problem sa memorijom pri downloadu aplikacija

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

problem sa memorijom pri downloadu aplikacija

Post od Murinho »

pozdrav,imam telefon samsung galaxy y duos i imam problem kada zelim da downloadujem neku aplikaciju sa marketa.
od 170mb koliko iznosi ukupna memorija mog telefona,zauzeto je 149mb i sveki put kada pokusam da skinem nesto,pa makar bilo i 1mb dobijem poruku da imam nedovoljno memorije....nem ogu cak ni da updatujem vec postojece aplikacije...da napomenem da su mi sve aplikacije prebacene na sd karticu i telefon je rutovan tako da ne znam ni otkud onih 149 zauzetih mb :/
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: problem sa memorijom pri downloadu aplikacija

Post od NijeZauzetoIme »

ako si odradio to sve, i ne mozes, skidaj aplikacije sa.neta preko browsera na karticu, pa instaliraj.. takodje postoji mogucnost aa particionisanjem kartie, da ti sluzi kao dodatna interna.. a najefikasniji lek je menjanje telefona... :)
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Re: problem sa memorijom pri downloadu aplikacija

Post od Murinho »

a uopste mi ne treba bolji telefon,ovaj ima sve sto mi treba,mada videcu kad izadje galaxy s duos da ga zamenim mozda :/
video sam da se dosta ljudi zali na ovo,kazu da treba da se obrise neki .odex fajl od aplikacije ako je updatujem pa ce hteti,ali ne znam da li je to sigurno i da li cu da zezenem telefon :/

jos jedno pitanje...ako uradim factory reset,da li mi se brisu sve aplikacije i sve se vraca kao sto je bilo kad sam ga kupio?
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: problem sa memorijom pri downloadu aplikacija

Post od m@c|-|oR »

Murinho, Probaj da pobrišeš nepotrebne podatke iz instaliranih app. Maps, na primer, navlači nekih 6-7MB nepotrebnih podataka, Shazam takođe. Flash playerovi apdejti su takođe ogromni, a ne mogu se prebaciti na SD karticu.

Moj stari Desire trenutno ima slične probleme, jer su ga novi korisnici (supruga i klinci) natovarili gomilom app, pa često moram da se bavim čišćenjem.

A to što kažeš da su ti app na kartici - to ne isključuje i deo podataka koji svejedno ostaju u telefonu. Proveri na settings-applications-manage applications koliko ti je ostalo u memoriji telefona.
ako uradim factory reset,da li mi se brisu sve aplikacije i sve se vraca kao sto je bilo kad sam ga kupio?
Da, to znači upravo to. Sve aplikacije i nalozi ti se brišu. Gledaj da uradiš neku vrstu bekapa pre ove operacije.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Re: problem sa memorijom pri downloadu aplikacija

Post od Murinho »

uradio sam factory reset i napravio 2 particije na sd kartici pomocu mini tool partition.
kako da znam da su mi aplikacije otisle bas na tu ext2 particiju koju sam predvideo za to?


edit: sve mi se cuvaju na prvoj umesto na onij ext2? kako da namestim to?
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: problem sa memorijom pri downloadu aplikacija

Post od hirurg »

Murinho, aplikacijom koja se zove link2sd ces rjesiti sve svoje probleme...
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Re: problem sa memorijom pri downloadu aplikacija

Post od Murinho »

imam tu aplikaciju,ali niko nije razumeo da ja sa link2sd prebacim aplikaciju na karticu ali ona ode na normalnu particiju a ne na ext2...i nisam znao kako da prebacim na ext2,zato sam pitao...
ali sada znam,isao sam kad prebacim na opciju link i on je prebacivao na onu koju zelim (ext2) :)
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: problem sa memorijom pri downloadu aplikacija

Post od hirurg »

aha onda nisi dobro formulisao problem :) ali dobro bitno je da si ti rjesio problem
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Re: problem sa memorijom pri downloadu aplikacija

Post od Murinho »

pa rekao sam to za link2sd u postu ispod problema kad mi je neko predlozio da particioniram karticu :)
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

Odgovori