj budjavi mini Maxi, i neke sumanute sitne apoteke i gluposti po komsiluku. Restorane i tako to da ne pricam. Daje i uputstva kako da se dodje do tamo, ukljucujuci prikaz na mapi (Google maps). Kad smo vec kod toga, da li je neko primetio da na Google maps sada radi Directions opcija. Probajte da odaberete bilo koje dve tacke na mapi i prikazace vam tacno kako da stignete do tamo. Upisane su cak i skole, banke, itd.....

Ovo je verovatno nekom odavno poznato, ali eto, ja jedno metar dana nisam ukljucivao, i evo sad videh da radi! Pozdravljam potez konacnog priznavanja da i mi postojimo :wink:

Auto skola, aplikacija korisna za nas koji moramo da se bacamo na ovaj tip ucenja. Za sada pokriva sve saobracajne znake, a u planu je i ubacivanje saobracajnh pravila. Ucenje mod i Testiranje mod. Nije lose, meni ce da koristi. Moram konacno da zavrsim tu dozvolu :D

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

iGO My way
The ultimate navigation for Android™
Slika
Stunning 3D visualization
iGO My way™ offers stunning 3D visualization.Complex junctions are displayed in 3D to provide a rapid understanding of your next maneuver while true-to-life 3D models of famous landmarks and display of the terrain around you - such as valleys,hills and mountains.
Lane assistance and realistic signposts
iGO My way™ makes navigation easy even in complex situations.Lane guidance and realistic signposts assist in choosing the right lane well before the upcoming maneuvres.
Sophisticated route calculation
iGO My way™ calculates not only fast,short,and economical route variants,but also easy-to-follow routes,which include fewer and simpler maneuvers,using main roads where possible.
Precise voice guidance in numerous language
iGO My way™ supports numerous languages.Please check out the description of the individual packages for the list of the languages included.
Optimized in-car use
Extra large buttons,simple icons,and a truly intuitive interface with streamlined workflow ensure optimized in-car use and maximum attention to the road.
Info
Slika

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

cale, ne radi na Tattoo, vidi se samo parce ekrana. Slaba vajda za sad. Pratim vec nedeljama temu na jednom forumu, i niko se ni ne trudi da zbudzi rezoluciju za Tattoo..... Ako si ti nesto pronasao, prosvetli nas :wink:

U medjuvremenau, ja sam i dalje na Ndrive.

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Slika

Night clock - sat, svetlo stalno upaljeno, mogu alarmi da se nameštaju preko njega, skinovi, lepo izgleda, lepo radi :)
Nokia C6

vylota
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sre, 11. Nov 2009. 14:17

Post od vylota »

Probao sam danas sa Tattoo-a tj marketa da instaliram "nase aplikacije" koje sigurno postoje, ali ih nema iz ne znam kojih razloga na martketu, ili pak mozda programeri moraju da izbace i Tattoo verziju. Dakle spisak je sledecei:Travel light, Kvadrati, beograd bioskopi.

Takodje pitanje, izasao je google maps 3.4, a meni se ne updaetuje na tu verziju(imam 3.31)? Ima jos dosta aplikacija na netu kojih nema na marketu, kako da ih nadjem, mozda neki drugi market? Konkretno - chess.com , battery master, task cleaner lite, livesoccer 1.1.1., call control, live hockey 1.1, golf channel mobile, perfect camera, locator 2.0, WeFi.

Gledao sam, sve odlicne stvari, ako neko nadje nek javi, svi su free.

Jos jedno pitanje, instalirao sam FRING zbof skype-a, ali kad treba da se uloguje, vrti mi SUBSCRIBING jako dugo, pa failed to subscribe. U cemu je problem? Jel neko sa Tatto-a probao skype?
pozdrav

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

vylota,koliko ja znam,postoji jos jedan market za Android™.

Slika
SAM v3.3
Info
Slika

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Beodroid je bas koristan, izasao i update.
cale, u je, gde "iskopa" ovo? Lici na Market ali ponasa se kao neki ".apk downloader", pri tom su app dosta matore koliko vidim. I nema onu "interakciju" (my downloads) kao Market.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Polako ljudi.
Postepeno se vracam u Android™ vode,treba mi malo vremena Vlada Zem :wink:
Ako se secas,imao sam Samsung I7500,koji sam debelo izblatio,kada je Android™ bio bas svez.(oprostite mi,ne znah šta čineh :roll: )
Sada sam sa Tattoo-om prezadovoljan.
Izvinjavam se za mali off.

Slika

Odgovori