Animacije i baterija

teme, pozadinske slike, ikonice, melodije
bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Animacije i baterija

Post od bachika »

Drugar i ja smo upravo raspravljali koliko animacije utiču na trajanje baterije kod android telefona. Obojica imamo galaxy ace i po mojoj preporuci je on instalirao nov rom, na moj komentar o lepim animacijama on odgovara da je šteta što će morati da ih pogasi jer vuku bateriju :shock:
Pa kakva su vaša iskustva i mišljenja o tome? Ja nešto i nisam ubeđen da animacije toliko vuku bateriju, tj da je to isuviše neznatno da bi se odrazilo na trajanje!!! Pa hajde sad da čujemo mišljenja...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

koliko sam gledao po nekim testvoima te animacije ne utiču toliko na bateriju.sa isključenim animacijama možda će da traje 5% duže i to je to.ok možda 10% ali ne više od toga.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

pa u svakom slucaju dok je telefon na sleep mode-u ne moze da trosi nista jer ni ne radi, je l da... tada jedino trosi ako imas neke update-ove i sl... tako da... mislim da ne uticu bas mnogo... 8)

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

VeNoM, pa 10% uopste nije malo :disgust: . A po mom misljenju velika je steta gasiti ih. Naravno osim ako stvaraju lag u radu, to je vec neoprostivo :uhuh:
luca, slazem se, a jednostavno nisu one na svakom koraku, najvise ih ima na launcheru...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

На које анимације мислите, ако су то ефекти при уласку и изласку из мнеија и томе слично, то троши више али ни близу 5-10%. То само мало више упошљава процесор али све укупно не може много да утиче на трајање.

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

LittlePrince, da na te animacije, efekte, crt i slicno mislim... Pa to mi je i bila pretpostavka ali naravno vise glava je pametnije od jedne. :wink:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

da se nadovežem na ovo.pri animacijama sam mislio na aktivned pozadine i tome slično .
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

i ja... live wallpapers itd... mada i te na launcheru nisu nista posebno... mislim da nema razlike ''od zivotnog znacaja'' ako ih koristis i drzis stalno upaljene... :wink: :wink: :wink:

Odgovori